Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.07.2015., 20:10   #1
Može li se u Hrvatskoj nešto ostvariti?

Prije par godina reče jedan gastarbajter(ratna generacija) mome ocu,pa kaj se u Hr može nešto napraviti-kuća,vikendica.....

eto,

kada se malo pogleda,neznam jel bilo neko razdoblje u zadnjih 100 godina da je bilo dobro,od 3 rata,iseljavanja,diktature i sl....

ali opet,ljudi su nešto napravili...

može li i danas nešto mlad čovjek nešto napraviti u lijepoj našoj?
slavišab is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2015., 20:17   #2
Da

Quorgyle is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2015., 07:33   #3
Naravno da može. Štedi pare i nemoj sve potrošiti u birtiji i pametno ulaži i imat ćeš nešto.
sebastijan72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2015., 07:50   #4
Unatoč uvriježenom gastarbajterskom vjerovanju, da, kod nas se može nešto napraviti i ostvariti.
Metal is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2015., 09:34   #5
Može se napraviti eto recimo moj otac i mater su napravili obiteljsku kuću za vrijeme Jugoslavije sa svojom gastarbajterskom plaćom meni pomogli kupiti stan prije koju godinu (da nisu mogao bi šipak sa svojoj crkavicom)
Ista je priča i danas u Rvackoj ima tko kupuje, gradi, živi Ok život, a masa drugih odlazi rezervirati autobusnu ili avionsku kartu...

Uglavnom ista priča i scenario se vrte na ovim prostorima kroz generacije (neko dobro pliva u sustavu, a netko se izgubio)
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2015., 12:15   #6
Naravno da se može, kakvo je to pitanje..
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2015., 14:51   #7
moze, ali...

dok si nekada mogao sagraditi kucu u fusu i maltene bez gradjevinske dozvole i samo uz pomoc rodbine koja zna kako se mijesa malter i stavlja crijep, danas je to malo drugacije..

i naravno, da, moze se, ali ako zelis kredit na 20 godina, pa kroz tih 20 god. koliko kriza prodje i raznih drugih stvari
Bongo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 11:16   #8
Ako si neka faca i ti i žena i imate svaki po 17.000kn i nemate djece niti ćete ih imati, a stan ste nasljedili od tate, pa nemrete potrošit 34.000kn mjesečno,

Ili da ti je ćaćek bogati obrtnik ili firma i da si jedinac, i sve ti ostavi onda možeš uspjet , a ako si glida, sirotinja bez logistike, i nagomilanog kapitala iz prošlih generacija, ako ti je dedo bio glida i nije niš zaradio u životu i sve popio, pa onda ni ćaćek se nije nikad otresao glide, gureme, jada i čemera i cijeli život radio za 5000kn i nije nis stekao, onda si ga cicnuo, i moraš bježati u Irsku prat lonce i za 50g si kralj
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 11:32   #9
Quote:
Loui kaže: Pogledaj post
Ako si neka faca i ti i žena i imate svaki po 17.000kn i nemate djece niti ćete ih imati, a stan ste nasljedili od tate, pa nemrete potrošit 34.000kn mjesečno,

Ili da ti je ćaćek bogati obrtnik ili firma i da si jedinac, i sve ti ostavi onda možeš uspjet , a ako si glida, sirotinja bez logistike, i nagomilanog kapitala iz prošlih generacija, ako ti je dedo bio glida i nije niš zaradio u životu i sve popio, pa onda ni ćaćek se nije nikad otresao glide, gureme, jada i čemera i cijeli život radio za 5000kn i nije nis stekao, onda si ga cicnuo, i moraš bježati u Irsku prat lonce i za 50g si kralj
ajd dobro,ovo je tipično hrvatski ili...

znači,dvoje ljudi, danas je tih 34000 skoro 4500 eura-mjesečno.

znači preko 50 000 eur godišnje.što praktički daje ok život u bilo 95% zemalja svijeta...

ćaća mi nema ni obrt ni firmu...

nisam jedinac,dapače više crna ovca

nije mi ni deda bio bez ičega,ali nije mome ćaći ništa ostavio

za lonce ću radije biti radije u kućici bez ičega i uživat u pecanju i nešto mini poljoprivrede.-ozbiljno mislim!
slavišab is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 11:43   #10
Quote:
slavišab kaže: Pogledaj post
za lonce ću radije biti radije u kućici bez ičega i uživat u pecanju i nešto mini poljoprivrede.-ozbiljno mislim!
Puno zrelije razmisljanje nego ono tipova koji bi na silu htjeli mlatiti lovu a ocito je da nisu u stanju.....
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 11:59   #11
U Irskoj perači lonaca tuku 15.000kn mjesečno ,stan 300eura sa još dva cimera(frenda) hrana slična našim cijenama i ostaje ti mjesečno 11.500kuneja čistaka i za 10g imaš milion kuneja i dođeš doma ko kralj u mercu i Armanijevom odijelu i kažeš svima kaj je glido vidi tatu vid odjela i rolexa na ruci ajmo ljubi ruku pokloni se , pa će vam baja platiti pivu, izvadiš gutu dolari iz džepa i nek pate
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 12:15   #12
Quote:
slavišab kaže: Pogledaj post
ajd dobro,ovo je tipično hrvatski ili...

znači,dvoje ljudi, danas je tih 34000 skoro 4500 eura-mjesečno.

znači preko 50 000 eur godišnje.što praktički daje ok život u bilo 95% zemalja svijeta...

ćaća mi nema ni obrt ni firmu...

nisam jedinac,dapače više crna ovca

nije mi ni deda bio bez ičega,ali nije mome ćaći ništa ostavio

za lonce ću radije biti radije u kućici bez ičega i uživat u pecanju i nešto mini poljoprivrede.-ozbiljno mislim!
ak hoćeš uspjeti iznajmi kafić u Zg i zarađivat ćeš mjesečno bar 20.000kn čistaka

dnevni promet kafića u zg je 2000kn puta 30 dana 60.000kn troškovi su 50% i ostane ti 30keka, možeš kupit stan,privuć ženu na lovu za oženiti se kupit bmw i uživat u životu ko kralj, i smješkat se lagano ovim inženjerima kaj su išli na fax i rade za 7000kn, i onda im se za šankom naslađivat pa kak si tak nesposoban a vidi mene u lovi i izvadiš mu 30 keka na šank
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 12:39   #13
Quote:
Loui kaže: Pogledaj post
ak hoćeš uspjeti iznajmi kafić u Zg i zarađivat ćeš mjesečno bar 20.000kn čistaka

dnevni promet kafića u zg je 2000kn puta 30 dana 60.000kn troškovi su 50% i ostane ti 30keka, možeš kupit stan,privuć ženu na lovu za oženiti se kupit bmw i uživat u životu ko kralj, i smješkat se lagano ovim inženjerima kaj su išli na fax i rade za 7000kn, i onda im se za šankom naslađivat pa kak si tak nesposoban a vidi mene u lovi i izvadiš mu 30 keka na šank
kad noc pokrije

olimpijski grad

i kad gazda kafica kaze

30 keka kuna na sank !
__________________
Prijatelj i ja, sedimo na klupi, gledamo zvezde
bata konj harmonikas is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 12:57   #14
Quote:
Loui kaže: Pogledaj post
ak hoćeš uspjeti iznajmi kafić u Zg i zarađivat ćeš mjesečno bar 20.000kn čistaka

dnevni promet kafića u zg je 2000kn puta 30 dana 60.000kn troškovi su 50% i ostane ti 30keka, možeš kupit stan,privuć ženu na lovu za oženiti se kupit bmw i uživat u životu ko kralj, i smješkat se lagano ovim inženjerima kaj su išli na fax i rade za 7000kn, i onda im se za šankom naslađivat pa kak si tak nesposoban a vidi mene u lovi i izvadiš mu 30 keka na šank
da,treba imati toliko prometa...

da te ne jebu različite inspekcije....

i baš da je tako dobra marža..?

iako,koliko god da ima tih kafića,sve je puno skoro....za mene vječita enigma..
slavišab is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 13:06   #15
ma pusti lujia on ti je forumski pajac

čudim se da ti nije rekao i da slikaš svadbe
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 14:51   #16
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
ma pusti lujia on ti je forumski pajac

čudim se da ti nije rekao i da slikaš svadbe


Hahahahahahahaaa đava te lipi neodnija kak si me nasmijal , skoro sam tastaturu polio z'gemištom. Samo mene pratiš po forumu kaj sam ti tak drag rista
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 14:56   #17
Slaviš ak nisi mogao birat oca, možeš punca

Ili se bogato udaj ili odi rmbačit vani, ili se prifati knjige i svrši za inžinjera , ili otvori kafić, snimaj svadbe, švercaj Golfove iz Njemačke, ili neznam knauf montiraj po njemackoj mozes zarađivat 25.000kn mjesecno

Igraj loto.... Eto nemam vise ideja

Zadnje uređivanje Loui : 21.07.2015. at 15:23.
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 15:07   #18
Quote:
Loui kaže: Pogledaj post
Slaviš ak nisi mogao birat oca, možeš punca

Ili se bogato udaj ili odi rmbačit vani, ili se prifati knjige i svrši za inžinjera , ili otvori kafić, snimaj svadbe, švercaj Gofove iz Njemačke, ili neznam knauf montiraj po njemackoj mozes zarađivat 25.000kn mjesecno

Igraj loto.... Eto nemam vise ideja
eto,to mi i otac veli i mislim da bi i hoću....

za inženjera završavam,ali nije mi to dovoljno,volio bi neki biznis i malo više love imati...

nadam se da si ti nešto od tih ideja materijalizirao
slavišab is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 15:08   #19
Koliko god naš dragi Loui trolla, toliko je u pravu.

Knauf way to go
Quorgyle is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 19:07   #20
Mladi čovjek se može školovati, a zatim na burzu.
zool is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:37.