Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.07.2015., 09:04   #41
Quote:
fiksi kaže: Pogledaj post
Kvaka je u tome da ako i mozes pojesti, nemas za nista puno vise od toga.
Kvaka je u tome da ne moraš sve kroz guzicu protjerati jer nije potrebno zato što nije zdravo i s druge strane imat ćeš za neke druge životne potrebe...

umjerenost u životu je ključ svega
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2015., 10:52   #42
Dakle, treba rezati kruh na tanje šnjite?


Sent from my iPad using Tapatalk HD
Bongo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2015., 12:34   #43
Quote:
Bongo kaže: Pogledaj post
Dakle, treba rezati kruh na tanje šnjite?
Ne, kidani kruh se dokazano manje pojede.
Metal is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2015., 12:54   #44
Really? Ja kada kidam kruh mogu cijelu štrucu pojesti...
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2015., 17:59   #45
Onda si ti neka izjelica.
Metal is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2015., 19:10   #46
Quote:
Bongo kaže: Pogledaj post
Dakle, treba rezati kruh na tanje šnjite?


Sent from my iPad using Tapatalk HD
nebitna debljina šnite kruha ili šnicle
bitno je ne požderati više kalorija nego li ti je potrebno jer nije zdravo niti za organizam, a niti za džep.

malo gledam ovih dana na kupalištu i usudim se napisati da 90% Hrvata ima problema sa prekomjernom težinom, ali zato im iz ruku ne ispadaju sladoledi, hamburgeri, sendviči, cola, pivo i cigareta, a to isto rade i djecom, jednostavno ih tove
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2015., 19:11   #47
Quote:
Bongo kaže: Pogledaj post
Dakle, treba rezati kruh na tanje šnjite?
...
osobno si u lidlu strojno narežem najtanje šnjite,
ali ga pojedem tri put više,
nego prije zvaničnog uputstva.

valjda veza sa psihom,
ili su predlagači istog psiho
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2015., 19:24   #48
Quote:
X-Plosiv kaže: Pogledaj post
Really? Ja kada kidam kruh mogu cijelu štrucu pojesti...
meni osobno štruca kruva od 500 grama traje 2-3 dana kad ostatak bacim u smeće.
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2015., 00:42   #49
Sirotinja je debela jer žderu buhtle jer nemaju za škampe, zubatac i Šan Pjer, samo žderu po pekarnama trpaju se brašnom
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2015., 10:09   #50
To da Hrvati vole ugljikohidrate iz pekare stoji, ali ne zato što je jeftino jer ako pogledamo koliko košta pizza može se bez problema kupiti srdela i dvije vrste povrće kao prilog za ručak...
ovo spominjanje škampi i šan pjera nema smisla

Imam dvije kćerke u osnovnoj školi i znam jako dobro prehrambene navike njihovih vršnjaka.
Razrednica na roditeljskom kaže da se baci 90% školskoga ručka kad je na meniju recimo riba ili neko povrće čak i voće za užinu velika većina odbija, a kad je na meniju pizza, krofna, burek, prženi krumpirići... traži se još

Supruga radi u školskoj medicini zadnjih 15god kaže da nikada nije bilo ovako ugojene djece predškolske dobi i da velika većina ne jede uopće povrće i voće, ali zato svaki dan pomfrit, hamburger, pizza, cola, snickers i sl.

P.S
ispričavam se na offtopicu, pa nek mod obriše postove jer samo sam se nadovezao sa prehrambenom navikom Hrvata na spomen onih potrošenih 50% primanja samo na hranu jer me to pogodi u žicu kad netko spomene.
Kao moji u firmi za jauznu, kavu i cigaretu u žvaljama potroše dnevno pola svoje dnevnice, pa me to iritira kad počnu spominjati...

Zadnje uređivanje homosapiens : 26.07.2015. at 10:19.
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2015., 12:21   #51
Sigurno pod ostvarenje misliš na nekretninu i solidno njemačko auto (golf).
Ako ti krene, kafić/iznajmljivanje apartmana.
Croatian businesses and success.

Sent from my D6503 using Tapatalk
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2015., 13:45   #52
Kolega, to s hranom je cista statistika, jeo ti ovo ili ono, jer ekonomski upucuje na to da je zemlja jako skupa, a place jako male, porez velik. Velik udio place na osnovno govoir da je zemlja siromasna. Ne govorim ja o buhtli ili srdelama.

Objasni kako neki mladi covjek treba prezivjeti na 2000kn? Vrlo lako se sve to pojede... bilo kroz srdele ili buhtle.
fiksi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2015., 13:48   #53
Quote:
fiksi kaže: Pogledaj post
Objasni kako neki mladi covjek treba prezivjeti na 2000kn? Vrlo lako se sve to pojede... bilo kroz srdele ili buhtle.
naući raditi pa počme zarađivati 3000 kn.nakon par godina još napreduje pa zarađuje 5500 kn.nakon 10-15 godina stekne iskustvo pa zarađuje 15000 kn.kad napuni 45 godina tada bude malo pametniji i pocme ozbiljno zarađivati.
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2015., 15:00   #54
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
To da Hrvati vole ugljikohidrate iz pekare stoji, ali ne zato što je jeftino jer ako pogledamo koliko košta pizza može se bez problema kupiti srdela i dvije vrste povrće kao prilog za ručak...
ovo spominjanje škampi i šan pjera nema smisla

Imam dvije kćerke u osnovnoj školi i znam jako dobro prehrambene navike njihovih vršnjaka.
Razrednica na roditeljskom kaže da se baci 90% školskoga ručka kad je na meniju recimo riba ili neko povrće čak i voće za užinu velika većina odbija, a kad je na meniju pizza, krofna, burek, prženi krumpirići... traži se još

Supruga radi u školskoj medicini zadnjih 15god kaže da nikada nije bilo ovako ugojene djece predškolske dobi i da velika većina ne jede uopće povrće i voće, ali zato svaki dan pomfrit, hamburger, pizza, cola, snickers i sl.

P.S
ispričavam se na offtopicu, pa nek mod obriše postove jer samo sam se nadovezao sa prehrambenom navikom Hrvata na spomen onih potrošenih 50% primanja samo na hranu jer me to pogodi u žicu kad netko spomene.
Kao moji u firmi za jauznu, kavu i cigaretu u žvaljama potroše dnevno pola svoje dnevnice, pa me to iritira kad počnu spominjati...
Nemoj laprdat , pol gablecana je propalo jer nema narod 30kn za grah sarmu punjenu papriku , oradu , čufte, već ih šiptari truju sa trećerazrednom imitacijom brašna aditiva kemikalija tonera bujalica nadimalica kvasaca i onda svaki drugi dobije rak leukemiu rogove rep, kvrge osipe itd na mostu dobiješ na ćupriji izgubiš
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2015., 15:07   #55
Quote:
more kaže: Pogledaj post
naući raditi pa počme zarađivati 3000 kn.nakon par godina još napreduje pa zarađuje 5500 kn.nakon 10-15 godina stekne iskustvo pa zarađuje 15000 kn.kad napuni 45 godina tada bude malo pametniji i pocme ozbiljno zarađivati.
Lijepa bajka, ali nerealna... vecina pred penzijom nema ni blizu 15k, to nema mozda par tisuca ljudi u zemlji, kakvih 10g.
S otvorenim granicama, tko ima skill i jezik zna, ode lijepo van za vecu lovu.

Od pocetne place odmah moze zivjeti, a dalje se ide.

Evo otisao mi jos jedan frend u Njemacku... on je i imao posao dole, ali placa realno mala, a prilike za razvoj slabe. Kaze ide krajem ljeta.

Milanovic prica o cudesnom oporavku zemlje, a jedini pad nezap su prepuni busevi u jednom smjeru van zemlje. Sretno onima koji ostanu, jer penziju im nece imati tko dati.
fiksi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2015., 15:22   #56
Quote:
fiksi kaže: Pogledaj post
Lijepa bajka, ali nerealna... vecina pred penzijom nema ni blizu 15k, to nema mozda par tisuca ljudi u zemlji, kakvih 10g.
S otvorenim granicama, tko ima skill i jezik zna, ode lijepo van za vecu lovu.

Od pocetne place odmah moze zivjeti, a dalje se ide.

Evo otisao mi jos jedan frend u Njemacku... on je i imao posao dole, ali placa realno mala, a prilike za razvoj slabe. Kaze ide krajem ljeta.

Milanovic prica o cudesnom oporavku zemlje, a jedini pad nezap su prepuni busevi u jednom smjeru van zemlje. Sretno onima koji ostanu, jer penziju im nece imati tko dati.
je ideš vani i kad izađeš iz bus-kombija vani ti bacaju tepih od ruža i poslodavci organiziraju borbu međusobom da odluće ko će zaposliti došljaka.a došljak ako je pametan triba otići samo u park i brati € sa stabla.
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2015., 16:06   #57
Quote:
more kaže: Pogledaj post
je ideš vani i kad izađeš iz bus-kombija vani ti bacaju tepih od ruža i poslodavci organiziraju borbu međusobom da odluće ko će zaposliti došljaka.a došljak ako je pametan triba otići samo u park i brati € sa stabla.
tru story bro :klap:
__________________
Prijatelj i ja, sedimo na klupi, gledamo zvezde
bata konj harmonikas is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2015., 16:10   #58
Quote:
more kaže: Pogledaj post
je ideš vani i kad izađeš iz bus-kombija vani ti bacaju tepih od ruža i poslodavci organiziraju borbu međusobom da odluće ko će zaposliti došljaka.a došljak ako je pametan triba otići samo u park i brati € sa stabla.
Pa nije da ti bacaju ruže i da bereš banke s drveća u parku, ali raditi možeš. Svatko tko hoće, može raditi i zaraditi i još k tome. Tamo možeš plaću dobivati i to na redovitoj bazi.

Ako u Njemačkoj poslodavac dva mjeseca ne isplati plaću radnicima, firma ide u stečaj.
Guodla is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2015., 16:27   #59
Ovdje je premija dobiti posao vozača kombija za 3500kn, ili onih koji Zg parkingu provjeravaju naplatu parkinga za 5000kn, ma premija je ak se zaposliš kao nosač u selidbama kod Gluhaka i Batalića da nosaš veš mašine i trokrilne ormare na 8kat, za 2500kn, ljudi se i za takve poslove tuku, pa bolje im je otic u Njemacku Irsku i prat lonce za 15.000kn,
Ovdje sa SSS nemožeš ni lonce prat, ja mislim da nazoveš Zg čistoću da se voziš zakačen straga na smećarskom kamionu da ubacuješ smeće u kamion u 3 ujutro da bi ti rekli jeste vi normalni pa prebukirani smo jos od 1945g samo ako imate vezu ej gospon pa danas je smećar biti premija posel tuku se za radno mjesto podmeću noge jedan drugome

U ovoj državi je sve banana, i onda kad kazu nemoj ici u Irsku ostanite , pa sirotinja se nemože zaposlit ni da visi na smećarskom kamionu kaj vam je sve je prebukirano
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2015., 16:52   #60
Quote:
Loui kaže: Pogledaj post
Ovdje je premija dobiti posao vozača kombija za 3500kn, ili onih koji Zg parkingu provjeravaju naplatu parkinga za 5000kn, ma premija je ak se zaposliš kao nosač u selidbama kod Gluhaka i Batalića da nosaš veš mašine i trokrilne ormare na 8kat, za 2500kn, ljudi se i za takve poslove tuku, pa bolje im je otic u Njemacku Irsku i prat lonce za 15.000kn,
Ovdje sa SSS nemožeš ni lonce prat, ja mislim da nazoveš Zg čistoću da se voziš zakačen straga na smećarskom kamionu da ubacuješ smeće u kamion u 3 ujutro da bi ti rekli jeste vi normalni pa prebukirani smo jos od 1945g samo ako imate vezu ej gospon pa danas je smećar biti premija posel tuku se za radno mjesto podmeću noge jedan drugome

U ovoj državi je sve banana, i onda kad kazu nemoj ici u Irsku ostanite , pa sirotinja se nemože zaposlit ni da visi na smećarskom kamionu kaj vam je sve je prebukirano
I za te poslove 2,3k kn, kako kazes, treba debela veza. Nezaposlenost je takva
da i za najbjednije stvari imas 100, 200, 1000+ ljudi.

Nitko te nigdje vani ne ceka, ali moras imati pravi stav i traziti posao. Svakako je puno lakse naci nesto nego dole, gdje i za one poticaje za mlade treba veza.

Ali kako jedan poznanik kaze, "mora netko tu i ostati", nekima je i to izbor iako stvarno jesu u situaciji da nemaju sto za izgubiti.
fiksi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:17.