Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.08.2003., 17:46   #1
Question Kako da se natjeram da počnem čitati knjigu

ovak: za preko praznika dobili smo zadatak pročitati 3 krležine knjige. ja sam si podigel povratak filipa latinovicza, al se nikak nemogu natjerati da počnem čitati.

evo primjer od neki dan: gledam je knjigu, pa pogledam compa, pa nazad knjigu, pa nazad compa i mislim si ko hebe knjigu i zapalim compa.

svaki prijedlog je dobrodošao.
__________________
*Pobjednik IMF Kladionice 2013* *Pobjednik IMF Kupa 2006* *Pobjednik Euro Kupa 2008*
Black Revenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2003., 17:56   #2
krležu? i to tri knjige?

pretpostavlam da si srednjoškolac: nemoj čitati filipa latinovicza. uzmi si banket u blitvi, hrvatskog boga marsa i neku od ekspresionističkih drama, recimo michelangea ili columba.

filip latinovicz je prezajeban roman i ako nemaš čuku za takve opićene romane, bolje ti je ne pokušavati.

ovo što sam ti naveo nije puno lakše, ali krleža u njima nije barem koristio kilmetarske rečenice.

pozdrav.
manwe is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2003., 19:34   #3
Ma F.L. je super knjiga Mislim da sam ju jedina u razredu izabrala za čitanje kada smo dobili na izbor nekoliko Krležinih uradaka.
Da, Latinovitc ima kilometarske recenice, nema dijaloga, ali kada ju zapocnes, nije tako teska za citanje. Mozes se ful uziviti u njegova sjecanja i zamisliti si kako stojis pred tim vratima (na kojim je stajao nekoliko stranica, ako me sjecanje ne vara), i na kraju dobijes filing da su njegova sjecanja i razmisljanja tvoja.

A sad, prisiliti se da nesto citas obicno ne uspjeva, bar kod mene. Ja sam od onih koji mrze nesto sto "moraju" pa srodno s tome mrzim i biti prisiljena na nesto, cak i ako se sama prisiljavam. A da pustis jos mrvicu knjigu da odlezi... Mozda te uhvati zelja da se konacno bacis u kostac s njom i pocnes citati bez "prisile"...
Sve u svemu good luck
__________________
Castor Troy: If I were to send you flowers where would I... no, let me rephrase that. If I were to let you suck my tongue, would you be grateful?
Ninochka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2003., 20:38   #4
Quote:
A sad, prisiliti se da nesto citas obicno ne uspjeva, bar kod mene. Ja sam od onih koji mrze nesto sto "moraju" pa srodno s tome mrzim i biti prisiljena na nesto, cak i ako se sama prisiljavam. A da pustis jos mrvicu knjigu da odlezi... Mozda te uhvati zelja da se konacno bacis u kostac s njom i pocnes citati bez "prisile"...
moram pročitati ili bum dobil 1,a nemrem se prisiliti ili motivirati da počnem čitati.

knjiga leži več dva tjedna.

možda uzmem neku drugu.
__________________
*Pobjednik IMF Kladionice 2013* *Pobjednik IMF Kupa 2006* *Pobjednik Euro Kupa 2008*
Black Revenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2003., 20:48   #5
A da pročitaš Bitku kod Bistrice Lesne, kratko, glupo...??
__________________
I think everything counts a little more than we think
finalnifantazista is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2003., 20:49   #6
Quote:
Black Revenger kaže:
moram pročitati ili bum dobil 1,a nemrem se prisiliti ili motivirati da počnem čitati.
Pa imaš dobar motiv. Ne buš dobil 1.

Moj motiv je bio da baš čitam ono što je teško/dosadno.
Ono: Ja to mogu, kad su mogli i drugi.
Onda počinje mučenje s nekoliko puta ispočetka, jer ostavim predugu pauzu...od samo jednog dana. Onda se zatvrdoglavim ... i krenem bez prekida, uglavnom do duboko u noć. I dopadne mi se.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2003., 20:56   #7
Quote:
Pa imaš dobar motiv. Ne buš dobil 1.
ako bu samo to motiv onda budem počel čitati 2 tjedna prije početka škole (ako budem). i onda bum moral pročitati 3 knjige u dva tjedna.
loša situacija
__________________
*Pobjednik IMF Kladionice 2013* *Pobjednik IMF Kupa 2006* *Pobjednik Euro Kupa 2008*
Black Revenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2003., 21:08   #8
Nisi ti jedini s tim problemom...samo sto si u puno boljoj poziciji...pa gle sve sto trebas napravit je procitati netrebas se ubijati sa citanjem iste strane nekoliko puta dok sve ne naucis kao neki .....uzivaj dok jos mozes..jednom ces zalit za takvim knjigama....ozbiljno...a mozda ti se i svidi ko zna
 
Odgovori s citatom
Old 13.08.2003., 21:22   #9
zašto ne pokušaš pronaći negdje na netu skraćenu verziju knjige od jedno 10-tak strana gdje je stvarno sve prepričano...mora biti negdje ima masa srednjoškolaca svoje sajtove s lektirama, danas je to dosta popularno
 
Odgovori s citatom
Old 13.08.2003., 21:30   #10
da al teško je naći kvalitetnu stranicu.
ima ko link?
inače profesor mi je dosta strog kaj se lektire tiče.
__________________
*Pobjednik IMF Kladionice 2013* *Pobjednik IMF Kupa 2006* *Pobjednik Euro Kupa 2008*
Black Revenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2003., 00:04   #11
probaj na www.svasta.tk
ima nekih lektira od krleže.
 
Odgovori s citatom
Old 14.08.2003., 19:52   #12
Munja nebeska na linkove za lektire i ljude koji lektire prepisuju!!! Rece mali streberko koji je uvijek citao sve lektire, hehe
Mislim da ti link i ne vrijedi previse, ak ti je profesor zbilja STROG oko citanja... Ne znam, mojoj nekada streberskoj malenkosti je strah od jedinice i od strogih profesora uvijek bilo odlicna motivacija

Cekaj da te probamo motivirati sa necim drugim.... hmmm.... a ako ti kazem da u knjizi koja ti vec 2 tjedna skuplja prasinu ima gomila seksa, nasilja i ostalih trendovski privlacnih stvari?! ali, tek tamo pri kraju... a da shvatis taj kraj, moras poceti od pocetka.... bla bla.....
a mogu i onako majcinski, iz srca: de vise primi se te knjige, inace cu ti zaplijeniti komp?!
mito: dobis cokoladu ako procitas.....
i ne pada mi vise nista na pamet.... jupi! povika nacija
__________________
Castor Troy: If I were to send you flowers where would I... no, let me rephrase that. If I were to let you suck my tongue, would you be grateful?
Ninochka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2003., 15:12   #13
uzmi Glembayeve, Hrv. boga Marsa..i npr. kaj ja znam..nisam čitala Latinovicza...
__________________
Katkad si vjetrobran,a katkad mušica.
Tinach is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:27.