Natrag   Forum.hr > Društvo > Seniori

Seniori O ljubavi i seksu, životu i smrti. Ne preporučuje se mlađima od 50. Ali su dobrodošli.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2013., 12:43   #201
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Zašto bi bilo mrtvo?
Kad ugovaraš smještaj itekako je važno koja je kategorija jer se po tome određuje kvaliteta smještaja a i cijena.
jesi li ti ikad radila u nekom domu?
__________________
Kome se ne sviđam mora još poraditi na sebi.
Roly is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2013., 08:42   #202
Meni se jako svidio dom Villa Brezovica. Primaju bolesnike i privremeno na rehabilitaciju nakon operacija, a imaju i zaposlenog liječnika fizijatra. Jedino je cijena dosta visoka i slobodno se formira. Nema nekog cjenika. Ali stvarno je uredno i čisto, izgleda kao hotel. Sestre su mlade i ljubazne. Bolesnici izlaze van iz soba i u dvorište, vodi ih osoblje.

Poslano sa mog HUAWEI Y300-0100 koristeći Tapatalk 4
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2013., 11:46   #203
dom Remete

vidim da je ovdje već bilo riječi o domu za starije i nemoćne u ulici Remete (u Zagrebu) pa stoga, obzirom da imam, nažalost, vrlo blisku osobu koja je tamo boravila (privremeno tijekom oporavka), imam potrebu napisati par stvari.
u svakom slučaju, taj dom ne preporučujem nikome!
razlog: na početku su svi divni, krasni i ljubazni - dok ne smjestite osobu i ne platite. obećaju vam izvrsnu brigu i njegu, kvalitetnu hranu, konstantan rad i vježbe s fizioterapeutom i još niz drugih "beneficija". vjerujete im jer je ipak mjesečna cifra nemala - cca. od 5-6 tisuća kn, ovisno o sobi.
kod nas je ishod bio sljedeći - o osobi koja u tom momentu nije mogla skoro ništa bez tuđe pomoći brinuli su vrlo loše, bila je zanemarena, ne-presvlačena (završila je nakon mjesec dana s nekoliko unutarnjih upala), vježbe s fizioterapeutom trajale bi doslovce par minuta (uz ispriku "danas vam ne ide, prekidamo"), osoba je bila izgladnjela i oslabjela (jer sama tada nije mogla uzimati hranu), a doživjeli smo u tom domu i krađu (za što nam nikada nije bio refundiran iznos, iako je jedna "struja" uprave doma to obećavala, a druga opovrgavala).
o ravnateljici mogu reći sve najgore - u početku je, naravno, ljubazna, a nakon što osoba tamo bude smještena i u slučaju ne daj Bože bilo kakvog problema (kao što je bilo u našem slučaju), "ploča" se mijenja i žena pokazuje svoje pravo lice - osobe u potpunosti bezosjećajne, nespremne na suradnju i pomoć i, zapravo, vidite da joj je jedini cilj novac i zarada, a ne briga i empatija prema bolesnoj i nemoćnoj osobi!
zbog svega što smo proživjeli još uvijek važem isplati li se cijeli slučaj prijaviti Ministarstvu zdravlja (ne znam bi li išta konkretno poduzeli ili bi to za njih bilo samo prazno slovo na papiru) ili je ipak efikasnije na sve moguće načine svoje iskustvo dijeliti s ljudima i pomoći im da se osobi koja im je draga i važna ne dogodi ovo što se dogodilo članu naše obitelji. kod nas je hB cijela priča sretno završena, osoba o kojoj govorim se oporavila, no bešćutnost i aroganciju koju smo tamo doživjeli neću nikada moći shvatiti, ni zaboraviti.
Antonela2907 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2013., 16:03   #204
edit: za gore navedeni mjesečni iznos ljudi su se gušili po ljeti u vrućini i smradu. klima je bila pokvarena i ništa nije mogla rashladiti, a prozor se, u pravilu, nije smio otvoriti da netko ne bi pao.
žao mi je onih koji na takav neljudski način skončavaju svoje živote, ne imajući drugoga izbora. a da sam na mjestu uprave tog doma gadila bih se sama sebi jer tim ljudima nije važna skrb i briga prema tim jadnicima... njihov jedini "bog" je novac! strašno!
Antonela2907 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2013., 23:53   #205
tema su iskustva ljudi s domovima za starije i nemoćne osobe, a ne forumaši koji svoja iskustva iznose.
ad hominem postove sankcioniraju moderatori - brisanjem ili kartonima ili baniranjem.
ukoliko želite sudjelovati u raspravi, molim da navedeno imate u vidu.
hvala.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2013., 10:41   #206
Quote:
gerra kaže: Pogledaj post
da je barem samo to u pitanju, nego ima i drugih velikih propusta, narocito sto se tice terapija.
nemaju dobar zdravstveni kadar, dijele lijekove prema volji, a nekada ih ne daju po nekoliko mjeseci. (istina velika, nazalost!)
propustaju reagirati na vrijeme kada su krizne situacije u pitanju jer ili ne znaju ili nece, reagiraju samo na direktne upite i zahtjeve.

kvaliteta obroka je upitna, dijetalni rezim kao da ni ne postoji.

nestaju stvari na veliko, onda kada im se zaprijeti, nekim se cudom nadju u par sati.

izuzetno su ljubezni na prvu loptu, kasnije nije bas sve tako bajno. da, ima ih bezobraznih prema sticenicima, nemam pojma zasto su taj posao odabrali, ako ih je humanost napustila, mislim na med. sestre i tehnicare.

obracunavaju sve sto stignu, racuni su im cudni, precudni.

i tako to..
Moje iskustvo je sasvim drugačije! Njega je bila vrhunska, izrazito brižno osoblje, visoka kvaliteta usluge i njega a hrana prilagođena potrebama starijih osoba! Bio sam puno puta u domu i to u različito vrijeme i sve osoblje je konstatno ljubazno i prema korisnicima i prema posjetama! Mogu samo pohvaliti sve trenutno zaposleno osoblje koje puno truda i humanosti daju u svoj rad.
bxman is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2014., 13:44   #207
bez obzira na izrečeno, imam vrlo, vrlo pozitivno iskustvo sa rezidencijom Kastelan Naime u listopadu , nakon dva moždana udara supruga me je preselila u Čehe u rezidenciju KASTELAN
moji dojmovi:
- hrana je izvrsna u tekućem i krutom obliku i vrlo raznovrsna- mislim da je kuharica bila na edukaciji u francuskoj
- smještaj je vrlo solidan i mirišljiv
- svako jutro fizioterapeutkinje obavljaju zajedničke tjelovježbe
- okolina doma je jako lijepa i omogućava šetnje
- osoblje je mlado i nasmješeno, to nam treba
- a čistačice su solidne, vode računa o higijeni i mirišljivosti soba ispod i na krevetima
- a vlasnik doma je priča za sebe ljubazan i prijateljski raspoložen- odvoji svaku riječ za ponekoga
- budući da sam imao za zadatak (od supruge)- prohodati i samostalno
obavljati fiziološke potrebe to sam i učinio u mjesec dana i prešao sa tekuće
na krutu hranu, i sestre, kada su primjetile moju glad, pojačale su obroke
- moji cimeri nisu bili takove sreće ali primjetio sam aktivnosti od ranije naslijeđenog stanja -dekubitusa po medicinskom osoblju - na bolje
- održavanje osobne higijene- tuširanjem je bilo jednom tjedno
- budući da me čeka još jedan zahvat na mozgu u rujnu, i nakon toga ćemo se družiti sa osobljem Kastelana- neka nastave tako
- jedino, liječnica nije me prepoznavala i živi u svom filmu, ali hvala bogu nisam je trebao, već sam imao suživot sa ostalim osobljem i njima- hvala i pozdrav

Zadnje uređivanje tisi : 13.06.2014. at 09:08. Reason: brisanje citata moderatorskog upozorenja
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2014., 09:24   #208
Privatni stacionar/palijativna skrb

Pozdrav svima,
jel mi itko moze reci svoje vlastito iskustvo koje su dobri privatni stacionari u gradu Zagrebu. Nisam Zagrepcanka i svake informacije bi dobrodosle.
Po ovome sto nadem na webu ispad da ih jako malo ima.

hvala
serena25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2014., 09:09   #209
ima li netko nekakva saznanja o domu za starije i nemocne TIHA DOB,na stranici je sve tip top,al me zanima da li ima netko iz prve ruke impresije kakav je dom.
cipelcug is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 13:57   #210
Dom za starije - Sesvete

Pozdrav,

možda ova tema nije za ovaj dio foruma, ali svejedno bih molio, ako netko ima iskustva sa domovima za starije na području Sesveta da napiše...

hvala puno!
patew is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 19:49   #211
Danas smo baku iselili iz jednog doma (ne volim javna blaćenja pa tko je znatiželjan - detalji na PM).

Već smo dulje vrijeme sumnjali da drogiraju štićenike, jer po rasporedu doma, svi spavaju 15 sati dnevno, a bakino ponašanje jako varira - ponekad je vrlo lucidna i brbljiva i onakva kakvu je zapravo i poznajemo, a ponekad je ko zombi.
Naravno, kad bi nju pitali jel joj daju neke tablete, ona bi rekla "samo moj ginko".

Pa tako danas kad smo je selili van iz tog doma (bilo je još razloga, no da ne duljim) su nam predali njezinu medicinsku dokumentaciju. I tako smo doznali da su joj postavili dijagnozu anksiozne depresije i radi toga su je svaki dan šopali normabelima i još jednim lijekom koji je antipsihotik!?? Da, dobro ste pročitali, antipsihotik, ne antidepresiv.
Uz to, dobivala je i neki diuretik, za snižavanje tlaka (koji joj nikad ni nije bio visok).

Pa mislim, naravno da onda spava 15 sati i piški u pelene. Lako tako vodit dom za umirovljenike…

Najradije bih ih nekome prijavila za drogiranje štićenika. Samo se bojim da bih onda morala dokazivati da baka nije zaista trebala te ljekove, a mislim da je jadna dovoljno propatila i ovako…

Bilo bi idealno kad bi postojalo neko nadzorno tijelo koje bi moglo doći u inspekciju pa provjeriti čime sve kljukaju ljude... no ne znam kome bi ih se moglo prijaviti, ne znam tko je nadležan, dom je privatni?
tinar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 12:26   #212
Quote:
tinar kaže: Pogledaj post
Danas smo baku iselili iz jednog doma (ne volim javna blaćenja pa tko je znatiželjan - detalji na PM).

Već smo dulje vrijeme sumnjali da drogiraju štićenike, jer po rasporedu doma, svi spavaju 15 sati dnevno, a bakino ponašanje jako varira - ponekad je vrlo lucidna i brbljiva i onakva kakvu je zapravo i poznajemo, a ponekad je ko zombi.
Naravno, kad bi nju pitali jel joj daju neke tablete, ona bi rekla "samo moj ginko".

Pa tako danas kad smo je selili van iz tog doma (bilo je još razloga, no da ne duljim) su nam predali njezinu medicinsku dokumentaciju. I tako smo doznali da su joj postavili dijagnozu anksiozne depresije i radi toga su je svaki dan šopali normabelima i još jednim lijekom koji je antipsihotik!?? Da, dobro ste pročitali, antipsihotik, ne antidepresiv.
Uz to, dobivala je i neki diuretik, za snižavanje tlaka (koji joj nikad ni nije bio visok).

Pa mislim, naravno da onda spava 15 sati i piški u pelene. Lako tako vodit dom za umirovljenike…

Najradije bih ih nekome prijavila za drogiranje štićenika. Samo se bojim da bih onda morala dokazivati da baka nije zaista trebala te ljekove, a mislim da je jadna dovoljno propatila i ovako…

Bilo bi idealno kad bi postojalo neko nadzorno tijelo koje bi moglo doći u inspekciju pa provjeriti čime sve kljukaju ljude... no ne znam kome bi ih se moglo prijaviti, ne znam tko je nadležan, dom je privatni?
Naravno da postoji "nadležno tijelo".
Takvo što je nedopustivo i meni se čini da bih im ja zatvorila tu trovačnicu prek noći.
Javi se u ministarstvo:

Služba za predstavke i pritužbe: Branka Kulašić, voditeljica službe [email protected]
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 00:25   #213
Nakon prošlogodišnjeg gubitka mame, sada je tata privremeno na oporavku u domu Villa Brezovica. Zadovoljni jesmo, ovdje je prohodao uz dva fizioterapeuta, a kod kuće je samo ležao i vidjela sam da tako više ne ide. Drugi kat je stacionar, ima jako teških starijih i dementnih bolesnika. Hrana je jako dobra, nekada i ja jedem u domu jer svaki dan dolazim u posjet tati. Što se mijenjanja pelene to ja ipak bolje i detaljnije radim, ali osoblje ne stigne sve pogotovo nedjeljom kada ih manje. Preko vikenda ne hoda, ali ide u kolica. Inače bio je tri tjedna na liječenju u Zaraznoj bolnici od kuda je doslovno izbačen čim mu je pala temperatura. Nisu mu dali niti antibiotik nakon otpusta pa smo išli na Sveti Duh gdje je bio jednom i operiran. Tu mu je doktorica urolog prepisala još 10 dana Cipromed antibiotik jer mu i dalje visok CRP. Teško mi je bilo sa njim sama doma. Jednostavno nisam sve stizala, nesigurna sam bila i u strahu. Ipak mi je tata puno pomogao kada je mama bila bolesna i nisam bila sama kao sada nakon njegove iznenadne bolesti i teške crijevne infekcije.

Poslano sa mog HUAWEI Y300-0100 koristeći Tapatalk 4
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2014., 22:41   #214
Ima li netko iskustvo sa sa domom Drugi Dom na Trešnjevci? Imaju li stalno zaposlenog liječnika koji je tamo svaki dan ili barem nekoliko puta tjedno? Kakvo je osoblje?

Tata je došao iz doma Villa Brezovica. Teško je pokretan i hoda sa hodalicom, a i to jedva. Teško se diže sa kreveta. Meni je jako teško samoj sa njim. Tako da tražimo drugi dom. U Brezovici je problem da nema stalno zaposlenog liječnika, puno je dementnih ljudi koji uopće nisu pod kontrolom, ulaze u tuđe sobe. Inače njega je u Brezovici dosta dobra. Hrana je dobra, ali masna i nije primjerena starijim ljudima. Ali tata se ne bi tamo vraćao. Mislim da je bolje da ide u neki drugi dom.

Isto tako zanima me dom kuća Svetog Franje? Imaju li oni stalno zaposlenog liječnika i koliko često je on u domu? Vidjela sam da imaju neku dežurnu ambulantu na njihovoj web stranici.

Poslano sa mog HUAWEI Y300-0100 koristeći Tapatalk 4

Samo da nadopunim mislila sam na Dom Drugi Dom Gaj na Trešnjevci. Čini mi se da je jako lijepo uređen dom i ima puno sadržaja. Odgovara mi da je u samom gradu i da autobusi često voze.

Poslano sa mog HUAWEI Y300-0100 koristeći Tapatalk 4

Zadnje uređivanje tisi : 18.11.2014. at 14:24. Reason: spajanje dva posta u nizu
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2015., 23:33   #215
Za dom tiha dob sam čuo od frendice da je navodno dobar. Ali trenutno nema mjesta. Zanima me ima li ko za preporuciti jos neki dom a da ima mjesta? Trazim dom za baku koja je pokretna i u ok psihickom stanju. Jedino sto je pocela zaboravljati i pomalo se povremeno gubi. Ali vjerujem da bi joj pomoglo u nekom domu gdje ima nekih aktivnosti i gdje moze stjeci nek o "drustvo"?
Bajic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 13:51   #216
Da li netko ima iskustva sa domom Domani na Jordanovcu?
Ljubichica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 12:02   #217
koliko vidim čekajući na bus, nema nikakovog muvinga i ne vidim ljude- sve je zatvoreno? i štićenici ?
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2015., 17:03   #218
Jel ima tko iskustva iz splita i blize okolice?
Hvala
android-Split is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2015., 08:04   #219
Može li meni netko pomoći. Koji bi bio još dobar dom osim Drugi dom Gaj na Trešnjevci . Tamo nema nažalost mjesta. Ne znaju kada će se osloboditi mjesto. U Brezovici u domu Villa Brezovica imaju samo mjesto u velikoj sobi gdje bi stavili još dodatan ležaj. Bilo bi pet bolesnika u sobi. Čak su spominjali i naplaćivanje čuvanja mjesta dok je tata još u bolnici. Ima li netko iskustva sa drugim domom Drugi dom Gaj? Ima još jedan dom koji se isto zove Drugi dom Gaj osim onog na Trešnjevci.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2015., 12:11   #220
Ukoliko netko ima iskustva sa domom Solidarnost u Buzinu, molim u inbox. Zanimaju me SVA iskustva s tim domom. Unaprijed hvala.
Zoon politicon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:29.