Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2007., 11:13   #41
oprosti, nisam dovoljno emancipirana pa ciscenje tepiha automatski povezujem s zenskim rodom , i muz i ja smo veterinari, znamo sve metode istrebljivanja, pa sam svejedno imala izgrizene noge (fuj). Ipak u jednom trenutku ocajanja imala sam zarku zelju da izvucem tepih na dvoriste i ritualno ga spalim na lomaci (mozda cak i skupa s macom he, he)...

Kad imamo samo psa i psece buhe, stvar je lako rijesiti, no kad imamo i macku (udomimo ih obicno s ceste, zive dobro, ali ih obicno pogazi auto na kraju , jer ih necu drzati samo u kuci), dakle kad imamo macku puno je teze rijesiti se macjih buha, proklete bile.-

biokill je car, stoji mi na stolicu u dnevnoj sobi, sad nemamo buhe, ali osjecam se sigurnije kad mi je nadohvat ruke.

Znalla sam kleknuti na pod u zasjedu i gledati po tepihu jel bu kaj skocilo....

kad je jos frontline djelovao nismo imali ni jedne, ali unatrag dvije godine jednostavno vise ne djeluje, psu stavim bolfo ogrlicu, ona je jos uvijek ok, macku spricam biokilom jer se bojim da se negdje vani ne zakvaci s ogrlicom...
vet. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2007., 00:11   #42
Quote:
vet. kaže: Pogledaj post
oprosti, nisam dovoljno emancipirana pa ciscenje tepiha automatski povezujem s zenskim rodom , i muz i ja smo veterinari, znamo sve metode istrebljivanja, pa sam svejedno imala izgrizene noge (fuj). Ipak u jednom trenutku ocajanja imala sam zarku zelju da izvucem tepih na dvoriste i ritualno ga spalim na lomaci (mozda cak i skupa s macom he, he)...

Kad imamo samo psa i psece buhe, stvar je lako rijesiti, no kad imamo i macku (udomimo ih obicno s ceste, zive dobro, ali ih obicno pogazi auto na kraju , jer ih necu drzati samo u kuci), dakle kad imamo macku puno je teze rijesiti se macjih buha, proklete bile.-

biokill je car, stoji mi na stolicu u dnevnoj sobi, sad nemamo buhe, ali osjecam se sigurnije kad mi je nadohvat ruke.

Znalla sam kleknuti na pod u zasjedu i gledati po tepihu jel bu kaj skocilo....

kad je jos frontline djelovao nismo imali ni jedne, ali unatrag dvije godine jednostavno vise ne djeluje, psu stavim bolfo ogrlicu, ona je jos uvijek ok, macku spricam biokilom jer se bojim da se negdje vani ne zakvaci s ogrlicom...
Ja sam biokillom tamanila škarice po balkonu ovu jesen! ...Odličan je.
Ali sam mislila da je štetan po zdravlje pa ga u kući nisam nikada špricala .
Mammi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2007., 00:35   #43
hvala vam na odgovorima!
ali ako su buhe, zar se ne bi trebale vidjeti? barem po posteljini po noći? a pas mi nema buhe- provjereno. i nije ih nikad imao. a buha nigdje na vidiku. danas su mi već sve ruke izgrižene. po 40setak uboda na jednoj nadlatkici. pretraživali smo noćima krevete i ništa. mama obilazi doktore već par mjeseci i nitko ne zna što je to.
najbolje da se odselim kod dečka. da.
__________________
the quick brown fox jumps over the lazy dog...
Aubrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2007., 01:09   #44
Stjenice.

http://www.ekocijan.hr/ostalo2.htm
The Whale is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2007., 08:23   #45
Quote:
The Whale kaže: Pogledaj post
to mi je palo na pamet, ali sam mislila da ih vise nema (barem smo tak nekad ucili). sad guglam, vidim da su se vratile (?!)...

no, ak nisu buhe (ne, ne moraju se vidjeti, no ako je tak puno ugriza, onda bi se ipak trebala naci po koja.).

stjenice su puno manje.

u svakom slucaju to moze rijesiti najsigurnije samo neka firma za dezinsekciju. jedna moja prijateljica je tak elegantno rijesila buhe, nije joj se dalo cistiti cijelu kucu od macjih.
vet. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2007., 18:50   #46
ajme ja sam mislila da se samo meni to dogada da me nesto pika po zimi (inace me svako ljeto pojedu komarci).

da, i mene gamad samo po nogama pika, 3, 4 uboda svaku nocu. ne smijem se svrbiti jer ce mi ostat oziljak a svrbi zivi uzas.

kod mene je vjrojatno zbog macke jer mi zna doc na krevet. svinja mala.
__________________
to unpathed waters, undreamed shores
mirabelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2007., 14:43   #47
meni su se u podrumu nakotile mače pune buha. i bili iz deratizacije da pošpricaju. odem tjedan dana poslije u podrum i bila sam tamo nekih 5 minuta. kad sam došla doma, toliko mi se buha nakupilo po nogama da sam cijeli stan natopila biokillom i onda sa baterijom i pincetom skupljala buhe po podu da pokažem upravitelju zgrade kako su dobro obavili dezinsekciju. i sebe sam našpricala biokillom.
čini se da se u Aubreyinom slučaju prije radi o stjenicama, ali možda da posjeti dermatologa i da on vidi te ugrize jer je teško odediti ovako. bez obzira treba našpricati i krevete s biokillom i dobro izvjetriti.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2008., 11:51   #48
Imam isti problem ko i ti pa me zanima dal si se toga riješio ili se još uvijek mažeš autanom?
I dal si možda dokučio o čemu se radi?
Očajan sam i točno si opisao problem o čemu se radi...
medeni5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2008., 12:09   #49
Quote:
Aubrey kaže: Pogledaj post
hvala vam na odgovorima!
ali ako su buhe, zar se ne bi trebale vidjeti? barem po posteljini po noći? a pas mi nema buhe- provjereno. i nije ih nikad imao. a buha nigdje na vidiku. danas su mi već sve ruke izgrižene. po 40setak uboda na jednoj nadlatkici. pretraživali smo noćima krevete i ništa. mama obilazi doktore već par mjeseci i nitko ne zna što je to.
najbolje da se odselim kod dečka. da.
Stenjice nisu sigurno ali stvrenaj su katastrofalna, imam isti problem ali neznam što je, neznaju nikakvi dermatolozi ni doktori, prepisuju kreme, i raznorazne preparate umjesto da kažu čega se riješit i kako...

A buhe... da bar!!!

Ja već godinu dana imam problem i naznam kako se toga riješit, uglavnom, kupio sam biokill i izvadio tepih, pošpricao cijelu sobu, pod, jastuke, krevet, svaku poru, deku, pokrivač, madrac - sa svih strana...prozore uokolo, odjeću, sve je boilo kontaminirano da nemože bolje(cijelu flašicu biokill-a potrošio) i nakon toga sve oprao, šta se desilo jedan dan je bilo sve ok, i drugi je sve krenulo iz početka...

ljudi smatram da je ovo stvarno problem i molim vas i ja također za pametne savijete, da li se tko toga uopšte riješio...

I od sad se mažem kako je jedan kolega ovdje rekao isto autanom protiv insekata jer se jedino tako može spavati....
medeni5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2008., 12:12   #50
Quote:
The Whale kaže: Pogledaj post
a stjenice nisu sigurne kad su mi doktori rekli da se one zavlače pod kožu i onda stvaraju probleme...nisu u krevetu nego blizu kreveta i preko noči dolaze u krevet...ali nisu nevidljive...tako da i to otpada...
medeni5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2008., 12:24   #51
Question UBODi!!

Imam problem sa ubodima ali neznam što je, neznaju nikakvi dermatolozi ni doktori, prepisuju kreme, i raznorazne preparate umjesto da kažu čega se riješit i kako...

Ubodi su u krevetu, pocijelom tijelu, makar je pokriveno, prvo je crvena točkica i onda kasnije tokom dana nastaje reakcija na ubod...svrabež do boli...
ubod izgleda poput komaraca i ali traje tjedan dana najmanje i svrbi deset puta jače nego od komarca...

A buhe nisu jer bi se vidjele a i kontaminirao sam cijelu sobu tako da sigurno nisu... da bar!!!

Stjenice također, znam se o njima i nemoguće da su one... ne zbog navodnog nepostojanja nego zbog simptoma koji nastaju njihovim ugrizom i njihovom velićinom od 5 mm tako da nisu nevidljive...

Ja već godinu dana imam taj problem i naznam kako se toga riješit, uglavnom, kupio sam biokill i izvadio tepih, pošpricao cijelu sobu, pod, jastuke, krevet, svaku poru, deku, pokrivač, madrac - sa svih strana...prozore uokolo, odjeću, sve je boilo kontaminirano da nemože bolje(cijelu flašicu biokill-a potrošio) i nakon toga sve oprao, i tako nekoliko puta.....i šta se desilo jedan dan je bilo sve ok, i drugi je sve krenulo iz početka...

ljudi smatram da je ovo stvarno VELIK problem i molim vas za pametne savijete, da li se tko toga uopće riješio...

I od sad se mažem kako je jedan kolega ovdje rekao isto autanom protiv insekata jer se jedino tako može spavati....

Molim vas ako ima ko bilo kakvu ideju kako pomoći ili nešto jer već sam OČAJAN!!!!
medeni5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2008., 13:20   #52
Moderatori će popizditi.
Ma nisu grinje... grinje su mikroskopski sitne i odgovorne su za alergije.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2008., 13:44   #53
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Moderatori će popizditi.
Ma nisu grinje... grinje su mikroskopski sitne i odgovorne su za alergije.

Tako je...i nisu one opasne nego njihov izmet...
medeni5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2008., 14:33   #54
Unhappy

Quote:
medeni5 kaže: Pogledaj post
Imam problem sa ubodima ali neznam što je, neznaju nikakvi dermatolozi ni doktori, prepisuju kreme, i raznorazne preparate umjesto da kažu čega se riješit i kako...

Ubodi su u krevetu, pocijelom tijelu, makar je pokriveno, prvo je crvena točkica i onda kasnije tokom dana nastaje reakcija na ubod...svrabež do boli...
ubod izgleda poput komaraca i ali traje tjedan dana najmanje i svrbi deset puta jače nego od komarca...

A buhe nisu jer bi se vidjele a i kontaminirao sam cijelu sobu tako da sigurno nisu... da bar!!!

Stjenice također, znam se o njima i nemoguće da su one... ne zbog navodnog nepostojanja nego zbog simptoma koji nastaju njihovim ugrizom i njihovom velićinom od 5 mm tako da nisu nevidljive...

Ja već godinu dana imam taj problem i naznam kako se toga riješit, uglavnom, kupio sam biokill i izvadio tepih, pošpricao cijelu sobu, pod, jastuke, krevet, svaku poru, deku, pokrivač, madrac - sa svih strana...prozore uokolo, odjeću, sve je boilo kontaminirano da nemože bolje(cijelu flašicu biokill-a potrošio) i nakon toga sve oprao, i tako nekoliko puta.....i šta se desilo jedan dan je bilo sve ok, i drugi je sve krenulo iz početka...

ljudi smatram da je ovo stvarno VELIK problem i molim vas za pametne savijete, da li se tko toga uopće riješio...

I od sad se mažem kako je jedan kolega ovdje rekao isto autanom protiv insekata jer se jedino tako može spavati....

Molim vas ako ima ko bilo kakvu ideju kako pomoći ili nešto jer već sam OČAJAN!!!!
e ovako imala sam a mozda jos uvijek imam problema sa stijenicama po kuci,neznam koliko znas o njima ali dobro pogledaj krevet i madrac ispod i sa strane dali vidis crne tickice i bijela malena jajasca to ti je prvi znak da imas stijenice.Njihov ubod svrbi za poludit a zavisi do koze kakva ce ti bit reakcija.Dezinsekcija ubija samo zive stjenice zato trba ponovit nekoliko puta prskanje jer jajascima treba oko 2 tijedna da se izlegnu.Ukratko totalna je frka kad ih imas vec 2 mjeseca spavam sa baterijom u ruci
__________________
hello kitty
mlonc435 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 01:44   #55
Quote:
sapi kaže: Pogledaj post
Da li je neko imao iskustva sa alergijom na grinje? kako je lecio? da li se izlecio?
kojom metodom? i kakva je procedura.
ja vec duze vreme imam alergiju na grinje i u prisustvu istih pocinjem da kijam. imam 15god.
Ja sam kao mali dobijao napade koji su se presli u asmaticne. kada sam otisao na lecenje alergolog mi je preporucio sprej ACAROSAN i sa njim isprskam krevet i miran sam 1.godinu, nije jeftin ali pomaze, ja vec 10 godina nemam problema
sutlijas is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 10:47   #56
nadam se da smijem dić temu malo.
čudi me da se o grinjama tako malo piše???

imam odvratnu alergiju na grinje još od rane dobi.

(ok. alergična sam i na ambroziju, prašinu, pelud i travu...ali grinje su mi definitivno najžešći neprijatelj i od njih imam najgoru reakciju...)

živim u stanu kojeg održavam uglavnom urednim i čistim.
koristim one tekućine za čišćenje tekstila (koje pritom kao "ubijaju" grinje)... isto tako usisavam s onim malo specijalnim usisavačem (kojih 10ak tisuća kuna je koštao) i koji ima nastavak baš za "razbijanje grinja"...
isto tako spavam na vunenim pokrivačima koji također sadrže neki anti-grinja sistem. ostalu posteljinu (plahte) mijenjam jednom tjedno i perem na 90 stupnjeva.
to sve očito djeluje jer moj stan (makar nije adaptiran valjda još od 70ih i makar imamo u dnevnom boravku tri ormara prepuna knjiga - koje sam ja svaku posebno prebrisala alkoholom... i još tri ormara puna raznih stvari... i tepihe i zavjese i sve ostalo što također perem jednom tjedno...) .... svejedno je nekak ugodan za boravak alergičarima poput mene.

di je problem konkretno.

problem je u idućem.
svekrva mi ima kuću izvan zagreba...
i kuća bi se u par riječi mogla opisati kao hrpetina grinja i prašine...

i odlazak u tu kuću je za mene samoubojstvo.

recimo samo da već na ulazu počinjem kihati. onda krene ... svrbe me oči, svrbi me uho, grlo , nos...voda mi doslovno iz nosa curi.
ne spavam po noći. osjećam se strgano idući dan i proklinjem sve živo i neživo...

alergijske napadaje nisam imala od sedmog razreda osnovne škole.

i pomislih s godinama da sam stekla "imunitet"...kad ono kitu...

nisam stekla imunitet...samo sam počela oko sebe graditi stakleno zvono u kojem mi je normalan život omogućen.

bojim se da nema rješenja što se tiče alergije na grinje...osim non stop održavati sve čistim.

no to je shit...
zato jer s vremena na vrijeme bih i ja otišla nekud iz svog stana...
a ograničena sam totalno baš zbog te alergije.


je li netko koristio ovaj proizvod Nasaleze možda?
i jel bi mi mogao taj proizvod djelovati da naprimjer odem kod svekrve u kuću...pa ono...koristim ga samo tih par dana?...
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2010., 01:09   #57
Smile

Quote:
sapi kaže: Pogledaj post
Da li je neko imao iskustva sa alergijom na grinje? kako je lecio? da li se izlecio?
kojom metodom? i kakva je procedura.
ja vec duze vreme imam alergiju na grinje i u prisustvu istih pocinjem da kijam. imam 15god.
Ponekad pojedine pretrage i liječenje nisu ugodni... istina je da ova alergija prelazi u kroničnu astmu a sama terapija nije baš najpoželjnija npr. za srce.

Sve što smeta organizmu treba izbaciti iz okoline, tako i ti sa grinjama. Da se razumijemo, grinja je u prašini... ali ljudi griješe mičući zavjese,tepihe itd. Grinja koja smeta isključivo se nalazi u krevetima. Dakle, već je veliki napredak za zdravlje izbaciti tog uljeza iz kreveta.

Malo više o grinjama nalazi se na http;//zdrav-san.blog.hr...daj si truda i pročitaj
bukyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 00:22   #58
Grinje

Molim pomoć oko Grinja. Tek nedavno sam otkio ova odvratna stvorenja. U svom stanu koji je relativno nov otkrili smo prave kolonoije grinja. Pokušao sam svašta od prozračivanja stana, čišćenja gotovo svakodnevnog ali uzalud, nikako se ne mogu riješiti te gamadi. Pročitao sam nešto o njima i izgleda da nema lijeka protiv njih. Ipak molim ako netko zna bilo koji način kako se još može smanjiti broj ovih napasti?
zeljkomrsic100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 00:27   #59
kazu da je lavanda dobra protiv njih. probaj, nis ne kosta
TwinBlade is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 00:47   #60
hvala na javljanju
zeljkomrsic100 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:05.