Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2014., 11:23   #841
Upadam kao padobranac

Je l' itko možda isprobao metodu koja uključuje miješanje male količine zubne paste sa žličicom sode bikarbone i žličicom vodikova peroksida nakon čega slijedi četkanje zubi jedno 2 minute, a postupak se ponavlja 1x tjedno? Nemam perja za izbjeljivanje kod zubara, stoga bih pokušala pomoću neke kućne metode.
Ye Yo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 00:20   #842
Evo da i ja podijelim svoje iskustvo s izbjeljivanjem zubi.
Ono sto je meni definitivno izbijelilo zube su Crest trakice. Prije njih nisam isprobavala nikakve druge metode izbjeljivanja i zubi su mi bili sivkasti, ne jako, ali dovoljno da mi to smeta. Koristila sam ih prije koju godinu u par navrata i s njima se u kratkom roku stvarno postignu odlicni rezultati. Blistavo bijeli zubi.
Nemam osjetljive zube i s trakicama nisam imala negativnih nuspojava, u smislu osjetljivosti na toplo/hladno i slicno. Pridrzavala sam se uputa i sve je proslo ok.
Rezultat traje dosta dugo i nakon toga zubi polagano pocinju tamnit/sivit. Bojala sam se da mi ne dodu ponovo do nijanse kakvi su bili prije, ali nisu.
Sada su mi bijeli, ali ne bljeste. Nedavno sam se opet pozeljela blistavo bijelih zubi pa sam isprobala i slijedece:

Quote:
Ye Yo kaže: Pogledaj post
...
Je l' itko možda isprobao metodu koja uključuje miješanje male količine zubne paste sa žličicom sode bikarbone i žličicom vodikova peroksida nakon čega slijedi četkanje zubi jedno 2 minute, a postupak se ponavlja 1x tjedno?
....
Nisam bila dosljedna prilikom isprobavanja ove metode pa rezultati mozda i nisu mjerodavni. Napravila sam to mozda 3-4 puta, ali je okus u ustima bio grozan pa sam odustala. Nekakve rezultate i nisam primijetila, da sam bila redovitija mozda bi ih i bilo.

Tijekom ovog ljeta koristila sam Pearl Drops Instant White pastu i bila sam jako zadovoljna.
Rezultati nisu kao s trakicama, ali se primjetila razlika.

Nakon nje isprobala sam i Perl Weiss Raucher-Zahnweiss pastu (pakiranje isto kao i Pearl Drops, dostupna u Mulleru). Nisam primjetila da mi je nakon Instant White paste dodatno izbijelila zube, ali je bijelina ostala odrzana.
Trenutno koristim Pearl Drops Hollywood pastu i situacija je ista kao i s prethodnom Perl Weiss.

Pretpostavljam da sam dosla do maksimuma bijeline koji se moze postici pastama. Trenutnim stanjem sam zadovoljna, ali sam se ipak zazeljela snjezno bijelih zubi. Pokusat cu jos jednom s Instant White, ako ne uspije ne preostaje mi drugo nego Crest.
Beautyfox is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 11:22   #843
Beautyfox, hvala što si podijelila svoje iskustvo
Ye Yo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2014., 12:09   #844
Zanima me mišljenje onih koji su izbjeljivali zube profesionalno kod stomatologa, a imaju bijele ispune na prednjim zubima koje su naravno prilagođene trenutnoj nijansi zuba, kako ste nakon izbjeljivanja rješavali taj problem jer ispune ostaju u svojoj nijansi. Jeste li skidali plombe i stavljali nove ( a svaki put se izbrusi i dio zuba prilikom tog postupka) ili se to rješava nekako drugačije jer mi se čini suludo da mijenjam 5 plombi bez nekog posebnog razloga ?! Što preporučuju stomatolozi za takve situacije ?
kirsti is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 06:45   #845
Je li možda netko od vas išao na trajno izbjeljivanje zubiju u splitu? Gdje ste išli, koliko ste platili i kakvi su vam dojmovi. Hvala.
two faced girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 20:10   #846
Postoji posebna tema za prodaju!

Zadnje uređivanje raverica : 27.10.2014. at 09:50.
igordragovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 21:54   #847
Quote:
kirsti kaže: Pogledaj post
Zanima me mišljenje onih koji su izbjeljivali zube profesionalno kod stomatologa, a imaju bijele ispune na prednjim zubima koje su naravno prilagođene trenutnoj nijansi zuba, kako ste nakon izbjeljivanja rješavali taj problem jer ispune ostaju u svojoj nijansi. Jeste li skidali plombe i stavljali nove ( a svaki put se izbrusi i dio zuba prilikom tog postupka) ili se to rješava nekako drugačije jer mi se čini suludo da mijenjam 5 plombi bez nekog posebnog razloga ?! Što preporučuju stomatolozi za takve situacije ?
Kao stomatolog moram reći da plombe ostaju u boji kojoj jesu, nema izbjeljivanja plombi.
__________________
You can cut all the flowers but you cannot keep spring from coming.
nikella is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 00:16   #848
Quote:
nikella kaže: Pogledaj post
Kao stomatolog moram reći da plombe ostaju u boji kojoj jesu, nema izbjeljivanja plombi.
Kod mene je plomba na jedinici izbijeljena sa izbjeljivanjem zubiju. Ne znam u čemu je fora, ali eto, stvarno je.
iva2301 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2015., 10:09   #849
sta mislite o ovome

http://www.ebay.co.uk/itm/TEETH-WHIT...item1e82f502c3
milanez is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 14:37   #850
Oprostite ako je pitanje već bilo, ali nova sam pa se ne snalazim. Je li itko izbjeljivao zube kod Štimca? Moja prijateljica jest, ali je radila i ljuskice pa mi nije mjerodavno. Zanima me koliko dugo traje efekat?
VayaConDios22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 14:50   #851
i ja preporučam crest trakice koristila sam ih 5 puta za redom, pa dalje čuvala za važne događaje i stvarno se vidi razlika i djeluju, najvidljiviji učinak od svega što sam probala, i jednostavno je za uporabu. ja sam svoje s ebaya naručila, mislim za 10 korištenja.

sad sam u pikirala neke iz bipe, al su po 300 kn, a crestove kupim 10 za 20 dolara, al dok dođu... pa ono nisam bas ziher..
__________________
:)
Shiney is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 22:13   #852
Ima li kod nas za kupiti nekih trakica s kojima ste zadovoljni, da su imale efekta? Ne da mi se naručivati s e-baya.... Iako ja mislim da na duži rok to sve uništava zubnu caklinu.

Jesu li vam neke zubne paste bile dobre, da ste vidjele neki efekt, a da ne iritiraju zube i zubno meso?
Solitary is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2015., 10:16   #853
Quote:
Solitary cat kaže: Pogledaj post
Ima li kod nas za kupiti nekih trakica s kojima ste zadovoljni, da su imale efekta? Ne da mi se naručivati s e-baya.... Iako ja mislim da na duži rok to sve uništava zubnu caklinu.

Jesu li vam neke zubne paste bile dobre, da ste vidjele neki efekt, a da ne iritiraju zube i zubno meso?
ja sam vidjela u bipi da imaju dvije vrste nekih trakica, po 300 kn su mislim bile, i to za 7 dana..poprilično skupo, al stvarno ne znam kakav je efekt, samo sam crest probala. one su za 10 dana 200 kn na ebayu, sad sam baš naručila neki dan ponovo. ali ne koristim 10 dana za redom, dovoljno je 4/5 dana za redom, i onda po potrebi ostale. stvarno se vidi značajna promjena i nakon prvog puta!
što se tiče zubnih pasta, meni to nije baš nešto radilo razliku iskreno. možda eventualno pomaže za održavanje bjeline nakon korištenja nekog preparatam, tipa tih trakica.
__________________
:)
Shiney is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2015., 22:20   #854
Shiney, hvala ti na odgovoru.
Znači, najviše pohvala za Crest trakice koliko vidim.
Solitary is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2015., 23:44   #855
Pridružujem se pohvalama za crest. Već pri prvom korištenju vidjela se ogromna razlika, a koristila sam jedno 4 dana zaredom. Jedino, kak znate ove s ebaya koje su "prave"? Potrošila sam sve
mateas is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2015., 21:23   #856
Evo i mog iskustva. Dakle, nakon što sam 3 godine nosila aparatić, odlučila sam se nakon skidanja istog izbijeliti zube kod stomatologa. Koliko znam, postoje dvije vrste - izbjeljivanje pomoću peroksida tj udlaga koje se nose i izbjeljivanje lampom (nanosi se gel pa se peroksid aktivira svjetlošću). Ja sam se odlučila za ovu drugu varijantu. Cijena je bila oko 2200kn u jednoj privatnoj stomatološkoj poliklinici na Trešnjevci. Nakon izbjeljivanja, koje je trajalo oko 45min, bila sam oduševljena. Da napomenem - ne pušim i ne pijem kavu/čaj/obojena pića stoga sam mislila da će mi zubi duže vremena ostati bijeli. BILA SAM U KRIVU. Već nakon 2mj skužila sam da svaki dan postaju sve više žuti, isprobavala sam razne paste, prala ih nakon svakog obroka ali ništa, i dalje su tamnili. Nakon 4 mjeseca, primijetila sam da su mi se zubi počeli jako kvariti - u 22 godine, imala sam svega 2 pokvarena zuba i sad sam odjednom imala karijes na njih 7! Iskreno sam razočarana tim izbjeljivanjem i žao mi je što sam si uništila zube. S druge strane, moja prijateljica izbjeljuje zube tim udlagama sa peroksidom i nema nikakvih problema pa eto
SpyCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 13:24   #857
Probajte sa mješavinom sode bikarbone i malo limuna ili zgnječene jagode.
Napraviti sitnu smjesu i iščetkati zube, def djeluje, no ne to raditi prečesto da se ne ošteti caklina.
Ja znam staviti i na pastu kad perem zube malo sode.

Također sam čula da smjesa od kurkume i vode izbjeljuje..
Aarie is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 17:02   #858
Quote:
SpyCat kaže: Pogledaj post
Evo i mog iskustva. Dakle, nakon što sam 3 godine nosila aparatić, odlučila sam se nakon skidanja istog izbijeliti zube kod stomatologa. Koliko znam, postoje dvije vrste - izbjeljivanje pomoću peroksida tj udlaga koje se nose i izbjeljivanje lampom (nanosi se gel pa se peroksid aktivira svjetlošću). Ja sam se odlučila za ovu drugu varijantu. Cijena je bila oko 2200kn u jednoj privatnoj stomatološkoj poliklinici na Trešnjevci. Nakon izbjeljivanja, koje je trajalo oko 45min, bila sam oduševljena. Da napomenem - ne pušim i ne pijem kavu/čaj/obojena pića stoga sam mislila da će mi zubi duže vremena ostati bijeli. BILA SAM U KRIVU. Već nakon 2mj skužila sam da svaki dan postaju sve više žuti, isprobavala sam razne paste, prala ih nakon svakog obroka ali ništa, i dalje su tamnili. Nakon 4 mjeseca, primijetila sam da su mi se zubi počeli jako kvariti - u 22 godine, imala sam svega 2 pokvarena zuba i sad sam odjednom imala karijes na njih 7! Iskreno sam razočarana tim izbjeljivanjem i žao mi je što sam si uništila zube. S druge strane, moja prijateljica izbjeljuje zube tim udlagama sa peroksidom i nema nikakvih problema pa eto

I u jednom i u drugom postupku za izbjeljivanje zubi se koristi peroxid, samo je ova kucna verzija sa udlagama manje koncentracije.




Sent from my lovely iPhone using Tapatalk
__________________
...try walking in my shoes
Ani2306 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2015., 01:47   #859
Pozdrav ekipa.

Zanima me izbjeljivanje zubiju laserskom metodom. Dali je tko bio radio tu metodu i kako je zadovoljan.

Nasao sam polikliniku u koju bi isao i ako netko ima iskustva sa istom.

Poliklinika Bagatin... Cijena 3500 kuna. Na rate bi svakako uzeo. Pa me sad zanima dali se isplati dati tolike novce za tu metodu.
Flash1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2015., 01:48   #860
http://www.poliklinikabagatin.hr/sto...eljivanje-zubi
Flash1987 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:07.