Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2014., 22:06   #1461
Upravo sada je zavrsila emisija na hrt-u o djeci koja se nisu izvukla...o maloj Katji i Jakovu koji je bio "jak kao Jakov". Pre grozno i tuzno za gledati. Ne mogu ni zamisliti kako je to sve i prozivljavati, iako sam i sama imala slican osjecaj nekih 3 tjedna u kojima smo mislili da nam dijete umire. (nije)
A sada isto prozivljava necak (13g) i nadam se da je jedan od onih cija ce prica zavrsiti kao ova od murinog L.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2014., 23:05   #1462
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
Probajte mu dati beta karoten, on je dobar za kožu.
Hvala na savjetu, prenjet ću sestri.
__________________
AlbOOm
mura is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2014., 23:08   #1463
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Upravo sada je zavrsila emisija na hrt-u o djeci koja se nisu izvukla...o maloj Katji i Jakovu koji je bio "jak kao Jakov". Pre grozno i tuzno za gledati. Ne mogu ni zamisliti kako je to sve i prozivljavati, iako sam i sama imala slican osjecaj nekih 3 tjedna u kojima smo mislili da nam dijete umire. (nije)
A sada isto prozivljava necak (13g) i nadam se da je jedan od onih cija ce prica zavrsiti kao ova od murinog L.
I ja sam gledala taj dokumentarac. želim Vam svu sreću ovog svijeta i da Vaš nećak ozdravi.
__________________
AlbOOm
mura is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2014., 02:59   #1464
Quote:
mura kaže: Pogledaj post
Btw. L. je već prava momčina , učenik je drugog razreda srednje škole, ima problema sa tenom lica, izrazito puno prišteva, mogu čak reči i čireva jer su veliki, debeli, baš ružni, pokušali su već svašta, bili kod raznih dermatologa, pa se malo smiri, pa opet sve po starom. Ali ne žali se on previše, već je usavršio razne tehnike prikrivanja istih i nema (za sad) ili barem ne pokazuje neke probleme oko toga. Jako je samouvjeren, samodopadan , pun samopouzdanja, ja ga zezam da se trebao zvati Narcis . Ali neka, nek gušta, uživa, zaslužio je nakon svega što je prošao.
moj dečko je imao akne u pubertetu, a i sada ima problema s pokojim prištom tu i tamo (ima 22 godine), no... ovo će sad zvučat glupo kak god sročila, pa ću napisat kratko i jasno - on meni izgleda muževnije s tim ožiljcima .
nisu akne kraj svijeta. barem za mene

nego, kako matematika? napisala si da je imao problema u prvoj godini, kako je sad s tim?
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2014., 12:02   #1465
Quote:
mura kaže: Pogledaj post
I ja sam gledala taj dokumentarac. želim Vam svu sreću ovog svijeta i da Vaš nećak ozdravi.
Hvala.
Bude...mora.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2014., 21:29   #1466
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
moj dečko je imao akne u pubertetu, a i sada ima problema s pokojim prištom tu i tamo (ima 22 godine), no... ovo će sad zvučat glupo kak god sročila, pa ću napisat kratko i jasno - on meni izgleda muževnije s tim ožiljcima .
nisu akne kraj svijeta. barem za mene

nego, kako matematika? napisala si da je imao problema u prvoj godini, kako je sad s tim?
matematika je bolje, ide na instrukcije, ali trenutno smo u fazi da ni o matematici, niti o aknama ne razmišljamo

03.04.2014. g. L. i njegov brat igrali su vani nogač kad je uletio brat u kuću vičući da se L. srušio na dvorištu

Bol, strah, nemoć koju sam tada osjetila u tih par minuta dodolaska hitne pomoći svojim riječima ne mogu Vam opisati, a da ne pričam o njegovim roditeljima, bratu...
Bio je poplavio, oči izokrenuo, tresao se, dozivali smo ga, polijevali vodom, okrenuli na bok, pokušali spriječiti da se sav ne izgrize pa su nam prsti stradali. Znam nismo smjeli gurati mu prste u usta, ali u toj nevolji nismo se snašli.
Uglavno, kako je već kod samog liječenja imao ugrušak koji je zaradio putem onog centralnog katetera, vađenjem krvi su utvrdili da mu je pregusta krv, ja ću to laički reči jer drugačije ne znam, odmah je u dogovoru sa prof. iz Zagreba kod koje se L. još uvijek kontrolira dogovorena terapija heparinom, a tek su nakon par dana uspjeli otići na MR jer je u bolnici bio u kvaru, a nije smio napustiti bolnicu i tada je na nalazima bilo sve ok. Otišli su kasnije i kod prof. (kad je smio na put) s time da je u međuvremenu opet završio u bolnici radi nekih meni do sad nepoznatih stavri... Oni tvrde da mu je taj "napad" uzrokovao ugrušak.
Da skratim, neki dan se opet žalio na glavobolju, opet vadili krv i opet pregusta krv pa je trenutno opet na heparinu...

Svi ostali nalazi su u redu i ne želimo niti misliti drugačije. Samo molimo Boga da tako ostane, da sve bude u redu sa njim, jer sve ostalo ne dolazi u obzir.

Sav je ljut na sve oko sebe, pametan, svjestan svega, a nemoćan... ah...

Bit će bolje, mora biti, pa zar nije zaslužio nakon svega?
__________________
AlbOOm
mura is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2014., 11:01   #1467
Je, naravno da je.
Glavno da su nalazi ok, nije da se bolest vraca, novi problem je tu...rijestit ce to ljekovima. Ne smije biti drugacije.
Grozno je to sto si uvijek nakon toga u strahu, pa u svemu vidis opasnost...ali vjerujem i nadam se da to nije tako i da ce sve biti dobro.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2014., 21:48   #1468
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Je, naravno da je.
Glavno da su nalazi ok, nije da se bolest vraca, novi problem je tu...rijestit ce to ljekovima. Ne smije biti drugacije.
Grozno je to sto si uvijek nakon toga u strahu, pa u svemu vidis opasnost...ali vjerujem i nadam se da to nije tako i da ce sve biti dobro.
Hvala draga, da strah je salno tu i s tim se mora živjeti, ne usudiš se pustiti ga nikamo samog, niti pak smije ići bilo kamo sam po preporuci profesora, a ide mu to na živce, nije išao na izlet, bio je tako tužan a s druge strane razumijemo i razrednicu, jednostavno nije se usudila uzeti ga s njima... ah... bit će bolje, mora biti...

Kako je tvoj nećak, ukojoj ste fazi liječenja?
__________________
AlbOOm
mura is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2014., 18:30   #1469
Quote:
mura kaže: Pogledaj post
Hvala draga, da strah je salno tu i s tim se mora živjeti, ne usudiš se pustiti ga nikamo samog, niti pak smije ići bilo kamo sam po preporuci profesora, a ide mu to na živce, nije išao na izlet, bio je tako tužan a s druge strane razumijemo i razrednicu, jednostavno nije se usudila uzeti ga s njima... ah... bit će bolje, mora biti...

Kako je tvoj nećak, ukojoj ste fazi liječenja?
Da...i ja kazem, mora biti....
Presadjena kostana, nije jeo valjda mjesec dana, sepsa, srepto..stafilo nesto, temperatura, ...sad mrvicu bolje, poceo malo jesti...bori se decko.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2014., 00:45   #1470
Na odjelu dječje onkologije i hematologije mnoga pitanja svaki puta stavljaju novi upitnik pred mene. Mnoga od tih pitanja nikada ne dobiju odgovor kojeg bi ljudsko srce razumjelo, prihvatilo, kojeg bi voljelo. U ljudskoj slabosti i čežnji trebalo je odvaliti kamen sa srca i priznati si kako nada i vjera hodaju sa mnom tim hodnikom dječje onkologije bez obzira na pitanja i odgovore, na čuda i tuge kojima sam svjedok.

Od kad se čovjek rodi pa do kraja svog životnog puta susreće se s mnogim nepravdama koje za njega nemaju logičan redoslijed. Životne nepravde koje često nazivamo i osjećamo kao bol i ranu koju moramo podnositi, započnemo pitanjem u sebi: Zašto se to (zlo) dogodilo meni? Postoji neki dublji pristup gledanja na dobre i loše događaje, na tragedije i okrivljavanje, traženje razloga, rješenja i davanja smisla koji bi nas motivirao da izdržimo nepravdu koja nas je pogodila. Možda je bit u skrivenosti plana, onog koji sigurno postoji za svakoga od nas.

U njega se uvjerim svaki put kada otvorim vrata onkološkog odjela i ugledam prvi osmjeh na bolničkom krevetu.
BoleynAnne is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2014., 11:59   #1471
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Da...i ja kazem, mora biti....
Presadjena kostana, nije jeo valjda mjesec dana, sepsa, srepto..stafilo nesto, temperatura, ...sad mrvicu bolje, poceo malo jesti...bori se decko.
što sve ta djeca prolaze... sjećam se svih dodatnih poteškoća koje je L. imao u tijeku liječenja, a posljedice na žalost ostaju zauvijek...

Sretno Vašem nećaku
__________________
AlbOOm
mura is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2014., 12:14   #1472
Quote:
BoleynAnne kaže: Pogledaj post
Na odjelu dječje onkologije i hematologije mnoga pitanja svaki puta stavljaju novi upitnik pred mene. Mnoga od tih pitanja nikada ne dobiju odgovor kojeg bi ljudsko srce razumjelo, prihvatilo, kojeg bi voljelo. U ljudskoj slabosti i čežnji trebalo je odvaliti kamen sa srca i priznati si kako nada i vjera hodaju sa mnom tim hodnikom dječje onkologije bez obzira na pitanja i odgovore, na čuda i tuge kojima sam svjedok.

Od kad se čovjek rodi pa do kraja svog životnog puta susreće se s mnogim nepravdama koje za njega nemaju logičan redoslijed. Životne nepravde koje često nazivamo i osjećamo kao bol i ranu koju moramo podnositi, započnemo pitanjem u sebi: Zašto se to (zlo) dogodilo meni? Postoji neki dublji pristup gledanja na dobre i loše događaje, na tragedije i okrivljavanje, traženje razloga, rješenja i davanja smisla koji bi nas motivirao da izdržimo nepravdu koja nas je pogodila. Možda je bit u skrivenosti plana, onog koji sigurno postoji za svakoga od nas.

U njega se uvjerim svaki put kada otvorim vrata onkološkog odjela i ugledam prvi osmjeh na bolničkom krevetu.

Predivno ste to rekli.
__________________
AlbOOm
mura is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2015., 22:28   #1473
I tako sa vremena na vrijeme, sjetim se ove teme, bolne teme i svih Vas koji ste mi bili podrška i dođem ovdje s potrebom da Vam zahvalim

L. je pravi mangup Momčina i pol, ok ima još uvijek nekih zdravstvenih problema, u posljednje vrijeme povišeni tlak, pa ga onda glavobolje muče i svi smo u strahu, ali živimo, veselimo se svakom danu...
On je sada 3. srednje, gimnazijalac, pametnica i kad treba i kad ne treba, uostalom kao i svaki momak njegovih godina.

Sve vas grlim , budite zdravi, sretni i veseli
__________________
AlbOOm
mura is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 16:57   #1474
mura, baš sam ovih dana mislila na vas i evo, javljaš se. Baš mi je drago da sve ide dobro. Samo tako naprijed!
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2015., 13:08   #1475
evo me opet malo ovdje, tako mi je posebna ova tema...

L. je maturant Pravi mali - veliki mangup Krenuo je i na vozački. Dečko i pol.

Još uvijek se kontroliraju u Zg-u i sve je , Bogu hvala, dobro.

Sve Vas lijepo pozdravljam i želim puno zdravlja svima, velikima i malima.
__________________
AlbOOm
mura is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2015., 16:26   #1476
baš lijepo
ronac zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2015., 22:04   #1477
fala Bogu.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2016., 14:33   #1478
dugo me nije bilo ovdje, predugo...
ali imam potrebu ponekada doći, kada je teško, kada se događaju neke prekratnice u životu, pa pročitam par postova sa početka teme i bude lakše, jer ništa nije tako teško i nemoguće nakon pobjede ovako teške bolesti.
L. je danas momčina, s curom na moru trenutno, od jeseni odlazi u ZG, postaje student. Kolika je to njemu radost, toliko mene steže u grlu, jako... faliti će mi, falit će mojoj L., ali neka je on sretan, mi ćemo živjeti uz nadu da će se jednog dana ipak vratiti u naše malo selo i opet biti sa nama, kao nekada...
__________________
AlbOOm
mura is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2016., 09:24   #1479
Ooooooooooooo
Krasno! Kak vrijeme brzo prolazi.
ronac zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 11:33   #1480
Quote:
ronac zg kaže: Pogledaj post
Ooooooooooooo
Krasno! Kak vrijeme brzo prolazi.
dragi ronac, lijepo te pozdravljam i pazi mi na L. tamo u Zg
__________________
AlbOOm
mura is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:00.