Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2008., 12:47   #21
ok hvala!
sogor31 is offline  
Old 06.05.2008., 19:57   #22
laserska operacija

ima nekog ovdje da je bio/la na laserskoj korekciji vida? ja sada skoro namjeravam otići, starci su mi dopustili i skupili lovu za to, al me brine dal je netko imao iskustvo s povratkom vida nakon operacije? rekli su mi da je to mali postotak ljudi, al mene malo strah pošto dosta učim.. studiram pravo i nos mi je često u knjizi, a pošto se zbog učenja ljudima vid i kvari, dal je moguće da mi se to dogodi? ne bi htjela da starci bzvz bace lovu u vjetar... inače imam -2 dioptriju i povećava se pomalo...

hvala!
bubamara12 is offline  
Old 06.05.2008., 21:01   #23
https://www.forum.hr/showthread.php?t=91525&page=33 imaš dosta toga za čitati
bubicaa is offline  
Old 09.07.2008., 13:41   #24
Smile laserska operacija

molim te ako mi možeš odgovoriti kako je na kraju završila priča sa tvojom suprugom i njenom laserskom operacijom vid u poliklinici svjetlost budući da sam i sama razmišljala o toj operaciji ali sada više nisam sigurna. unaprijed hvala
and17 is offline  
Old 09.07.2008., 15:11   #25
Quote:
and17 kaže: Pogledaj post
molim te ako mi možeš odgovoriti kako je na kraju završila priča sa tvojom suprugom i njenom laserskom operacijom vid u poliklinici svjetlost budući da sam i sama razmišljala o toj operaciji ali sada više nisam sigurna. unaprijed hvala
https://www.forum.hr/showthread.php?t=91525&page=41
evo ima topic od 41stranice pa pročitaj prije odluke,najzanimljivije dolazi od 13-14 stranice topica
Jolac is offline  
Old 02.10.2008., 16:14   #26
Unhappy LASERSKO SKIDANJE PLUS (+) DIOPTRIJE

Naručena sam za 2 tjedna u Polikliniku SVJETLOST na pregled i eventualnu operaciju.

Dugo se nakanjujem za ovaj zahvat. Pročital sam pomno cijeli topic vezan za ovu temu.

Neznam ni sam što bi rekla. Ima pozitivnih iskustava, a i vrlo (nažalost) neugodnih.

Imam 50-tak godina. Dioptrija mi je +3,00 na oba oka sa cilindrom 0,50 na lijevom oku. Naočale s tom dioptrijom nosim kada vozim i kada želim dobro vidjeti na daljinu.
K tome još imam naočale sa dodatnom +1,50 na oba oka za čitanje.

Molila da mi netko tko je imao sličnu situaciju opiše svoje iskustvo ako ga je imao. Dali se podvrgnuo/la operaciji, tijek operacije, oporavak, koliko se dugo vremena ne smije raditi (bolovanje) i sl.

Ako je netko bio kod dr. Šarića molim da napiše ime poliklinike i iskustva o istom.

Moram priznati da sam zbunjena nakon svega pročitanog. A, i ne baca mi se samo tako 100 EUR za pregled.

No, nije ni to najveće zlo. Nego, ako ostanu posljedice,komplikacije, daš 3.000 EUR... čovjek da prošvika!!

ankical is offline  
Old 02.10.2008., 21:18   #27
Smile

Quote:
ankical kaže: Pogledaj post
Naručena sam za 2 tjedna u Polikliniku SVJETLOST na pregled i eventualnu operaciju.

Dugo se nakanjujem za ovaj zahvat. Pročital sam pomno cijeli topic vezan za ovu temu.

Neznam ni sam što bi rekla. Ima pozitivnih iskustava, a i vrlo (nažalost) neugodnih.

Imam 50-tak godina. Dioptrija mi je +3,00 na oba oka sa cilindrom 0,50 na lijevom oku. Naočale s tom dioptrijom nosim kada vozim i kada želim dobro vidjeti na daljinu.
K tome još imam naočale sa dodatnom +1,50 na oba oka za čitanje.

Molila da mi netko tko je imao sličnu situaciju opiše svoje iskustvo ako ga je imao. Dali se podvrgnuo/la operaciji, tijek operacije, oporavak, koliko se dugo vremena ne smije raditi (bolovanje) i sl.

Ako je netko bio kod dr. Šarića molim da napiše ime poliklinike i iskustva o istom.

Moram priznati da sam zbunjena nakon svega pročitanog. A, i ne baca mi se samo tako 100 EUR za pregled.

No, nije ni to najveće zlo. Nego, ako ostanu posljedice,komplikacije, daš 3.000 EUR... čovjek da prošvika!!

Kod mene je slična situacija, imam 45 godina, dioptrija na jedno oko + 4,50, na drugo +5,00 sa astigmatizmom 0,50. U ožujku ove godine sam bila na rzagovoru kod dr. Gabrića, samo na razgovoru, ali ne i na pregledu i pri tom mi je rekao da, budući da imam staračku dalekovidnost, kod mene ne dolazi u obzir laserska korekcija vida, nego skidanje moje leće i ugradnja multifokalne leće. Pri tom mi je naglasio da ću možda imati problema sa noćnom vožnjom, te da će mi za rad na računalu ipak trebati naočale dioptrije +0,50. Moju želju da se riješim naočala i kontaktnih leća to nije pokolebalo, pa ni cijena operacije koju mi je izrekao. Igrom slučaja otkrijem ovaj topić i pomno ga iščitam (hvala Jolcu i Tommy13, a i drugim forumašima), te u kontaktu sa drugim liječnicima oftamolozima (prije svega cijenjenim dr. Vukovićem iz Makarske), zaključila sam da mi je bolje stati s mirom. Dr Vuković mi je rekao da je, s obzirom na visinu dioptrije i staračku dalekovidnost, bolje ne raditi ništa, da ću imati više štete nego koristi. Zasad se držim svojih naočala i leća, a ako netko sa + dioptrijom ima pozitivna iskustva, molim da se javi.
SWAT_member is offline  
Old 03.10.2008., 23:49   #28
Quote:
SWAT_member kaže: Pogledaj post
Kod mene je slična situacija, imam 45 godina, dioptrija na jedno oko + 4,50, na drugo +5,00 sa astigmatizmom 0,50. U ožujku ove godine sam bila na rzagovoru kod dr. Gabrića, samo na razgovoru, ali ne i na pregledu i pri tom mi je rekao da, budući da imam staračku dalekovidnost, kod mene ne dolazi u obzir laserska korekcija vida, nego skidanje moje leće i ugradnja multifokalne leće. Pri tom mi je naglasio da ću možda imati problema sa noćnom vožnjom, te da će mi za rad na računalu ipak trebati naočale dioptrije +0,50. Moju želju da se riješim naočala i kontaktnih leća to nije pokolebalo, pa ni cijena operacije koju mi je izrekao. Igrom slučaja otkrijem ovaj topić i pomno ga iščitam (hvala Jolcu i Tommy13, a i drugim forumašima), te u kontaktu sa drugim liječnicima oftamolozima (prije svega cijenjenim dr. Vukovićem iz Makarske), zaključila sam da mi je bolje stati s mirom. Dr Vuković mi je rekao da je, s obzirom na visinu dioptrije i staračku dalekovidnost, bolje ne raditi ništa, da ću imati više štete nego koristi. Zasad se držim svojih naočala i leća, a ako netko sa + dioptrijom ima pozitivna iskustva, molim da se javi.
Njaljepše zahvaljujem SWAT_member; na iskustvu koje je podijelila samnom, a vjerujem i mnogim drugima.

Mislim da je i moja prognoza ista kao i njena. S tim da sam ja još 7-8 god. starija.

Probat ću pitati za savjet oftalmologa na KBC Rebro za svjet. Mislim da mi neće dati "zeleno svjetlo" za operaciju.
P.S.
Neznam dali mogu otići dr. Gabriću samo na konzultacije. Bez veze mi je ići na kompletan pregled, ostaviti 700 kn da dobijem negativan odgovor.

Pozdrav Forumašima, ma gdje bili!
ankical is offline  
Old 13.10.2008., 20:00   #29
laserska operacija vida

Zanima me dali ima netko tko je popravio vid laserom,kako mu je nakon toga,dali oporavak dugo traje,tko je najbolji u zagrebu za takvu operaciju,koliko to košta,i kolika dioptrija mora biti?Ja imam dioptriju -4 ali mi se svako malo povečava.
lilo2008 is offline  
Old 13.10.2008., 21:01   #30
Quote:
lilo2008 kaže: Pogledaj post
Zanima me dali ima netko tko je popravio vid laserom,kako mu je nakon toga,dali oporavak dugo traje,tko je najbolji u zagrebu za takvu operaciju,koliko to košta,i kolika dioptrija mora biti?Ja imam dioptriju -4 ali mi se svako malo povečava.
https://www.forum.hr/showthread.php?t=91525&page=45

eto topica 45stranica,tu imaš hrpu iskustava i linkova znanstvenih istraživanja,najzanimljivije ide od 13stranice
Jolac is offline  
Old 13.10.2008., 23:52   #31
hvala jolac baš si srce
lilo2008 is offline  
Old 14.10.2008., 23:23   #32
Bok, Lilo2008, ja nemam takvih iskustava, ali moja frendica je to obavila kod privatnika, jako je zadovoljna, ako hoćeš javim ti adresu i cijenu na pp
Charla is offline  
Old 14.10.2008., 23:25   #33
Uups, pročitaj si gornji topić - Laserska korekcija vida možda pomogne.
Charla is offline  
Old 17.10.2008., 15:01   #34
pomoc - laserska operacija ociju i vozacka dozvola

Postala sam istu temu i na Automobile, ne znam gdje bolje odgovara, a postam i ovdje jer mi je prilicno hitno dobiti odgovor (tj. cuti tudja iskustva) sto prije

Krajem sijecnja ove godine operirala sam laserski oci u Visumedu i sve je proslo super.

Kako mi istice vozacka za koji dan, jucer sam isla obaviti lijecnicki pregled u Domu zdravlja Crnomerec i zena mi je (opet) stavila ogranicenje na 5 godina iako je sama rekla da super vidim!

Pokusala sam na lijep nacin da mi objasni zasto, kad je meni vid sada normalan i bas i nema naznaka da ce se kvariti...

Uglavnom, brine me zasto bi se opravdavala pred murjacima da nemam naocale ni lece i zasto bih uostalom placala svakih 5 godina jednominutni pregled, kad sada dobro vidim i ne trebam specijalistu 2, a sanse da mi se vid pokvari su jednake kao i kod ljudi zdravih ociju!?

Dakle, ono sto sam htjela pitati je da li ste obavljali lijecnicki nakon operacije laserom, da li ste oslobodjeni ogranicenja u vozackoj i pregleda svakih x godina i ako da, gdje ste obavili lijecnicki?

Fala puno na odgovoru!
softi is offline  
Old 17.10.2008., 17:34   #35
Quote:
softi kaže: Pogledaj post
Postala sam istu temu i na Automobile, ne znam gdje bolje odgovara, a postam i ovdje jer mi je prilicno hitno dobiti odgovor (tj. cuti tudja iskustva) sto prije

Krajem sijecnja ove godine operirala sam laserski oci u Visumedu i sve je proslo super.

Kako mi istice vozacka za koji dan, jucer sam isla obaviti lijecnicki pregled u Domu zdravlja Crnomerec i zena mi je (opet) stavila ogranicenje na 5 godina iako je sama rekla da super vidim!

Pokusala sam na lijep nacin da mi objasni zasto, kad je meni vid sada normalan i bas i nema naznaka da ce se kvariti...

Uglavnom, brine me zasto bi se opravdavala pred murjacima da nemam naocale ni lece i zasto bih uostalom placala svakih 5 godina jednominutni pregled, kad sada dobro vidim i ne trebam specijalistu 2, a sanse da mi se vid pokvari su jednake kao i kod ljudi zdravih ociju!?

Dakle, ono sto sam htjela pitati je da li ste obavljali lijecnicki nakon operacije laserom, da li ste oslobodjeni ogranicenja u vozackoj i pregleda svakih x godina i ako da, gdje ste obavili lijecnicki?

Fala puno na odgovoru!
Laserska operacija samo skida postojeću dioptriju i neutječe na njen kasniji rast.Drugim rječima koliko je smisla imalo prije operacije ići na produljenje vozačke dozvole toliko smisla to ima i sada,jer ranije su naočale ili leće korigirale dioptriju na nulu,a sada to čini laserski obrađena rožnica,rast dioptrije ostaje jednak i u jednom i u drugom slučaju,a upravo je taj rast po njihovom bio razlog ograničenja.
Sad ostaje pitanje da li je kod kratkovidnih ili post laser ljudi šansa rasta dioptrije jednaka kao kod normalnih očiju?
Čak ako je kod odraslih kratkovidnih ili laserom operiranih ljudi više godina dioptrija stabilna,tada šansa da će se vid dalje kvariti je ipak nešto veća nego kod ljudi koji nisu dobili ograničenje zbog vida,razlog leži u tome što naočale i laser gađaju dioptrijsku nulu,a ljudi sa normalnim vidom vrlo često imaju neki manji dioptrijski plus koji kompenziraju akomodacijom,taj manji dioptrijski plus ima manu kod vida na blizu...,ali omogućava manju sklonost prelaska u minus.
Ipak kratkovidnost se može razvit i kasnije,recimo ja da sam polagao sa 17godina kada još nisam bio kratkovidan nebi imao ograničenje,a znam ljude koji su iza 25e postali kratkovidni,čak i iza 30e kažu da može nastat kratkovidnost.
Staračka dalekovidnost čak i puno prije 65godine može toliko uznapredovat da pokvari ne samo vid na blizu,već i vid na daljinu i čudno je da se sad ide na to da daju do 80e godine dozvole bez obaveze liječničkog pregleda,pogotovo još kad se ubroji vrlo česta očna mrena u tim godinama,možda se vjeruje da su starci savjesni kad je riječ o sigurnosti u prometu pa da neće vozit dok nerješe probleme sa vidom,dok je za druge potreban nadzor?
Jolac is offline  
Old 09.01.2009., 22:32   #36
Quote:
lap kaže: Pogledaj post
evo ovako :
Prije 2 h zena mi je dosla sa operacije sa poliklinike Svjetlost. Moram vam odma reci da se PAZITE.
ovako: operacija je bila na oba oka ...korekcija -5 ... prvo oko je radio doktor Gabric i bilo je ok a drugo oko je dao nekom mulcu da prtlja oko oka i sa tim okom je bilo laganih PROBLEMA... jer su nakon operacije na to oko stavili nekakvu korektivnu lecu ?!?!
Ali naravno prije operacije potpisete ugovor na kojem pise da ste spremni NA SVE PROBLEME ...drugim rijecima ...ako i osljepite zbog idiota koji je maltene na praksi ...mozete se zaliti svetom petru.
Zatim ...zaboravite da je to LAGANA operacija ....a otpusno pismo koje je dobila je legendarno .... drugim rijecima ne pise JEDAN K.
rekli su joj usmeno da je na jendom oko vraceno 60% vida ...e sad ...ko je tu lud ...TA OPERACIJA KOSTA 20 000 kn (oba oka) a oni vracaju 60% ...nevjerovatno ...necuveno ?!
Kada je upitala sestru koja tamo radi dali to znaci da je 60% vracenog vida i da je to to....?? ona je odgovorila da to mora pitat Gabrica....jer "mos si mislit" ona nezna ...
ovako glasi otpusno pismo:
DANA 12.01.2008 U POLIKLINICI SVEJTLOST UCINJEN JE OPERATIVNI ZAHVAT:
OPERATIO: LASIK OU.

pACJENTU SE PREPORUCA:
-PO DOLASKU KUCI POPITI TABLETU APAURINA OD 2 ILI 5 MG
-NEKOLIKO SATI ODSPAVATI
-AKO IMATE BOLOVE POSLJE BUDJENJA POPITI TABLETU VOLTAREN RAPID.
(TABLETE SE NE DOBIVAJU U POLIKLINICI NEGO IH MORATE SAMI ICI KUPOVATI POSLJE OPERACIJE...JER JE VALJDA 20 000 KN NEDOSTATNO ZA USRANE 3 TABLETE , PA COVJEK STEDI I NA TOME, AL STA JE VAMA PROBLEM SADA OTICI DO APOTEKE I KUPITI TABLETE ?? MA JOK ...TO VAM JE USPUT....A DA I PREPORUCILI SU JEDNE SUNCANE NAOCALE ...KOJE SI ZBOG STEDNJE ISTO MORATE SAMI KUPIT ....I ONE OD 40KN SU OK ...AL KAKO SAM VEC REKAO ..20.000 KN JE PREMALO ZA TU "DODATNU OPREMU")
-OCI KAPAJTE 5X NA DAN S TOBREX(3DANA) i 5x na dan sa efflumidex kapima(10 do 14 dana) a 5-7x sa szstane kapima (30 dana)
-PACJENTU POTREBNO BOLOVANJE
kontrola sutra
u slucaju potrebe javiti se dr. gabricu tel : xxxxxxxxxx

MOLIM VAS KAKVO JE TO JEB. otpusno pismo ?!?!?!


poslje operacije ..nesmijete ici na svjetlost, prati kosu, nesmijete ici u zadimljene prostorije itd barem 10 dana,nesmijete dizati nista teze od zlice 7 dana itd ...drugim rijecima onaj ko je mislio da je to operacija ..." sad idem pa se vratim kuci i odo gledat tv ...taj se GADNO vara ...ALI NARAVNO TO VAM NECE RECI PRIJE OPERACIJE ....TAKO DA KOJIM SLUCAJEM NE ODUSTANETE ...

tako da JAKO DOBRO PROMISLITE PRIJE OPERACIJE ...a sta se dalje desilio ...dopisat cu za 10 dana

Ne seri.
Nikakvu terapiju ne moraš kupovati,pa ni tbl.
Dobiješ po 2 tbl Normabela i Diamoxa (za opuštanje i očni tlak) što ti je za taj dan i više nego dovoljno.
Prije op dobiješ sve upute i obavijesti kao i upoznavanje o mogućim komplikacijama,a to što si ti možda bio lijen da sve to pročitaš i da ispitaš liječnika sve kaj te zanima ne znači da nisi bio upznat i upozoren.
Iza op. se još jednom upoznaje pac. i pratnju pac. o pravilima ponašanja nakon zahvata jer je to ipak OPERACIJA.
Nema lokve krvi ali je svejedno operacija.
Ines Zgb is offline  
Old 09.01.2009., 23:17   #37
surgery

ovako,malo informacija.. krajem osmog mjeseca bila sam na laserskom skidanju dioptrije u klinici "svjetlost".. imala sam dioptriju na oba oka + 5 zajedno sa astigmatizmom.. operacija je stvarno bezbolna,brzo gotova..
no medutim,oporavak mi je dugo trajao.prva dva mjeseca sam lose vidjela,kao kroz vodu..budila se sa zamagljenim vidom i isto tako isla na spavanje..stalno sam odlazila na preglede jer sam se jako zabrinula,oci su oci.. i malo po malo vid mi se poceo bistriti,sada mogu reci da vidim gotovo savrseno ma da jos uvijek postoje neke tegobice.. ako nekoga nesto zanima moze me slobodno pitati s obzirom da su operacije za dalekovidne puno rijede..
princess gaby is offline  
Old 09.01.2009., 23:19   #38
Quote:
princess gaby kaže: Pogledaj post
ovako,malo informacija.. krajem osmog mjeseca bila sam na laserskom skidanju dioptrije u klinici "svjetlost".. imala sam dioptriju na oba oka + 5 zajedno sa astigmatizmom.. operacija je stvarno bezbolna,brzo gotova..
no medutim,oporavak mi je dugo trajao.prva dva mjeseca sam lose vidjela,kao kroz vodu..budila se sa zamagljenim vidom i isto tako isla na spavanje..stalno sam odlazila na preglede jer sam se jako zabrinula,oci su oci.. i malo po malo vid mi se poceo bistriti,sada mogu reci da vidim gotovo savrseno ma da jos uvijek postoje neke tegobice.. ako nekoga nesto zanima moze me slobodno pitati s obzirom da su operacije za dalekovidne puno rijede..
princess gaby is offline  
Old 21.02.2009., 13:01   #39
Laserska operacija oka

Imam jedno pitanje u vezi laserske operacije vida najme ja od rodenja imam strabizam lijevog oka sa 5 godina sam imao operaciju. Ja sada imam 14 god. nosio sam flaster na zdravom oku no nisam se bas trudio nositi jer mi je stalno smetao. Kako bi forsirao ljevo oko no zadnjih 2mj. nisam nosio nacoale jer kad bih bio u skoli sve bi mi bilo mutno prije tjedan dana otiso sam kod doktora da vidim koje je stanje. No on mi je reko da ja na ljevom oku vidim samo 25% i izmjerio mi je dioptriju najme na ljevom oku mi je dioptrija 2.5 eh sada neznam cega. Dali se isplati da ja izvrsim lasersku operaciju kolike su sanse da meni oko bude normalnoi koliko bi trajao oporavak nebjezmi puno u stranu skoro da se i nevidi ali naprimjer kada prekrijem desno oko vidi se kako slabije vidim na ljevom oku i kolika bi dosla cijena???
Hvala na razumjevanju... molim odgovor
deklok is offline  
Old 21.02.2009., 15:16   #40
cijena?
laserska operacija u bolnici ti je besplatna

a oporavak? po meni, par dana
prvi dan, eventualno drugi te malo boli al kasnije bude ok

no, neznam kako bi kod tebe bilo....
Starija Sestra is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:44.