Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.11.2010., 12:08   #1
Razbijeni toplomjer

Molio bi da mi netko objasni koliko je opasna živa iz razbijenog toplomjera za malu djecu. Toplomjer se razbio u veš mašini s vešom na pranju. Jel sad treba očistiti filter mašine ili što da radim? Navodno je živa jako otrovna jer isparuje međutim neznam koliko je štetna u malim količinama kao toplomjer?
Woltrop is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 12:21   #2
kad se meni razbio toplomjer (na podu doduše) stvorile su se neke kao kuglice od žive i jednostavno sam ih pomela mtlom u lopaticu skupa sa staklom i svime...
definitivno očisti filter i uključi nakon toga mašinu na 90 i pusti na prazno da odvrti tako, možeš uliti u bubanj direktno alkoholni ocat, ja to napravim svako malo, kad osjetim da malo smrducka, valjda nije na odmet...
i kupi digitalni toplomjer
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 15:59   #3
mišljenja su različita, ako čitaš na netu, naći ćeš svašta.
Da je potpuna bezazlena živa iz toplomjera, a druga strana da je jako jako opasna.

A čitala sam masu članaka od kojih mi je pozlilo.
Nazvala sam zavod za toksikologiju, ukratko, rečeno mi je da je to premala količina žive da bi moglo doći do trovanja ili trajnih posljedica.

Onda sam nekako prihvatila ovaj pozitivniji odgovor jer bi se u protivnom trebali odavno iseliti iz stana, povaditi parket...

Na kraju krajeva, opet, da je tako jako opasna ne bi trebala biti u slobodnoj prodaji
Ili bi na ambalaži pisala raznorazna upozorenja.

Doduše, kad sam ležala u bolnici poslije poroda, ženi iz druge sobe se razbio živin toplomjer pa je čistačica samo očistila.
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 16:04   #4
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
Doduše, kad sam ležala u bolnici poslije poroda, ženi iz druge sobe se razbio živin toplomjer pa je čistačica samo očistila.

meni se također razbio u rodilištu...bez ikakve panike i sl. sam su počistili...ništa rekli,niti upozorili...evo nebi se ni sjetila,da sad ovo nisam pročitala
Amrićak is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 16:05   #5
...meni se isto u bolnici, ispod kreveta, razbio toplomjer, panika se digla ne zbog oslobođene žive nego zbog potrebe kupovanja novog toplomjera
...isto sam čitala članke da prostoriju u kojoj se razletila živa treba raskužit sumporom...
__________________
trebam novo telo
gica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 16:08   #6
Quote:
Amrićak kaže: Pogledaj post

meni se također razbio u rodilištu...bez ikakve panike i sl. sam su počistili...ništa rekli,niti upozorili...evo nebi se ni sjetila,da sad ovo nisam pročitala
vidiš, koliko se samo toplomjera razbije u lijepoj našoj
Čitah da se u Fracuskoj odavno ne prodaju živini..

No ono loše što sam čitala, trebala sam ritualno zapaliti kauč, parket i sebe skupa s time
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 16:12   #7
Quote:
Woltrop kaže: Pogledaj post
Molio bi da mi netko objasni koliko je opasna živa iz razbijenog toplomjera za malu djecu. Toplomjer se razbio u veš mašini s vešom na pranju. Jel sad treba očistiti filter mašine ili što da radim? Navodno je živa jako otrovna jer isparuje međutim neznam koliko je štetna u malim količinama kao toplomjer?
Ako si bas toliki panicar,najbolje kupi novu ves masinu...
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 16:17   #8
Quote:
Woltrop kaže: Pogledaj post
Molio bi da mi netko objasni koliko je opasna živa iz razbijenog toplomjera za malu djecu. Toplomjer se razbio u veš mašini s vešom na pranju. Jel sad treba očistiti filter mašine ili što da radim? Navodno je živa jako otrovna jer isparuje međutim neznam koliko je štetna u malim količinama kao toplomjer?
Jako opasna!

ŽIVA U KUĆANSTVU
(Dio: Smijem li prolivenu živu vlastoručno čistiti?)
__________________

Unfortunately, in America, babies are not found in cola cans. I asked my mother when I was four and she said they came from eggs laid by rabbis. If you aren't Jewish, they're laid by Catholic nuns. If you're an atheist, they're laid by dirty, lonely prostitutes.

Zadnje uređivanje sun.shine : 07.11.2010. at 16:24.
sun.shine is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 16:29   #9
Quote:
sun.shine kaže: Pogledaj post
Jako opasna!

ŽIVA U KUĆANSTVU
(Dio: Smijem li prolivenu živu vlastoručno čistiti?)
baš je dobar članak

znači definitivno tu odjeću treba baciti i baciti mašinu
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 22:55   #10
Nedavno je bilo u vijestima kako uskoro vise nece biti zivinih toplomjera, jer su u EU zabranjeni i da ce se prodavati dok se postojeca zaliha ne potrosi. U tom istom prilogu na telki su pitali profesora sa Zavoda za toksikologiju o stetnosti zive iz toplomjera pa je rekao da su to premale kolicine da bi bile opasne za zdravlje, ali da su ti toplomjeri zabranjeni kako bi se smanjila prisutnost zive u okolisu, a ne zbog neke posebne opasnosti pojedinog toplomjera... Tako da bez panike, ocisti filter kako je netko vec napisao i bok!
ewa33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 00:10   #11
Meni se ko djetetu razbio toplomjer, ziva pala na tapet, a ja u strahu da mama ne vice onako golim rukama utrljavala dobrih par minuta u nadi da ce nestati...bilo je kuglica na sve strane Nikakve posljedice
__________________
The happiness of your life depends on the quality of your thoughts
Mznatizeljna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 00:23   #12
Quote:
Mznatizeljna kaže: Pogledaj post
Meni se ko djetetu razbio toplomjer, ziva pala na tapet, a ja u strahu da mama ne vice onako golim rukama utrljavala dobrih par minuta u nadi da ce nestati...bilo je kuglica na sve strane Nikakve posljedice
Pa čuj, i moj je djed pao s visine drugog kata i eno ga sad živ i zdrav...
__________________

Unfortunately, in America, babies are not found in cola cans. I asked my mother when I was four and she said they came from eggs laid by rabbis. If you aren't Jewish, they're laid by Catholic nuns. If you're an atheist, they're laid by dirty, lonely prostitutes.
sun.shine is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 00:35   #13
Meni se toplomjer razbio nebrojeno puta i ništa, pomela bi i bacila. U osnovnoj školi su dečki iz razreda ukrali iz labosa bočicu žive i onda smo se svi igrali s kapljicama i držali ih po rukama..blesava djeca..još smo svi živi i zdravi. Mislim da treb malo puno više živinih para za značajniji toksični učinak na organizam. Vjerojatno se u godinu dana više žive preko morskih plodova pojede nego što je ima u jednom toplomjeru.
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 00:44   #14
Quote:
pljucpljuc kaže: Pogledaj post
Meni se toplomjer razbio nebrojeno puta i ništa, pomela bi i bacila. U osnovnoj školi su dečki iz razreda ukrali iz labosa bočicu žive i onda smo se svi igrali s kapljicama i držali ih po rukama..blesava djeca..još smo svi živi i zdravi. Mislim da treb malo puno više živinih para za značajniji toksični učinak na organizam. Vjerojatno se u godinu dana više žive preko morskih plodova pojede nego što je ima u jednom toplomjeru.
a) Ako si pomela, predmnijevam da ti je palo po pločicama, pa je lakše očistiti.
Btw. kako znaš da su svi živi i zdravi, zar si provjerila tamo gdje si bacila?

b) Držanje po rukama nije opasno. Što su veće kuglice - manja opasnost. A pogotovo ti ništa neće biti od pet minuta držanja, pa makar kuglicu ugurala u nosnicu pa je ispuhala.

I da, kad te brinu morski plodovi, koliko ti to često jedeš morske pse i sabljarke?
__________________

Unfortunately, in America, babies are not found in cola cans. I asked my mother when I was four and she said they came from eggs laid by rabbis. If you aren't Jewish, they're laid by Catholic nuns. If you're an atheist, they're laid by dirty, lonely prostitutes.

Zadnje uređivanje sun.shine : 08.11.2010. at 00:51.
sun.shine is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 00:52   #15
nakon godina i godina u kojima smo ama bas svi odrastali sa zivninim toplomjerima, bivali izlozeni razbijenim toplomjerima, a mozda i zivjeli u stanovima za koje pojma nemamo da su u njihovim parketima ostaci zive.. hm.. znate li eksli nekoga tko je otrovan zivom?

osobno mislim da se u svezi tih toplomjera uvijek pretjerivalo. a posebice da nas u danasnje vrijeme okruzuju stvari i tvari koje su opasnije od te jedne kapi zive iz toplomjera.

1. pokretacu teme bih savjetovala, ukoliko je bas panicar, neka kupi novu vesmasinu i baci robu. ja osobno ne bih.

2. ukoliko je malo manji panicar, neka nazove strucnjake koji se na onom blogu spominju pa neka njih upita.

3. ako nije panicar, neka ocisti filter i djenja. prije ove teme i ja bih tako postupila.
nakon ove teme nekako mi se najboljim rjesenjem cini tocka 2.
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 00:54   #16
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
nakon godina i godina u kojima smo ama bas svi odrastali sa zivninim toplomjerima, bivali izlozeni razbijenim toplomjerima, a mozda i zivjeli u stanovima za koje pojma nemamo da su u njihovim parketima ostaci zive.. hm.. znate li eksli nekoga tko je otrovan zivom?
A ti za svaku osobu s mentalnim ili neuromotornim oštećenjima znaš zašto to imaju? Pročitala si im genetski kod svojim supermoćima, te su ti se, dakako, i ispovjedili oni i njihovi roditelji o svoj rasutoj živi u doba njihova ranog djetinjstva ili bivanja u majčinom trbuhu?

Do prije 15 godina vjerojatno nisi čula ni da je netko otrovan azbestom... pa vidi čuda...
__________________

Unfortunately, in America, babies are not found in cola cans. I asked my mother when I was four and she said they came from eggs laid by rabbis. If you aren't Jewish, they're laid by Catholic nuns. If you're an atheist, they're laid by dirty, lonely prostitutes.

Zadnje uređivanje sun.shine : 08.11.2010. at 01:00.
sun.shine is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 01:00   #17
Quote:
sun.shine kaže: Pogledaj post
A ti za svaku osobu s mentalnim oštećenjima znaš zašto to imaju?
eh, sad su mi jasnije neke stvari

uglavnom, sjećam se iz djetinjstva nezgoda s toplomjerima, onda bi nas majka stjerala, uzela nekoliko mokrih krpa, dobro očistila, bacila u smeće, provjetrila prostoriju i smeće iznijela van
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 01:03   #18
Btw., vjerojatno svi znate za Ludog Klobučara iz Alise u zemlji čudesa. E, pa, razlog zašto se govori "lud kao klobučar" (mad as a hatter) krije se u - živi. U proizvodnji filcanih šešira koristili su živine spojeve. Pa bi veselo završili radni vijek.
__________________

Unfortunately, in America, babies are not found in cola cans. I asked my mother when I was four and she said they came from eggs laid by rabbis. If you aren't Jewish, they're laid by Catholic nuns. If you're an atheist, they're laid by dirty, lonely prostitutes.
sun.shine is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 01:05   #19
Quote:
sun.shine kaže: Pogledaj post
Btw., vjerojatno svi znate za Ludog Klobučara iz Alise u zemlji čudesa. E, pa, razlog zašto se govori "lud kao klobučar" (mad as a hatter) krije se u - živi. U proizvodnji filcanih šešira koristili su živine spojeve. Pa bi veselo završili radni vijek.
nisam znala, zanimljivo. hvala ti
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 01:08   #20
ako cemo se tako igrati, da, za svaku osobu koju OSOBNO znam s mentalnim ostecenjima razlog je uvijek bio neki deseti. tipa komplikacije na porodu i tako to.
velim, ja osobno. zato i naglasavam.

a sve ono sto ne znamo, tj nagadjamo uzroke, moze biti zbog tko zna cega.
i moze i ne mora bas zbog zive.
a sto se azbesta tice, nisam kemicar, fizicar i tak to, ali laicki mi se cini da je on ipak veci maderfaker zbog svoje vece povrsine. i sama ga imah odredjeni broj godinica nad glavom.
isto tako, jos nit priblizno nije javno dokazano koliko mobiteli stete i zrace. al nagadja se da su "zlocesti". budes bacila svoj mobitel u smece odmah sada?

ukratko, svi smo mi tu laici.
covjek je dobio hrpu savjeta sto da cini.
na njemu je da odabere kako ce postupiti.

kao i na tebi i na meni.

i da te malo splasim dodatno, znas li da vecina vrtica ima parkete? znas li koliki su toplomjeri u njima razbijeni? znas li da i danas skoro svi vrtici koriste zivine toplomjere jer su digitalni preskup sport?

woohoo. trebamo li rezat zile ovom spoznajom?
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:57.