Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.03.2015., 11:20   #1
Vole li ga roditelji ?

Život sa roditeljima u kući do tridesete.
Kuća? Pa recimo da je malo veća.
Pet soba, kuhinja, kupaonica,ostava.
Podrum. Potkrovlje, neuređeno ali pogodno za stanovanje.
Dvorište veliko, zeleno.

I još jedna kućica, naslanja se na prvu ali potpuno odvojena i samostalna.
Malo manja ali sasvim pogodna za život četveročlane obitelji.

Čovjek se sprema oženiti. Jedinac je.
Razgovor sa roditeljima u svezi glede mjesta stanovanja i života.
Oni ne žele živjeti zajedno kada se sin oženi jer žele imati mir u kući.
To je njihova izjava. Ne žele niti djeliti zajedničko dvorište.

Čovjek se oženi i ode u podstanare. Dođe dijete. Pa selidba u druge podstanare.
Drugo dijete, i nekako se skrpa popularan kredit u švicarcima i kupi se mali stančić,veličinom neadekvatan za četveročlanu familiju, ali to je jedino bilo moguće i u okvirima financija.

Prođe desetak godina, čovjek trpa lovu banci u džep,muku muči sa preživljavanjem, dok roditelji kukaju susjedima kako im je kuća prevelika i teška za održavanje.
Na prijedlog sina da se zamjene, oni u stan a on u kuću, ne žele jer oni ne mogu živjeti u stanu.

Kako su roditelji u mirovini i već pomalo boležljivi, očekuju da je sin tu za sve i svašta i da skoči na svaki njihov poziv za pomoć. Sin pomaže jer to su mu ipak roditelji.
Na opet pokušani razgovor u svezi stanovanja, bilo zajedničkog bilo zamjene, njihova stajališta su ista.

I onako će nasljediti tu kuću, pa tada radi sa njom što želiš, to je njihovo mišljenje.
Oni ne shvaćaju da čovjeku kuća treba sada i odmah, tj. već je i prekasno.
A ne kada će imati preko 50 god, kada će djeca već biti punoljetna i tko zna gdje.
Oni ne shvaćaju da se djete srami pozvati prijatelje na rođendan jer ima malu sobicu u koju jedva stanu 2 čovjeka.
Oni ne shvaćaju da je kvaliteta života u premalom stanu nemjerljiva sa kvalitetom života u kući sa dvorištem.
Oni ne shvaćaju koliko novaca se bacilo u kredit,samo na kamate, sa kojima se ta kuća mogla dvaput potpuno obnoviti .
Ne shvaćaju da bi se tada mogao voziti i pristojniji auto a ne 20 godina star.

I da se sutra promjene, prekasno je.
Debelo prekasno. Djeca su sada tinejđeri.
Znate kako je teško kada djeca pitaju da bi htjeli živjeti u kući?
Pa kada pitaju zašto ne možemo živjeti kod bake?
Itd itd.

Čovjek razmišlja o tome da se potpuno odrekne roditelja i te kuće.

Što reći ?
krckrc is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2015., 11:56   #2
negdje sam čitala neki ljudi mislim u italiji otišli u penziju i rasprodali svu imovinu i putuju svijetom
djeca se strašno naljutila, kao ono, a šta će nama ostati u nasljedstvo ako vi sve rasfrčkate po svijetu
i tužili sudu roditelje
i sudac odgovorio nešto u stilu "šta si sami zaradite to imate, roditelji su si sve to sami zaradili pa mogu s tim šta im se god prohtje".
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2015., 12:37   #3
sto rec?
pa, nisu oni duzni tebi pomagati.
shodno tome, ni ti njima.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2015., 12:40   #4
čovjek dobro razmišlja.
Complicated is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2015., 13:45   #5
Sin je telac koji si je, osim kredita u švicarcima, mogao priuštiti i podstanarstvo, pa ne bi pizdekao o tome koliko mu je novca otišlo na kamate, bilo bi lakše preseliti u veći stan u kojem bi dijete moglo imati veću sobu ako mu malena baš zbilja ne bi bila dovoljna, a i imati noviji auto, ili, oprosti što ću ovako opsovati, uštedjeti neku kintu.

Siroto malo pilence, imaš tričavih četrdeset a mamica i tatica se ne žele brinut za tebe.

Najbolje da ih prijaviš Hrabrom telefonu.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2015., 13:49   #6
Quote:
krckrc kaže: Pogledaj post
I da se sutra promjene, prekasno je.
Debelo prekasno. Djeca su sada tinejđeri.
Znate kako je teško kada djeca pitaju da bi htjeli živjeti u kući?
Pa kada pitaju zašto ne možemo živjeti kod bake?
Itd itd.

Čovjek razmišlja o tome da se potpuno odrekne roditelja i te kuće.

Što reći ?
Oh cry me a river.
Umjesto da skupite muda i zaradite za krov nad glavom umjesto štancanja djece,vama su krivi roditelji.. malo si posložite prioritete i shvatite da ste već trebali sazreti.
__________________
“Knowledge without wisdom is a load of books on the back an ass”
Bukoroshe is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2015., 14:35   #7
ja u stvari ne kontam zasto je digao kredit za malen stan, ako zna da će kad tad naslijediti kuću.
tako da mi je šuplja priča.

a sad, koliko god bilo popularno pizditi da roditelji djeci ništa ne duguju, meni je moram priznati također i normalno da se ljudi dogovore i realiziraju zamjenu, tj znam hrpu takvih primjera u RL i ne mislim da je to življenje na roditeljskoj sisi (i ranije bi stari ljudi bili gurnuti kraj peći, a sin bi postao gospodar ognjišta ne vidim smisla da kuća propada dok se čeka smrt vlasnika kako bi je djeca preuzela, iako naravno da vlasnici na to imaju pravo, jer su jelte vlasnici).
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2015., 14:39   #8
Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
ja u stvari ne kontam zasto je digao kredit za malen stan, ako zna da će kad tad naslijediti kuću.
tako da mi je šuplja priča.
zato jer se nije mogao dogovoriti sa svojima i zato jer godinama važe isto pitanje iz naslova. ukratko, najbolje je da ide svojim putem.
Complicated is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2015., 14:45   #9
Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
ja u stvari ne kontam zasto je digao kredit za malen stan, ako zna da će kad tad naslijediti kuću.
tako da mi je šuplja priča.

a sad, koliko god bilo popularno pizditi da roditelji djeci ništa ne duguju, meni je moram priznati također i normalno da se ljudi dogovore i realiziraju zamjenu, tj znam hrpu takvih primjera u RL i ne mislim da je to življenje na roditeljskoj sisi (i ranije bi stari ljudi bili gurnuti kraj peći, a sin bi postao gospodar ognjišta ne vidim smisla da kuća propada dok se čeka smrt vlasnika kako bi je djeca preuzela, iako naravno da vlasnici na to imaju pravo, jer su jelte vlasnici).
ljudi su cudni, imam ja primjer gdje se odbijala prodati vikendica koju nitko od djece nije volio ici i koja je propadala jer su roditelji bili postariji ali nisu dali prodati jer "su se oni mucili da izgrade pa da djeca imaju vikendicu"
za svo to vrijeme su djeca placala kredite za stanove i bila bi jako sretna da se vikendica proda i da im se olaksa, kad je vec gradjena za njih, jel.
ali ne.
eh da, i ne samo da se nije smjela prodati, nego ih se jos i tlacilo da idu tamo sredjivati granje i voce i boktepitaj sta
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2015., 14:55   #10
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
ljudi su cudni...
ljudi su glupi, nepraktični i materijalisti. ako im je važnija cigla nego dijete...
Complicated is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2015., 14:58   #11
ali, ali, ali, oni su te cigle slagali i od usta otkidali da bi djeca imala te cigle
sve je to za djecu, oni su se zrvovali
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2015., 15:02   #12
Quote:
krckrc kaže: Pogledaj post
Oni ne žele živjeti zajedno kada se sin oženi jer žele imati mir u kući.
To je njihova izjava. Ne žele niti djeliti zajedničko dvorište.

Što reći ?
Scenarij 2: roditelji pristanu. Par godina nakon toga čitamo o njima na Svekrvama
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2015., 15:05   #13
e to sam mislila napisati, roditelji su mu vjerojatno spasili brak
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2015., 16:23   #14
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
ali, ali, ali, oni su te cigle slagali i od usta otkidali da bi djeca imala te cigle
sve je to za djecu, oni su se zrvovali
sve smo mi to za vas kad si imao 4 godine rekao si da ti je tu baš lijepo:: svekrvamodoff:
inace dobra žena al po pitanju kuće nas izludila.

a na temu imam samo reci,uzdaj se use i u svoje kljuse.bar znaš na čemu si.
__________________
Not my circus,not my monkeys.
marijaklc is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2015., 16:31   #15
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2015., 14:00   #16
A šta je s kučom koja je u susjednom dvoristu? spomenuta u tekstu da je odma dvorište do.. jel adekvatna za zivit?
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2015., 18:25   #17
Da. Te dvije kuće dijele samo jedan zajednički zid, kao kuće u nizu.
Sve je odvojeno, i brojila za režije.
krckrc is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 00:07   #18
Što reči?

Da su čovjekovi roditelji pametni ljudi.
Podizali,brinuli se o čovjeku do tridesete,te imaju pravo kako na svoj mir tako
odluku što će sa svojom imovinom.
Oni su svoju odgovornost prema svom djetetu ispunili.Pa zar bi trebali još preuzeti odgovornost za unučad i vjerojatno netrpeljivu snahu?
A čovjek si zamislio da bi trebali ako njega vole.
A kad se čovjek ženio,je li dobro i objektivno procijenio,da ako on voli svoje roditelje nema nikakvo pravo,da im oduzme pravo na neopterečenu starost.
,te očekivati ili zahtijevati da skrbe o njegovoj djeci jer bi njemu tako bilo lakše.
Nekako mi se čini da je osoba s kojom se čovjek oženio odigrala presudnu ulogu u njihovoj odluci.
Pa ako čovjeku ne treba kuća ni kada mu bude 50,uvijek se može odreči nasljeđa.
Ovo cendranje,kako je njegovoj djeci tinejđerima teško,jer si nemaju kuda dovesti prijatelje,je jednostavno prebacivanje odgovornosti sa sebe na roditelje.Pa nisu mu roditelji naredili da ima djecu u uvjetima koje je sam izabrao.
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 00:51   #19
Quote:
Splićankaa kaže: Pogledaj post
A šta je s kučom koja je u susjednom dvoristu? spomenuta u tekstu da je odma dvorište do.. jel adekvatna za zivit?
Ima ljudi koji misle da je poželjno da im djeca ili roditelji ne mogu dolaziti na kavu u papučama.

Do kad bi ljudi točno trebali imati djecu na grbači, zaboga? Frajer ima 40, roditelji vjerojatno imaju 60-70. Valjda čovjek u toj dobi ima pravo živjeti u miru i hodati po kući u gaćama.

Naravno, moguće je i da su odvratni i zli, da ga nikad nisu voljeli, da su uvijek prema njemu bili užasni, ali pitanje je zašto bi onda takvim ljudima doveo pod krov svoju ženu i djecu u formativnim godinama.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 02:20   #20
Jel to selo blizu tog grada?
Treba viditi s djecom sto oni misle i uvalit se u kucu do...

A stan staviti u najam preko ljeto turistima (cak i ako je stan u Zg- opet se da zaraditi)..
ili studenticama i od toga otplacivat kredit..

+ djeci cim napune 16- godina pronac posao da rade preko đačke knjizice a kasnije student servis- daih odmalena nauci radit da ne stvori parazite o svojoj grbači....

starčadi autor bi trebao napisati na papir kolika su im primanja koliko plate i rec da financijski ne mogu podnit takav zivot.

opcija koja se meni čini ok...
od 1.10.- 1.6. stan u najam studentima....
nakon toga ako je stan u vecem gradu makar Zagreb bio- stavit u najam tokom ljeta je malo zajebancija ali zarada je veca nego da da obicnim podstanarima....
- ako on i obitelj odu na selo manje su mu rezije
- izracunat realno dal do kraja zivota s najmom stana+ svojim uplaćivanjem moze otplatit kredit.
- vidit jel se vise isplati taj stan prodat i od love uplatit banci i brze otplatit kredit...

Mozda solucija da odete zivit u inozemstvo, to mi se cini najbolje iako vidim da autor o tome nije razmisljao...
u toj opciji: stan stavite u najam podstanarima i lova nek se uplaciva od podstanarstva na kredit.... ili ga prodate i od te love uplatite u kredit...

a djeci pruzate bolju buducnost nego da su usred sela i s upitnim mogucnoscima zaposljavanja u hrv..
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:32.