Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.07.2023., 10:59   #10021
Quote:
Gingerina kaže: Pogledaj post
Istina, taj dan sam bila u agoniji, mislila sam da sam gotova i nisam bila u stanju ništa razmišljati. Šteta što nisam pribilježila koliko točno je prošlo tih ugodno praznih 12 i 7, te koliko pretrpanih 11 i 4. Da sam znala da ću čekati sat vremena, baš i bih.

Pa u vezi tih skraćivanja mi se javio kolega uzadnjičas, koji nažalost ovdje više ne može pisati, ali prati. I veli on zašto se ne uvede brza linija Maksimir-Dubec ili Dubrava-Dubec?

I uistinu, sasvim lako izvedivo jer okretišta su na Maksimiru, Dubravi i Dubcu. Daj tih par tramvaja 12 i 7, pa nek se stalno vrte na toj skraćenoj i brzoj relaciji i sve pet.

Za čas se dođe od Maksimira/Dubrave do Dubca. Po tom završnom dijelu Maksimirske i po Aveniji Dubrava prometuju bez zastoja.
nema dovoljno vozača ni za redovne linije
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Old 18.07.2023., 11:13   #10022
Ne trebaju ni dodatni vozači ni dodatni tramvaji, samo malo korigirati rute.
Gingerina is offline  
Old 18.07.2023., 12:30   #10023
Inače u Zg ne palim auto ako baš ne moram jer mi je često više vremena ode na traženje parkinga nego kaj mi treba javnim prijevozom. Ove godine svuda samo autom ili ako ću pit, taksijem. Prvo su standardno prorijedili sve linije jer je gotova škola/fax. Ajde, to se još da preživjeti. Ali po ovom toplinskom valu, oni i dalje koriste vozila bez klime. Vozio se sa 109, bus krcat jer vozi rijetko, klima ne radi, svi prozori otvoreni, ali badava jer je gužva i vuče se. Curka u ranim dvadesetima stoji pored i vidim joj na licu da već lagano mjenja boje, srećom da se oslobodilo mjesto za sjest, još stanicu dvije i srušila bi se ko kruška. Izlazili na istoj stanici i vidim da ju i dalje ljulja. Zet bi trebao početi reklamirati da nudi saunu za 0.53e/30 min. Da ne kažem kako se vozači ne drže baš reda vožnje. Po istom bus bi trebao krenuti u 15:01 11 21. Ovaj prvi je krenuo u 15:05, ovaj drugi nije ni krenuo, nego je krenuo tek ovaj u 15:20.
__________________
“There are three things all wise men fear: the sea in storm, a night with no moon, and the anger of a gentle man.”
Grimko is offline  
Old 18.07.2023., 12:41   #10024
Prije koju godinu, u tramvaju se srušila mlada cura, a ja sam onaj dan skužila da će se to i meni dogoditi, bljeskalo mi pred očima, pa sam izašla i blizu sat vremena čekala 11-icu u kojoj mogu sjesti.

A linija 109 je koma, to se zna. S tim bi isto nešto trebalo napraviti, jako duga linija, ali važna je jer povezuje Črnomerec i Novi Zagreb. Možda ju prelomiti u dvije, Črnomerec-Srednjaci i Srednjaci-NZ.

Sa Savskog mosta ima linija na NZ, ali ta ne ide u Travno, Sloboštinu, nego mislim do Zapruđa.
Gingerina is offline  
Old 18.07.2023., 13:07   #10025
ja po ovoj vrucini dodjem do stanice i stanem negdje u hlad i gledam koji tramvaj dolazi, ako je niskopodni onda udjem u njega jer znam da ima klimu
ostale propustam
Krkimir is offline  
Old 18.07.2023., 13:35   #10026
E, pa i ja. Sad moram vani i zlo mi je!!!

Čak me je strah.
Gingerina is offline  
Old 18.07.2023., 13:41   #10027
Quote:
Gingerina kaže: Pogledaj post
E, pa i ja. Sad moram vani i zlo mi je!!!

Čak me je strah.
Znam kak ti je, ja zato izbjegavam izlaženje van i tramvaje kolko je god moguće. U zadnjih tjedan dana bilo mi je nekoliko puta loše radi vrućine. Moj savjet je uzeti neki šećer sa sobom (ili kupiti na kiosku ako osjetiš da će ti pozliti), ali nije loše imati nekaj netopljivo u torbi za svaki slučaj, pa ak te primi slabost, smaži to da ti digne tlak. I sretno, možeš ti to
Zla_grančica is offline  
Old 18.07.2023., 13:45   #10028
@Gingerina

Mogu ju prelomiti tako da se okreće na Savskom mostu. Ova 607 je zamjena za tramvaj jer još uvijek drkaju po pruzi na mostu. Ali da imaš jednu liniju do mosta i onda drugu od mosta do Dugava, to bi bilo lakše.

Uglavnom te linije gdje voze zglobni su problem jer ti generalno znaju biti stari bez klime. Pogotovo iza gdje još toplina od motora dolazi. Na onom skroz zadnjem redu imaš praktički grijanje.

@Krkimir

To je super ako ti se ne žuri, ali imaš onda i neke linije na kojima nema novih niskopodnih baš. Ne sjećam se da sam ikad vidio niskopodnu 3 ili 13. Ne kažem da nema, samo da ih nisam vidio. A starih ima i na 9 i na 5/17. Uglavnom nisu još sve prebacili na nove tramvaje.
__________________
“There are three things all wise men fear: the sea in storm, a night with no moon, and the anger of a gentle man.”
Grimko is offline  
Old 18.07.2023., 17:23   #10029
@Grimko
Prozori u busu, svi otvoreni?
Zar nisu prozori u busu neotvorivi... ne sjećam se da sam ih ikada vidjela otvorene.
(ne vozim se baš busom)
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Old 18.07.2023., 21:08   #10030
Quote:
Zla_grančica kaže: Pogledaj post
Znam kak ti je, ja zato izbjegavam izlaženje van i tramvaje kolko je god moguće. U zadnjih tjedan dana bilo mi je nekoliko puta loše radi vrućine. Moj savjet je uzeti neki šećer sa sobom (ili kupiti na kiosku ako osjetiš da će ti pozliti), ali nije loše imati nekaj netopljivo u torbi za svaki slučaj, pa ak te primi slabost, smaži to da ti digne tlak. I sretno, možeš ti to
Nosim ja znatnu opremu vani. Ali nema više zajebancije, nabavljam klimu za doma. Već odabrala neku jeftiniju Teslu.

Quote:
Grimko kaže: Pogledaj post
@Gingerina

Mogu ju prelomiti tako da se okreće na Savskom mostu. Ova 607 je zamjena za tramvaj jer još uvijek drkaju po pruzi na mostu. Ali da imaš jednu liniju do mosta i onda drugu od mosta do Dugava, to bi bilo lakše.
U pravu si.
Gingerina is offline  
Old 19.07.2023., 08:59   #10031
Quote:
kajpa kaže: Pogledaj post
@Grimko
Prozori u busu, svi otvoreni?
Zar nisu prozori u busu neotvorivi... ne sjećam se da sam ih ikada vidjela otvorene.
(ne vozim se baš busom)
Svi otvoreni. Ali to ti je drek ako se bus vuče 20 kmh po gužvi i suncu. Samo ulazi topli zrak. Mogu se otvoriti na ovim starijim, a dosta tih zglobnih su stari busevi. Ali moram reći i da ima debila od ljudi koji čak i na ovima koji imaju neku kvazi klimu (osjetiš da nešto hladno puše) svejedno otvore prozor. I time onda imaš i drek klimu i drek od "svježeg" zraka. Na nekim linijama su novi ili bar noviji busevi, redovito ovi kratki, kojima se prozori ne mogu otvoriti, ali u njima klima radi skroz ok.
__________________
“There are three things all wise men fear: the sea in storm, a night with no moon, and the anger of a gentle man.”
Grimko is offline  
Old 19.07.2023., 10:51   #10032
Istina, busevi s kojima se ja vozim, 232 i 205 s Dubrave, su uvijek novi, lijepi i osjetim veliko olakšanje kad uđem u bus. Super klimatizirano.
Gingerina is offline  
Old 19.07.2023., 14:51   #10033
Quote:
Gingerina kaže: Pogledaj post
Nosim ja znatnu opremu vani. Ali nema više zajebancije, nabavljam klimu za doma. Već odabrala neku jeftiniju Teslu.
Onda dobro kako je prošlo jučer?
Zla_grančica is offline  
Old 19.07.2023., 15:29   #10034
Jedva se dovukla doma. A danas opet moram vani, u apoteku i fina-u

Tješi me što barem nema otvorenog nuklearnog zračenja s neba, oblačno je i učmalo.
Gingerina is offline  
Old 20.07.2023., 08:50   #10035
Potpuno nesvjesna opasnosti, jučer bih bila izašla, ali na sreću me frendica upozorila na vrijeme. Izašla poslije oluje, krš i lom. Javni prijevoz je ipak nekako funkcionirao.
Gingerina is offline  
Old 20.07.2023., 11:54   #10036
Quote:
Gingerina kaže: Pogledaj post
Potpuno nesvjesna opasnosti, jučer bih bila izašla, ali na sreću me frendica upozorila na vrijeme. Izašla poslije oluje, krš i lom. Javni prijevoz je ipak nekako funkcionirao.
Jučer ujutro išao u dom zdravlja Kruge i poslije u tgovinu i cijelo vrijeme se osjjetilo u zraku ono što se poslije podne dogodilo.

Problem je u tome što većina građana a pogotovo mlađe populacije gleda samo u mobitele nesvjesna svega što se događa oko njih.

Ja sam se jučer ujutro žurio kući jer sam očekivao nešto ovako što se je kasnije dogodilo u gradu Zagrebu i većem djelu RH, a i prognoze su bile u tom smjeru.

S obzirom na vrućine bilo je za očekivati ljetnu oluju. Ovakvo nevrijeme dođe u roku od par minuta i kada krene nemaš što tražiti vani na otvorenome.

Što se tiče samog ZET-a vidi se da je u ovakovim slučajevima gradski prijevoz također na udaru i da jako ovise o ostalim službama koje otklanjaju poslijedice od nevremena.

Nije ovo prva ovakva oluja i nevrijeme kao posljedica ovakovog vremena i velikih temperatura. Ova je bila samo jača od nekih prosjeka, zahvatila je popriličnu širinu, kretala se vrlo brzo i prevalila je popriličan put, no ništa što se nije moglo neočekivati za ovo doba godine.

ZET jedino što je mogao u ovakovoj situaciji je pokušati sačuvati svoja vozila od znatnog oštečenja, naravno kao i putnike u svojim vozilima.
krekre is offline  
Old 30.07.2023., 12:46   #10037
Nastavak u vol. 3.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:43.