Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.05.2013., 15:41   #21
i kod mog malog je isto tako bilo tjedan dana prije početka šepanja neka blaga prehlada, čak i bez temperature, samo šmrcanje i kašljanje.
njemu je to bilo na kuku, nije imao temperaturu, šepao je nekoliko tjedana, sad je ok.
isto je dobio ibuprofen 3x5ml prvih tjedan dana.

a o kojem se zglobu kod vas radi?

što se tiče streptokoka, ne moraš brinuti, sigurno će napraviti pretragu za njega čak i ako klinički ne sumnjaju da se o tome radi.

RA se može opet dogoditi nakon neke viroze, na bilo kojem zglobu.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2013., 16:05   #22
radi se o lijevom koljenu ...
nadam se za onu "neponovilo se" - kako vašim klincima tako i mojoj princezi ..
esperanza0905 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2014., 20:27   #23
Koliko dugo traje reaktivni artritis? Moja curica prije 2 tjedna imala blagu virusnu infekciju dišnih puteva i otada se povremeno žali na bol u desnom gležnju odnosno odjednom kaže da ne može hodati. To traje par minuta, nekad pol sata, nakon toga sve normalno, hoda i skače.
Pedijatar nas poslao na reumatologiju, nalaz krvi u redu, a uzv pokazao jako blagu distenziju čahure tog zgloba tj. kao miminalno tekućine u tom zglobu. Zadnja 3 dana uopće se nije žalila nimalo da je išta boli, kad evo večeras opet izjavljuje da ne može hodati.
Na Srebrnjaku su nam rekli ako se tegobe ponove doći odmah?
Ona nije uopće loše, ne znam šta to znači odmah...
Napominjem da se danas puno gurala nogama na guralici i maloprije puno skakala po stanu.
S tim da nam je jučer dr. rekla da ne treba mirovat kao to nema veze. Možda ipak nije danas trebala toliko skakati?
Jako sam zabrinuta pošto je rekla u slučaju ponovljenih tegoba doć tamo odmah.
Također je napisala u povijesti bolesti, po potrebi 7,5 ml ibuprofena.

Kod nje je karakteristično da odjednom ne može hodati pa poslije ubrzo može skakati pa nakon par dana opet je zaboli pa sve tako.
klarah is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2014., 11:24   #24
Bok cure, mame...
Ima li koga na ovoj temi? Ima li kakvih novijih iskustava?
Mi se već tri mjeseca borimo s reaktivnim kod starijeg, a prognoze nisu baš ohrabrujuće jer ide prema juvenilnom. Ima li još negdje neka aktivnnija grupa za potporu, raspravu pitanja?
Sad je opet na ibuprofenu (dalsy forte 3x3,5 ml) od petka 27.3. do sljedeće kontrole 16.7.
Inače je riječ o petogodišnjem astmatičaru.
__________________
Le Petit Prince, 2009. Bébé n ° 2 2012.
Saffron08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 18:38   #25
Vidim da tema nije bas aktivna,no nadam se da ce mi netko pomoci😣
Curica,8 god.jucer je imala jaku crijevnu virozu s cjelodnevnim povracanjem.Nocas se javila i temp.38.Ubrzo nakon ustajanja,pocela se zaliti na jaku bol u lijevom kuku.Isprva nismo to toliko ozbiljno dozivljavali,međutim bol nije popustala.Dala sam joj 5ml brufena,nakon cega bol prvo popusta,a zatim i prestaje.Ipak,odlucujemo ici na hitnu.Tamo,nakon pregleda dr.zakljucuje da je vjerojatno rijec o reaktivnom artritisu,daje terapiju brufenom 3 puta na dan.Da bi iskljucio druge stvari daje i uputnicu za kks,dif,reuma faktor...Naravno,sad umirem od straha da nije reumatski artritis u pitanju.Inace,ona je sad super,ne boli ju nista vise,zeludac se smirio,temp.nema.
Je li moguce da nije uopce reaktivni artritis?Moze li on postojati s obzirom da vise nema nikakvih ni bolova ,ni nista.Jako sam uplasena😭
zija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:08.