Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2011., 18:22   #41
Quote:
Bamby kaže: Pogledaj post
Moram ici sa bebom na test sluha jer kod rođenja nije čuo na jedno uho pa sad moramo provjeriti jel sve okej. Ono što me zabrinulo je to da bebu moraju uspavati i strah me... Da li je tko od vas bio i kako je proslo?

Hvala
Ne brini se, Bamby, ne moraju uspavati bebonju, nego bi bilo dobro da bebač spava. Mi smo išli dva puta i morali u Klaićevu na kraju jer mu je očito zaostalo plodne vode u slušnom kanalu (to je najčešći slučaj). Aparat im je jako osjetljiv na kretnje (one uzrokuju šumove) pa zato bebači moraju biti što mirniji tj. spavati.
Daj malenom/malenoj da se dobro napapa i podrigne prije pregleda i držim fige da sve prođe dobro.
Btw. nisu ni oni bogomdani, zabune su moguće. Nama su u tri pregleda stavljali neprohodnost desnog uha, a u Klaićevoj je ženska odmah uspjela na njemu, a desno nikako nije mogla očitati.
Počela je bacati nekakve komentare za zaplašivanje mladih i neiskusnih roditelja, al je naglo ušutila kad sam je prilično zločesto pitala je li moguće da se neprohodnost seli s jednog na drugo uho.
__________________
Život je ono što se događa dok ti planiraš
gwendolynD is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 19:12   #42
I mi smo s malcem isti pregled morali ponoviti, jer nije prošao test u rodilištu. Objasnila mi je sestra koja je radila test da su ti aparati strašno osjetljivi, nama je npr smetao ctg koji je radio u istoj sobi, odijeljen zastorom, pa smo morali pričekati dok završi ctg-iranje. Sreća da je malac spavao cijelo vrijeme pa je sve dobro prošlo. Naravno da oni teško u rodilištu mogu postići takvu tišinu, zato i moraju kod toliko beba ponavljati. Sretno u svakom slučaju!
zeko_79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 19:40   #43
Dok je test beba bi morala najbolje spavati, a ako i ne spava onda nije strasno, bitno da miruje da oni mogu mjeriti... Meni su u bolnici 2. ili 3. dan obavljali taj test i 1. sin i drugi sin su oba morali ponoviti test... nisu bili spavali pa nisu mogli mjeriti je bio valjda problem kod prvog jer su isti dan (u noci dok je spavao) ponovi test i sve je bilo OK! a kod drugog sina su nakon 2 dana ponovo ponovili i sve OK - vele da je mozda jos plodne vode bilo, sto je cesto slucaj..
__________________
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 19:50   #44
Nama na jednom uhu nije bilo odziva. Mi smo išli, u Vinogradsku. Još smo i klizme kupili za uspavljivanje, ali nam nije trebalo, a E. nije spavala. Kako ju dojim, stavila sam ju na prsa, ona je bila mirna i budna i napravili smo test. Na kraju sam klizme poklonila tetama tamo u slučaju da im zatreba jer nama više neće trebati, ako Bog da, nikada.
e_ty is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 20:25   #45
Nama su na Šalati u audiološkoj ambulanti rekli da ga dovedemo pospanog i tamo je lijepo zaspao, bez problema obavili pregled i uheko koje je "štekalo" na prvom pregledu je ovaj put prošlo. Valjda je samo bilo plodne vode ili tak nešto.
Ugl. ne brini, ne mora bit da nešto ne štima.
Držim fige i javi se kak je prošlo.
__________________
P 30.06.2005. i L 28.04.2009.Ja sam na proputovanju kroz vječnost, imam još beskrajno mnogo vremena i sve je u najboljem redu...
TinchiS is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 21:43   #46
Hvala curke, sad mi je lakse
Bamby is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 22:31   #47
ja sam malenog isto vodila na provjeru sluha jer se u st rodilištu pokvario aparat pa mu nisu mogli napravit provjeru po rođenju...ugl.imao je 6mj.i dovela sam ga nahranjenog i pospanog ali se nikako nije htio potpuno umirit i zaspat,pa su mu dali nekakav čepić u guzu...probudio se nakon 20-ak min,taman koliko je i trebalo za napravit test...hvala Bogu,sve je bilo ok,jedino što je imao nakon toga jednu proljevastu stolicu i to je to...nadam se da će i tebi sve proć u najboljem redu!
ponka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 12:36   #48
Quote:
Čokolada07 kaže: Pogledaj post
Mi smo bili jednom samo kratko jer nas je poslala logopedica pa su nas samo uveli u neku kao komoru.. tako mi je to izgledalo. Ja sam ga držala u rukama a sestra mu je iza leđa kod jednog i drugog uha išla sa nekom zveckalicom i on se okretao za njom tako da je bilo sve uredu i nismo morali ništa drugo radit.

Nadam se da će ti netko drugi odgovorit i utješit te.
TAko smo i mi isli, doduse nama je pustala crtice malo sa jedne strane, malo sa druge. Ali mislim da je to za malo vecu djecu.
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 14:44   #49
Quote:
Bamby kaže: Pogledaj post
Moram ici sa bebom na test sluha jer kod rođenja nije čuo na jedno uho pa sad moramo provjeriti jel sve okej. Ono što me zabrinulo je to da bebu moraju uspavati i strah me... Da li je tko od vas bio i kako je proslo?

Hvala
meni su isto rekli da mora spavati obzirom da se radi o maloj bebi. veća djeca ne trebaju, oni mogu/znaju bit mirni. dođi s njim pospanim.
annaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 21:48   #50
Quote:
annaaa kaže: Pogledaj post
meni su isto rekli da mora spavati obzirom da se radi o maloj bebi. veća djeca ne trebaju, oni mogu/znaju bit mirni. dođi s njim pospanim.
Moj nije spavao kad smo išli ponavljat testiranje al svejedno je prošao test.... Bit će sve ok!!!!
__________________
19.02.2006. - rodila se naša ALESSANDRA

13.08.2010. - rodio se naš GABRIEL
Nina2910 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2013., 12:09   #51
Pregled sluha kod male djece u ZG

Molila bih vas da mi date info gdje je najbolje i najbrže obaviti provjeru sluha kod 18 mjesečnog djeteta, i na koji način se pretraga radi... Hvala .
iva0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 21:45   #52
Quote:
iva0404 kaže: Pogledaj post
Molila bih vas da mi date info gdje je najbolje i najbrže obaviti provjeru sluha kod 18 mjesečnog djeteta, i na koji način se pretraga radi... Hvala .
mi smo bili u suvagu, ali u dobi od skoro 3 godine, pa nisam sigurna je li postupak isti. iako vjerujem da je.
provjera je jednostavna, rodutelj i dijete su u zvučno izoliranoj sobi. u vremenskim razmacima se čuju različiti zvukovi iz različitih smjerova i dijete, ako čuje, instinktivno pogleda u tom smjeru. ne traje dugo, i nije ni malo neugodno.
radili smo i BERA - evocirani zvučni potencijali. to se radi u snu, dakle dijete bi trebalo doći što umornije tamo da lakše zaspi. dobije i sedativ u obliku kremice u guzu. iako ružno zvuči, nije, moj malac je odmah nakon te kremice zaspao. zatim su mu pokopčali po glavici te senzore (ne znam kako bih ih nazvala) i snimali nekih 45 minuta, čini mi se. nakon toga je bio malo mamuran i nestabilan na nogama neko vrijeme, ali ubrzo se oporavio, sve ok.
na ove smo pretrage čekali nekih mjesec dana, mislim da to i nije predugo obzirom na liste čekanja gdje god krenemo.
a postoji li negdje nešto bolje - ne znam.
sretno!!
ZubaTruba is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2013., 13:17   #53
Quote:
iva0404 kaže: Pogledaj post
Molila bih vas da mi date info gdje je najbolje i najbrže obaviti provjeru sluha kod 18 mjesečnog djeteta, i na koji način se pretraga radi... Hvala .
Mi radimo Beru i do sad smo radili u Klaicevoj kod dr. Marna. Daju inekciju za spavanje al nije da od tog bas zaspi pa ti je moj savjet dignuti dijete oko cetri ujutro pa ce bez problema zaspati. Tako ja radim mada mi putujemo iz Rijeke pa je moram drzati budnom u autu.
__________________
Stigla naša princeza...28.04.2012.
Maya_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2016., 17:22   #54
klinac (5g) ide na testiranje sluha. ići ćemo u merkur jer se tam ne treba naručivati, pa da to što prije obavimo. zanima me kak to sve izgleda i kaj možemo očekivati? da li se dugo čeka kad tam dođeš s obzirom da ne naručuju?
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 17:20   #55
Je li netko bio u skorije vrijeme u Klaicevoj na testu sluha BERA. Kako izgleda pregled? Rijec je o bebi od 5 tjedana (u Vinogradskoj ne radi aparat pa sve bebe salju u Klaicevu). Sto ako beba ne spava?Moj bebac bas i nije dnevna spavalica.
Naki1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:13.