Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.04.2013., 12:56   #1
Post Rad maloljetnika nakon 20 sati uvečer

Pozdrav,
Istraživao sam malo zakon, i piše da nesmijem raditi poslije 20 h uvečer (imam 17 godina), stvar je u tome da u jednom kafiću sam bio pitat za posao tj. konobara ili šankera, i poslodavac mi je rekao da zakon govori kako se nesmije, a on trenutno ima već dovoljno radnika, no da je on zaposlio,i još dan danas radi, jedan maloljetnik i da su morali roditelji potpisat neke papire da može raditi poslije 20 h.
Mene zanima mogu li ja raditi poslije 20 h u jednom restoranu gdje mi je i zaposlena mama, znači ona odgovara (suglasna je da idem raditi), i koje papire i slično.. molim Vas ako možete dati mišljenje ili pomoć.
Hvala unaprijed!
istfrida is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2013., 17:49   #2
To je toćno, pogledaj čl- 49. Zakona o radu. Odnosno, ti smiješ psslije 20:00 raditi samo iznimno i ako punoljetni radnci nisu dostupni. Ako će se držati toga, odobrenje skrbnika tu ne pomaže, to je i dalje prekršaj Zakona.

S druge strane, dnevne smjene bi smio raditi.

Druga važna stvar je radno vrijeme, tu isto ne smiješ raditi prekovremeno, ne smije noću, i time si svom poslodavcu "skup".

Treća stvar je liječnički. Ti dok si maloljetan bi trebao dvaput godišnje ići na liječnički(dobro, to ti se poklapa sa sanitarnom, tako da to nije toliki problem).

Zadnje uređivanje JohnDoe-25 : 29.04.2013. at 18:03.
JohnDoe-25 is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2013., 12:14   #3
Aha, uredu. A po toj iznimci jel bi mogao raditi cjelu sezonu?
istfrida is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2013., 18:18   #4
Da, ako ne radiš noću, i manje od zakonski dopuštenog, možeš koliko hoćeš.
JohnDoe-25 is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2013., 23:27   #5
Mora li obavezno maloljetnik imati dozvolu roditelja za rad u kafiću?
Cupka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2013., 17:39   #6
Da, bilo gdje da radiš, moraš imati dopuštenje roditelja. Jedino ne moraš imati dopuštenje roditelja da taj ugovor o radu raskineš(daš otkaz).
JohnDoe-25 is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 13:05   #7
Mora li maloljetnik izuzev sanitarne morati obaviti i liječnički pregled za rad u trgovini ili kafiću?
Cupka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2023., 08:19   #8
Novi Pravilnik o utvrđivanju zdravstvene sposobnosti za rad maloljetnika

U Narodnim novinama broj 55/23 objavljen je Pravilnik o utvrđivanju zdravstvene sposobnosti za rad maloljetnika sa stupanjem na snagu 01. lipnja 2023. godine.
https://seminar.hr/pravilnik-o-zdrav...-maloljetnika/
Emanuel 44 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:56.