Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.10.2016., 13:06   #261
Postavit ću pitanje ode, jer znam da ima mama koje imaju iskustva sa e.coli i urinoinfektima. Moj beban je sa 2 mjeseca bio hospitaliziran zbog e.coli. Nisu ispitivali refluks, jer je profesor Saraga rekao da obzirom na dobar uzv ne bi na prvu infekciju ispitivao refluks nego kontrole urina jednom mjesečno. Uvijek je dobar.

E, jutro se probudio sa temperaturom, do 38.5 rektalno. I kako se ja sad te urino bojim ko vraga u panici sam. Međutim, prije 5 dana smo radili urin i nalaz je bio leukociti 1-2 urinokultura sterilna.

Nekako mislim da nije moguće da se u 5 dana se pojavi i razbukta infekcija. Jesam li u pravu? Da pričekam do sutra, obzirom da mu je brat imao virozu ili da idem na hitnu. Jede normalno, malo je grintav. Inače ima 6,5 mjeseci.
Garf is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2016., 13:07   #262
Moguća je urinarna infekcija bez obzira što je urin prije 5 dana bio sterilan. U ovom slučaju kod svakog febriliteta treba obvezno učiniti i nalaz urina.

Vjerojatno će, s obzirom na podatak o sličnoj bolesti u brata, ipak posrijedi biti virusna bolest ali se obrada urina svakako treba učiniti.

O tome treba li ići odmah liječniku (na hitan prijem) ili se može čekati do sutra, nitko Vam preko foruma ne može odgovoriti. To trebate procijeniti sami. Ako je dijete poremećenog općeg stanja, ne unosi dovoljno tekućine, temperatura se ne uspijeva držati pod kontrolom itd., tada svakako da.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2016., 14:10   #263
Hvala na odgovoru. Temperatura je u meduvremenu pala, poceo je proljev pa se nadam da je samo viroza, a urin cemo ujutro ipak odnijeti opet u lab i ici do pedijatra. Stavila sam mu i vrecicu da vidim samo urin, svijetlo zut je, bistar, nema miris. Ali cemo svejedno ujutro provjerit. Valjda ce bit ok.
Garf is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 15:39   #264
Pozdrav,

podižem temu. Ima li koja ''nova'' mama da bebac ima dijagnozu VUR-a?
tacey is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 23:16   #265
Moj nije bebac, ima skoro 5 god ali ima VUR 4 stupnja... Ako trebas kakvu informaciju, tu sam


Sent from my iPhone using Tapatalk
milkica is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 00:28   #266
Thumbs down

Quote:
milkica kaže: Pogledaj post
Moj nije bebac, ima skoro 5 god ali ima VUR 4 stupnja... Ako trebas kakvu informaciju, tu sam


Sent from my iPhone using Tapatalk
Pozdrav,

Možda možete pomoći sa svojim iskustvom ili nekim savjetom jer naš bebac ima VUR 5-tog stupnja na desnoj strani i dilatiralnog pijelona u AP promjeru oko 8-9 mm, II/III stupanj na lijevoj trani i tu nema dilatacije kanalnog sustava.
Ima jako česte urino infekcije i sad smo na profilaksi Ninurom od 10mg.
Zbog čestih infekcija za početak se preporuča napraviti cistoskopija uz liječenje Deflux-om.
Koji probitik ste koristili jer naš malac ima proljeve otkako je na ninuru...s čime ste mu miješali Ninur jer muku mučimo dok ga popije...da li ima Vaš sinčić oštećenje bubrega i ako ima koje su posljedice...itd..itd...
Naš bebac ima 4,5 mj i tek smo na početku sa svime pa mi je svaka info dobro došla...
suncica2404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 13:40   #267
Ninur je pio skoro 2 god, sa vodom i naviknuo se.
Ali on je imao skoro 3 god kad mu je otkriven refluks pa je to ipak drugacije.
Deflux smo radili 2 puta; prvi put se pomaknulo sa mjesta pa smo ponavljali...
Probiotik sam mu na pocetku davala, kasnije vise ne jer stvarno nije imao nikakve nuspojave od Ninura...


Sent from my iPhone using Tapatalk
milkica is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 09:31   #268
Quote:
suncica2404 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Koji probitik ste koristili jer naš malac ima proljeve otkako je na ninuru...s čime ste mu miješali Ninur jer muku mučimo dok ga popije...da li ima Vaš sinčić oštećenje bubrega i ako ima koje su posljedice...itd..itd...
Naš bebac ima 4,5 mj i tek smo na početku sa svime pa mi je svaka info dobro došla...
1. probiotik - BioGaia od samog pocetka
2. s nicim...davali smo Piyeloseptyl (turski nitrofurantoin) na spricu, mm bi je drza, ja ugurala spricu, pritisla i drzala joj usta dok ne proguta..okrutno al nuzno...inace bi mi ispljunila (al fakat je odvratan okus bio nije joj bilo za zamjerit)
3. otkriveno s godinu dana..VUR na oba bubrega (I i II stupanj), al najveci i glavni problem hipotonija mjehura...nakon dugo godina prosli bez operacije, zahvalna do neba dr.Andrei Cvitkovic-Roic..evo dogodine cemo na kontrolu...nazalost nama je dr.Saraga postavio kompletno krivu dijagnozu tako da eto nemamo neko dobro misljenje o njemu...
PiruetaCipelic is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 11:33   #269
Pozdrav!
Mi isto muku mucimo s VUR-om.

Ima desno 3.,lijevo 4.st.,hidronefrozu 1.st
bili na scintigrafiji dok je imao 3mj.,i spavao je pa je bio miran.

E sad trebamo ici na scintigrafiju,ima 2 god,da li znate da li na Rebru daju nest da ga omami,dal mogu to traziti? Jer nema sanse da ce bit miran 20min. Vec je lud cim k doktoru idemo il dok vidi vrecicu za pisanje .

Da li netko ima iskustva s defluxom?
Canjab is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2023., 22:12   #270
Pozdrav!

Molila bih vas da podijelite iskustva! Dijete od 2 godine ima ucestale infekcije eserihijom, cekamo pregled da se vur potvrdi.

U kojoj mjeri brusnica i dmanoza pomazu?
tonkobalonko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:02.