Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.08.2017., 14:52   #1681
Imaš li okvirne cifre god. troška toplane po određenom broju m2? Naravno, racionalno korištenje uz dobar energetski razred zgrade.
djontra is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 16:13   #1682
Sastanak suvlasnika E, F, G

Nakon dužeg mrtvila teme evo malo akcije jer teško je ne osvrnut se na prekjučerašnju farsu zvanu sastanak suvlasnika ulaza E, F i G.

Prije svega sramotno je da se skupi više manje uvijek ista ekipa od dvadesetak suvlasnika i pokojeg gosta dok nam zgrade/ulazi broje dvjestotinjak stanova.

Za one koji nisu prisustvovali propustili su svašta, a zapravo ništa novo.
Krenuli smo s kratkim osvrtom na dnevni red koji bi trebao biti proširen s još pokojom točkom po potrebi.
Izvješteni smo u kratkim crtama o nekim radovima na objektu poput instalacije LED rasvjete u garaži, hodnicima te uštedi struje koju takva nova oprema pruža. Također su spomenuti radovi ugradnje zaštite objekta kao i o održavanju okoliša.

Točka 2. odnosi se na plan prihoda i rashoda za iduću godinu, te kako je preliminarni izvješen na oglasnoj ploči dok bi do kraja godine treba biti prikazan i detaljniji.

Između točaka dnevnog reda dolazi do određenih pitanja vezanih na anexe međuvlasničkih ugovora, kojih navodno ima između 6-8-9 prema izjavama raznih govornika, do traženja nekih računa i ostalih dokumenata na što se predstavnik stanara osvrnuo da će biti detaljnije odgovoreno uz samu Točku 3. "Istraga DORH-a o poslovanju predstavnika i upravitelja". Ovu točka je svima nama koji nismo imali spoznaje o čemu se radi zapravo bila možda i najintrigantnija pa smo saznali da je jedan od suvlasnika još 2015. godine, ako sam dobro čuo, podnio prijavu dotičnom tijelu protiv predstavnika stanara i društva za upravljanje zbog netransparentnog poslovanja, isprovociran činjenicom da spomenuto društvo unatoč obvezi prikazivanja zajedničke dokumentacije suvlasnicima, isto je uskratila i/ili djelomično ispunila.
Predstavnik stanara, emotivno je opisao ovu prijavu i naveo broj susreta s inspektorima i radnjama kojima je bio podvrgnut. Također je najavio neke (protu)tužbe na što se uključio još jedan od suvlasnika, koji je imao svojevrstan fizički okršaj na prošlogodišnjem ljetnom sastanku suvlasnika s prvotnim prijaviteljem, te najavio također tužbe. Istraga DORH-a rezultirala je odbačajem prijave.

Ne treba niti napomenuti da je nakon toga nastao kokošinjac i više nitko nikoga nije čuo dok se jedna od suvlasnica u mojoj blizini nije sjetila očitat bukvicu "prijavitelju" i njegovoj majci, i probit mi uši, a u silini dernjave koliko sam shvatio preuzela je ulogu glasnogovornice i pokušala ušutkati dotične s riječima kako nam je više dosta njihovih konstantnih "upita"* da ne navodim sve bespotrebne riječi koje je rekla jer kako se kasnije kada su se i ostali uključili dernjavi uspostavilo da ne iznosi mišljenje i svih ostalih prisutnih.

"Majka" je objasnila situaciju kako je njoj stalo da zna na što se troši zajednički novac i kako ima pravo pitati i tražiti ono što plaća - dok joj je ista glasnogovornica svojim riječima uskratila to pravo i pojasnila joj da to traži negdje drugdje jerbo zapravo ona je iz „konkurentske firme“ pa se bori da pređemo k njima!? - Ne znam od kada su pitanja suvlasništva zabranjena po osnovi radnog mjesta a ne ravnopravnosti svih suvlasnika?

Osobno smatram da su upravo sastanci suvlasnika pravo mjesto gdje se evo sada nalazimo samo jednom godišnje i gdje bi se apsolutno sva pitanja trebala postaviti i odgovoriti a da nitko ne bude napadan, osuđivan, da mu se prijeti ili bili što slično što je na našim sastancima prisutno.

Točka 4. je predstavljena radi dodatne sigurnosti objekta i suvlasnika gdje je ponuđeno dodatno pokrivanje prostora kamerama što bi bio trošak od nekih 35-40.000,00 kn prema prvim prikupljenim ponudama.
Upoznati smo s količinom provala i pokušaja provala. O kretanju sumnjivih osoba i slično no također smo upozoreni da je za ostvarenje ove točke potrebno 100% potpisa suvlasnika sukladno zakonu pošto isto pripada izvanrednim radovima.

Točka 5. se odnosi na moguću ugradnju dječjeg igrališta na zelenu površinu u dvorištu zgrade te da bi po prvotnoj ponudi isto iznosilo 60.000,00 kn. Sva oprema nužno je potrebno da bude atestirana i osigurana. No također za ispunjenje iste je potrebno 100% potpisa suvlasnika. Također se javilo nekoliko suvlasnika na ovu temu te se razgovaralo o sigurnosti, odgovornosti ali i krajnje potrebe jer je navodno u neposrednoj okolici više novih igrališta po okolnim parkovima.

Rasprave se i dalje vode o računima, DORH-u, ali je i predstavnik pokazao i 2 dokumenta Carinske službe kojoj je anonimno prijavljen za navodno „obavljanje djelatnosti“ ako sam dobro shvatio i to iznajmljivanje garažnog prostora na koji ne plaća porez državi. Spomenuo je da je bio na Carini Jankomir i Velesajam i o čemu su tamo razgovarali ali sve jer navodno prima naknadu za predstavnika koja se predstavlja kao naknada za najam garaže?! Ne znamo kako je carina riješila ovu prijavu jer nam isto nije prezentirano. No kako je već više puta i na ovom forumu bilo govora kako je to protuzakonita radnja onda je dalje da saznamo da li će biti bilo kakvog troška zajedničke blagajne!

Šarenilo ostale spike je bilo više nego li komično jer se svodilo a tko si ti? Što ti hoćeš? Da li ste vi uopće suvlasnilk? Što uopće radite ovdje ako niste suvlasnik(ca)? Ja ako hoću ovdje sad mogu zapjevat i zaplesat i što mi tko može … meni se ne želite zamjerit … naručio bi pizzu … ni dobar dan ni dobar večer … vučeš bravu ključem a glavni si galamđija … smrskat će mi parkirani motor .. daj zašutite više .. ne čujem ne vidim i cijeli niz na što smo se supruga i ja još satima kasnije smijali.

No za kraj osobno izražavam i ja zabrinutost kao i još nekolicina prisutnih kako sam čuo da je možda stvarno vrijeme da se zahvalimo predstavniku nakon što je izložio svoje zdravstveno stanje i kako sav taj stres utječe na njega. Na prošlom sastanku je bio pod blokadama zbog ukočenja kičme, na ovom polupokretan radi artritisa koljena i zadnje što nam treba da se čovjek negdje dodatno povrijedi, padne s ljestava ili samo posklizne. Jedno je kad je netko zdrav ali drugo je odgovornost prema čovjeku s bolestima. Treba mu se zahvalit na odrađenim poslovima i zaželjet mu brzo saniranje bolesti.
CashBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 19:19   #1683
Kolika plahta od teksta , a nema veze sa stvarnim stanjem.

Sastanak je samo pokazao da imamo 2 ljudi sa psihičkim tegobama koji pokušavaju unijeti nered u savršeno organiziranu zgradu. Majka i sinček zaposlenici GSKG su ovog puta pošteno popljuvani od strane svih suvlasnika To im je najbolji pokazatelj podrške i popularnosti među suvlasnicima.

Također se pokazalo da je zgrada u plusu 300 000 kuna , da predstavnik sam obavalja dobar dio poslova i da nema većih zamjerki na njegov dosadašnji rad.

Stoga trebamo zahvaliti predstavniku na dosadašnjem i budućem radu. Istina, predstavnik ima određenih fizičkih poteškoća koje će sanirati , za razliku sineka i majčice koji su nažalost psihički labilne osobe kojima nema spasa...
prečko jug is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 13:23   #1684


Ne znam samo što sam ja to prespavao da smo postali država u državi, u najmanju ruku Sjeverna Koreja sa kultom velikog vođe kojem se treba divit i uzdizati!
Niti nam je zgrada savršeno organizirana niti smo mi sami savršena zajednica ali vjerujem da može i puno gore ali jednako tako i bolje.
Susjed Cashboy je dosta dobro opisao tok sastanka jer osobno sam čuo dosta veliki žamor u zadnja 2-3 reda i ne nisu svi popljuvali gospođu i sina, nego su ljudi komentirali zašto nemamo pristup dokumentima i svašta nešto slično.
Pljuvali su jedino uvijek jedni te isti koji me podsjećaju na hijene iz zoološkog vrta i ništa više.
Ja sam glasno i jasno rekao da mene zanima priča i jedne i druge strane jer nismo više u onom prošlom sistemu jednoumlja gdje nije dozvoljeno da ljudi razmišljaju svojom glavom i da na osnovu iznesenog sami donose zaključke.

Moje iskustvo od prije par godina sa Stambenim ZG također nije bilo posebno ugodno a jedino što me zanimalo je razlika u iznosu na uplatnici sa kvadraturom koju posjedujem. Nazvao sam gđu. referenticu i zamolio je za objašnjenje na što je drsko i arogantno mi spočitnula kako sam se uopće usudio nju nazvati jer za sva pitanja imamo predstavnika stanara koji nam je dužan sve odgovoriti ili njih kontaktirati a ne da mi pojedinačno ispitkujemo. Stvar je bila u tome da nitko nije bio siguran u prezentiranu cifru na uplatnici pa je ona nešto kuckala po digitronu i naravno da niti ona nije mogla dobiti cifru koja mi je poslana za uplatu. No da rezimiram, njeno objašnjenje je da se nekad uzima kvadratura stana, nekad udio u ukupnom vlasništvu ali kako niti jedno od toga nije odgovaralo dobivenoj sumi pa ona pretpostavlja da je izvršena neka kombinacija - u vlasništvu nema kombinacija!!!
MAX28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 20:11   #1685
Nije bilo tucnjave ovaj put?
TTL is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 20:29   #1686
Kaj ti ono zoveš tučnjavom ? To je samo psihički bolestan, balavi paranoik koji udara starijeg čovjeka sa leđa.

Ovo pljuckanje po forumhaeru nigdje ne vodi jer naš dragi Vođa ima ogromnu podršku naroda
Znate (znaš) zakonom propisanu proceduru za smjenu predstavnika - pa sretno vam (ti) bilo... :klap:

Da ponovimo - zgrada u plusu 300 000 kuna i za 95% suvlasnika sve savršeno funkcionira. Majka i sin (GSKG) na aparatima
prečko jug is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 19:40   #1687
Quote:
TTL kaže: Pogledaj post
Nije bilo tucnjave ovaj put?
Nema potrebe za tučnjavom ali eto stariji gospodin je sjedio pa nije imao potrebe nikoga gurati nakon čega je izbila prvotna eskalacija.

Super mi je kako se ovdje poziva na tobožnje zakone ali kad treba poštivati iste onda se svi prave neuki jer izbjegavanje plaćanje poreza državi je protuzakonito! Isto tako svojevoljno postavljanje kamera u prilazu i garaži bez ičijeg odobrenja je i te kakvo kršenje zakona ali i otuđenje zajedničkih novaca.

Jedan tren su svi protiv majke i sina, pa drugi tren je 95% podrška predstavniku i sve se to očito temelji na brojci od jedva ukupnih 10% prisutnih suvlasnika od kojih je cca 25-30% bilo začuđeno da nemamo ravnopravan pristup NAŠIM računima jer su neki simpatični a neki ne. Koja ti je iduća provala Nostradamuse?
CashBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 05:58   #1688
Veliki vođa

Poštovani svi,
znam da ovo neće sa odobravanjem prihvatiti razni jugovici, stolarici, zidarici, bravari i kovačića iz oporbenog Živog zida naše zgrade ali iskreno divim se strpljenju prvo predstavnika koji se evo pretvara u Velikog vođu. Divim se i strpljenju velike većine (95%) onih koji prepoznaju rad i poštenje naspram manjine koji su oličenje nepotizma, sukoba interesa, autizma i bolesnih umova.
Kažu da pametan um kada ima dileme stavi na papir + i - pa onda napise točke za jedno i drugo. Da ne ispadne da ja zastupam interese samo jedne strane kontaktirao sam predstavnika i zamolio da mi da na uvid dokumentaciju DORH-a i Carine RH kako bih si stvorio realnu sliku svega. DORH po svim stavkam odbacuje sve navedene prijave. Carina isto tako.
Drugu stranu i njihove navode pratim na ovom forumu već jako dugo.
Ukratko ovo sto navodi Cash boy gledano sa zakonske strane ni u jednoj stavki se ne kosi sa bilo kojim krivičnim ili kriminalnim djelom. Upravo navedeni najam “ne postoji” jer predstavnik ne iznajmljuje ništa na zgradi, a njegova nevjenčana supruga ima ugovor o najmu za koji placa redovito porez. Predstavnik je pristao na naslijeđeni model kako je plaćana bivša predstavnica i kako su plaćeni sva tri predstavnika iz druge zgrade (i 99% predstavnika u Hr. Sto se to zove najam i zgradu košta 300 kn mjesečno umjesto da se napravi ugovor o djelu to muci našeg vrlog (GOTOVINSKOG DEČKA). U modulu ugovora o radu zgrada bi na trenutni prihod platila svaki mjesec porez od 2400 kn pa to pomnožite sa 12 mjeseci u godini. E to traži Cash boy. Imamo dovoljno novaca na racunu pa idemo plaćati nešto sto ne moramo, a to je trenutno:
3500 kn godišnje prema najmu koji je zakonit i taj iznos plaćamo
ili
Dodatnih cca 14000 kn godišnje, a to želi Cash boy i ostatak njegove ekipe.

Tko tu za koga navija.
Kako je trenutni najam zakonit dokazuje odluka Državnog odvjetništva u kojoj je ugovor o najmu zakonit. Ima li smisla dalje uopće spominjati to?

Kamere u garaži su vidljive, nisu pronevjera novaca stanara, a sustav je koštao trostruko manje i za to trebate skinuti kapu predstavniku jer je našao odličan, a jeftin servis i ugradnjom podigao razinu sigurnosti zajedničkog prostora koji je po svim statističkim pokazateljima meta kriminalaca. Pa na kraju imali smo provalu u taj prostor. Sada nam je za isti takav sustav došla ponuda od 36000kn, 41000kn, 55000kn i 91 tisuću kuna. Kako mi je objasnio gospodin Jarović u garaži i na rampi je 11 kamera napravljenih po svim sigurnosno tehničkim normama za 10000 kn. Uz prepravak i nadogradnju video nadzora biciklarnika za nekih 2000 kn pokriven je dio dvorišta, rampa i 80% garaže. Njegov grijeh je sto nije pitao mamu i sina smije li to napraviti jer tada nisu imali “svoju” garažu u tom prostoru. Sada je imaju pa možda jednog dana razmisle sto to mi štitimo u toj garaži osim privatne imovine suvlasnika ( svi sustavi zgrade i skupocjena oprema nalaze se dolje). Možda je njegov grijeh sto je kupovao za “SVOJE” novce lavandu ili gorivo za prevoženje materijalnih sredstava (sol, boja, zemlja, gnojivo i td. Njegov grijeh je i taj sto je upotrebio sav svoj privatni alat za sve popravke na i oko zgrade, a da nije pitao vas umjetnike smije li to. Postoji nešto sto se zove amortizacija auta, alate i td. Njegov grijeh je sto po danu i noci u bilo koja doba naganja skitnice, narkomane, prosjake, prostitutke i pijance po zgradi. Sto ne čeka 5-7 ili 10 dana servise da odblokiraju rampu, Rolo vrata garaže ili poprave kvartove na potočnim pumpama i rasvjeti zgrade već to sve radi sam i to u najkraćim mogućim rokovima.
Njegov grijeh je sto sa takvim zdravljem ujutro u 6.00 ili ponoći u 2-3 sata posipa sol i cisti snijeg oko zgrade umjesto maminog sina ili mame koji nikada nisu izašli da to urade. Nažalost to ne radi ni veći dio ostalih suvlasnika ali poznajem dežurne budale poput Marice, Zdenka, Branka, Jare i još par njih koji to redovito rade neovisno o popisu dezurnih na oglasnoj ploči. To je ovaj isti predstavnik koji se raspada od zdravstvenih tegoba jer je za razliku od većine vas koji ga pljujete “svoju krv i zdravlje” dao za ovu “VAŠU ako je VAŠA” državu. Vi napadate umirovljenog časnika čija sam odličja za hrabrost i pohvale sa najvišeg državnog vrha imao prilike sam vidjeti. Napadate čovjeka koji živi 24 sata sa zgradom i ništa mu nije tesko. Sada Vas molim ako ima u vama i malo ljudskosti da navedete barem jedan primjer kada taj isti predstavnik nije odradio nešto sto mu je bilo tko od vas sviju sa ovog foruma tražio??? Normalno da se to odnosi na poslove koji su u njegovoj domeni ili na tehničke popravke nedostataka na zgradi. Ima li nešto neispravno sto on nije popravio ili u najkraćem roku osigurao servis da to riješi. Samo na održavanju zelenila oko zgrade uštedio je godišnje kroz ovih 5 godina preko 50000 kn zgradi. To je radio i ovo ljeto uz sve tegobe, a novce koje zaradi većinom potroši na liječenje. Dali je nanio štetu zajednici ili ikome od vas svojim narušenim zdravljem? Jel se možda nekome požalio od vas ili ste možda osjetili da ne izvršava svoje obaveze? Jeste ga vi možda vozili u hitnu ili ga liječili? Za to ima “prijatelje”!
Ne radim od njega heroja ili žrtvu ali nemojte ni vi raditi od tog časnog čovjeka kriminalca i ne znam sto sve ne.
Sada ću ja vas Cash boy koji su vaši osobni interesi u borbi protiv Jarovica? Želite biti predstavnik? Mogu li Vas pitati kako to da se niste osvrnuli na slučaj DORH? Predstavnik je na sastanku rekao da će poslati e-mailom riješene svima koji ga zatraže. I dalje napadate čovjeka, a očito je da ste upoznati sa predmetom i da ste izgubili tu bitku protiv pravde i istine vi i vas prijatelj ( ili se radi o istoj osobi sa vise uloga na ovom forumu).

Ako pogledate kronološki početak agresije vas nekolicine na predstavnika onda je vrlo jednostavno zaključiti da sve počinje od dana kada se predstavnik javno izjasnio da ne želi barem on mjenjati upravitelja. I ja sam osobno imao problema sa Stambenim Zg ali sam ih riješio super brzo. Kvaliteta rada tog servisa se ne može ni približno porediti sa “ne kvalitetom” ovog drugog.
Ima sam priliku vidjeti i ponudu tih drugih (da ih tu javno ne prozivam imenom) koju je predstavnik dobio prije 3-4 godine u periodu kada je par nezadovoljnih suvlasnika tražili da mijenjamo upravitelja. Sve stavke troškova i plan njihovog održavanja su bile većinom iste kao u Stambenom Zg osim sto su u toj ponudi stavili placu za predstavnika 6400 kn. U tom trenutku nas predstavnik je imao 1900 kn neto ili 2400 kn bruto. Pokušaj mita ili potkupljivanja predstavnika????
“Malo o umjetniku”
Mladi nasilnik za kojeg sam evo saznao iz pouzdanih izvora da mu nije fizički napad na susjeda jedini agresivni ispad vec je u vise navrata tražen po zgradi od strane policije iz drugih policijskih stanica zbog drugih slučajeva (zbog pretnji) u ovoj cijeloj priči glumi heroja ulice. Bio sam prisutan sa susjedom koja je svjedočila kada je ničim izazvan verbalno napadao i maltretirao predstavnika i usput je sve to snimao. Nakon toga je počašćen posjetom djelatnika MUP. O svemu postoji zapisnik sa izjavama svjedoka.
Čujem da je kraljica majka oba sina uhljebila u skute Holdinga i to “gdje”. Pa zna se kod sebe u gradskoj tvrtki na državnim jaslama za duplo veću plaću nego sto je mirovina našeg stvarnog heroja.
Taj isti mladić je prijavom na DORH uposlio na godinu dana državnu instituciju koja je radila po njegovoj prijavi. Po svim stavkama je predmet odbačen, pa i po pitanju najma i ugradnje kamera. Koliko je ovu državu koštao taj cijeli proces. Mislim puno vise od svega ovoga sto se lažno stavlja na dušu predstavniku. Koliko je to koštalo tog mladića? Ništa, 0, Zero, nula?Eto tako funkcionira nas pravni sustav.
Zaključak price barem sa moje strane je da ću podržati kao i “VELIKA” većina našeg Vođu ( od sada ga zovem tako &#128540, a vama koji nemate svoje živote želim puno sreće, zdravlja i prijetvornog ponašanja u daljnjem suživotu Jarnovićeve 17 E,F,G.
Moju potporu kao i velike vecine nas iz zgrade gospodin Jarović ima u svakom pogledu pa ako treba i financijsku i stručnu vezano za pokretanje tužbe protiv “Pete kolone”.[/QUOTE]
Cobra007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 12:46   #1689
Dragi naš Cobriću i jugoviću kao i ini ostali,

evo sada si otkrio veliku tajnu koju tisuće firmi u državi nisu bile svjesne da je zakonito nekoga za rad isplaćivati kroz najamninu!!! Kako su svi oni bili glupi na nečiji osobni dohodak plaćat još 40-80% raznih poreza i doprinosa? kako? ali evo imamo rješenje i svi bi trebali dobivati najamnine jer nam cobrić kaže da je to legalno i ne kosi se sa zakonom o isplati osobnih dohodaka - malo morgen!!!

Tren se divi herojstvu za našu državu, ali kad se istoj toj mora platiti porez na dohodak za neku činidbu onda ko j... državu, prosvjetare, liječnike, i sve one koji dobivaju plaću upravo iz tih poreza. Druga je stvar da ima tisuće besposlenih uhljeba i sličnih ali sada o tome ne raspravljamo.

Kamere - zakon i dalje kaže da bez suglasnosti sviju one su ilegalne i svaki pojedinac ima pravo na zaštitu svoje privatnosti te utužiti odgovorne a to je i sam predstavnik rekao da je svjestan.
No po mene bitnija stvar je da su kamere postavljene bez ikakve logike. Nakon postavljanja provozao sam se biciklom po garaži jer su rolo vrata cijeli dan bila lijepo otvorena a pošto ne posjedujem garažu onda niti ne zalazim redovito u istu ali uredno plaćam utrošenu struju u njoj
I što vidim, kamere su postavljene kao da ih je neko dijete pobacalo i to tako da ne pokrivaju ulaz kao niti neke hodnike pa nije niti čudo da je dolazilo do nabrojanih oštećenja i ostalih radnji i da se ne zna krivac kad ih se ne može niti snimit u radnji - :klap::klap::klap: pljesak za naručitelja i projektanta. A vi budale i dalje samo plaćajte nečije igrice i želje a rezultat istih je ravan nuli!
CashBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 13:04   #1690
Svatko tko u ovom rasulu od države žali za neplaćenim haračem - opasna je budala.

Sve se može dovoditi u pitanje, ali ako je jedini cilj da sjaše kurta i uzjaše murta, džaba vam krečenje.
Kako je napisao sustanar, od GSKG-a ne može gore, a sindrom uhljebljene mamice sa sinovima dobro je poznat u toj kaljuži.

Umjesto prenemaganja, predlažem da preusmjerimo svoje napore u ostvarivi cilj - problem parkiranja oko zgrade.
djontra is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 13:23   #1691
Quote:
CashBoy kaže: Pogledaj post
...a pošto ne posjedujem garažu onda niti ne zalazim redovito u istu ali uredno plaćam utrošenu struju u njoj
Evo jos jednog "ja to ne koristim, al moram placati".....
Ne moras, odseslis se preko ceste u one stare zgrade i neces nista placati osim struju za stubiste.
Al s takvim mentalitetom bi vjerojatno svjetlio po mraku s mobitelom i kmecio kako placas stubisnu rasvjetu koju ne koristis.
TTL is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 16:51   #1692
Quote:
TTL kaže: Pogledaj post
Evo jos jednog "ja to ne koristim, al moram placati".....
Ne moras, odseslis se preko ceste u one stare zgrade i neces nista placati osim struju za stubiste.
Al s takvim mentalitetom bi vjerojatno svjetlio po mraku s mobitelom i kmecio kako placas stubisnu rasvjetu koju ne koristis.
e fulana ti skroz meta jerbo ovdje je već bila rasprava o plaćanju struje, lifta, rampe i sličnih stvari i više nego jasno sam se založio da je sve zajednička imovina - istina imovina 3 zasebnih zgrada, 3 zasebnih ulaza spojenih u našu cjelinu.

upute - odesliš se ako ti ne paše je rezervirano za kraDe(H)Z pa molim da se iste ne upotrebljavaju jer nam tog primitivizma preko glave!
CashBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 16:58   #1693
Quote:
djontra kaže: Pogledaj post
Svatko tko u ovom rasulu od države žali za neplaćenim haračem - opasna je budala.

Sve se može dovoditi u pitanje, ali ako je jedini cilj da sjaše kurta i uzjaše murta, džaba vam krečenje.
Kako je napisao sustanar, od GSKG-a ne može gore, a sindrom uhljebljene mamice sa sinovima dobro je poznat u toj kaljuži.

Umjesto prenemaganja, predlažem da preusmjerimo svoje napore u ostvarivi cilj - problem parkiranja oko zgrade.
Nitko ne žali za (ne)plaćenim porezom ali s obzirom na prijave prošle, sadašnje i buduće, zajednička blagajna je na riziku ne samo da isplati zaostale neplaćene poreze nego i kaznu i kamate pa će se onih 300k istopiti kao da ih nikada nije niti bilo.

Problem parkiranja će uvijek biti problem u ovome gradu pa i kod nas i nema tu jednostavnog niti brzog rješenja. Stvar je da će problem po završetku pionirovih zgrada još samo više narast jer je 99,9% sigurno da će biti zabranjeno parkiranje na cesti!
CashBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 17:12   #1694
Sto se tice rizika zajednicke blagajne, zar nije gore Cobra napisao da je bilo prijavljeno DORH-u i da su optuzbe odbijene? Isto tako i s kamerama u podrumu?
Ne kuzim kakvu ti sad svoju pravdu pokusavas istjerati?
Ako te kopkaju kamere, prijavi, gdje je problem?
TTL is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 19:16   #1695
Quote:
TTL kaže: Pogledaj post
Sto se tice rizika zajednicke blagajne, zar nije gore Cobra napisao da je bilo prijavljeno DORH-u i da su optuzbe odbijene? Isto tako i s kamerama u podrumu?
Ne kuzim kakvu ti sad svoju pravdu pokusavas istjerati?
Ako te kopkaju kamere, prijavi, gdje je problem?
Pazi logike, Cobra je rekao!!!?
Niti ti niti ja ne znamo još što je prijavljeno, ali kamere definitivno nisu jer su ugrađene nakon prijave - samo za podsjetnik, predstavnik stanara ih je na prvom sastanku pravdao kao uvjet i zahtjev osiguranja jer bez toga nema isplate šteta ali ga je osiguravatelj demantirao pri kraju sastanka, jer se tek onda pojavio, i rekao da osiguranje ništa nije uvjetovalo .. sve do ovog sastanka kad je ipak priznao da ih je samovoljno postavio! Ne znam odakle potreba obmanjivanja suvlasnika koji ga toliko cijene i plaćaju?

E sad, prvo ti obavijesti predstavnika da potičeš ljude da ga prijave za neovlašteno snimanje, jer poticanje je jednako prijavljivanju, i nemaš beda već će se netko pronaći da to učini.
CashBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 19:24   #1696
Quote:
MAX28 kaže: Pogledaj post
Ne znam samo što sam ja to prespavao da smo postali država u državi, u najmanju ruku Sjeverna Koreja sa kultom velikog vođe kojem se treba divit i uzdizati!
Pošto vidim da su me neki krivo shvatili ja našeg predstavnika stanara nisam nazvao velikim vođom, nego je to osvrt na "jugovićevo" (Cobra dobar ti je naziv, kao što se tebi očito sviđa moj pojam nečijeg pisanja) konstantno pisanje koje ima stil kulta i uzdizanja.

Ostatak vaših razgovora je za neku crnu komediju pa neka netko razmisli da napiše scenarij ili kakvu knjigu. Sretno!
MAX28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 00:27   #1697
Cobra nije rekao, napisao je

Quote:
CashBoy kaže: Pogledaj post
Pazi logike, Cobra je rekao!!!?
Niti ti niti ja ne znamo još što je prijavljeno, ali kamere definitivno nisu jer su ugrađene nakon prijave - samo za podsjetnik, predstavnik stanara ih je na prvom sastanku pravdao kao uvjet i zahtjev osiguranja jer bez toga nema isplate šteta ali ga je osiguravatelj demantirao pri kraju sastanka, jer se tek onda pojavio, i rekao da osiguranje ništa nije uvjetovalo .. sve do ovog sastanka kad je ipak priznao da ih je samovoljno postavio! Ne znam odakle potreba obmanjivanja suvlasnika koji ga toliko cijene i plaćaju?

E sad, prvo ti obavijesti predstavnika da potičeš ljude da ga prijave za neovlašteno snimanje, jer poticanje je jednako prijavljivanju, i nemaš beda već će se netko pronaći da to učini.
Sve sto sam napisao imam u kopijama, a radi se o rješenjima koje sam tražio i dobio od predstavnika. Na stranici 5 DORHOVOG rješenja je precizno navedeno da je Zidar prijavio tu ugradnju video sustava i potrošena sredstva kao nezakonita. Na stranici 6. DORH odbacuje tu prijavu kao neosnovanu. Još jednom Cash boy ako te toliko muci pa javi se predstavniku na e-mail i zatraži kopije rješenja ili.... nemas muda osobno mu se predstaviti. Kako je poslao meni i tebi će ih poslati pa onda možeš raspravljati, a ne nagađati. Usput iz prve ruke sam dobio informaciju da ugradnja kamera nije izvanredno već redovito ulaganje sa ciljem poboljšanja kvalitete za sto je predstavnik danas dobio i pisano pravno tumačenje pa će ipak nove kamere za koji dan na glasovanje.
Još se moram vratiti na naknadu-najam-placu predstavnika. Jarovic je izabran za predstavnika i prihvatio je naknadu od 1900 kn neto. Za te novce je radio godinu dana, a radio je sve: košnja, krečenje, popravci brava, elektrike i svega ostalog u i oko zgrade. Veću placu su inicirali stanari, a ne Jarovic i trebao je primati 4500 kn sto je sam odbio jer je smatrao da mu je to previše. Na kraju su stanari dogovorili da će mu dati 3500kn. Da se napravio ugovor o djelu predstavnik bi i dalje dobivao 3500 samo bi zgrada plaćala još 2000 kn poreza. Znaci naknada putem najma se ugovorila za korist zgrade, a ne predstavnika.
Cobra007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 14:55   #1698
Quote:
Cobra007 kaže: Pogledaj post
Sve sto sam napisao imam u kopijama, a radi se o rješenjima koje sam tražio i dobio od predstavnika. Na stranici 5 DORHOVOG rješenja je precizno navedeno da je Zidar prijavio tu ugradnju video sustava i potrošena sredstva kao nezakonita. Na stranici 6. DORH odbacuje tu prijavu kao neosnovanu. Još jednom Cash boy ako te toliko muci pa javi se predstavniku na e-mail i zatraži kopije rješenja ili.... nemas muda osobno mu se predstaviti. Kako je poslao meni i tebi će ih poslati pa onda možeš raspravljati, a ne nagađati. Usput iz prve ruke sam dobio informaciju da ugradnja kamera nije izvanredno već redovito ulaganje sa ciljem poboljšanja kvalitete za sto je predstavnik danas dobio i pisano pravno tumačenje pa će ipak nove kamere za koji dan na glasovanje.
Još se moram vratiti na naknadu-najam-placu predstavnika. Jarovic je izabran za predstavnika i prihvatio je naknadu od 1900 kn neto. Za te novce je radio godinu dana, a radio je sve: košnja, krečenje, popravci brava, elektrike i svega ostalog u i oko zgrade. Veću placu su inicirali stanari, a ne Jarovic i trebao je primati 4500 kn sto je sam odbio jer je smatrao da mu je to previše. Na kraju su stanari dogovorili da će mu dati 3500kn. Da se napravio ugovor o djelu predstavnik bi i dalje dobivao 3500 samo bi zgrada plaćala još 2000 kn poreza. Znaci naknada putem najma se ugovorila za korist zgrade, a ne predstavnika.
Ajmo onda nekim redom:
1. osobno smatram da je prijava promašena i ako je bilo elemenata za bilo kakvo utuženje onda to ide preko drugih državnih tijela. Ukoliko se osvrnemo na pravosudne trakavice DORH-a koje ili traju godinama ili ih se odbacuje kao od šale onda je i upitna kompetentnost ljudi koji tamo rade ali i cijelog sustava. Naime, dorh je prihvatio prijavu i pokrenuo istragu jer je smatrao da ima elemenata za proces, jer inače bi je odmah odbacio kao neosnovanu i ne bi trošili to vrijeme.
2. kako sam već naveo dorh nije kompetentan za pitanja kamera i sl, a koliko sam shvatio smiso prijave je svojevrsna manipulacija zajedničkim sredstvima, prikrivanje, nedostupnost dokumentacije i sl.
3. ako ćemo o porezima tu je Porezna uprava, ako ćemo o zaštiti osobnih podataka i sl. tu je AZOP i MUP za postavljene kamere koju su daleko kompetentniji po tim pitanjima od dorha

4. ja se divim toj navodnoj pravnoj službi koja je sposobna izbaciti takvu glupost i postavljanje novih elemenata i uređaja svrstati pod redovno upravljanje.

Dovoljno je pročitati Zakon o vlasništvu, posebice Članak 40. i 41. a također svaki normalni upravitelj bi dao ovako nekakvo objašnjenje:

Poslove redovite uprave u koje spada redovno održavanje zajedničkih dijelova i uređaja, upravitelj će poduzeti na temelju odluke većine suvlasnika (više od 50%), a izvanredne poslove organizirati na zahtjev i uz suglasnost svih suvlasnika (100% suvlasništva).

U izvanredne poslove spadaju:
poboljšice na zgradi (ugradnja uređaja i elemenata koje zgrada nije imala predajom suvlasnicima), dogradnja, nadogradnja, promjena namjene, pravo građenja, otuđenje.

5. visina poreza je čista manipulacija s obzirom na razne LEGALNE modele isplate naknade ZA RAD/USLUGU i poreza, a ne za najamnine trećoj osobi.
CashBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2018., 13:10   #1699
S obzirom na ubrzane radove, pa čak i nedjeljom na pionirovoj zgradi očekuje se skorašnji početak useljavanja u novu zgradu - planirani rok završetka je 30.04. a onda krećemo s dobrodošlicom

Izgled zgrade je priča za sebe jer osobno sam mislio da je završilo razdoblje stare socijalističke arhitekture no evo šaka u oko preko ceste me demantirala no trenutno najzanimljivija stvar je širina novog nogostupa koja je dostatna za 1 dječja kolica dok bi ostali trebali hodat po budućoj travi jednako tako je i stršeća armatura za drugi zgradu kao i bare iza nje! Za vidjeti je da li će na vrijeme riješiti parking i garažu jer inače vani bi mogao nastat više nego parking kolaps i svojevrsni rat susjeda koji parkiraju na cesti. Živi bili pa vidjeli što će se desiti ili će nam koja vidjelica u kristalnoj kugli s naše teme prisojnim demantijem reći pravu istinu
CashBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2018., 12:57   #1700
Dobro da ova tema postoji....frendica je zbog toga odustala od kupnje stana
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:43.