Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.05.2017., 22:44   #161
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
To trebaš biti malo sjeban u glavu i naći se na pravom mjestu u pravo vrijeme okružen pravim ljudima da stvoriš nešto takovo. .
Da ne govorim o isforsiranim pokušajima da se naprave nastavci klasika bez prave ideje, ekipe i talenta a sve u svrhu cijeđenja love.
__________________
I am completely operational, and all my circuits are functioning perfectly. HAL 9000
zuikaku is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 11:05   #162
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Mislim da je Blade Runner preveliki zalogaj za dostojan nastavak. To trebaš biti malo sjeban u glavu i naći se na pravom mjestu u pravo vrijeme okružen pravim ljudima da stvoriš nešto takovo. Mislim da bi i umjesto Harrison Forda Tommy Lee Jones isto bio odličan u toj ulozi, no ta starija škvadra je sva daleko karakternija od bilo kojeg današnjeg glumca.
Ne bi me čudilo da ovaj novi Blade Runner ispadne atmosferom kao neki miks Petog Elementa i Duha u Oklopu umjesto Blade Runnera i to je najveći problem.
Izbor glumaca mi se čini koma... jeba ih Leto, a još više Gosling.
Za takav film bolje bi mi možda odgovarali Michael Fassbender, Jim Caviezel, Jude Law, Benedict Cumberbatch, Ralph Fiennes i Tom Hardy u nekim kombinacijama. Gosling mi ima iritantnu facu (iako sam se već naviknuo na njega jer glumi u svakom trećem filmu), a Leto mi je prepičkast.
Naravno, za Rutger Hauera teško da bi postojala poštena zamjena ako bi se išlo na neke takove slične ličnosti.
gosling je ok, popravio se zadnjih godina, a ne znam kome leto ne ide na živce svojim preseravanjima. otkad je osvojio oscara drži se ko da je isus krist
ostatak glumačke ekipe me veseli - ana de armas, barkhad abdi, bautista, robin wright, mackenzie davis, dosta zanimljiva postava
papa franku is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 14:43   #163
https://www.youtube.com/watch?v=dZOaI_Fn5o4 Trailer 2

Malo previse spoilasto al lajkam za sad.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 01:25   #164
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Mislim da je Blade Runner preveliki zalogaj za dostojan nastavak. To trebaš biti malo sjeban u glavu i naći se na pravom mjestu u pravo vrijeme okružen pravim ljudima da stvoriš nešto takovo. Mislim da bi i umjesto Harrison Forda Tommy Lee Jones isto bio odličan u toj ulozi, no ta starija škvadra je sva daleko karakternija od bilo kojeg današnjeg glumca.
Ne bi me čudilo da ovaj novi Blade Runner ispadne atmosferom kao neki miks Petog Elementa i Duha u Oklopu umjesto Blade Runnera i to je najveći problem.
Izbor glumaca mi se čini koma... jeba ih Leto, a još više Gosling.
Za takav film bolje bi mi možda odgovarali Michael Fassbender, Jim Caviezel, Jude Law, Benedict Cumberbatch, Ralph Fiennes i Tom Hardy u nekim kombinacijama. Gosling mi ima iritantnu facu (iako sam se već naviknuo na njega jer glumi u svakom trećem filmu), a Leto mi je prepičkast.
Naravno, za Rutger Hauera teško da bi postojala poštena zamjena ako bi se išlo na neke takove slične ličnosti.
A gdje si izvukao Jude Lawa za Goslingovu ulogu
S obzirom na atmosferu filma trebas samotnjaka s tu i tamo saka u facu outburstima. Gosling zadovoljava poneke kriterije.
Fassbender mi je out, Cumberbatch glumi u zadnje vrijeme svasta, no ne znam jel pravi za ovu ulogu.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 13:09   #165
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Nekako mi ne ide ta Goslingova uber-ozbiljnost, stalno ravne usne i pogled stalno fiksiran u jednu točku

No od režisera Arrivala i Sicaria ipak mislim da će biti dooobar.
__________________
Am I a good person? No. Do I even try to be a better person? Also no.
Luis Wu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 18:03   #166
Thumbs down

Bas gledam video najavu gore linkanu i razmisljam....

Na tragu prijasnjeg posta i Disney publike. Cak i tada, prije koju dekadu, 'cerebrum' negativca, morao je utjeloviti netko tko ima zrelosti i odredjene godine. Ovaj Leto je toliko nezrela pojva, da je vise parodija gledati ga i u pokusaju nekoga tko odaje autoritet. Neke stvari se jednostavno ne daju u zivotu preskociti, a on kao da je iz pelena skocio u odrasle hlace - ne ide. Infantilno preglumljivanje.


...
Cat6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 21:51   #167
Quote:
Luis Wu kaže: Pogledaj post
Nekako mi ne ide ta Goslingova uber-ozbiljnost, stalno ravne usne i pogled stalno fiksiran u jednu točku

No od režisera Arrivala i Sicaria ipak mislim da će biti dooobar.
Pa prije bi se trebalo povezati uber ozbiljnog lika s atmosferom i okolinom koja ide uz Blade Runnera.
Kuzim da neke smeta Goslingova faca per se , ali bilo koji glumac da to glumi bi trebao skinuti mrkog lika.
Zato mi Cumberbatch npr. nikak ne ide uz Blade Runnera, on stalno salta svoje face, predinamican je.
__________________
Who dares, wins .

Zadnje uređivanje The_End : 18.07.2017. at 22:32.
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 22:11   #168
Nastavak Blade Runnera ima neke velike cipele za popuniti, nimalo lagan zadatak za bilo kojeg redatelja.

Ne bi unaprijed otpisivao Goslinga ili Leta. Istina, Leto se zna doimati nezrelim, ali imao je uloga u ozbiljnim filmovima, a i karijera mu traje već dosta dugo. Tu su i godine, nije riječ o novom klincu.

Ako ništa, iz trailera iščitavam da neće biti totalni fijasko, a toga sam se najviše pribojavao.

A tu je i Roger Deakins.
__________________
Bear with me
Weekend Warrior is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 23:58   #169
leto je pretenciozna pizda, ne sumnjam da će biti drukčiji u ovom filmu
papa franku is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 23:08   #170
Ovaj "nastavak" moze biti samo jedan veliki promasaj.
Freidenker is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 15:50   #171
ne mora bit..ipak su vratili ljude koji su radili na jedinici plus villeneuve je dobar redatelj , vizualno mi izgleda vrhunski sam ne mogu ovog leta vidit al ajde hypean sam radi ovog ..probat cu ne slinit na trailere
__________________
excuse me while i kiss the sky....
grandmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 20:01   #172
Kao velika obožavateljica Blade Runnera jedva čekam ovaj nastavak. Iz Phiberovog (fakat spojlastog) linka izgleda da će atmosfera biti dijelom pogođena. Nikako mi ne sjeda, a vidim i mnogima, mali Gosling. Tu je netko spomenuo Fassbendera, bio bi puno bolji odabir po meni, ne znam je li do silnih romantičnih komedija, kojih šatro nisam gledala ali Gosling mi jednostavno nije dovoljno muževan, ne znam bolji izraz, samo čekam kad će zaplesat i zapjevat

Film bi mogao biti dobar. Gleda se svakako u kinu
ViktorViktorija is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 17:01   #173
Blade Runner 2049

Zasto u nazivu teme ne stoji pravi naziv filma i godina ?
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 17:22   #174
Quote:
Freidenker kaže: Pogledaj post
Ovaj "nastavak" moze biti samo jedan veliki promasaj.
Misliš, kao i original?
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 19:34   #175
Quote:
Jacob J. Harper kaže: Pogledaj post
Zasto u nazivu teme ne stoji pravi naziv filma i godina ?
Da ljudi ne pomisle da film stiže 2049.
__________________
Gram primjene vrijedi više od tone maštarija.
Caron is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 12:43   #176
Quote:
Caron kaže: Pogledaj post
Da ljudi ne pomisle da film stiže 2049.
Dobra

Ne stvarno, Blade Runner 2049 (2017) dolazi za koji mesec pa nije da se tek snima i da mu se ne zna tacan naziv. Ok jeste ovo nastavak ali po meni treba drzati original naziv u naslovu teme.
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 14:58   #177
Good news everybody!

http://screenrant.com/blade-runner-2049-rating-r/
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 17:33   #178
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Misliš, kao i original?
Zavisi kako tumacis promasaj. Original je bio promasaj sa pozicije producenata jer nije ispunio prihodna ocekivanja. Dakle, bio je komercijalni promasaj.

Tu je onda odnos filma prema romanu. Ako si, kao autor ili citatelj, ocekivao apsolutno dosljednu ekranizaciju, on je takodjer promasaj. Koliko se sjecam, Philip K. Dick je bio impresioniran onim sto je vidio, mada nije dozivio premijeru filma.

Mozda scenario nije najjaca strana filma, ali je Scott uspio stvoriti film sa vizijom buducnosti kakva do tada u znanstvenoj/spekulativnoj fantastici nije postojala osim u tek nekoliko uradaka new wave skole i cyberpunk literature koja je tada jos bila u nastanku. To nije iskljuciva zasluga Ridley Scotta nego citavog "art departmenta" kako su to tada zvali, umjetnika Syda Meada i naravno grafickih uzora koje je Scott pronalazio u frankobelgijskim stripovima tog vremena.

Stvorio je jednu, mada pesimisticku, sliku buducnosti koja je prevazisla i mracne vizije originalnog autora price. Osim toga je Blade Runner jedan od posljednih sci-fi filmova koji je uradjen "rucno" i koji se moze opisati ne kao djelo digitalne tehnologije nego "slikara, kipara i majstora" koliko je to moguce reci za radnike filmske industrije. To je filmu podarilo ocevidan izgled i specificnu atmosferu, odlikama po kojima ce ostati prepoznatljiv za sva vremena. Taj retrofuturizam 80ih se ne da ponoviti. Sto je zapravo svrha ovog "nastavka" osim cista eksploatacija jednog klasika?
Freidenker is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 13:15   #179
Director of Cowboy Bebop, Shinichirō Watanabe, to direct Blade Runner anime covering the gap between the film and 2049.

Baš me zanima kako ce ovo ispast..Cowboy Bebop je i imao slicnu vibru..
__________________
excuse me while i kiss the sky....
grandmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 20:04   #180
trailer kad sam gledao It i nije nešto
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:13.