Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.06.2017., 13:51   #221
evo za usporedbu vama koji koristite medrol.
Imam reumatoidni artritis i bila sam na decortinu od 10 mg. Zbog ostalih tableta koje sam pila, zipantola za zaštitu želuca i tableta za tlak, dobila sam jaku urtikariju po cijelom tijelu-koprivnjaču.
Završila sam u bolnici 10 dana. 9 dana bila sam na jako velikim dozama solo medrola u venu + synopen u infuziji. Doze solo medrola su bile 160 mg, pa 120 mg, 80 mg par dana, nakon toga prešla sam na tablete medrol, 46 mg, 32 mb, 16 mg, 8 mg i sada sam već 10 dana na 4 mg. Da li bi sada mogla prestati sa medrolom. Trebala bi preći na decortin. staru terapiju za reumatoidni artritis.
inače, isto imam jake nuspojave, lice mi se zaoblilo i proširilo kao i vrat, često mokrenje, drhtavice, lupanje srca.
Naravno, kada sam bila na tim visokim dozama - venozno tih simptoma, nego tek sada kad sam prešla na tablete.
Kada će prestati te nuspojave?
jamaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 08:10   #222
Se smije popit bar piva-dve il zapalit koji joint na medrolu? Uhvatila me pareza facijalnog živca baš sad kad slavim okrugli rođendan i trenutno sam na 16 mg medrola (jednokratna terapija od 14 dana, počeo s 80mg sa smanjivanjem od 16mg svaki drugi dan)
zoomzoom888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 19:17   #223
Quote:
jamaja kaže: Pogledaj post
evo za usporedbu vama koji koristite medrol.
Imam reumatoidni artritis i bila sam na decortinu od 10 mg. Zbog ostalih tableta koje sam pila, zipantola za zaštitu želuca i tableta za tlak, dobila sam jaku urtikariju po cijelom tijelu-koprivnjaču.
Završila sam u bolnici 10 dana. 9 dana bila sam na jako velikim dozama solo medrola u venu + synopen u infuziji. Doze solo medrola su bile 160 mg, pa 120 mg, 80 mg par dana, nakon toga prešla sam na tablete medrol, 46 mg, 32 mb, 16 mg, 8 mg i sada sam već 10 dana na 4 mg. Da li bi sada mogla prestati sa medrolom. Trebala bi preći na decortin. staru terapiju za reumatoidni artritis.
inače, isto imam jake nuspojave, lice mi se zaoblilo i proširilo kao i vrat, često mokrenje, drhtavice, lupanje srca.
Naravno, kada sam bila na tim visokim dozama - venozno tih simptoma, nego tek sada kad sam prešla na tablete.
Kada će prestati te nuspojave?
Ja bi reko da je u pitanju Cushingov sindrom... isto je imao moj mali nakon puno puno Medrola... prestankom terapije, smanjivali se i simptomi... sretno

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
weever is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 22:21   #224
Ja sam koristio Medrol, za liječenje Ulceroznog kolitisa. Koristio sam dozaciju u 32 mg, i uvijek sam poslije svakog liječenja imao nuspojave, samo kada sam se polagano skidao s njega trajale su možda 3-4 dana, i nakon toga se sve povuklo.
Arum is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2019., 09:52   #225
Koristim Medrol nakon Mononukleoze. Pijem prvih 5 dana 64mg tablete. Primjetio sam sad masno lice i prištiće. Jel netko koristio nešto dobro za to ili da se ne sekiram oko toga? hvala.
Sonyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2019., 14:08   #226
Bok , prepisan mi je medrol uzimati 9 dana, prva tri dana 32 mg i onda duplo manje iduca tri i iduca tri samo 8. Citam nuspojave i bojim ih se,moze li mi se sta drasticno desit u tih desetak dana?
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2019., 15:25   #227
Ne bi trebalo, to je kratak period uzimanja.
__________________
H
hsfi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2019., 15:32   #228
Quote:
hsfi kaže: Pogledaj post
Ne bi trebalo, to je kratak period uzimanja.
Hvala...to mi je za mozebitne alergije i ekcem na koži,evo par dana ga odgađam uzimati,ali budem,nema sta izgubit valjda.hvala!
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2019., 16:44   #229
Ja sam na decortinu 20mg nakon transplantacije. Lice mi se promjenilo dosta, srecom sam mrsav uvijek bio pa ne izgledam bas uzasno nego samo malo "okruglije". Moram se kontrolirati koliko jedem prvi put u zivotu, ne jos toliko zbog kila (imam desetak premalo), nego jer mi zeludac ne moze podnijeti koliko osjecam glad. Ponekad mi se tresu ruke. Inace nemam grozne nuspojave kako neki pricaju.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2019., 22:54   #230
bio sam hospitaliziran dok su mi davali taj medrol nekih 3 dana (jedanput dnevno otopina), i nisam imao nikakve nuspojave dok nisam krenuo doma, kako sam izasao iz bolnice nakon 5min hodanja je pocela glavobolja koja je trajala skoro tjedan dana, zivi uzas
Razocaran is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2019., 12:39   #231
Da li je tko uspio uz medrol vježbati i održati mišićnu masu. Čeka me uskoro početak th koji će biti malo većom dozom (80mg) i na dulje vrijeme. Užasno me strah nuspojava

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
pace pacic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:27.