Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.08.2017., 23:55   #1081
Quote:
greenwich79 kaže: Pogledaj post
Evo mojih iskustava s temom; radilo se o kompletnoj adaptaciji stana u Zagrebu, dakle demontaže i odvoz, rušenje zidova, zidarski, soboslikarski, ličilački i montažerski radovi, pvc stolarija, pločice, laminat, radijatori, kupaonska oprema, protuprovalna vrata, klima itd.
Htjeli smo da jedna tvrtka odradi sve poslove i izbor je pao na Adaptko d.o.o. G. Lukić je odradio sve vezano uz projekt pa tako i izbor i kontrolu podizvođača, komunikaciju sa suvlasnicima, upraviteljima, Toplanom, Elektrom itd. Nama je ostalo samo da izaberemo materijal za ugradnju.
Na naše zadovoljstvo, radovi po troškovniku su uz korektnu cijenu kvalitetno odrađeni za dva mjeseca kako je i ugovoreno.:klap:
jel oni rade i adaptacije potkrovlja?
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 00:04   #1082
Quote:
greenwich79 kaže: Pogledaj post
Evo mojih iskustava s temom; radilo se o kompletnoj adaptaciji stana u Zagrebu, dakle demontaže i odvoz, rušenje zidova, zidarski, soboslikarski, ličilački i montažerski radovi, pvc stolarija, pločice, laminat, radijatori, kupaonska oprema, protuprovalna vrata, klima itd.
Htjeli smo da jedna tvrtka odradi sve poslove i izbor je pao na Adaptko d.o.o. G. Lukić je odradio sve vezano uz projekt pa tako i izbor i kontrolu podizvođača, komunikaciju sa suvlasnicima, upraviteljima, Toplanom, Elektrom itd. Nama je ostalo samo da izaberemo materijal za ugradnju.
Na naše zadovoljstvo, radovi po troškovniku su uz korektnu cijenu kvalitetno odrađeni za dva mjeseca kako je i ugovoreno.:klap:
da li ta firma radi troškovnik i to također naplaćuje? sorry ak su bedasta pitanja, skroz smo novi u tome i ne znamo koja je procedura
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 22:44   #1083
Ljud trebam pomoc i savjete

Trebam kompletno renovirati stan , od stolarije do prozora , namjestaj , kuhinaja itd..ono klasika pretvaram stan od mame u svoj dom gdje cu za zenom zivjeti pa se mjenj sve.
Ai nisam bas pri parama da krecem kompletno ga raditi , pa sam za pocetam mislio samo spavacu sobu srediti , kupiti plakar , krevet i okreciti u neku tamniju boju..onako neki minimalizam u tamnijoj nijansi , ali ne znam da li je pametno to raditi a da nisma stolariju prvo rijesio , prozore vrata u stanu itd
logican neki sljed renoviranja bi bio
stolarija
krecenj dizajn
namjestaj

a kod mene
spavaca soba pa tek onda stolarija

sta vi mislite i st predlazete?
Stigma is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 15:42   #1084
može u inbox neka preporuka hvala
nfiore is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 16:31   #1085
Stan iz 80-tih, Novi zagreb, kompletna adaptacija

Kuhinju bi trebalo preseliti u drugu prostoriju koja se nalazi do kupaone pa pretpostavljam da dovod i odvod vode ne bi trebao biti problem - ili ipak je problem?

Obzirom na preseljenje kuhinje, dali je realno očekivati 400E po kvadratu s tim da se ne štedi i da se uzmu malo kvalitetniji i parketi i pločice i stolarija?
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 16:50   #1086
Mislim da sa ovakovim fondom možeš očekivati traženo u tom iznosu
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 16:54   #1087
Hvala

Znam da ovisi o cijenama parketa i ostalog koje ću birati, ali neću neku tešku ekskluzivu uzimati ali neću opet da moram paziti hoću pločice po 150 kn ili 200 kn
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 17:19   #1088
Quote:
Stigma kaže: Pogledaj post



sta vi mislite i st predlazete?
Pitaj ženu jel prvo radi piling pa se onda šminka ili obrnuto.
To ti je odgovor na dilemu.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 00:44   #1089
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Stan iz 80-tih, Novi zagreb, kompletna adaptacija

Kuhinju bi trebalo preseliti u drugu prostoriju koja se nalazi do kupaone pa pretpostavljam da dovod i odvod vode ne bi trebao biti problem - ili ipak je problem?
Ako kupaonu i buduću kuhinju dijeli samo zid vjerovatno neće biti problema, prije definitivnog plana uređenja bolje pozvati vodoinstalatera da kaže što se može a što ne.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 09:07   #1090
Quote:
baustelac99 kaže: Pogledaj post
Ako kupaonu i buduću kuhinju dijeli samo zid vjerovatno neće biti problema, prije definitivnog plana uređenja bolje pozvati vodoinstalatera da kaže što se može a što ne.
Svakako, hvala

ovo je samo da ili razmišljam dalje o ovome ili ne
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 13:20   #1091
evo relativno recentno iskustvo (dijelim poradi društvene koristi - znam da sam ja prije adaptacije tragala za bilo kakvim informacijama)... stan od pedesetak kvadrata, star pedesetak godina, adaptacija svega osim stolarije (već promijenjena) i grijanja (već je bilo uvedeno centralno na plin). dva su se radijatora premještala/mijenjala većima i dva manja prozora mijenjala. stan je u centru i na višem katu bez lifta (napominjem jer su mi svi ponuđači rekli da to povisuje cijenu radova). promjena svih instalacija (struja, voda), premještanje instalacija u kupaonici, postavljanje sanitarija, postavljanje pločica u kupaonici, rušenje dvaju zidova, izgradnja dvaju (manjih) zidova, podovi (nivelacija, postavljanje, lakiranje), uređenje zidova (gletanje, mrežice na oštećena mjesta, boja (dulux - dio zidova u boji)), obnova unutarnje stolarije, postavljanje rasvjetnih tijela, povlačenje instalacije za klimu, ugradnja klime, još neki manji poslovi... uključen materijal, uključene lajsne, parketi, pločice, ugradbeni vodokotlić. cijena 260 €/m2. garancija na radove dvije godine.

dodatno su kupljene slavine za kupaonicu i kuhinju, kada i umivaonik te klima.

radila je firma komos građenje. odabrani su, iskreno, zbog toga što su dali najnižu ponudu. zapravo, bila sam šokirana razlikama u cijenama između firmi. čula sam prethodno da oni kasne s radovima, ali to mi nije bilo ključno zbog nekih drugih razloga. umjesto predviđenih tri mjeseca radovi su trajali četiri. možda bi to išlo i brže da sam inzistirala i proganjala, ali taj mi je rok zbog drugih stvari i odgovarao. kvalitetom većine stvari i to ključnih stvari jako sam zadovoljna (podovi, zidovi, kupaonica). imam nekih sitnijih primjedaba na neke radove pri kraju, ali načelno mislim da su odradili dobar posao. nadzor je radio i arhitekt, ali, naravno, treba biti prisutan (osobno i telefonski) tijekom procesa. no moram reći da je za mene sve prošlo relativno bezbolno.
kozmetika is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 15:19   #1092
zaboravih reći da su u toj cijeni i nova protuprovalna ulazna vrata i jedna klizna.
kozmetika is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 15:31   #1093
Super info - thx

Znaci sve radove su ti oni odradili?
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 16:10   #1094
da. osim toga, voditelj je vrlo ljubazan, efikasan i otvoren za dogovore. mislim da bi se javio na mobitel i da upravo skače padobranom
kozmetika is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 20:10   #1095
Nije loše skakati padobranom kad se adaptira " na višem katu bez lifta " ( katovi imaju brojeve ) I šuta se može iznositi.
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 20:11   #1096
Padobranom
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 14:19   #1097
Trebala bih premjestiti perilicu rublja u kuhinju (jer u kupaonici nema mjesta) pa me zanima moze li se to izvesti bez vecih radova (busenja plocica/zida radi odvoda dovoda vode)?
Isto me zanima u slucaju da zelim postaviti uticnice i zidnu rasvjetu na nova mjesta u stanu kakvi radovi su potrebni?
google3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 16:19   #1098
Pa kak ćeš struju provest ak ne zaštemaš zid?
Ili vodu?
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 16:49   #1099
Moglo bi s druge strane zida ako može
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 10:39   #1100
Quote:
google3 kaže: Pogledaj post
Trebala bih premjestiti perilicu rublja u kuhinju (jer u kupaonici nema mjesta) pa me zanima moze li se to izvesti bez vecih radova (busenja plocica/zida radi odvoda dovoda vode)?
Isto me zanima u slucaju da zelim postaviti uticnice i zidnu rasvjetu na nova mjesta u stanu kakvi radovi su potrebni?
Perilicu možeš bez problema staviti blizu sudopera, voda i odvod se povuku od sudopera (naravno, ako imaš noviju kuhinju sa mješalicom na sudoperu a ne na zidu. Problem može biti struja, dali ima slobodan utikač u blizini. U krajnjem slučaju se povuče struja od štednjaka (ali onda ne pališ perilicu i pečnicu u isto vrijeme).

Novih utičnica nema bez štemanja. jedino nadžbukno kroz kanalice ali to izgleda užasno.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:02.