Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.05.2017., 14:18   #141
1. Moonrise Kingdon
2. Mr. Fox
3. Budapest
4. Rushmore
5. Tenenbaums
6. Darjeeling

Ovim redom od pogledanih.
faaydamner is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 11:18   #142
Quote:
androlog kaže: Pogledaj post

'shura' je nešto slabiji, ali ipak vrlo dobar i ključni film podžanra zankoku jidaigeki, što se slobodno može prevesti kao 'okrutne feudalne priče' - egzistencijalistički i 'crni' žanr povijesnog filma. 'shura' je puno jednostavnija i linearnija od 'parade', pa uz trajanje od preko dva sata povremeno prelazi u nihilističku monotoniju.
Tek sad ovo vidim, ali zanimljivo mi je na koje načine ljudi percipiraju Funeral Parade of Roses i Shura, dva skroz različita filma. Kod mene je slučaj potpuno drugačiji. Shura mi je jedan od omiljenih filmova a FPoR me je često zagnjavio jer prelazi u drugu vrstu monotonije. Odličan film, ali malo predug za svoju vrstu. Ipak, drago mi je što bar netko na forumu popularizira ovog odličnog redatelja.
Gaša is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 08:22   #143
Sretan rođendan Alfred Hitchcock!
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 11:01   #144
North by Northwest najbolji, onda Dial M....
__________________
"I hate listening to people’s dreams. It’s like flipping through a stack of photographs. If I’m not in any of them and nobody’s having sex, I just don’t care." D.R.
mah11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 11:29   #145
Meni je čak The Rope ostao dosta upečatljiv. Naravno, teško je izdvojit iz mase filmova koji je top kad je i on proizvodio filmove ko sumanut uz više od desetak remek-djela.

Ali ovaj se i rjeđe spominje pa ću malo prokomentirat taj. Sniman kao iluzija one-takea (deset dugih kadrova), Rope je i rađen po dramskom scenariju te se i uvježbavao kao predstava, da bi se i snimio na sličan način.

Meni jedan od boljih filmova koji razrađuje i zanimljive teme. 'How to get away with crime' experiment gone horribly wrong sa izraženom filozofskom perspektivom.

Zaključak koje bi bila da bi retorika racionalnog ubojstva isključivo trebala ostati kao zanimljiva pretpostavka u teoriji.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 13:57   #146
Je, Rope je stvarno odličan film. Meni pogotovo ostao u sjećanju jer smo ga morali gledati u subotu ujutro na filmskoj. Nakon izlaska mi se uopće nije dalo gledati film, no baš je od prve do zadnje scene bio zanimljiv i odmah me razbudio. baš me zanima kako su Hitch i James Stewart surađivali, obojica mi se čine kao totalne suprotnosti, a dosta su filmova zajedno snimili.
__________________
"I hate listening to people’s dreams. It’s like flipping through a stack of photographs. If I’m not in any of them and nobody’s having sex, I just don’t care." D.R.
mah11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 00:25   #147
Nisam nijednom ovdje pisao al evo sad me toogle obavijestio da je na današnji dan prije 120 godina rođen slavni ruski redatelj Sergej Ejzenštejn.





Isto tako na današnji dan 1875. rođen je američki redatelj D. W. Griffith (The Birth of a Nation)

MatejR is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 22:48   #148


Roger Vadim je rođen na današnji dan pre tačno devedeset godina. Francuski režiser, producent, scenarista etc, ipak najpoznatiji po svojim poznatim suprugama ili ljubavnicama od kojih je jedna na slici, baš kao što su bili i Brigitte Bardot ili Catherine Deneuve, između ostalih. Nije loše biti režiser.


Filmovi mu odišu blagim erotizmom što i nije čudno budući da su najlepše glumice toga vremena igrale u njegovim filmovima, a kasnije mu postale partnerke.

And God Created Woman (1956) sa Bardot je verovatno najpoznatiji film, ali ja bih istakao njegov američki izlet sa crnom komedijom - Pretty Maids All in a Row (1971), film za koji Tarantino tvrdi da mu spada u najboljih deset. Američki srednjoškolci su tada "otkidali" na pomenuti film. Preporuke i podrška Remamu!
suburbian is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2019., 22:04   #149
Nije dugo bilo aktivno, pa evo...

Sretan rođendan, Wim Wenders!
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2019., 11:43   #150
17.08.
Jedan od znacajnijih dana u povijesti kinematografije.


ROBERT DE NIRO
17.O8.1943. - sve najbolje povodom 76 rođendana, Mr.Bobby de Niro. Def. najbolji glumac ikad, zakinjen za 3-4 oscara. Jedva cekam The Irishman. Politiku na stranu

SEAN PENN
17.08.1960 - također all the best. Eto na pragu je okrugloga broja 60. Siledžijski karakter, ali glumčina samo takva kad se potrudi.

DONNIE WHALBERG
17.08.1969 - big bro od medijski jaceg Marka. Po meni puno bolji glumac i def. puno veci macho od svog razvikanog burazera. Ona serija gdje glumi i Tom Selleck je vrhunska. Naravno sve najbolje i živ nam bio.

MAUREN O'HARA
17.08.1920 - 24.10.2015. Ikona starog Hollywooda. Poživila je lijepe godine. Jedina koja je mogla otkriti nježnu stranu The Dukea. Originalni Beauty and the Beast par.
Travis Bickle is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2020., 21:03   #151
Sretan 72. rođendan John Carpenter
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2020., 19:17   #152
Akira Kurosawa rođen na današnji dan.

U principu nisam fan. Nisu mi sjeli baš najbolje njegovi filmovi. Rashomon mi je dobar, i Kagemusha mi je bio zanimljiv. Al ostali koji se smatraju klasici, ne znam. Valjda slično kao s Ozu-om. Možda mi sjedne nekad kasnije u životu.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:01.