Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.08.2017., 20:11   #4761
Quote:
XuGang kaže: Pogledaj post
I ušteda na vremenu i cijeni priključaka (koje kuća ima), i dobivanje kućnog broja...
To je jasno i to me nije zanimalo jer je tu sve crno na bijelo, glede cijena..
Cisto me zanimalo da li pomaze puno glede gradjevinske sto bi opravdalo vecu cijenu.
__________________
FinoAllaFine
CrashOv3rride is offline  
Old 09.08.2017., 14:18   #4762
Mekto, kako napreduju radovi, hoće li uskoro kakva fotka s gradilišta? Jako su korisni i zanimljivi tvoji postovi.
Henry Miller is offline  
Old 09.08.2017., 14:54   #4763
Quote:
Henry Miller kaže: Pogledaj post
Mekto, kako napreduju radovi, hoće li uskoro kakva fotka s gradilišta? Jako su korisni i zanimljivi tvoji postovi.
+1
uff uff is offline  
Old 09.08.2017., 18:07   #4764
Ako se ne varam, Mekto je natuknuo da će probati aplicirati za sufinancirani kredit. Pa pretpostavljam da je na čekanju, barem dok se to ne razriješi, do kraja mjeseca.
davorradman is offline  
Old 10.08.2017., 10:08   #4765
Quote:
davorradman kaže: Pogledaj post
Ako se ne varam, Mekto je natuknuo da će probati aplicirati za sufinancirani kredit. Pa pretpostavljam da je na čekanju, barem dok se to ne razriješi, do kraja mjeseca.
@Henry Miller, uff uff,

Kako davorradman kaze, sad cekam da vidim hocu li uloviti subvenciju pa krecem dalje. Iako, svi su zaustavili radove pa je i kod domusplus sad vec lista cekanja dok odrade sve kuce pa cu na red doci tamo negdje u desetom mjesecu.
Mekto is offline  
Old 17.08.2017., 03:46   #4766
Vrijedi li jos uvijek da za postavljanje male montazne kuce ne treba gradevinska dozvola?
Splićankaa is offline  
Old 17.08.2017., 08:34   #4767
Nikad nije ni bilo
kanjar is offline  
Old 17.08.2017., 08:47   #4768
Quote:
Splićankaa kaže: Pogledaj post
Vrijedi li jos uvijek da za postavljanje male montazne kuce ne treba gradevinska dozvola?
Gdje se stvore takve urbane legende?
Mekto is offline  
Old 17.08.2017., 10:16   #4769
Quote:
Mekto kaže: Pogledaj post
Gdje se stvore takve urbane legende?
Na korzu.
davorradman is offline  
Old 18.08.2017., 00:16   #4770
samo provjeravam.
Splićankaa is offline  
Old 04.09.2017., 11:11   #4771
Život u jedno i mogućnosti

Pozdrav,

htjela bih živjeti sama, imam 26g. Radim ne baš dobro plaćen posao koji nije za stalno, ali tako je kako je. Da mogu bolje.. ali ne mogu, bar za sad.
Da skratim, zanima me (pošto imam u svojih malu zemlju) da kupim npr. vrtnu kućicu od par kvadrata i tu živim (vidim da koštaju 5,6 tisuća kuna, kako koja). Što vi mislite, jesu li takve kućice moguće za živjeti ?

P.S.imam ušteđeno 20 000 kn, nije puno, al eto..
Nekako, ići u podstanare , mislim da mi je to previše novca..
Molila bih da mi napišete što mislite o ovome?

-Maclbeth
__________________
Imam ništa, idem na sve.
Maclbeth is offline  
Old 04.09.2017., 12:10   #4772
Vrtne kućice su za alat i slično. Ne za život. Eventualno kamp kućica iako i to nije neka sreća zimi. Mani se maštanja. Eventualno ako je zemljište građevinsko pa polako zidati, ali sa 20k kn se nećeš baš usrećiti.
DexZG83 is offline  
Old 04.09.2017., 12:24   #4773
Dapače i u vrtnoj kućici se može živjeti. Problem je instalacija i termoizolacija a može se riješiti i to. Ne znam u kojem si podneblju?
pogledaj ovako :http://www.extra-tim.com/ftg1.asp
kanjar is offline  
Old 04.09.2017., 12:38   #4774
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
Dapače i u vrtnoj kućici se može živjeti. Problem je instalacija i termoizolacija a može se riješiti i to. Ne znam u kojem si podneblju?
pogledaj ovako :http://www.extra-tim.com/ftg1.asp
Slično tome sam mislila. Da, treba se riješiti voda i struja, samo možda bi to crpila od svojih, a do sebe provukla kablovima.
Živim u Splitu.
__________________
Imam ništa, idem na sve.
Maclbeth is offline  
Old 04.09.2017., 12:40   #4775
Quote:
DexZG83 kaže: Pogledaj post
Vrtne kućice su za alat i slično. Ne za život. Eventualno kamp kućica iako i to nije neka sreća zimi. Mani se maštanja. Eventualno ako je zemljište građevinsko pa polako zidati, ali sa 20k kn se nećeš baš usrećiti.
Da, tri cigle svaku godinu. Možda do mirovine mi se posreći pa budem imala dva zida.
Gledaj, ni meni se to ne da i radije bi i ja nešto veće, komotnije i ljepše.
Ali nismo svi u nekakvim mogućnostima, treba se čovjek znat i snaći.
Zato sam postavila ovo pitanje da vidim što ostali misle.
__________________
Imam ništa, idem na sve.
Maclbeth is offline  
Old 04.09.2017., 13:28   #4776
curo draga,bjezi...

Quote:
Maclbeth kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

htjela bih živjeti sama, imam 26g. Radim ne baš dobro plaćen posao koji nije za stalno, ali tako je kako je. Da mogu bolje.. ali ne mogu, bar za sad.
Da skratim, zanima me (pošto imam u svojih malu zemlju) da kupim npr. vrtnu kućicu od par kvadrata i tu živim (vidim da koštaju 5,6 tisuća kuna, kako koja). Što vi mislite, jesu li takve kućice moguće za živjeti ?

P.S.imam ušteđeno 20 000 kn, nije puno, al eto..
Nekako, ići u podstanare , mislim da mi je to previše novca..
Molila bih da mi napišete što mislite o ovome?

-Maclbeth

A najbolje znas sebe,ako nemas neku "kombinaciju i plan" za futur I,
dakle ak je je ovo stanje samo za ono 1-2max godine,ok onda...ali u suprotnom bjezi van...
kakva crna vrtna kucica,nisi pas..
ima da ti se smiju svi od imockog do braca...

a kak sam skuzio to bi sve instalirala u dvoriste svojih staraca/rodbine ili "parcela" do njih..!?
Pa koji ti je onda smisao tog poteza!?

U podstanarstvu mozes biti i cimerica sa nekim u stanu ili rentati sobu...
nije to nikakva filozofija..
mada je split skup a ljeti gotovo nemoguc...
Al po meni bez daljnjeg najbolja opcija ODLAZAK VAN bez premca ili za pocetak odlazak(kao i svi uostalom) u ZG pa da se probas malo osamostalit..tj da "upoznas sebe" na bezbolan nacin unutar iste zemlje a opet feels like da si vani..

A ako si bas onak luda kao puska,ono splitski dispet i te fore...
onda napravi ovo...kupi stambeni kontenjer...
to ti je jedino smisleno,sem emigracije...
kakvo zidanje crne kuce(kako netko rece)majko mila sa 20k kn u ST,cura od 26god...

I jos da stvar bude bolja sa tim kontenjerima,ti netreba gradjevinska dozvola nit nista...kamion ti je iskipa,netko ti je pospaja i nutra zivis...

Jos ak si kreativna,pa uzmes neki stari zahrdjali/oronuli koji je jeftin i sredujes ga..
kupis(ukrades...) farbe,cvijeca..onih nekih sranja iz ikeje..

samo ti je nebo granica,kasnije kad dobijes/maznes neku lovu ili dijete...
samo kupis jos jedan kontenjer i nasadis ga na ovog...
To je danas moderno na zapadu(supci idu u kontenjere,kao to je fora...budaletine,dobro ti nemas pa moras..)

I jos na kraju ispadnes njuska&manga u kvartu..
pa ti dolazi i ova ekipa koja ima stanove po znjanu za par soma ojro po kvadratu na đuskanje...


gugl ti je prijatelj za sve ostalo..

http://www.njuskalo.hr/strojevi-alat...ni/?sort=cheap

http://svedaba.blogspot.com/2015/02/...tanovanje.html

https://www.google.hr/search?q=housi...w=1280&bih=591
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Old 04.09.2017., 14:50   #4777
Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post
A najbolje znas sebe,ako nemas neku "kombinaciju i plan" za futur I,
dakle ak je je ovo stanje samo za ono 1-2max godine,ok onda...ali u suprotnom bjezi van...
kakva crna vrtna kucica,nisi pas..
ima da ti se smiju svi od imockog do braca...

a kak sam skuzio to bi sve instalirala u dvoriste svojih staraca/rodbine ili "parcela" do njih..!?
Pa koji ti je onda smisao tog poteza!?

U podstanarstvu mozes biti i cimerica sa nekim u stanu ili rentati sobu...
nije to nikakva filozofija..
mada je split skup a ljeti gotovo nemoguc...
Al po meni bez daljnjeg najbolja opcija ODLAZAK VAN bez premca ili za pocetak odlazak(kao i svi uostalom) u ZG pa da se probas malo osamostalit..tj da "upoznas sebe" na bezbolan nacin unutar iste zemlje a opet feels like da si vani..

A ako si bas onak luda kao puska,ono splitski dispet i te fore...
onda napravi ovo...kupi stambeni kontenjer...
to ti je jedino smisleno,sem emigracije...
kakvo zidanje crne kuce(kako netko rece)majko mila sa 20k kn u ST,cura od 26god...

I jos da stvar bude bolja sa tim kontenjerima,ti netreba gradjevinska dozvola nit nista...kamion ti je iskipa,netko ti je pospaja i nutra zivis...

Jos ak si kreativna,pa uzmes neki stari zahrdjali/oronuli koji je jeftin i sredujes ga..
kupis(ukrades...) farbe,cvijeca..onih nekih sranja iz ikeje..

samo ti je nebo granica,kasnije kad dobijes/maznes neku lovu ili dijete...
samo kupis jos jedan kontenjer i nasadis ga na ovog...
To je danas moderno na zapadu(supci idu u kontenjere,kao to je fora...budaletine,dobro ti nemas pa moras..)

I jos na kraju ispadnes njuska&manga u kvartu..
pa ti dolazi i ova ekipa koja ima stanove po znjanu za par soma ojro po kvadratu na đuskanje...


gugl ti je prijatelj za sve ostalo..

http://www.njuskalo.hr/strojevi-alat...ni/?sort=cheap

http://svedaba.blogspot.com/2015/02/...tanovanje.html

https://www.google.hr/search?q=housi...w=1280&bih=591
E hvala ti puno!
Ma to je samo jedna ideja, zanimala me ta mogućnost.
Da, to je u mojih zemlja..a šta ja znan, nekako mi je bitno da nismo pod istim krovom, da imam svoju sobu, svoj prostor i mir. Ali u pravu si, sve stoji što si rekao.

I da, nisam luda ko puška i ne vata me splitski dišpet , nego samo gledan koje su mi mogućnosti, eto, i što učiniti. Željela bih živjet sama već odaaavno, nikako to ostvarit, pa gledam bilošto za "prvu ruku".
__________________
Imam ništa, idem na sve.
Maclbeth is offline  
Old 04.09.2017., 15:31   #4778
živjeti slobodno

Quote:
Maclbeth kaže: Pogledaj post
Slično tome sam mislila. Da, treba se riješiti voda i struja, samo možda bi to crpila od svojih, a do sebe provukla kablovima.
Živim u Splitu.
imao sam nos "Extra Tim " su iz Kaštela i možete pronaći zajednički jezik prema slikama iz galerije Extra Tima
kanjar is offline  
Old 04.09.2017., 19:21   #4779
mrzim bit partybreaker.
ali temu kontejnera sam proučio unatrag deset godina.
ovo su brodski kontejneri. jeftini ali toksični. jedini način da više nisu toksični je ispjeskarit do metala i počupat drveni pod pa izpočetka. ali ja ne bi ni onda živio u njima.
jeftinija varijanta je dat napravit kod nekog bravara konstrukciju kontejnera pa ga obuć u metal/drvo/kamen.
makar hipsterski portali izazvali želju za životom u brodskom kontejneru.

Quote:
toxiccargoboy History · Contact

Hi everyone.

What I have to say might see me stepping on toes but the containers for housing movement needs a reality check.

My Father worked with the NSW State Rail Authority in Australia. Throughout his career as, at first, a labourer all the way though to senior management he used shipping/cargo containers for the storage of equipment, food, clothing, etc. Only natural in the rail network designed for the purpose.

After his eventual collapse at work he was retired ‘medically unfit’ and remained bed ridden until his doctors traced his constant decline to chronic and acute poisoning from many different pesticides, including many that were exotic to Australia, that were never produced or ever used here because of there toxicity.

His levels of contamination were the highest ever known in Australia until his work mates were tested (they all died from rare and aggressive cancers and my Father is the only one that I know of who is still alive). We then learnt that the life threatening illnesses during childhood and minor deformities that my brothers and I suffer from are the direct result of the mutagenic and teratogenic pesticides sprayed into those containers for bio-security reasons at every port of call. Including the third world were they are still using DDT and much, much, worse.

He went to sue them for what had happened but the outcome was being financially and emotionally bleed dry over 16 years in court until the constant violent ‘break and enters’ into our home, the threats and stalking convinced him to settle for a few thousand dollars.

But here is the rub. My brothers and I are not the first, the last or the only children born to people poisoned by containers, I will assist any way I can any such child who wants help to sue the pants of anyone who sold them for housing or food storage and any parent who turned a blind eye to the risk!

The wilful ignorance shown by some towards this issue is amoral and wrong. To poison children, cause them to be either infertile or to have handicapped, chronically ill, children through attachment to a spurious environmentally beneficial claim morally wrong and will be punished through the courts in the years to come. Especially since these concerns have been around and published for a long time there will be little resort to claiming ignorance or that there were no regulations to follow.

During Australia’s involvement in the embargo of Iraq the teams sent to investigate containers had to wear full space suits and drill into containers to check their toxicity before inspecting them, again in space suits, not because of WMD threat but because the pesticides that Australia already knows causes our boys to become potentially impotent, sterile, or have defective kids.

Serious enquiries welcome: Reuben at [email protected]

Posted
Jul 13, 2005
Protecting ports from toxic chemicals
Syft Technologies, producer of advanced SIFT-MS analytical solutions for large-scale identification and analysis of volatile organic compounds (VOCs), has signed a significant export order with Australian Customs Services (Customs) to supply five Voice100 instruments to ports in Sydney, Brisbane, Adelaide, Melbourne and Perth. The order is worth in excess of NZ$2m and is to be delivered by June 2005.
Customs will use the technology to analyse and measure fumigant levels within sea containers arriving into Australia - a process necessary to protect port workers from unsafe levels of toxic chemicals and eliminate threat to Australia's agricultural-based economies.
Without protection, exposure to chemicals in the fumigants can be lethal. Chemicals such as ethylene dibromide, phosphine, formaldehyde, hydrogen cyanide, methyl bromide, ethylene oxide, sulfuryl fluoride and chloropicrin (trichloronitromethane).
The instrument uses a technique involving SIFT-MS (selected ion flow mass spectrometry) that can instantly and safely detect and analyse the volatile organic compounds (VOCs) from these chemicals and more.
Geoff Peck, chief operating officer of Syft Technologies, explained, "Once the air sample is captured in a tedlar bag it is attached to an inlet on the Voice100. At the push of a button, operators can analyse and determine which fumigant or combination of fumigants were used in the container.
"Each chemical has its own target safety level and the user-friendly screen interface of the Voice100 can immediately show the operator the concentration of fumigant and whether the container is safe to enter or not. All this happens in seconds with measurements down to low parts per billion (ppb)."
Mr Kim Woo, manager Technologies, Australian Customs Service, said, "Customs identified a need to improve facilities to enable staff to test cargo containers for fumigants and other harmful volatile organic compounds (VOCs) in a safe, fast and cost-effective manner.
"A number of alternate VOC detection tech-nologies have been evaluated, and the Voice100 selected ion flow tube mass spectrometer from Syft Technologies has met Customs requirements for fumigant and associated VOC detection. We are working closely with Syft Technologies to develop the application further to meet other operational needs."
The product also offers Customs the potential to extend the service to other border security areas in the future.

http://www.sustainabilitymatters.net...oxic-chemicals
May 17, 08 2:08 am
https://archinect.com/forum/thread/5...able-and-toxic
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Old 04.09.2017., 23:12   #4780
Quote:
Maclbeth kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

htjela bih živjeti sama, imam 26g. Radim ne baš dobro plaćen posao koji nije za stalno, ali tako je kako je. Da mogu bolje.. ali ne mogu, bar za sad.
Da skratim, zanima me (pošto imam u svojih malu zemlju) da kupim npr. vrtnu kućicu od par kvadrata i tu živim (vidim da koštaju 5,6 tisuća kuna, kako koja). Što vi mislite, jesu li takve kućice moguće za živjeti ?

P.S.imam ušteđeno 20 000 kn, nije puno, al eto..
Nekako, ići u podstanare , mislim da mi je to previše novca..
Molila bih da mi napišete što mislite o ovome?

-Maclbeth
U vrtnoj kućici ili nečem sličnom eventualno možeš živjeti 5-10mj (a za to vrijeme svoju "zidanu" sobu iznajmiš Švabama za 30e/noć )

Ostale jeftine opcije su standard života 1946te kad je sve bilo spaljeno. Ljeti vruće, zimi hladno, tijeno i nikakvo. I na kraju nije jako jeftino ako želiš ikakav komfor.

Zapravo najjeftinije a donekle ok riješenje je naći rabljenu mobilnu kućicu, iz nekog kampa koji ih rasprodaje kad se amortiziraju. Al ni to nije baš za zimu.

Malo offtopic, al 20 000kn je najbolje uložiti u znanje i obrazovanje. Ili u silikone pa se dobro udati (prodati). Premalo za ikakav smisleni stan.

Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
Dapače i u vrtnoj kućici se može živjeti. Problem je instalacija i termoizolacija a može se riješiti i to. Ne znam u kojem si podneblju?
pogledaj ovako :http://www.extra-tim.com/ftg1.asp
Ovo je daleko od vrtne kućice. Ima i temelje, pa treba dozvolu. Opet ode bar 500e/m2

Quote:
organiceko258 kaže: Pogledaj post
mrzim bit partybreaker.
ali temu kontejnera sam proučio unatrag deset godina.
ovo su brodski kontejneri. jeftini ali toksični. jedini način da više nisu toksični je ispjeskarit do metala i počupat drveni pod pa izpočetka. ali ja ne bi ni onda živio u njima.
jeftinija varijanta je dat napravit kod nekog bravara konstrukciju kontejnera pa ga obuć u metal/drvo/kamen.
[/url]
Zašto su toksično, zbog tereta ili boje kojom su bojani?
Ta zamišljena konstrukcija koju bi napravio bravar po našim prosječim cijenama bravara bi bila skupa ko skupo zlato. I ako sve ostalo nećeš napravit sam, m2 zida je bar 300kn, kupaona standardno ko u čvrstoj gradnji, bar 2000e, stolarija, krov, pod. Ne možeš nikako napravit kvalitetno i za bagatelu.

Zapravo, tko želi što jeftinije napravit kuću, riješenje je povratak u prošlost. Jasno tamo di se može.
Npr kuća od ćerpića, od naboja. Ili od pruća obljepljenog blatom.Pod od ilovače, pokrov raBljeni crijep kojeg se netko želi rješiti. prozori stari drveni skupljeni kod montera Pvc stolrije.
A za to sve najbolje otić na neku stranicu/forum PERMAKULTURE
baustelac99 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:12.