Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.07.2017., 13:33   #381
U onaj trajekt za Lastovo u 13:45 u Veloj luci nije se problem subotom ukrcati? Malo ste dali različite info tu oko popunjenosti tog trajekta u sezoni, pa sad neznam, jeli treba nešto ranije zbog sigurnosti u VL stići? Pola sata, sat, dva sata?
kranjski janez is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 15:01   #382
Quote:
kranjski janez kaže: Pogledaj post
U onaj trajekt za Lastovo u 13:45 u Veloj luci nije se problem subotom ukrcati? Malo ste dali različite info tu oko popunjenosti tog trajekta u sezoni, pa sad neznam, jeli treba nešto ranije zbog sigurnosti u VL stići? Pola sata, sat, dva sata?
Ako u luci polaska kupite kartu ua Ubli mjesto na trajektu vam je isigurano. I ne možete doći ranije. Prekrcavate se odmah s hednog na drugi trajekt organizirano pod "palicom" radnika Jadrolinije.
Ako plovite iz Vele Luke predlažem raniji dolazak.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 01:26   #383
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Ako u luci polaska kupite kartu ua Ubli mjesto na trajektu vam je isigurano. I ne možete doći ranije. Prekrcavate se odmah s hednog na drugi trajekt organizirano pod "palicom" radnika Jadrolinije.
Ako plovite iz Vele Luke predlažem raniji dolazak.
Da, da, iz VL plovimo; bit čemo prije Lastova na Korčuli. Dobro, pitat ću onda lokalne na Korčuli, koliko prije polazka trajekta bi bilo dobro ...

Nego, jeli si ti nešto promijenila do kraja svoje utiske sa Lastova? Ono, što smo čitali, je bilo jako kritično, ako ne negativno.
kranjski janez is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 12:40   #384
[QUOTE=kranjski janez;64722237]Da, da, iz VL plovimo; bit čemo prije Lastova na Korčuli. Dobro, pitat ću onda lokalne na Korčuli, koliko prije polazka trajekta bi bilo dobro ...

Nego, jeli si ti nešto promijenila do kraja svoje utiske sa Lastova? Ono, što smo čitali, je bilo jako kritično, ako ne negativno

.[/QUOTNije bilo ni kritično ni negativno.
Samo sam iznijela činjenice.
Ako ti se nisu svidjele, žao mi je.
Lastovo je sasvim posebno mjesto - divno more, začudne duboke šume, otok bez ijedne rive, otok divne hrane i vina i nažalost otok nebrige i nesnalaženja.
Bojim se da su tvoji dojmovi negativni jer sam napisala jako puno pohvala otoku i doista mislim da je jedinstven.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 15:09   #385
Zna li itko, ako idem iz Lastova za Split trajektom u 11.15 uz presjedanje u VL u 13-13:45 kupujem li u Ubliju kartu za St direktno ili moram kupiti pojedinačne karte za obje rute?
nevergreen is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 11:45   #386
Quote:
nevergreen kaže: Pogledaj post
Zna li itko, ako idem iz Lastova za Split trajektom u 11.15 uz presjedanje u VL u 13-13:45 kupujem li u Ubliju kartu za St direktno ili moram kupiti pojedinačne karte za obje rute?
Kartu do Splita kupuješ u Ubliju, dobiješ dvije karte, jedan ti vrijedi do VL i nju daješ kod ukrcaja u Ubliju, druga ti je od VL do ST, nju daješ kod prekrcavanja u VL,
__________________
Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivog zaključka...http://www.youtube.com/watch?v=L5HXyOgz2YA
Buda83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 12:53   #387
Quote:
Buda83 kaže: Pogledaj post
Kartu do Splita kupuješ u Ubliju, dobiješ dvije karte, jedan ti vrijedi do VL i nju daješ kod ukrcaja u Ubliju, druga ti je od VL do ST, nju daješ kod prekrcavanja u VL,
Thanks, to sam i pretpostavio.
Skuplja je verzija s predsjedanjem u VL, nego direktno prema ST jer je cijena za automobil ista ako ideš iz Ublija i VL...,
nevergreen is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 16:03   #388
Pozz svima!
Help pliz http://www.jadrolinija.hr/docs/defau...1.pdf?sfvrsn=0
Znači li po ovome da je prvi najraniji za Lastovo iz Splita u 10:15?
Putujemo 16.08. na 10ak dana, koji savjet imate za trajekt (naravno želimo što prije stići, da ne gubimo dan isl)?
Svi ostali savjeti/prijedlozi dobrodošli
(Idemo autom)
Hvalaaaaa
Jelki is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 12:34   #389
Quote:
Jelki kaže: Pogledaj post
Pozz svima!
Help pliz http://www.jadrolinija.hr/docs/defau...1.pdf?sfvrsn=0
Znači li po ovome da je prvi najraniji za Lastovo iz Splita u 10:15?
Putujemo 16.08. na 10ak dana, koji savjet imate za trajekt (naravno želimo što prije stići, da ne gubimo dan isl)?
Svi ostali savjeti/prijedlozi dobrodošli
(Idemo autom)
Hvalaaaaa
hm mi idemo u slicnom terminu i gledajuci ovdje:

http://www.jadrolinija.hr/hr/schedul...31803/16082017

ispada da ide 1 dnevno koji dodje tek u 22h na Lastovo(+1 katamaran) pa ni meni sad nista nije jasno

ovaj u 10:15 uopce nije u trazilici, a kad se trazi ST-Vela luka ima ga...
Weah23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 02:31   #390
Quote:
Weah23 kaže: Pogledaj post
hm mi idemo u slicnom terminu i gledajuci ovdje:

http://www.jadrolinija.hr/hr/schedul...31803/16082017

ispada da ide 1 dnevno koji dodje tek u 22h na Lastovo(+1 katamaran) pa ni meni sad nista nije jasno

ovaj u 10:15 uopce nije u trazilici, a kad se trazi ST-Vela luka ima ga...
Plovi trajekt iz Splita za Lastovo vsaki dan u 10:15 ( osim utorkom i četvrtkom 10:45), a u Ubli stiže u 15:30.

http://www.jadrolinija.hr/docs/defau...1.pdf?sfvrsn=0
kranjski janez is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 09:35   #391
Quote:
kranjski janez kaže: Pogledaj post
Plovi trajekt iz Splita za Lastovo vsaki dan u 10:15 ( osim utorkom i četvrtkom 10:45), a u Ubli stiže u 15:30.

http://www.jadrolinija.hr/docs/defau...1.pdf?sfvrsn=0
tnx na tom linku je sve jasno ali na onom koji sam stavio ga nema, ali ima normalno ako trazim ST-Vela luka i Vela luka-Ubli, imaju neki bug na stranici ocito
Weah23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 15:12   #392
Bili na Lastovu 7 dana i oduševili se. Smještaj u apartmanu u Zaklopatici udoban i ugodan, pogled nevjerojatan, tišina i mir još nevjerojatniji ( ujutro dok se ne probude cvrči ne čuju se apsolutno nikakvi zvukovi, a navečer se razgovara šapćući). More ultra čisto. Klopa po.restoranima ok (/vidi pdf gastronomija, gdje ste zadnje jeli).
Idealno mjesto za idealan odmor.
Savjet: kod ukrcaja na brod u Splitu, mozak prebaciti na stand by i bit će vam super. Ak budete puno razmišljali, to možete i doma.
[IMG][/IMG]
[IMG][/IMG]
[IMG][/IMG]
Muljuzator is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 09:28   #393
ima li netko da je bio na nekom od izleta? Saplun, Susac, Palagruza(znam da je bilo prepiske o izletu na Palagruzu)?

na stranicama turisticke zajednice vidim da vozi gospodin Frlan na sva 3(jedino za Saplun pise cijena od 200kn od 10 do 17h sa ribljim ruckom) i neki obrt Cigra.

ako netko ima informaciju iz prve ruke bio bi zahvalan
Weah23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 15:52   #394
Quote:
Weah23 kaže: Pogledaj post
ima li netko da je bio na nekom od izleta? Saplun, Susac, Palagruza(znam da je bilo prepiske o izletu na Palagruzu)?

na stranicama turisticke zajednice vidim da vozi gospodin Frlan na sva 3(jedino za Saplun pise cijena od 200kn od 10 do 17h sa ribljim ruckom) i neki obrt Cigra.

ako netko ima informaciju iz prve ruke bio bi zahvalan
Krajem lipnja u turističkpj agenciji u Ubli(ju?) ili ma? - gospođa nas je uputila da se dogovorimo osobno s nekim vlasnikom brodice. Ime zaboravih.
Nigdje nije bilo niti jedne ponude za bilo kakav izlet: ni u hotelu ni u TZ u Lastovu.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 16:49   #395
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Krajem lipnja u turističkpj agenciji u Ubli(ju?) ili ma? - gospođa nas je uputila da se dogovorimo osobno s nekim vlasnikom brodice. Ime zaboravih.
Nigdje nije bilo niti jedne ponude za bilo kakav izlet: ni u hotelu ni u TZ u Lastovu.
tnx, zvrcnut cu kad stignemo na otok Frlana ciji broj pise na netu, vi na kraju niste isli na neki susjedni otok?
Weah23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 10:16   #396
Quote:
Weah23 kaže: Pogledaj post
tnx, zvrcnut cu kad stignemo na otok Frlana ciji broj pise na netu, vi na kraju niste isli na neki susjedni otok?
uspjeli smo na kraju dogovoriti izlet na otocic Saplun sa Frlanom. Polazak u 10h iz Zaklopatice, povratak oko 17:30(voznja traje cca pol h), za 200kn po osobi(bio je i ukljucen rucak - riba sa gradela, salata, vino) - isplatilo se.

voze inace i na Susac i Palagruzu kada ima interesa, mi smo htjeli na bilo koji od ta dva ali osim nas nitko...
Weah23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 10:46   #397
Meni se ipak ćini malo skup ovaj izlet na Saplun ( 200kn po osobi); posebno, ako je u pitanju račun za cijelu obitelj i ako nemaš baš potrebe za ručak. Za usporedbu, izlet iz Vele luke na Proizd, a distanca je skoro ista ko od Zaklopatice do Sapluna, je 50 kn po osobi. Isto za Badiju od Korčule.

Na Lastovu imaš puno toga lijepoga za vidjeti. Mi smo npr. umjesto Sapluna odlučili vidjeti dvije malo posjećene uvalice na sjeveroistoku - Zace i Barje. Vrijedi. Pored one klasike na Lastovu - grad Lastovo, Lučica, Skrivena luka sa svetionikom Struga. Vrh Homa. Kristalno čisto more i relativno malo turista. Super otok.

( Da smo bili na Lastovu više od 5 dana, ja bih još jedan cijeli dan uzeo za obilaženje bližnjih otočiča i uvala iz Pasadura sa kajakom - to mi je malo žao, da nisam stigao.)
kranjski janez is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 14:19   #398
Quote:
kranjski janez kaže: Pogledaj post
Meni se ipak ćini malo skup ovaj izlet na Saplun ( 200kn po osobi); posebno, ako je u pitanju račun za cijelu obitelj i ako nemaš baš potrebe za ručak. Za usporedbu, izlet iz Vele luke na Proizd, a distanca je skoro ista ko od Zaklopatice do Sapluna, je 50 kn po osobi. Isto za Badiju od Korčule.

Na Lastovu imaš puno toga lijepoga za vidjeti. Mi smo npr. umjesto Sapluna odlučili vidjeti dvije malo posjećene uvalice na sjeveroistoku - Zace i Barje. Vrijedi. Pored one klasike na Lastovu - grad Lastovo, Lučica, Skrivena luka sa svetionikom Struga. Vrh Homa. Kristalno čisto more i relativno malo turista. Super otok.

( Da smo bili na Lastovu više od 5 dana, ja bih još jedan cijeli dan uzeo za obilaženje bližnjih otočiča i uvala iz Pasadura sa kajakom - to mi je malo žao, da nisam stigao.)
istina, nije malo, pogotovo ako ne mislis rucati, slazem se za Proizd(koji mi je jedan od najljepsih malih otocica).
Zace i Barje su nam bile na listi ali makadam do kojeg smo dosli nije bas bio prikladan za spusteni auto tako da smo to ostavili za drugi put.
Rentali smo kajak u Pasaduru i napravili krug oko Prezbe, dosli do Mrcare i kupali se u hrpi uvalica(oko 12km za cca 6,5 sati, cijena 160kn), mi smo bili 9 noci i nismo naravno sve uspjeli vidjeti
Weah23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 15:05   #399
Quote:
Weah23 kaže: Pogledaj post
istina, nije malo, pogotovo ako ne mislis rucati, slazem se za Proizd(koji mi je jedan od najljepsih malih otocica).
Zace i Barje su nam bile na listi ali makadam do kojeg smo dosli nije bas bio prikladan za spusteni auto tako da smo to ostavili za drugi put.
Rentali smo kajak u Pasaduru i napravili krug oko Prezbe, dosli do Mrcare i kupali se u hrpi uvalica(oko 12km za cca 6,5 sati, cijena 160kn), mi smo bili 9 noci i nismo naravno sve uspjeli vidjeti
Super za ovu kajak turu Baš takvo nešto sam imao u mislima, ali je falio jedan dodatni dan ( veslali smo samo malo kružno po Velome lagu). A što se makadama tiće, i ja ne volim voziti makadam. Ali su me na TZ u Lastovu ljubazno uvjerili, da je do uvale Zace jako dobar makadam i da to ne treba propustiti. U stvari, makadamski put mi se ipak nije bas svidio ( briga za auto i gume), ali su Zace stvarno jako lijepe. A na drugi način i otvorenija i više strma uvala Barje, tamo je prekrasan pogled na Lastovnjake. Kristalno čisto more u obije uvale. Do Barja se može ostavit auto, kada prestane asfalt ( stvarno ne preporučujem dalje sa autom) i onda nekih 10 minuta pješke. Ovo do Barja smo išli baš zbog eksplicitne preporuke u TZ, nisam imao te ideje; ali sam zahvalan za nju.
kranjski janez is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 10:37   #400
Quote:
kranjski janez kaže: Pogledaj post
Super za ovu kajak turu Baš takvo nešto sam imao u mislima, ali je falio jedan dodatni dan ( veslali smo samo malo kružno po Velome lagu). A što se makadama tiće, i ja ne volim voziti makadam. Ali su me na TZ u Lastovu ljubazno uvjerili, da je do uvale Zace jako dobar makadam i da to ne treba propustiti. U stvari, makadamski put mi se ipak nije bas svidio ( briga za auto i gume), ali su Zace stvarno jako lijepe. A na drugi način i otvorenija i više strma uvala Barje, tamo je prekrasan pogled na Lastovnjake. Kristalno čisto more u obije uvale. Do Barja se može ostavit auto, kada prestane asfalt ( stvarno ne preporučujem dalje sa autom) i onda nekih 10 minuta pješke. Ovo do Barja smo išli baš zbog eksplicitne preporuke u TZ, nisam imao te ideje; ali sam zahvalan za nju.
obje zvuce super, i zao nam je sto nismo stigli do njih, ali ostaju za drugi put
Weah23 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:13.