Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.07.2017., 12:05   #1021
A draga moja, baš mi je drago da su ti uspjeli to riješiti laparo.. to je i moj strah bio..

Evo kako je meni bilo:
I ja sam operirala miom koji je bio 8-9 cm. Mene je operirao dr. Ćorić.
Procedura je bila slična, samo ja nisam imala problema sa treskavicom. Kod mene je to išlo ful elegantno i bila sam jako zadovoljna (ok, kod mene se kasnije nešto zakompliciralo, ali to i nije imalo puno veze sa operacijom..). Meni su btw usput i kiretažu polipa radili.
Kako sam i ja op u Petrovoj, procedura je ista. Došla sam dan ranije, u podne zadnja papica, onda ti daju neke sirupe, pa slanu vodu, pa.. e, ako nisam išla 30 puta na WC.. taj dio mi je bio najgori. Najgnjavastiji.
Taj dan sam se osjećala ko u hotelu, pa su mi povremeni upadi sestara sa raznoraznim zahtjevima išli na živce, jer koga vraga one meni sad tu upadaju u moju sobu i remete mi moj mir i zadovoljstvo.. Pazi mene, ko da sam na ljetovanju..
Ja se osjećala ko u hotelu.. dok nije počelo čišćenje.. ali ajde, i to je ok, jedino peče guza, hahaha!
Do ponoći piješ vodu, onda nema više ničega. Ni vode ni hrane. Do jutra.. Kako sam bila žedna, a ne smiješ piti vode, malo bi vode ubacila u usta samo da smoćim unutrašjost, pa pljuc.. i tako par puta.

Bila sam treća po redu. Ista priča: sve ostavljaš, samo spavaćica i papuče na tebi. Onda dođeš do sale, tamo se skineš, legneš na pokretna kolica-krevet, pokriju te sa debelom zelenom plahtom (nije mi bilo zima, nemrem vjerovat) i krene: kanila, pa sredstvo za smirenje.. pa se deru: di je taj Ćorić? Jedno 6 puta..
Pa te namjeste na ginekološki stol (zbog kiretaže, pretpostavljam), pa se opet deru di je Ćorić više, i usput trkeljaju, uz radio. Trešti Kiss od Princea.. Ja ko da idem na SPA.. hahah! Odlučila strah ostaviti iza sebe i opustila se skroz.
Ne trebam pričati o strahu koji sam osjećala 10 dana do operacije. Svaki dan. Imala sam osjećaj da me lovi viroza. Koja nikako da me ulovi. Sve od straha.. Onda mi je taj strah dokuferio, znala sam da sam u rukama vrsnog stručnjaka, i odlučila sam se opustiti i gotovo!
I onda me odjednom nije bilo. I onda čujem da me zovu, zovu.. ja se polako meškoljim.. Onda kad su skužili da sam kol'ko tol'ko budna, zamolili me da se prebacim na kolica krevet. Da me mogu otfurati u sobu. Ok, učinim ja tako. Međutim, kako me ništa nije boljelo, upitala sam se na tren: jesam ja uopće operirana..? Naravno, uslijedila je provjera imam li rez ili rupice? Rupice. Ok. Zaspem. Voze me u sobu. Prebačaj na krevet i zaspala isti tren. Pa došo MM. Sve se činilo u minutama, ali ja sam satima spavala prije nego je on došao..
I tako. Spavala do ponoći, onda me sestra digla na pišanje. Dizanje je umjeće, ali vam objasne kako.
Kako sam i ja zaradila ešerihiju, i ja sam imala problema sa pišanjem ali meni nisu ugradili kateter. Nisu ni kužili da ja imam nekakvih dodatnih problema.
Ok. Osim osjećaja težine (što se poslije pokazao kao odvojen problem), šta se maternice i posljedica plinova tiče, prezadovoljna sam bila. Skoro me ništa nisu smetali plinovi, maternica i rupice me skoro ništa nisu boljeli, osim ipak maternica, jer sam imala kiretažu. Ali opet, puno manje nego što sam mislila. Ok, dobivala sam uredno sredstva protiv bolova, tako da..
Došla sam 6.2. a otišla 10.2. Dakle, sve skupa, 4 dana. Da, i gladuješ dan prije i 2 dana iza operacije. Ali to meni žderonji uopće nije teško palo, ne mrem ni to vjerovati.. Treći dan, pred odlazak, dobiješ normalan doručak i ručak. Samo malo laganiji..

Što se oporavka tiče, išlo bi brzo da ja nemam jedan drugi problem s mjehurom, ali taj problem nema veze sa ešerihijom. Međutim, to je jedna druga tema, koju sam manje-više opisala na urinarnim temama.
Cure, oprostite na ovako dugačkom postu.. ali drugačije ne bi mogla sve opisati.. mislim da je dobro da pišemo detalje, jer se tako drugi mogu bolje psihički pripremiti i vidjeti da to uopće nije tako strašno kako ti se čini prije nego dođeš tamo.. Ma oni u Petrovoj su tako uigrani i sve je ko urica. SAd se više ne bojim toliko tih operacija..

@Free, ja vjerujem da će kod tebe to ići jako brzo, jer kod tebe nema nekih dodatnih situacija koliko vidim, osim ešerihije, a to se sredi.. Dakle: sretno!
kayya_d is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 19:24   #1022
Može li se laparoskopija ikako izbjeći i cista izlječiti 100% na drugi način, bez operacije?
Već sam 1x prošla to i ne želim više, pa me zanimaju alternativne mogućnosti.
Čaj od vrkute, tablete?
Nije li glupo da kad bi imala svakih par mj po cistu da me stalnu režu....
Ivanchy91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 14:44   #1023
Quote:
Ivanchy91 kaže: Pogledaj post
Može li se laparoskopija ikako izbjeći i cista izlječiti 100% na drugi način, bez operacije?
Već sam 1x prošla to i ne želim više, pa me zanimaju alternativne mogućnosti.
Čaj od vrkute, tablete?
Nije li glupo da kad bi imala svakih par mj po cistu da me stalnu režu....
Ti probaj i alternativom. Koliko je velika?

Čitajući iskustva forumašica, ja kao da nisam bila na laparoskopiji. Ušla ujutro u polikliniku, napravili zahvat, prespavala i sutradan puštena kući. Dan dva osjećala bolove u ramenima. Tjedan dana nakon laparoskopije ostala trudna.
kokicha is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 10:18   #1024
Quote:
kokicha kaže: Pogledaj post
Ti probaj i alternativom. Koliko je velika?

Čitajući iskustva forumašica, ja kao da nisam bila na laparoskopiji. Ušla ujutro u polikliniku, napravili zahvat, prespavala i sutradan puštena kući. Dan dva osjećala bolove u ramenima. Tjedan dana nakon laparoskopije ostala trudna.
Što nije da se mora čekat s trudnoćom nakon laparo barem par mjeseci?
__________________
Trying to forget someone you love is like trying to remember someone you never met.
luce m@ra is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 13:19   #1025
Quote:
luce m@ra kaže: Pogledaj post
Što nije da se mora čekat s trudnoćom nakon laparo barem par mjeseci?
Ja zabranu nisam imala. Ne znam ovisi li o dijagnozi. Meni je postupak prvenstveno bio dijagnostički ( po svim pregledima i parametrima sam bila l.o.), a onda su na laparo pronašli jako malu cistu na jajniku koju su odmah i uklonili.
kokicha is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 22:23   #1026
Quote:
Ivanchy91 kaže: Pogledaj post
Može li se laparoskopija ikako izbjeći i cista izlječiti 100% na drugi način, bez operacije?
Već sam 1x prošla to i ne želim više, pa me zanimaju alternativne mogućnosti.
Čaj od vrkute, tablete?
Nije li glupo da kad bi imala svakih par mj po cistu da me stalnu režu....
Pa da.. bolje je da pokušaš riješiti neinvazivno.. Jer operacija je ipak operacija.. trebala bi biti ZADNJE rješenje..
Tako da.. samo naprijed. Pokušaj svakako to riješiti nekim drugim putem..

Kažem ovo jer ja imam postoperativne komplikacije. Neki živac su mi izgleda oštetili u toj laparoskopiji, i tko zna šta se još tu izdogađalo.. Mislim da kad te neki super razvikani doktor operira, onda on ne obraća pažnju na neke stvari na koje bi trebao, pa zezne.. eto.. ja sam, na primjer, invalid već 7. mjesec nakon operacije.. ..još uvijek jako malo hodati, stajati, najteže što mogu podići je šalica čaja.. mislila sam da je to nešto drugo, ali nakon konzultacija s više liječnika, dade se naslutiti da misle da mi je nešto mehanički ozlijeđeno.. neki živac.. ma, k vragu.. a većina takvih operacija prođe normalno. I žene se oporave brzo..

Tako da cure.. s operacijama vrlo oprezno. Svakako pazite da ste u fit stanju prije operacije, jer se treba kretati. A ja to ne mogu zbog te komplikacije, pa priraslice više rastu, i tako u krug..

I ono najvažnije: ne dajte se operirati dok niste sigurne da vas je doktor shvatio u potpunosti. Mislim da ja ne bih imala ovih problema da oni u Petrovoj bolje komuniciraju sa pacijentima, i da ih ne tretiraju ko na traci. Da me saslušao i doživio, možda me ne bi niti operirao, ili bi me operirao klasično. Ovako me je izgleda zeznuo. U kojem obimu, vidjet ćemo za par mjeseci..
Toliko od mene..
kayya_d is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 09:51   #1027
Quote:
kayya_d kaže: Pogledaj post
Pa da.. bolje je da pokušaš riješiti neinvazivno.. Jer operacija je ipak operacija.. trebala bi biti ZADNJE rješenje..
Tako da.. samo naprijed. Pokušaj svakako to riješiti nekim drugim putem..

Kažem ovo jer ja imam postoperativne komplikacije. Neki živac su mi izgleda oštetili u toj laparoskopiji, i tko zna šta se još tu izdogađalo.. Mislim da kad te neki super razvikani doktor operira, onda on ne obraća pažnju na neke stvari na koje bi trebao, pa zezne.. eto.. ja sam, na primjer, invalid već 7. mjesec nakon operacije.. ..još uvijek jako malo hodati, stajati, najteže što mogu podići je šalica čaja.. mislila sam da je to nešto drugo, ali nakon konzultacija s više liječnika, dade se naslutiti da misle da mi je nešto mehanički ozlijeđeno.. neki živac.. ma, k vragu.. a većina takvih operacija prođe normalno. I žene se oporave brzo..

Tako da cure.. s operacijama vrlo oprezno. Svakako pazite da ste u fit stanju prije operacije, jer se treba kretati. A ja to ne mogu zbog te komplikacije, pa priraslice više rastu, i tako u krug..

I ono najvažnije: ne dajte se operirati dok niste sigurne da vas je doktor shvatio u potpunosti. Mislim da ja ne bih imala ovih problema da oni u Petrovoj bolje komuniciraju sa pacijentima, i da ih ne tretiraju ko na traci. Da me saslušao i doživio, možda me ne bi niti operirao, ili bi me operirao klasično. Ovako me je izgleda zeznuo. U kojem obimu, vidjet ćemo za par mjeseci..
Toliko od mene..
Šta ti piše na nalazu...koji živac su ti oštetili? I koje imaš posljedice toga? Ako sam shvatila ne možeš ni hodati ni stajati To je posljedica gdje te dr. Ćorić operirao ili je to neka druga op?
Esthelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 14:06   #1028
Ma mislm da je on spretan operater.. Mislim da zna šta radi, i kiretažu mi je obavio vrhunski. Grlić nije bio osjetljiv kao što je bio kod kiretaže od prije 10 godina, kada je grlić dolazio k sebi godinu i pol. Sada? Nakon dva tjedna (kad je krvarenje prestalo), kao da nikad nisam niti imala kiretažu..
Dakle, kao kirurg za ono šta je, kažu da je vrhunski. Izgleda da je tako.

Međutim, bojim se da je zbog svoje 'veličine' postao, do neke mjere, površan i nemaran..
Tako je kod nas zapravo došlo do manjka komunikacije zbog njihove užurbanosti i rada ko na 'traci', jer eto, tako oni u Petrovoj funkcioniraju. Imaš 3 minute da kažeš šta te muči. Šta shvati, shvati. Užas. Nikad više tako neću ići na operaciju.. Radje da me netko 'manje razvikan i stručan' operira, nego netko tko te ne doživljava. Tako svakako djeluje.. A u mom slučaju - nije shvatio moj problem, marginalizirao ga i s pola mozga valjda slušao. Nije se unio. I evo. Sad je ovo rezultat.. Ja sam invalid..

Moj apel svim liječnicima - da se malo više unesu u razgovor s pacijentom, malo više mozga usmjere na taj razgovor, umjesto da usput obavljaju razgovore sa kolegama i razgovore na mobitel. I onda te nakon 'pregleda' sestre skoro pa isjeraju van, jer 'njihov Bog' ima novoga posla..

Molim Vas, dragi liječnici, pazite šta radite.. Ne radite invalide od ljudi..
Da sam znala šta će biti, NIKAD se ne bih operirala.. NIKAD.
kayya_d is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 14:45   #1029
Quote:
Esthelle kaže: Pogledaj post
Šta ti piše na nalazu...koji živac su ti oštetili? I koje imaš posljedice toga? Ako sam shvatila ne možeš ni hodati ni stajati To je posljedica gdje te dr. Ćorić operirao ili je to neka druga op?
Da. Ovo je direktna posljedica operacije. Možda da sam bila zdrava, bilo bi sve u redu. Ali sam bolesna operirana. A oni moju bolest nisu prepoznali..

Koji živac..? Ahh... to ti je duga priča.. Ne zna se točno, ali stalno razgovaram sa ovim i onim liječnicima, i mislim da ću, jednom, doći do odgovora.. Tko zna hoću li i kad, ali ću raditi na tome..
kayya_d is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 17:25   #1030
Quote:
kayya_d kaže: Pogledaj post
Da. Ovo je direktna posljedica operacije. Možda da sam bila zdrava, bilo bi sve u redu. Ali sam bolesna operirana. A oni moju bolest nisu prepoznali..

Koji živac..? Ahh... to ti je duga priča.. Ne zna se točno, ali stalno razgovaram sa ovim i onim liječnicima, i mislim da ću, jednom, doći do odgovora.. Tko zna hoću li i kad, ali ću raditi na tome..
A imala si još nešto dodatno uz miom, obzirom da si rekla da oni tvoju bolest nisu prepoznali?

Ako su ti oštetili živac onda ti treba zaista iskusan stručnjak u domeni neuroradiologije zajedno sa kirurgom. Na tvom mjestu bi pomoć potražila vani, u inozemstvu. Ako ti treba kontakt, javi mi se na pp.
Esthelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 20:16   #1031
Pozdrav!
Operirana sam laparoskopski prosli tjedan u cetvrtak, pustena doma u ponedjeljak i sve je proslo ok. Zadnja 2,3 dana mi je trbuh jako napuhnut a mislila sam da je CO2 vec izasao. Imam i problema sa stolicom a ranice me bole jer mi je trbuh postao balon. Da li je netko bio u slicnoj situaciji? Pokusavam ne panicarit i jest sto laksu hranu da se regulira probava.
sevenjoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 23:44   #1032
Quote:
sevenjoy kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Operirana sam laparoskopski prosli tjedan u cetvrtak, pustena doma u ponedjeljak i sve je proslo ok. Zadnja 2,3 dana mi je trbuh jako napuhnut a mislila sam da je CO2 vec izasao. Imam i problema sa stolicom a ranice me bole jer mi je trbuh postao balon. Da li je netko bio u slicnoj situaciji? Pokusavam ne panicarit i jest sto laksu hranu da se regulira probava.
Ja sam prosla 7 laparaskopskih op, zadnju prije pb 3 tjedna.
Meni je isto prvi tjedan bio koma, jer sam imala probleme sa stolicom. I boljelo unutra, i napuhana, vanjski savovi..
Ja sam pila kompot od suhih sliva, bebe čaj, i jela stvari na zlicu. U medjuvremenu sam stavila cepic, jer nije kazalo na bolje... Nakon pb 10 dana se sve sredilo, i nakon toga sve normalno.
I pij puno tekucine.
Dita Von Teese is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 19:40   #1033
Quote:
Dita Von Teese kaže: Pogledaj post
Ja sam prosla 7 laparaskopskih op, zadnju prije pb 3 tjedna.
Meni je isto prvi tjedan bio koma, jer sam imala probleme sa stolicom. I boljelo unutra, i napuhana, vanjski savovi..
Ja sam pila kompot od suhih sliva, bebe čaj, i jela stvari na zlicu. U medjuvremenu sam stavila cepic, jer nije kazalo na bolje... Nakon pb 10 dana se sve sredilo, i nakon toga sve normalno.
I pij puno tekucine.
Hvala puno na odgovoru! Procitala sam jos prije operacije da CO2 ostaje jos u tijelu ali vidim ovdje na forumu da je nekima trbuh bio napuhan jos mjesec dana.
sevenjoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 13:32   #1034
Ajme Dita, pa kud 7, meni je i ova jedna od proslog tjedna previse

Sevenjoy, ovo za prehranu je naravno istina, s tim da sam si ja uzela i ricinusovo ulje pa polako osjecam da sve dolazi na svoje.

Ono sto je meni osobno najvise pomoglo (i jos uvijek me spasava) je lagano hodanje i po bolnici i sada vani. Zabundam se i polako hodam koliko god mogu izdrzati. Ovo naravno ako smijes, slusaj naravno doktore i svoje tijelo.

Sretno i zelim ti brzi oporavak!
Mysie is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 15:13   #1035
Nadam se da ste dobro i da ste se uspjesno oporavile!
Ja sam danas obavila kontrolu i sve je ok. Tek mi se danas "ispuhao" trbuh a za 2 dana je 3 tjedna od operacije. Menstruacija je bila grozna, takve bolove ne pamtim jer su se kombinirali bolovi u jajnicima i probava.
Vidim sada da sam bezveze panicarila oko svega, nadam se da ce drugima oporavak bit opusteniji
sevenjoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 08:37   #1036
Quote:
sevenjoy kaže: Pogledaj post
Nadam se da ste dobro i da ste se uspjesno oporavile!
Ja sam danas obavila kontrolu i sve je ok. Tek mi se danas "ispuhao" trbuh a za 2 dana je 3 tjedna od operacije. Menstruacija je bila grozna, takve bolove ne pamtim jer su se kombinirali bolovi u jajnicima i probava.
Vidim sada da sam bezveze panicarila oko svega, nadam se da ce drugima oporavak bit opusteniji

Mysie, meni su nest zeznuli na jednoj operaciji, pa popravljaju gresku, a i endo + sve ostalo me zeza 😞.

Ja sam dobila prvu mengu, isto mi je bilo za ubit se. Meni kasnila, pretpostavljam, jer su mi izvadili jedan jajnik. Osjecam se inace ok, ne boli me, malo sam jos uvijek natecena, u donjem djelu stomaka.
Juce prvi put navukla traperice 👌.

Sad cekam, da prodje menga, da vidim realno stanje 😁.
Sutra ce biti mjesec dana od operacije.
Sljedeci mjesec imam tek pregled. Moram pitati, sta i kako sad sa samo jednim jajnikom. U smislu menge, sta ocekivati...

Veliki pozz 😊
Dita Von Teese is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 20:31   #1037
I ja sam jucer obukla traperice prvi put ali sam se brzo presvukla

Meni je ostao dio desnog jajnika sa kojeg je maknuta cista, rekla mi je doktorica da ga je jedva spasila ali ga je kao dovoljno ostalo da funkcionira.
I jos jedna zanimljivost, manje ciste koje mi nisu odstranili na laparoskopiji su s ovom mengom nestale. Cinjenica je da s mengom manje ciste odu ali ja sam pila caj od vrkute od kad sam dosla iz bolnice. Citala sam tu na forumu da je super za endo tako da je mozda i caj pomogao da se to "pocisti".
sevenjoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 21:49   #1038
😁 sad sam trazila, kako se na slovenskom kaze vrkuta.
Dobro, nasla. To sam nekada jako redovito pila. Uvijek u isto doba, 28. Dana, onda pauza od 5dana..
Dal to jos ide tako?

Meni zastaja voda u tijelu. Imas i ti sa tim problem?
Moram skontat, sta mi je najbolje za tu vodu. U lice izgledam, ko pun mesec. 😂

Osim toga, se osjecam ok. Pamcenje me malo zeza, ostalo sve 5.
Dita Von Teese is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 10:47   #1039
Ja popijem jednu salicu svaki dan, cure su pisale na forumu da je dobro popiti dvije i da se moze piti cijelo vrijeme bez pauza neovisno o ciklusu. Jedan drugi caj, ne mogu se sjetiti tocno koji se ne bi smio piti za vrijeme krvarenja.

Nisam imala problema sa zadrzavanjem, vise sa prekomjernim mokrenjem
A i pila sam dosta tekucine ali svejedno sam svako malo bila na wcu, nisam mogla trpit ni sekunde odmah bi me bolio cijeli trbuh. To dok sam jos bila cijela napuhana, sad je vec sve super.
Jedino me crijeva malo i dalje muce ali meni je ta cista i strasno utjecala na probavu pa sad sigurno treba tijelu da se navikne da je vise nema.
sevenjoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 14:58   #1040
Znaci jos treba bolnu mengu odguliti, bas ste me razveselile To me bas zanimalo kako bi to otprilike moglo izgledati kad dobijem, pogotovo jer mene od operacije stalno kao lagano boli dole, kao da stalno imam menstruaciju. Meni su inace vadili vise mioma, ali me sarafe i jajnici, i to nekad bas dosta. Nemam pojma, jel sam si to umislila ili vise ni ne kuzim kaj me zapravo boli, nema mi bas nekak logike kad su samo rezuckali po maternici

Joj Dita, i mene to ponekad brine, moze biti mali million komplikacija i nadam se da nam svima skupa nece trebati neki novi zahvati... Nakon kontrole cu biti pametnija, u bolnici mi mozak uopce nije suvislo obradio sve informacije od straha, panike i anestezije Vec da idem na operaciju mi je bio sok, sve se nekako na brzinu izdogadjalo...

Meni je dva tjedna od operacije, primjetila sam da imam vise kondicije i da mogu duze i brze hodati nego prije i to me bas veseli Ja sa probavom inace imam problema, jedino se sve skupa izregulira kad kombiniram prehranu i fizicku aktivnost. Buduci da ce trcanje i ostalo ipak morati malo pricekati, do tada cu se izgleda malo pomuciti. Traperice se ne usudim ni pogledat za sad
Mysie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:08.