Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > iOS

iOS Apple uređaji pokretani iOS-om

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.08.2017., 23:11   #10061
Tesko da ti programi ista mogu ako se neda upaliti. Neznam na koji nacin ce komunicirati sa uredjajem ako ne pali...


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
...Try it, than talk about it...
Juventino85 is offline  
Old 18.08.2017., 08:53   #10062
Pomoc.
Kupila sam onaj glupi mali 'MINI FAN = MINI VENTILATOR' decku s aliexpresa . Prvo ga je isprobao moj sef, pa sefica i radio je. Nakon toga ga je decko isprobao i radio je i crko. Nakon toga iphone se uopce ne zeli punit, ne prepoznaje punjac. Ima li pomoci?
__________________
<3
individualka10 is offline  
Old 18.08.2017., 13:39   #10063
Ja sam zbunjena. Možeš li objasniti vezu između tog štogod to bilo i iPhonea?
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Old 18.08.2017., 14:13   #10064
Quote:
Duba kaže: Pogledaj post
Ja sam zbunjena. Možeš li objasniti vezu između tog štogod to bilo i iPhonea?
https://i.ytimg.com/vi/pOSSYQJ11Z4/maxresdefault.jpg
__________________
<3
individualka10 is offline  
Old 18.08.2017., 17:35   #10065
Možeš probati drugim kablom, ali moguće da se strgao port pa ćeš trebati na servis.
Nekima se ne strga od takvih ventilatora, ali ispada da ovisi koliko imaš nesreće :/
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Old 19.08.2017., 07:34   #10066
Quote:
assassin kaže: Pogledaj post
Možeš probati drugim kablom, ali moguće da se strgao port pa ćeš trebati na servis.
Nekima se ne strga od takvih ventilatora, ali ispada da ovisi koliko imaš nesreće :/
Daaa.. odnesen je na servis, rekao je tip tamo da ce probati promijeniti neku zicicu il sta god...pa cemo vidjeti
__________________
<3
individualka10 is offline  
Old 19.08.2017., 11:46   #10067
pa to se ušteka u mobitel!?!
ok, tek sad kužim

inače u članku koji je assassin linkao, kažu da je u pitanju kvar u micro chipu koji kontrolira USB input/output pa tako i punjenje mobitela. u konkretnom slučaju ovaj dodatak em nije certificiran od strane applea, em umjesto da puni mobitel preko lightning porta, on vuče struju iz njega. iphone i njegova struktura nisu namijenjeni tome da daju struju bilo čemu.
ergo i kvar tog chipa poznatog kao U2 IC ili Tristar.
u članku kažu da još ta teorija nije isprobana no imo jako je vjerojatno da se upravo to u pitanju.

Quote:
The Tristar can be damaged by using non-Apple certified lightning cords because cheap cords lack a voltage regulator found genuine Apple cords or Apple certified cords, thereby potentially exposing the Tristar chip to voltage spikes and subsequent damage. Now plug the fan in, what's occurring? Instead of the phone pulling current from a charge cord, the fan is pulling current from the phone. This current passes through the Tristar the same as if you were charging the phone. Hypothesizing, can the Tristar handle current passing through it in reverse? Is the fan pulling more current than the Tristar can handle? Further testing once we have some fans is needed.
__________________
JEBOTE!

Zadnje uređivanje Modesty B : 19.08.2017. at 12:14.
Modesty B is offline  
Old 19.08.2017., 23:02   #10068
Imao sam par tih slucajeva. Promjenjen konektor punjenja i baterija, opet nije proradilo punjenje. Ako ti to ne prodje morati ce se reballing chipa raditi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
...Try it, than talk about it...
Juventino85 is offline  
Old 19.08.2017., 23:56   #10069
ta stvarčica je doslovno iphone killer

Quote:
Similar events have been reported around the United States and the world. Lenny Jenkins of The Gadget Lab in Ohio said that he's, "I heard the same thing, those things are killing devices" when it comes to fans ruining cell phones. James Worrall of Technology Repair in the UK says he's, "heard the same story here" (in the UK).
btw assassin hvala na članku, edukativan je
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Old 21.08.2017., 00:18   #10070
Quote:
Duba kaže: Pogledaj post
ta stvarčica je doslovno iphone killer



btw assassin hvala na članku, edukativan je
ma užas, a nemaš koga tužiti jer eto... tko bi rekao da ce se to dogoditi, i nikako mi nije palo na pamet prije toga guglati to jer sam na aliex vidjela dobre recenzije
ma užas, plus tu stvarcicu dijele po trgovnama i na moru se prodaje pod štandovima.
Decku smo kupili jucer s8+ jer sumnjamo da ce se ovo popraviti u ponedjeljak, ugl. velika šteta . Da mala glupost od 6kn zezne mob od 3000kn
Ljuta i razocarana, jer taj trošak trenutno nije bio potreban, mob je funkcionalana ali ga se ne moze napuniti. Mislim sama sam si kriva, tj. sami smo si krivi.
Koliko košta to ' reballing chipa raditi.' ? :/ da ga je barem nekako, ikako popraviit pa prodati. Pošto je bez greške i ikakve crtice na sebi bio - do tog glupog događaja i paljenja tog VENTILATORČIĆA...
__________________
<3
individualka10 is offline  
Old 21.08.2017., 10:29   #10071
onako usput, samo da pitam, koja je uopce svrha tog ventilatora?
nemoj samo reci da se rashladis, jer budimo realni, s tim sranjem ni muhu ne rashladis..
Zekac is offline  
Old 21.08.2017., 11:52   #10072
Quote:
Zekac kaže: Pogledaj post
onako usput, samo da pitam, koja je uopce svrha tog ventilatora?
nemoj samo reci da se rashladis, jer budimo realni, s tim sranjem ni muhu ne rashladis..
Nema je. Vidjeli na moru. Reko idem narucit iz zaje**ncije ono 6kn...cist da se smijemo. Iii etoo..bas smo se nasmijali 😂
__________________
<3
individualka10 is offline  
Old 21.08.2017., 12:26   #10073
Evo sluzbeno ..otisao U2 cip, no to taj servis ovdje u Đakovu ne popravlja, tj mobitel se sad zeli puniti ali se grije taj dio i vuce bateriju... znate li ikog tko to mijenja /popravlja ali u slavoniji... ?
__________________
<3
individualka10 is offline  
Old 21.08.2017., 12:32   #10074
iCentar tvrdi da su jedini u Hrvatskoj koji popravljaju U2 čip. Oni su u Zagrebu, ali nude uslugu da pokupe uređaj kod tebe, poprave ga i vrate ti ga.
Mephisto is online now  
Old 21.08.2017., 12:38   #10075
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
iCentar tvrdi da su jedini u Hrvatskoj koji popravljaju U2 čip. Oni su u Zagrebu, ali nude uslugu da pokupe uređaj kod tebe, poprave ga i vrate ti ga.
Upravo sam i ja to izguglala i poslala im poruku. Hvala
__________________
<3
individualka10 is offline  
Old 21.08.2017., 16:55   #10076
Pozdrav, kupio sam 6s al ne mogu se prijaviti sa svojim appleid koji sam napravio jer je aktiviran maks. broj besplatnih računa, šta napraviti?
tunner6 is offline  
Old 21.08.2017., 18:04   #10077
Odjavi se s jednog od računa- ne znam da imaš drugu opciju.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Old 21.08.2017., 20:39   #10078
iPhone, općenito

Ovdje na dnu imaš opisano što napraviti https://www.unlockboot.com/fix-maxim...n-this-iphone/
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Old 22.08.2017., 09:48   #10079
Probo sam tako, instaliro icloud na komp ali se ne mogu prijavit izbaci mi "Your Apple ID must be used to setup iCloud on an IOS or OSX device, before you can use iCloud for Windows".
Jedino rješenje mi je da se neko prijavi/odjavi na icloud sa mojim appleid.
tunner6 is offline  
Old 22.08.2017., 10:26   #10080
da jedna od zamki kad se kupuje polovni iphone. to ti je prvi iphone? nemaš postojeći icloud račun?

Quote:
There is a maximum lifetime limit of how many new iCloud accounts any iDevice can create. Once that limit is reached, it cannot be reset and the iCloud system will disallow new accounts from that device based on its hardware ID.

All you can do is find another Apple device to create a new iCloud account with, and then you can setup and use that account on your iDevice. But if your iDevice says the limit of new account's created has been reached, that device will never be able to create a new iCloud account.
Quote:
you can sign into an unlimited number of pre existing accounts, you just can't create more than 3 free ones.
izvor
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:12.