Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Pogledaj rezultate ankete: Postoji li čista svijest (svijest bez objekta) ?
Da ! 8 28.57%
Ne ! 11 39.29%
Ne znam. 9 32.14%
Glasovatelji: 28. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.03.2017., 11:44   #41
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Ne vrijeđa me, ne vidim zašto bi me i vrijeđalo.
Pa to mi je drago čuti jer me je moderator upozorio pod prijetnjom kazne na ovom i na onom svijetu da prestanem vrijeđati forumaše.

ja sam mislio da ste mu se vi požalili lično i personalno i ja sam mu objasnio da je to kolegijalna šala kao što ponekad nazovem šaljivo najboljeg filozofa Sigmunda mr hajd jer je ponekad mrzovoljan i zločest kao mister hajd , a većinom fin i uglađen kao dr Jekill.

i kao što ponekad nazovem našeg telegrafistu F Chiefa 150 sms jer je on dao zavjet gospi da neće pisati više od 150 znakova po postu na forumu
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 11:49   #42
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
Baš idem vani pa ću samo kratko.

1) Ne postoji definicija svijesti i nitko je ne može dati !

2) zato jer oko ne može ugledati samog sebe

3) zato jer se ne može naći ono čime se traži

Mogu se eventualno dati neke jedinstvene karakteristike svijesti

a) ona nema prostornost
b) ona je sama sebi dokaz
c) ona je jedini fenomen u koji se ne može sumjati
itd itd
Ni ja više nemam vremena za pisanje pa ću samo nabacati:

Nije točno da ne postoji definicija svijesti, pače, postoji više definicija svijesti. Evo malo citata o svijesti:

Čak i kad se držimo jednostavne i standardne rječničke definicije svijesti - svjesnost organizma o sebi samome i o svojoj okolini ..............

Svijest je potpuno privatni fenomen prvog lica jednine i zbiva se kao dio privatnog procesa prvog lica jednine koji nazivamo um. Svijest i um su tijesno povezani sa, za druge osobe, izvana opažljivim ponašanjem.

Druga činjenica jest da se svijest i budnost, kao i svijest i niže razine pozornosti mogu razdvojiti.

Treća i možda najdojmljivja činjenica jest da se svijest i emocije ne mogu razdvojiti.

Četvrtka činjenica jest da svijest barem u ljudi nije monolitna - postoje bar dvije vrste svijesti, jednostavna i složena ......

Doseg temeljne svijest je sada i ovdje.

Temeljna svijest je jednostavna biološka pojava, ima jednu razinu organizacije, stabilna je tijekom života organizma, nije isključivo ljudska, ne ovisi isključivo o konvencionalnom radnom pamćenju, logičkom razmišljanju i jeziku.

Proširena svijest je složen biološki fenomen, ima nekoliko razina organizacije i evoluira tijekom života organizma. Proširena svijest na jednostavnojoj razini, nazočna i u nekih životinja ona svoj puni razvitak doseže jedino u ljudi. Ona ovosi o konvencionalnom i radnom pamćenju, Kad dosegne svoj ljudski vrhunac pospješena je i jezikom.

Eto toliko.

Daleko od toga da ne postoji definicija svijesti.

Savjet - ostaviti se Puhovskog, knjige u ruke i čitati. Proširiti svoje znanje.
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 11:52   #43
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
Ti si kritičar. Ako kritiziraš onda argumentiraj kritiku.
Ako ne znaš argumentirati onda nemoj kritizirati bez argumenata

Kava i pivo
Ja bih kritizirao kad bih znao šta ti zastupaš, ono, 'svjesnost bez objekta', lijepo zvuči ali šta to zapravo znači, to ti meni objasni u tri rečenice, ako možeš, molit ću lijepo...
__________________
Padaj silo i nepravdo!
F. Chief is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 11:58   #44
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post

dakle vidiš planinu -to nisi ti
vidš mačku- to nisi ti
POJAVILA ti se misao- to nisi ti
razmišljaš- to ti um vrti ali ti nisi ni um ni misli JER IH PROMATRAŠ
pojavila ti se emocija- parsifal me iritira -
to opet nisi ti jer to OPAŽAŠ

možemo zaključiti

SVE ONO ŠTO VIDIŠ I ŠTO MISLIŠ O SEBI I ONO ŠTO KAŽEŠ O SEBI NISI TI :
Nisam sigurna a ne da mi se provjeravati, ali mislim da dijete u dobi od devet mjeseci nauči razlikovati sebe od okoline.

Zato ovo što nabrajaš (da planina nisam ja, da mačka nisam ja ..... ) može biti zanimljivo djetetu mlađem od devet mjeseci.

Nešto kasnije se nauči da je svatko subjektivan i da ono što misli i govori o sebi nije on, već samo ono kako sebe doživljava. Vrlo brzo se shvati da okolina u pravilu ima drugačije, ako ne i dijametralno suprotno mišeljenje o njemu. To bi moglo biti zanimljivo djeci u dobi od osam, devet godina, ali ne i starijima, stariji su to već odavno naučili i shvatili.
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 12:01   #45
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post



Nije točno da ne postoji definicija svijesti, pače, postoji više definicija svijesti. Evo malo citata o svijesti:

Svijest je potpuno privatni fenomen prvog lica jednine i zbiva se kao dio privatnog procesa prvog lica jednine koji nazivamo um. Svijest i um su tijesno povezani sa, za druge osobe, izvana opažljivim ponašanjem.



Daleko od toga da ne postoji definicija svijesti.
Ja zaista nemam vremena ni volje ni strpljenja ali pozivam kolegu Apemanta.
Ili ga vi molim lijepo pozovite.
Nakon što bi vam on secirao ovu ''definciju svijesti'' (ili bilo koju drugu)
i to kroz dijalog koji bi trajao prosječno 10 dana mislim da vam ne bi palo na pamet više išta definirati a kamoli svijest

daj Apemante pojavi se i molim te , mooolim te eeeeeeeeeeeeee i počni secirati ovu definciju svijesti od naše kolegice mravac8.
Barem jedan dan i desetak postova , evo ne moraš dugo

Tako da ona vidi u tom njenom blaženom samopouzdanju koji su tu problemi u definiranju svijesti.
Molim da forumske snage sigurnosti privedu Apemanta upomoć

A možda bi i Sigmund mogao malo raščlaniti ''išta što se drzne definirati svijest'' i bilo koju tobože ''definiciju svijesti.

Ali evo mog zrnca soli

Ama svijest nije filozofija i ideja i pojam i ne može se naučiti iz knjiga i riječima...
RIJEČI OPĆENITO NISU OPIS ONOG ŠTO STOJI IZA NJIH
A KAMOLI NEMJERLJIVOG I NEUHVATLJIVOG FENOMENA svijesti.
Ne može se definirati svijst i svaka je definicija jalova i ograničena u dometu.

Ona je svakom svoje najintimnije iskustvo i samo u toj UNUTRAŠNJOSTI i u toj vlastitoj laboratoriji i u tom univerzumu se istražuje.
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš

Zadnje uređivanje parsifal : 20.03.2017. at 12:13.
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 12:14   #46
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Zato ovo što nabrajaš (da planina nisam ja, da mačka nisam ja ..... ) može biti zanimljivo djetetu mlađem od devet mjeseci.
Da, ali kad odrastu neki će i dalje misliti "Nisam planina, nisam mačka ... ali jesam nešto, neki X". E pa tu je problem. Nema nikakvog X-a, jer da sam ja neki X, onda bih bio nešto drugo, neki objekt, to ne bih bio "Ja".
Jednostavko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 12:20   #47
Quote:
F. Chief kaže: Pogledaj post
to ti meni objasni u tri rečenice, ako možeš, molit ću lijepo...
Pa kolega filozoof koji je diplomirao filozofiju i matematiku na Harwardu
i ''realizirao ono što i Buddha'' trebao je 460 stranica da to sve objasni u knjizi Filozofija svijesti bez objekta (Consciousness without object)

I šta ja da sada radim u te 3 rečenice koje ćeš ti počet secirat i udarat čekićem ,a pridružit će ti se Sigmnud ako je mrzovoljan sa svojim zadnjim brainchildom

''Sigmundov univerzalni skeptički protuargument gospine vidjelice''



Da, pa što ako tip tvrdi da postoji Svijest bez intencionalnosti ? Neki ljudi isto tako tvrde da su u svakodnevnom kontaktu s Gospom.

===


Dakle iako se bojim tvog čekića i zloće mr Hajda budite strpljivi,
polako ću ovih dana ili uskoro početi u 3 do 15 i 50 rečenica nuditi creme de la creme od prosvjetljenog filozofa i simpozija koji je raspravljao o tome postoji li čista svijest

Ako biste još i nešto uplatili za moje prevođenje i doprinos bilo bi lijepo.
Javite mi se na pm za detalje pa ćete vidjeti kako se prijevodi brzinski pojavljuju
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 12:26   #48
Znači, ne možeš u tri rečenice objasniti što bi značio pojam 'svijesti bez objekta'? Znaš što to znači? To ti znači da nemaš pojma o čemu pričaš, a skrivanje iza 'knjige s harvarda od 400 milijuna stranica' ti neće pomoći...
__________________
Padaj silo i nepravdo!
F. Chief is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 13:10   #49
Quote:
Jednostavko kaže: Pogledaj post
Da, ali kad odrastu neki će i dalje misliti "Nisam planina, nisam mačka ... ali jesam nešto, neki X". E pa tu je problem. Nema nikakvog X-a, jer da sam ja neki X, onda bih bio nešto drugo, neki objekt, to ne bih bio "Ja".
Ne neki nego svi. Svi mi znamo da nismo planina, da nismo mačka .... i svi mi msilimo o sebi da smo, ne samo neki X, već jedinstveni i neponovljivi X, odnosno da se razlikujemo do svih ostalih živih o odavno mrtvih X-ova koji su se pojavili na ovom svijetu. Dakle, ja sam ja, jedinsvena i neponovljiva, razlikujem se od svih ostalih 8 milijardi ljudi koji trenutno žive na planeti.

Do takvog zaključka dolazimo zato što je očito da se ja razlikujem i od moje susjede Ivke i od prijateljice Ane i od rođakinje Marije ....... i kad kažem da se razlikujem ne mislim na fizičko tijelo (iako se razlikujemo i po njemu) već mislim upravo na to moje jedinstveno i specifično *ja*, odnosno na um koji naseljava moje tijelo.

I problem nastaje ne zato što, kako autor teme potpuno pogrešno misli, nema definicije svijesti već zato što ima više definicija svijesti, odnosno svako područje ljudske djetnosti daje svoju definiciju svijesti, i ne samo svijesti.

Pa tako se medicina koristi jednom definicijom, biologija drugom, filozofija trećom ........
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 13:13   #50
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post

Dakle iako se bojim tvog čekića i zloće mr Hajda budite strpljivi,
polako ću ovih dana ili uskoro početi u 3 do 15 i 50 rečenica nuditi creme de la creme od prosvjetljenog filozofa i simpozija koji je raspravljao o tome postoji li čista svijest
Jedva čekam. Iskreno.
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 13:27   #51
Quote:
F. Chief kaže: Pogledaj post
Znači, ne možeš u tri rečenice objasniti što bi značio pojam 'svijesti bez objekta'? Znaš što to znači? To ti znači da nemaš pojma o čemu pričaš, a skrivanje iza 'knjige s harvarda od 400 milijuna stranica' ti neće pomoći...
Lord Bertrand Rusell je rekao: Kada bi pametni ljudi bili samopouzdani onoliko koliko i neznalice svijet bi bio puno bolje mjesto''

Dakle ti bi u 3 rečenice da ti se objasni kvantna fizika, Hegel i čista svijest.
I što sada. Je li to uvreda ili činjenica ako ja shvatim da si ti čovjek koji zakučasta pitanja kojima ljudi posvete život destilira u tri rečenice.

Evo molio bih te da nam daš pravi primjer i u 2-3 rečenice npr kažeš

što je to svijest,
kvantna fizika,
kako je nastao život na zemlji
postoji li Bog
i Hegel u 3 rečenice

Baš bih volio ugledati svijet tvojim očima.

Iskreno to kažem, kao kolegica mravac8 meni kada piše da čeka te moje prevode.
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 13:42   #52
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post


Evo molio bih te da nam daš pravi primjer i u 2-3 rečenice npr kažeš

što je to svijest,
kvantna fizika,
kako je nastao život na zemlji
postoji li Bog
i Hegel u 3 rečenice
Umjesto da ti objasniš prebacuješ lopticu na tuđi teren, odnosno, tražiš od drugoga da objašnjava?

Istu taktiku koristio si prije toga, kada sam napisala definicije svijesti pozvao si Apemanta i Sigmunda da umjesto tebe obave posao.

Znači li to da tvoje postove ne treba čitati, budući da tako i tako nećeš objasniti ništa već ćeš samo tražiti od drugih da objašnjavaju?
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 13:56   #53
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Umjesto da ti objasniš prebacuješ lopticu na tuđi teren, odnosno, tražiš od drugoga da objašnjava?
Pošto je nemoguće u 3 rečenice objasniti složene stvari to sam htio vidjeti kako će on to učiniti.Možda se to doista može.

Ali budu sigurna, on neće to napisati a ti se nećeš buniti
Nekim čudom mene koji ovdje pišem 15 godina i doprinosim gnjaviš a, kada on piše svoje poslovične onelinere od 150 znakova nije te briga.
Ma ne samo on. Pa 8 od 10 ljudi na forumu piše jednu do dvije rečenice maksimalno. Biće im je to raspon koncentracije i znanja.

Što se tiče objašnjavanja:
Molio bih te da mi ukažeš nekog na forumu koji je otvorio više opširno pripremljenih tema sa referencama i objašnjenima od mog mene. Iskreno. Baš me to zanima.

Quote:
Istu taktiku koristio si prije toga, kada sam napisala definicije svijesti pozvao si Apemanta i Sigmunda da umjesto tebe obave posao.
Ne nije ti jasan moj motiv. Iskreno sam napisao da nemam strpljenja i volje objašnjavati nekom koji nije svjestan da se ne može definirati svijest.
ne može se definirati ni čekić ,a kamoli svijest !
Evo pokušaj mi definirati čekić pa ću ja pokušati glumiti neuporedivog Apemanta pola dana i pokazati ti da je to nemoguća rabota

Razlika između mene i Apemanta je u tome što bi on o tome bio spreman razgovarati 10 dana kroz 500 postova da te Sokratovski uvjeri da je nemoguće definirati svijest a i čekić. A ja takav super heroj kao naš Apemant nisam nego ja to sve kratko steram u vaginu materinu i kao Baphomet kažem NIJE I NIJE I NIJE MOGUĆE DEFINIRATI SVIJEST I ČEKIĆ .

Što se tiče objašnjavanja:
Molio bih te da mi ukažeš nekog na forumu koji je otvorio više opširno pripremljenih tema sa referencama i objašnjenima od mog mene. Iskreno. Baš me to zanima




Quote:
Znači li to da tvoje postove ne treba čitati, budući da tako i tako nećeš objasniti ništa već ćeš samo tražiti od drugih da objašnjavaju?
Što se tiče objašnjavanja:
Molio bih te da mi ukažeš nekog na forumu koji je otvorio više opširno pripremljenih tema sa referencama i objašnjenima od mog mene. Iskreno. Baš me to zanima.

__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš

Zadnje uređivanje parsifal : 20.03.2017. at 14:09.
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 13:59   #54
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Ne neki nego svi. Svi mi znamo da nismo planina, da nismo mačka .... i svi mi msilimo o sebi da smo, ne samo neki X, već jedinstveni i neponovljivi X, odnosno da se razlikujemo do svih ostalih živih o odavno mrtvih X-ova koji su se pojavili na ovom svijetu. Dakle, ja sam ja, jedinsvena i neponovljiva, razlikujem se od svih ostalih 8 milijardi ljudi koji trenutno žive na planeti.
Mislim da me nisi razumjela. Pod X sam mislio na neki univerzalni pojam, nebitno koji. Ako si jedinstvena i neponovljiva onda ti ne treba nikakav X. Ne možeš definirati sebe sa "Ja sam X", što god to bilo.
Jednostavko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 14:13   #55
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post

Pošto je nemoguće u 3 rečenice objasniti složene stvari to sam htio vidjeti kako će on to učiniti.Možda se to doista može.

Nekim čudom mene koji ovdje pišem 15 godina i doprinosim gnjaviš a, kada on piše svoje poslovične onelinere od 150 znakova nije te briga.
Ma ne samo on. Pa 8 od 10 ljudi na forumu piše jednu do dvije rečenice maksimalno.

Što se tiče objašnjavanja:
Molio bih te da mi ukažeš nekog na forumu koji je otvorio više opširno pripremljenih tema sa referencama i objašnjenima od mog mene. Iskreno. Baš me to zanima.



Ne nije ti jasan moj motiv. Iskreno sam napisao da nemam strpljenja i volje objašnjavati nekom koji nije svjestan da se ne može definirati svijest.
ne može se definirati ni čekić ,a kamoli svijest !
Evo pokušaj mi definirati čekić pa ću ja pokušati glumiti neuporedivig Apemanta pola dana i pokazati ti da je to nemoguća rabota

Razlika između mene i Apemanta je u tome što bi on o tome bio spreman razgovarati 10 dana kroz 500 postova da te Sokratovski uvjeri da je nemoguće definirati svijest a i čekić. A ja takav super heroj kao naš Apemant nisam nego ja to sve kratko steram u vaginu materinu i kao Baphomet kažem NIJE I NIJE I NIJE MOGUĆE DEFINIRATI SVIJEST I ČEKIĆ .

Što se tiče objašnjavanja:
Molio bih te da mi ukažeš nekog na forumu koji je otvorio više opširno pripremljenih tema sa referencama i objašnjenima od mog mene. Iskreno. Baš me to zanima


Što se tiče objašnjavanja:
Molio bih te da mi ukažeš nekog na forumu koji je otvorio više opširno pripremljenih tema sa referencama i objašnjenima od mog mene. Iskreno. Baš me to zanima.

Otvorio si temu. Na temelju toga može se pretpostaviti da želiš o temi pisati, da je želiš razjašnjavati, objašnjavati, korigirati svoja i korigirati tuđa mišljenja i da u svoju temu želiš uložiti trud i vrijeme. Zato tebe gnjavim a ne gnjavim nekog drugog.

Ali ti kažeš da je nešto nemoguće objasniti u tri rečenice i pozivaš drugog da to učini.

Tražiš od mene da ti ukažem na nekoga tko je nešto pisao bolje od tebe.

Kažeš da nemaš strpljenja ni volje.

Tražiš od nekog drugog, u ovom slučaju mene, da da definiciju čekića.

Tražiš da ti ja nađem nekog drugog forumaša koji je otvorio na bolji način od tebe neku temu.

I to sve samo u ovom, jednom, postu.

Gdje je nestala tvoja tema, gdje je nestala svijest bez objekta, nismo li se skupili ovdje da o tome zajedno diskutiramo a ne da ti ja, ili netko drugi, tražim ovo ili ono?

Ponašaš se poput nezrelog djeteta koje očekuje od mame da mu oblači gaćice iako već odavno to treba, zna i može učiniti samo.

Ili ne znaš i ne možeš? Pa zoveš druge upomoć?

Ako je tako, zašto, onda, pobogu, otvaraš temu? Ili ne znaš voditi normalan dijalog?

Normalan dijalog ti je poput svega u životu, malo uzimaš, malo daješ, ali nikako nije samo uzimanje, odnosno u ovom slučaju očekivanje da ti samo drugi serviraju sve na pladnju.

Potrudi se sam.
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 14:15   #56
Quote:
Jednostavko kaže: Pogledaj post
Mislim da me nisi razumjela. Pod X sam mislio na neki univerzalni pojam, nebitno koji. Ako si jedinstvena i neponovljiva onda ti ne treba nikakav X. Ne možeš definirati sebe sa "Ja sam X", što god to bilo.
Razmislit ću o tome kada budem imala više vremena, sada moram ići. A ne mogu taj problem vidjeti na taj način. Makar, okivrno, znam o čemu se radi.
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 14:19   #57
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post

Potrudi se sam.
Mi smo malo razgovarali.
Sada znam što osjeća addx kada često komunicira s tobom
Jel tako addx ?

ps. mravac

Niti ćeš ti definirati čekić, niti će nam Chief odgovoriti na ona moja pitanja u 3 rečenice.
Ali ja bi se trebao potruditi i milostivoj donijeti a la cart narudžbu sa smiješkom,a Chiefu objašnjavati u 3 rečenice knjigu od 450 stranica.
A što je lakše. Definirati čekić ili definirati Hegela u 3 rečenice ili sažeti svijest u 3 rečenice?
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 14:20   #58
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
Pošto je nemoguće u 3 rečenice objasniti složene stvari to sam htio vidjeti kako će on to učiniti.Možda se to doista može.
Evo primjera:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10938552

self awareness isolated from the processes and objects of experience..Subjectively, this state is characterized by the absence of the very framework (time, space, and body sense) and content (qualities of inner and outer perception) that define waking experiences.

Meni je ovo sasvim OK definicija tog promijenjenog stanja svijesti. I nešto takvoga nisi sposoban dati a cijelo vrijeme trubiš o toj 'svijesti bez objekta (ili sadržaja)' ?

Valjda ima i još istraživanja koje su recimo tražile neuronske korelate tog iskustva i koje su na početku dale i svoje definicije, pa kome se traži i kopa..
Empyreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 14:22   #59
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
Pošto je nemoguće u 3 rečenice objasniti složene stvari to sam htio vidjeti kako će on to učiniti.Možda se to doista može.
Evo jedan za tebe




Pismeni zadatak iz filozofije

Tema: recite nesto na sazet nacin o sljedeca tri pitanja

1. Religija

2. Seksualnost

3. Misterija





Najbolji rad:

Boze moj! Trudna sam!
Ali sa kim?


addx is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 14:49   #60
Evo vidite kako su nam Empyreuss i addx dali divne primjere.
Pa ne mogu ja sve sam (he he)

Još kad bi nam mravac definirala što je to čekić ,a Chief u 3 rečenice
objasnio ona moja pitanja koja sam mu postavio u postu br 51
ova tema postati će jako kvalitetna

Evo molio bih te da nam daš pravi primjer i u 2-3 rečenice npr kažeš

što je to svijest,
kvantna fizika,
kako je nastao život na zemlji
postoji li Bog
i Hegel u 3 rečenice

Baš bih volio ugledati svijet tvojim očima.

Iskreno to kažem, kao kolegica mravac8 meni kada piše da čeka te moje prevode.
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:04.