Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.06.2017., 13:04   #4261
Quote:
wardancer kaže: Pogledaj post
Žene, odoh i ja s liste, rano jutros rodila, sve u najboljem redu, ali sad moram spavati
Cestitaaasm
-Aya- is offline  
Old 17.06.2017., 13:28   #4262
Quote:
wardancer kaže: Pogledaj post
Žene, odoh i ja s liste, rano jutros rodila, sve u najboljem redu, ali sad moram spavati
Cestitke!! 😊😊

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
__________________
''Ka i uvik gledan more, ovu tajnu koja diše, ovu mrižu što me vuče u tamne dubine...''
MordSith is offline  
Old 17.06.2017., 13:31   #4263
Cestitke mamama na novim bebama !!!

Ja obavila pregled kod socijalca. Na +1 sam a u 17om tjednu. Ovo mi je rekord. S curama sam bila na +7 vec
Bila na 2 sastanka i nitko ne vjeruje da sam trudna
Blackie is offline  
Old 17.06.2017., 13:36   #4264
Cestitke mamama na novim bebama !!!

Ja obavila pregled kod socijalca. Na +1 sam a u 17om tjednu. Ovo mi je rekord. S curama sam bila na +7 vec
Bila na 2 sastanka i nitko ne vjeruje da sam trudna
Blackie is offline  
Old 17.06.2017., 13:42   #4265
Quote:
Ailani kaže: Pogledaj post
Ja mogu sa liste, rodila prije dva sata


Poslano sa mog EVA-L19 koristeći Tapatalk

Čestitke!


Quote:
Smiling Helena kaže: Pogledaj post
Jesi li se upisala?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Haahahahahaahaha...


Quote:
wardancer kaže: Pogledaj post
Žene, odoh i ja s liste, rano jutros rodila, sve u najboljem redu, ali sad moram spavati

Čestitke!


Evo mene u prvih 20. Čak mi se čini i manje od 20 jer je zubić sigurno odavno rodila, a i svemirka je sigurno gotova.
aprill04 is offline  
Old 17.06.2017., 13:42   #4266
Bravo novopecene mame, cestitam!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
vienne is offline  
Old 17.06.2017., 13:53   #4267
Cestitam Ailani i wardancer!!!! Kad se malo opravite pisite nam, a do tad uzivajte!!

Svemirka,cekamo i tebe s novostima, nadam se da je sve super i kod tebe!!

Simptomi...mucnine nisam imala, nemam nikakve posebne zelje, cice se malo napusu, pa ispusu, pa opet napusu i tako u krug. Bolovi...neki lagani, kratkotrajni, uglavnom vise neugodni nego bolni pa se ne brinem previse. Kontrakcije prisutne svaki dan.

Ja cu konacno u ponedeljk po neki grudnjak, malo su mi ipak moji pretjesni, a onda usput i neki kupaci bar gornji dio jer to pak mi sve izlazi van, a imam male grudi.

Callac, drzim fige da brzo prode jer je to zbilja uzasno, i ja sam mazala hemopropinom i proslo nakon 4 dana i jakooooo zelim da se vise ne vrate hemici...moj decko je umro od smijeha kad sam izjavila da mi je tih 4 dana najtraumaticnije razdoblje zivota

Nego, kad velite da vaginalni pregled moze vise stetit nego koristit, kako se to razlikuje od sexa koji je cak i preporucen, osim ako naravno doktor ne veli drugacije?

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Čovječe, pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Eneida is offline  
Old 17.06.2017., 14:05   #4268
Kako misliš Sex je preporučen?

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Old 17.06.2017., 14:09   #4269
Ma mislin na to da nije zabranjen, a ovo preporucen bas u odmakloj fazi vec pred porod ako si zacementiran (sperma ima svojstva omeksavanja cerviksa, tak je nama na tecaju patronazna rekla).



Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Čovječe, pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Eneida is offline  
Old 17.06.2017., 14:39   #4270
Quote:
Eneida kaže: Pogledaj post
Ma mislin na to da nije zabranjen, a ovo preporucen bas u odmakloj fazi vec pred porod ako si zacementiran (sperma ima svojstva omeksavanja cerviksa, tak je nama na tecaju patronazna rekla).



Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
Druga stvar je sex na kraju trudnoce. Kada je zena na pocetku trudnoce ili u dvadesetim tjednima i ima sukrvav ili smeđi iscjedak, uvjek je bolje da doma miruje nego da joj netko u hitnoj prcka po cervixu i mozda na taj nacin napravi jos vecu stetu. Takvim trudnicama sigurno sex nije ni na kraj pameti. A i jako malo je onih koje i krajem trudnoce uzivaju u sexu jer im je dolje sve jace prokrvljeno i osjetljivo. Meni je sex bio zabranjen u prvoj trudnoci zbog skracenog cervixa. Prijateljici je zabranjen i sex i voznja jer je krvarila i imala kontrakcije, a u 24 je tjednu

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
aprill04 is offline  
Old 17.06.2017., 15:07   #4271
To kad netko ima odredeni
h problema mi je logicno da mu sex ne pada na pamet. Mislila sam opcenito kako to da vaginalni pregled se ne radi uvijek, a sex npr. nije zabranjen, a i jedno i drugo su prckanja nisam se uopce vezala na post od cure koja je krvarila, nego me cisto podsjetilo na gornje pitanje

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Čovječe, pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Eneida is offline  
Old 17.06.2017., 15:13   #4272
Quote:
aprill04 kaže: Pogledaj post

Evo mene u prvih 20. Čak mi se čini i manje od 20 jer je zubić sigurno odavno rodila, a i svemirka je sigurno gotova.
Ovo sam i ja pomislila
-Aya- is offline  
Old 17.06.2017., 15:17   #4273
Ooo koliko novih bebica!
Cestitke mamama :-*
Gremblina is offline  
Old 17.06.2017., 15:27   #4274
Quote:
Eneida kaže: Pogledaj post
To kad netko ima odredeni
h problema mi je logicno da mu sex ne pada na pamet. Mislila sam opcenito kako to da vaginalni pregled se ne radi uvijek, a sex npr. nije zabranjen, a i jedno i drugo su prckanja nisam se uopce vezala na post od cure koja je krvarila, nego me cisto podsjetilo na gornje pitanje

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
Ne razumijem sto te zanima tocno. Ako nema nikakvih problema sa trudnocom tada je redovni pregled dovoljan. Ovo za pretjerano pregledavanje smo pricali samo u slucajevima koje sam navela u prethodnom postu. Znaci iscjedak koli je smeđi ili sukrvav i kontrakcije koje je najbolje odmirovati ako lijecnik nije rekao drugacije. Bilo kakvo diranje cervixa van reda moze utjecati na dodatno otvaranje, unosenje bakterija ili jace krvarenje ako sukrvica postoji. U tim slucajevima je normalno da dr naglasi mirovanje i suzdrzavanje od spolnih odnosa dok opasnost ne prođe.
Ovo sto ti kazes da neki ginekolozi ne rade na svakom pregledu vaginalni pregled je ok ako naprave uzv i provjere na taj nacin da je usce zatvoreno. Meni na svakom pregledu napravi uzv a na svakom drugom imam i vaginalni tj manualni pregled. I on kaze da je bolje sto manje dirati cervix pogotovo jer sam u prvoj trudnoci imala skracen. Sad je normalan i zatvoren. U prvoj trudnoci sam imala svaki pregled vaginalni i to cesce nego sad jer me narucivala na 3 tjedna. Tada su mi i odnosi i voznja bili zabranjeni a sada nisu i prakticiram oboje. Doduse cesce ovo drugo jer mi sex bas ne pase.

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
aprill04 is offline  
Old 17.06.2017., 15:34   #4275
Sex, kaj je to? Više mi i nije zabranjen ali nemam nikakvu volju.

Jučer smo radili i prvi ctg, mali se baš pošteno razlupao.

Ima li netko iskustva s pohranjivanjem matičnih stanica iz pupkovine?
MARIJA0077 is offline  
Old 17.06.2017., 15:37   #4276
Sex? Ajme kolko je vec proslo od zadnjeg sexa u pocetku kak sam krvarila dr.nam je rekao da je bolje izbjegavati odnose a ja iskreno ni nisam imala neki poriv i volju...
Sto je u prvoj trudnoci bio totalno drugi slucaj... to je muzu valjda bilo najljepse razdoblje u zivotu LOL
-Aya- is offline  
Old 17.06.2017., 15:39   #4277
Koliko sam tresanja pojela danas vec....al ja ne stajem i dalje... kukat cu kasnije vec znam
-Aya- is offline  
Old 17.06.2017., 15:53   #4278
Quote:
wardancer kaže: Pogledaj post
Žene, odoh i ja s liste, rano jutros rodila, sve u najboljem redu, ali sad moram spavati
Čestitam ☺☺☺

Poslano sa mog GT-I9515 koristeći Tapatalk
keka1v is offline  
Old 17.06.2017., 16:25   #4279
Vec sat vremena razmisljam o lubenici. Malo fali da sjednem u auto i po lubenicu ������
Gremblina is offline  
Old 17.06.2017., 16:28   #4280
Ajme medju prvih 10 sam 😱😱😱

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
__________________
''Ka i uvik gledan more, ovu tajnu koja diše, ovu mrižu što me vuče u tamne dubine...''
MordSith is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:52.