Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.08.2017., 23:17   #9241
Quote:
aprill04 kaže: Pogledaj post
Otvorena 4cm. Mekano usce. Slabe i nepeavilne kontrakcije koje je ocitao ctg. Vec me mislio naruciti u subotu ujutro za rađaonu, ali se predomislio i ipak me primio odmah. Jos smo se smijali kako je lijep datum za rodit. U rađaoni me stavili na loptu. Skakutala malo. Dogovorili nakon slijedeceg pregleda epiduralnu. Klizmu nisam dobila. To je bilo vec oko 22h dok se sve izdesavalo. Tada sam i krwnula sa dripom 5kapi u minuti. Nisam ga osjecala previse ali mi je ustalio trudove. U 23.30h pregled 6 cm otvorena. Prokinut vodenjak. U ponoc dobila epu i to blagu dozu. Predviđaju mi rodit kroz 2 sata i da mi ne treba veca doza da me ne uspori. Tako je i bilo. Zbog moje opsjednutosti epiziotomijom su se potrudili da me ne rezu. Pukla jesam povrsinski i sad me malo pecka kod mokrenja pa se odmah poljevam vodom dok piskim i strah me velike nuzde. Ne znam zasto. Imam 6-7 povrsinskih savova po kozi. Ipak mi draze nego da su rezali sve. Sve sto su rekli su pogodili. A ja sam im vjerovala. Povjerenje je bitno i slusajte babicu jer ona vas porađa a ne doktor. Puse...

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
Po meni je ovo super porod,sve je islo svojim tokom...to za savove ti vjerujem,mene je sad strah jedino tko ce me poroditi i dali ce me rezati...tebi je odlicno ispalo,a za prvu veliku nuzdu sam i ja imala strahove...bude to kod tebe sve super,sutra zelim sretno i da uzivas sa svoja dva andela
leptir7 is offline  
Old 20.08.2017., 08:00   #9242
Nema me par dana i pol foruma rodi.

Aprilka cestitam!!! Rodila si na 18.8., to je moj datum!! jako ti zavidim.

Aya cestitke.
__________________
marolinić
maroline is offline  
Old 20.08.2017., 08:03   #9243
Kolostrum mi curi od 26.tt.
__________________
marolinić
maroline is offline  
Old 20.08.2017., 08:34   #9244
Ja jos nisam primjetila kolostrum, a imam jos mjesec dana do poroda..je to isto normalno???
__________________
Čovječe, pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Eneida is offline  
Old 20.08.2017., 08:40   #9245
Evo nas vracamo se s mora danas punih 36 jos malo!

Od srca cestitam svim mama koje su rodile svoje bebice Pikol, Jelena, April, Aya, Lea!!!!

Draga Pikol tvoja prica me posebno dirnula jer vdim da si imala streptokok i da ti je bebica pokupila sepsu i da ste morale biti 12 dana u bolnici! Kako ste sada? Jesi li znala da imas streptokok prije trudnoce? Jesu li doktori znali?

Drage terminuse pozdravljam vas nadam se da ste mi dobro! Divno se bilo kupati u moru s ovom trbusinom i ne osjecati tezinu sad je na redu pregled u TA, ne znam ni sama koji dan da idem, a da pogodim dobrog doktora u Merkuru.

MissLia reci mi znas li sluuucajnooo mooozda tko je od doktora koji dan u TA na Merkuru?

Kaj se tice kolostruma meni je samo jednom iscurio i to s desne cice na spavacicu jos tamo prije nekih mjesec dana i od tada nista...tak da.Eneida to nis ne znaci, normalno je i da ti iscuri i da ti ne iscuri ali vecinom vec curi zenama koje su rodile i dojile koje time imaju prohodne knalice od prije
__________________
~~Tina shop~~
tynaa is offline  
Old 20.08.2017., 10:48   #9246
Quote:
Eneida kaže: Pogledaj post
Mi smo bas lezerne hehe ja sam danas kupila ono sto se dalo u dm-u, u ponedeljak cu poslije pregleda ono sto tamo nisam mogla pa moram u ljekarnu ili neki drugi ducan. A ovaj tjedan mi je onda na redu da operem robicu
Ma stignemoooo. Ja sam stavila prvu masinu, suprug mi se smije kad vidi koliko toga ima i sto sve moram oprati i speglati... Kaze "eto ti sad, bitno da je sve bilo slatko kad se kupovalo"
Kolostrum mi vec dosta dugo curi, neka 3 mj, a prva mi je trudnoca. Ali to bude kapljica, sad mozda dvije-tri na majici svakih par dana. Nista ne znaci ako ne curi prije poroda, nije pokazatelj hoce li biti mlijeka (hoce).
Lineu negru nemam, nemam zasad ni jednu striju na trbuhu. Neka tako i ostane.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Mighty S is offline  
Old 20.08.2017., 11:22   #9247
Ja imam lineu negru preko cijelog stomaka, dosta rano se pojavila. Ali meni je dve sa pojacanom pigmentacijom se izdogadjalo. Svi madezi narasli i potamnili, pojavili se novi i najgore na vratu stotinjak necega sto izgleda kao mutant madeza i bradavice. Fuj.

Kolustruma nema. Ni BH kontrakcija.
Novartis is offline  
Old 20.08.2017., 15:52   #9248
Dakle danas sam koma. Krenem nešto raditi po stanu/kuhati i odmah pritisak i moram sjesti. I bole me leđa.
Pere se prva tura tetri i platnenih pelena da iskoristimo buru

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Old 20.08.2017., 17:23   #9249
Quote:
tynaa kaže: Pogledaj post

Drage terminuse pozdravljam vas nadam se da ste mi dobro! Divno se bilo kupati u moru s ovom trbusinom i ne osjecati tezinu sad je na redu pregled u TA, ne znam ni sama koji dan da idem, a da pogodim dobrog doktora u Merkuru.

MissLia reci mi znas li sluuucajnooo mooozda tko je od doktora koji dan u TA na Merkuru?
Joj ne znam ti tko je u TA, ja dolazim pon/uto u visokorizicnu, nisam popratila

Sent from my NOA H4 using Tapatalk
MissLia is offline  
Old 20.08.2017., 19:27   #9250
34+1, druga trudnoca, kolostruma nemam niti sam ga imala u 1.trudnoci prije poroda. A nisam imala ni lineu negru ni strije po trbuhu, nadam se da necu ni sad...jedino sto sam sad dobila pjegice, a to mi je cak i slatko
Zadnjih dana me drzi nesanica, ne mogu se namjestiti, imam osjecaj da mi je trbuh u par dana izrastao jako puno...stalno vrtim neke brige u glavi, ne mogu disati od vrucine a moram mirovati, spasila bi se da se mogu baciti u more malo :/

P.s. Tko me moze dodati na listu, termin mi je 29.9.?
bubley is offline  
Old 20.08.2017., 19:33   #9251
Quote:
MissLia kaže: Pogledaj post
Joj ne znam ti tko je u TA, ja dolazim pon/uto u visokorizicnu, nisam popratila

Sent from my NOA H4 using Tapatalk
Sve pet hvala ti, ja ću otić u utorak pa tko me zadesi, valjda bum imala sreće
__________________
~~Tina shop~~
tynaa is offline  
Old 20.08.2017., 20:02   #9252
Ja nisam u prvoj T imala kolostrum. Mlijeko doslo 48h od poroda, naglo, s kvrgama. Sestre u bolnici mi puno pomogle
Strije nisam imala, a lineu tek kasnije

Ja opet imam kindic u spavacoj sobi malac dobio svoju sobu, a kindi ceka seku. Prije god dana je dobio krevet, al nisam dala rastaviti kindi jer sam znala da cu opet brzo bit trudna
Snow Fairy is offline  
Old 21.08.2017., 10:40   #9253
Ja mislim da vec 3 noci zaredom imam lazne trudove jer me probudi lagana menga bol. Nisu pravilni drzi me jedno vrijeme pa me pusti ali skroz nepravilno! I kad me primi bebaica tad ima show bas postane nemirna. Ajoj danas sam 36+1 htijela sam da barem do 38tt izdrzim...jedva cekam otic sutra u TA da vidim kaj se zbiva! Jos sam danas ujutro imala iscjedak prozirni sa svijetlozutim kojeg je bilo malo ali je bio sluzav onako rastezljiv. Sorry gadljivima na opisu

Jel se meni cini il je tema malo zamrla nakon kaj nam se dio forumasica porodio
__________________
~~Tina shop~~
tynaa is offline  
Old 21.08.2017., 11:15   #9254
Nema najaktivnijih, fale, al neka ih na offu. Ja oprala mašinu ribice, kad se posuši perem dalje. Tragam za pouzdanom i ne skupom sušilicom/perilicom, moramo ju uzeti idući mj. Što se više interesiram to sam glupavija. Čudi me jer inače obožavam predradnje pred kupovinu nekog stroja.
kepasa is offline  
Old 21.08.2017., 11:55   #9255
Ajme, tyna, nemoj jos, nemoj me plasiti. Javi sto ti kazu sutra.
Vikendom je tema uvijek manje aktivna, a sigurno pomaze i sto se pol foruma odjednom porodilo.
Mighty S is offline  
Old 21.08.2017., 11:59   #9256
Quote:
kepasa kaže: Pogledaj post
Nema najaktivnijih, fale, al neka ih na offu. Ja oprala mašinu ribice, kad se posuši perem dalje. Tragam za pouzdanom i ne skupom sušilicom/perilicom, moramo ju uzeti idući mj. Što se više interesiram to sam glupavija. Čudi me jer inače obožavam predradnje pred kupovinu nekog stroja.
Mi smo prije mozda pola godine kupili novu perilicu i novu susilicu i oboje smo uzeli Bosch jer se onda moze staviti jedno na drugo pomocu njihovih originalnih adaptera. Imamo malu kupaonu pa je samo to dolazilo u obzir, ako kupujes perilicu i susilicu 2u1, dobro razmisli... Ima tema ovdje, nitko ti nece preporuciti 2u1, procitaj iskustva. Ako ikako mozes odvojeno, kupi odvojeno.
Mighty S is offline  
Old 21.08.2017., 12:23   #9257
Cure, jeste kupovale rabljenu robicu? Svi mi kazu da nema smisla kupovat novu robu jer ove prve brojeve brzo prerastu. Ali ja nemam od kog posudit pa sad razmisljam da mozda kupim rabljeno (i gdje?)
Olivi is offline  
Old 21.08.2017., 12:28   #9258
Quote:
Olivi kaže: Pogledaj post
Cure, jeste kupovale rabljenu robicu? Svi mi kazu da nema smisla kupovat novu robu jer ove prve brojeve brzo prerastu. Ali ja nemam od kog posudit pa sad razmisljam da mozda kupim rabljeno (i gdje?)
Nisam kupovala odjecu, ali smo uzeli rabljena kolica.
Bivši kolega s posla je prije 2 godine pričao da je njegova žena skoro sve kupila preko njuškala za jako jeftine novce i bili su jako zadovoljni. Cijena robice je obično nekih 10-50 kn, ovisi kaj. Obzirom da broj 50-56 bebe nose oko mj dana, nema se tu kaj potrošiti. Pogledaš uvijek kaj kupuješ.

Ja sam naišla na par oglasa di žene prodaju po 3-4 hlaćice, 5-6 jednodjelnih plišastih odjelca + bodići - sve za nekih 120-150 kn.
vienne is offline  
Old 21.08.2017., 12:53   #9259
Quote:
Olivi kaže: Pogledaj post
Cure, jeste kupovale rabljenu robicu? Svi mi kazu da nema smisla kupovat novu robu jer ove prve brojeve brzo prerastu. Ali ja nemam od kog posudit pa sad razmisljam da mozda kupim rabljeno (i gdje?)


Imas na fejsu grupu gdje se javljaju oni koji prodaju/traze djecju robicu i opremu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Silver09 is offline  
Old 21.08.2017., 12:58   #9260
Quote:
Olivi kaže: Pogledaj post
Cure, jeste kupovale rabljenu robicu? Svi mi kazu da nema smisla kupovat novu robu jer ove prve brojeve brzo prerastu. Ali ja nemam od kog posudit pa sad razmisljam da mozda kupim rabljeno (i gdje?)
Probaj na krpicama, tamo se moze naci.
Nisam bas fan rabljene odjece, dobila sam cak nesto, ali to je proslo tko zna koliko djece, ne izgleda najbolje. Radije sam ovako na vrijeme krenula s kupnjom malo po malo po nekim akcijama i snizenjima, ispalo me mozda malo vise nego da sam kupovala rabljeno, ali imat cu jos djece, a i imam u obitelji puno kandidata koji bi uskoro mogli imati djecu pa ce se iskoristiti.
Mighty S is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:46.