Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.04.2017., 09:46   #81
Quote:
Max Rockatansky kaže: Pogledaj post
Drugim riječima, treba nagazit stare i onemoćale babe i dide koji više nisu radno sposobni ili one koji su trenutno bez dovoljnih prihoda da rasprodaju kuću i zemlju strancima ... takve opačine može smisliti jedino bolesni uhljebničko birokratski mozak (kuneći se pri tom u vjeru i domoljublje).
Ljudi moji. Moj savjet vam je da proputujete po svijetu i pogledate tko uzdrzava starce van domene djelovanja Franje Josipa i njegove definicije penzije kao mjesecne rente...

Pomoci cu vam - djeca. A ne da dijete lezi doma ceskajuci jaja, a mater otac djed i baka lome ledja hranci ga.

Svi vadite primjere kako je ovdje i ondje bolje jer su place vece, a zanemarujete socijalna prava. Da i Irskoj je bolje dok si mlad i zdrav jer ne placas nikakve poreze i mirovinsko.
Ali ne dao vam Bog da se razbolite ili vam penzija ne potraje. U Koreji uopce ne znaju sto to znaci penzija. Nema izraza za to. Njihov prijevod pojma "penzije" pojmovno je "otpremnina" obicno u iznosu 10 mjesecnih placa nakon sto ti stisnu otkaz sa 60 godina i baj baj mico.

I.
igorl is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 10:15   #82
Quote:
igorl kaže: Pogledaj post
Gle - ako zelis drzavu sa 2M umirovljenika, 300k nezaposlenih i invalida s potporom, 1M djece / studenata i 500k zaposlenih od cega 200k u javnim sluzbama kako bi usluzivali gore navedenih 3.3M, moras nekako porez dobiti i od tih 3.3M a ne samo od 300k koji realno nesto privredjuju.

Zalosno ali istinito je da vecini ljudi zivotno djelo neka extra nekretnina, ali ona trenutno ne hrani tisuce doktora, prosvjetara, policajaca, vojnika koji su nam potrebni. A polako bi trebala poceti. UGL - podrzavam.

I.
Ja ne želim takvu državu ... ti ?
Država u ovom obliku je preskupa i neodgovorno/neracionalno troši javni novac a primjera očiglednih krađa i zloupotreba pojedinih "službenika" ima bezbroj. Prikrivanje raznih uhljeba i nabujale birokracije javnim službama je uvreda za sve liječnike, prosvjetare, vojnike i policajce (to sam već napisao, a u tome se i slažemo, oni su smisao plaćanja poreza). Za dodatne nekretnine isto, možda na drugoj temi, uglavnom, to je druga priča ... komercijalni potencijal, rentanje i sl., ali to je onda posao kao i svaki drugi koji je već u nadležnosti Porezne, odnosno poreza na dohodak.
U zadnjih par postova se priča o nekretnini u kojoj se živi, koja je većini i jedina. I da, da bi se mlađi mogli brinuti o starijima, opet im treba nešto i ostati od prihoda a ne da se poreznom presijom ugrozi i njihova egzistencija.
Max Rockatansky is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 10:55   #83
Kukat će se uvijek. Ako odustanu od poreza na nekrenine, nećeš slaviti zbog bakica koje kopaju po kontenjerima već ćeš kukat zato jer treba platit komunalnu naknadu.

Proračun neće biti manji zato što se većina pohlepno želi ogrebat za besplatno školstvo (jer bez toga nema budućnosti), besplatan prijevoz, poticaje za poljoprivredu, ribarstvo, besplatno i kvalitetnije zdravstvo itd itd.. Raja voli trošit tuđi novac pozivajući se na nekakva stečena prava pa bira istu takvu pohlepnu kriminalnu vlast koja im obećava ispuniti te nebuloze i provodi ih na teret budućih generacija. Kao da je lobotomizirana, kao da im je isisan mozak pa ne shvaćaju (ili ne žele shvatiti, poput ove iznad) da ne možeš nekom dati bez da nekom uzmeš. Sad imamo situaciju da mladi ljudi koji nemaju nekretninu plaćaju troškove onih koji imaju vrijedne nekretnine. Ali to neće biti tako dovjeka. Polako ali sigurno će to jednog dana doći na naplatu pa će se isti ti gledat u čudu i pitat što se dogodilo kad im ukinu povlastice.

Ako se već liju suze, trebale bi se liti za one koji neće morati plaćati porez. Za one koji će plaćati visok porez nema straha, dapače, mnogi bi se rado mijenjali s njima.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 10:56   #84
Quote:
Max Rockatansky kaže: Pogledaj post
Ja ne želim takvu državu ... ti ?
Država u ovom obliku je preskupa i neodgovorno/neracionalno troši javni novac a primjera očiglednih krađa i zloupotreba pojedinih "službenika" ima bezbroj. Prikrivanje raznih uhljeba i nabujale birokracije javnim službama je uvreda za sve liječnike, prosvjetare, vojnike i policajce (to sam već napisao, a u tome se i slažemo, oni su smisao plaćanja poreza). Za dodatne nekretnine isto, možda na drugoj temi, uglavnom, to je druga priča ... komercijalni potencijal, rentanje i sl., ali to je onda posao kao i svaki drugi koji je već u nadležnosti Porezne, odnosno poreza na dohodak.
U zadnjih par postova se priča o nekretnini u kojoj se živi, koja je većini i jedina. I da, da bi se mlađi mogli brinuti o starijima, opet im treba nešto i ostati od prihoda a ne da se poreznom presijom ugrozi i njihova egzistencija.
Tko te pita zelis li takvu drzavu ili ne. To je ono sto imas.

Ajdmo onda - na vlasti si.

Sto bi napravio za rasterecenje budzeta... opcije:

1) Smanjiti penzije na pola
2) Ukinuti penzije polovici penzionera
3) 50% ljudi gubi pravo na HZZO-u
4) Ukinuti javno skolstvo
5) Policija samo u bogate kvartove, getoizacija kao u USA

Zaboravi par sto milijuna godisnje koji odu na korupciju. To je ko petarda - velika buka malo stete. Penzije, zdravstvo i policija odnose 90% HR budzeta. Ako zelis ozbiljno rezati - na to moras djelovati.

I.
igorl is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 11:19   #85
Quote:
igorl kaže: Pogledaj post
Tko te pita zelis li takvu drzavu ili ne. To je ono sto imas.

Ajdmo onda - na vlasti si.

Sto bi napravio za rasterecenje budzeta... opcije:

1) Smanjiti penzije na pola
2) Ukinuti penzije polovici penzionera
3) 50% ljudi gubi pravo na HZZO-u
4) Ukinuti javno skolstvo
5) Policija samo u bogate kvartove, getoizacija kao u USA

Zaboravi par sto milijuna godisnje koji odu na korupciju. To je ko petarda - velika buka malo stete. Penzije, zdravstvo i policija odnose 90% HR budzeta. Ako zelis ozbiljno rezati - na to moras djelovati.

I.
1 i 2) skresati one nezarađene (država je da bi prikrila kriminalnu privatizaciju slala u penzije šakom i kapom, lažne invalidske i sl.)
3) ne znam dovoljno brojke, ali izgleda mi pretjerano ... gdje se mogu naći podaci koliko je ukupno onih 15% što se izdvaja iz brutto plaća za zdravstvo ?
4) koliko točno košta školstvo ? ovo trenutno srozano u kojem djeca izlaze nepismena, roditelji kupuju kredu, a svaki uspjeh je rezultat samo dodatnog angažmana pojedinaca o vlastitom trošku
5) pa nije baš ni da ih sad ima u kvartovima

6) korupcija i kriminal su malo veća petarda
7) rezanje birokracije
Max Rockatansky is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 11:37   #86
Quote:
igorl kaže: Pogledaj post
Ali ne dao vam Bog da se razbolite ili vam penzija ne potraje. U Koreji uopce ne znaju sto to znaci penzija. Nema izraza za to. Njihov prijevod pojma "penzije" pojmovno je "otpremnina" obicno u iznosu 10 mjesecnih placa nakon sto ti stisnu otkaz sa 60 godina i baj baj mico.

Puhaha - u Koreji imas National Pension Service (NPS) koji je obavezan kao i nase mirovinsko i onda isto tako imas otpremninu kao i corporate pension system. Znaci dobijes nacionalnu penziju kao i otpremninu. A to za otpremninu dajes 8.3% place kroz cijeli radni vijek. Pa nije 10 placa i ajd bok.

Isto tako standard i place su tamo znatno vece. Tako da ti tijekom svog radnog vijeka si mozes ustedjeti i pripremiti se za penziju. Jer ne potrosis cijelu placu da prezivis od prvog do prvog. I cesto roditelji djeci daju pare za kupiti stan. A onda djeca isto tako imau dovoljno velik standard da pomognu i roditeljima. Da ne velim profit sharing bonuse koje dobivas od poslodavca itd.

I kod nas su tradicionalno djeca pomagali roditeljima kada je trebalo i kada su oni ostarjeli. Tu smo slicni sa kulturom - bar bili.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 11:55   #87
Quote:
Max Rockatansky kaže: Pogledaj post
1 i 2) skresati one nezarađene (država je da bi prikrila kriminalnu privatizaciju slala u penzije šakom i kapom, lažne invalidske i sl.)
Prijevremene. I dan danas to radi kada zeli smanjiti broj zaposlenih u nekoj svojoj drzavnoj firmi (HZ, HRT, HAC, itd). Ali sto napraviti sa tim ljudima? Mislim hoces neces poslali su te u penziju. Imao si 40/50 godina tada. Sada imas 60/70 godina a i ako si nesto i mladji te firme vise nema i potreba za tvojim radnim znanjem vise ne postoji - ako im ukines penziju na koju su te natjerali sto da taj covjek napravi? Objesi se? A nit kriv nit duzan.

Mislim to je veliki problem; ja se slazem. I jako puno para odlazi na njega. Ali koje je rjesenje?

Quote:
3) ne znam dovoljno brojke, ali izgleda mi pretjerano ... gdje se mogu naći podaci koliko je ukupno onih 15% što se izdvaja iz brutto plaća za zdravstvo ?
Ukupno na godisnjoj razini? Ne znam. Ali mito i korupcija za nabavu materijala za bolnice, opremu, ljekove - tu se izgubi gro para. Da je to sve po PS-u bilo bi puno vise love za zdrastvo. Nastavno, i korupcija svugdje drugdje.

Iako ja realno bih htio da imamo zdrastvo kako treba i skolstvo kako treba, te policiju i vatrogasce. I to sam spreman financirati od svoje bruto place. Ako to nemam - onda mi niti ne treba drzava. Lijepo idem na neku planinu u kolibu i ajd bok.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 11:59   #88
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Prijevremene. I dan danas to radi kada zeli smanjiti broj zaposlenih u nekoj svojoj drzavnoj firmi (HZ, HRT, HAC, itd). Ali sto napraviti sa tim ljudima? Mislim hoces neces poslali su te u penziju. Imao si 40/50 godina tada. Sada imas 60/70 godina a i ako si nesto i mladji te firme vise nema i potreba za tvojim radnim znanjem vise ne postoji - ako im ukines penziju na koju su te natjerali sto da taj covjek napravi? Objesi se? A nit kriv nit duzan.

Mislim to je veliki problem; ja se slazem. I jako puno para odlazi na njega. Ali koje je rjesenje?



Ukupno na godisnjoj razini? Ne znam. Ali mito i korupcija za nabavu materijala za bolnice, opremu, ljekove - tu se izgubi gro para. Da je to sve po PS-u bilo bi puno vise love za zdrastvo. Nastavno, i korupcija svugdje drugdje.

Iako ja realno bih htio da imamo zdrastvo kako treba i skolstvo kako treba, te policiju i vatrogasce. I to sam spreman financirati od svoje bruto place. Ako to nemam - onda mi niti ne treba drzava. Lijepo idem na neku planinu u kolibu i ajd bok.
Zašto bi ovi bili privelegirani ????
Zbog njihovih penzija narod treba plaćati dodatne poreze ?
A zašto oni ne bi slijedili sudbinu ovih:
http://www.057info.hr/vijesti/2014-0...rskoj-zupaniji

Po zakonu su uništene sve tvrtke u Zadarskoj županiji

Neki su po zakonu uništavani, a neki su po zakonu privilegirani.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 12:09   #89
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Zašto bi ovi bili privelegirani ????
Zbog njihovih penzija narod treba plaćati dodatne poreze ?
A zašto oni ne bi slijedili sudbinu ovih:
http://www.057info.hr/vijesti/2014-0...rskoj-zupaniji

Po zakonu su uništene sve tvrtke u Zadarskoj županiji

Neki su po zakonu uništavani, a neki su po zakonu privilegirani.
Ma ja se s tobom slazem. I ja placam te necije penzije od svoje place, umjesto da ja dobijem veci netto iznos.

Pitanje je bilo - dodjes na vlast i sto sada?

I da unistene su firme. Unistena ce biti i Petrokemija sada, kao i zeljezara Sisak, kao i Badel, kao i Imunoloski - da bi netko uzeo 100 tisuca EUR-a mita a napravio milionsku stetu za cijelu drzavu i ljude.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 12:17   #90
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
... A nit kriv nit duzan.
Mislim to je veliki problem; ja se slazem. I jako puno para odlazi na njega. Ali koje je rjesenje?
Ok, nije baš ni nedužan ... ne može se baš pravit toliko slijep pa ne vidjeti razlike u uloženom trudu i radu u usporedbi sa nekim privatnikom koji ovisi isključivo o tržištu i kvaliteti svojih proizvoda ili usluga.

Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Ukupno na godisnjoj razini? Ne znam. Ali mito i korupcija za nabavu materijala za bolnice, opremu, ljekove - tu se izgubi gro para. Da je to sve po PS-u bilo bi puno vise love za zdrastvo. Nastavno, i korupcija svugdje drugdje.
Da, i meni se čini da je ona petarda, kako ju Igor zove, puno veća.

Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Iako ja realno bih htio da imamo zdrastvo kako treba i skolstvo kako treba, te policiju i vatrogasce. I to sam spreman financirati od svoje bruto place. Ako to nemam - onda mi niti ne treba drzava. Lijepo idem na neku planinu u kolibu i ajd bok.
Naravno, ni meni ne pada napamet osporavati taj smisao poreza ... ali plaćati nesposobnu državu, to baš i ne želim. Npr. kolegama i klijentima vani ne mogu nikako objasniti pojam neplaćanja, odnosno totalnu nebrigu države da mi bar malo pomogne naplatiti potraživanja a time i njen PDV, veći porez na moju potrošnju itd. umjesto da prešutno odobrava da nekog lopova štiti partijska knjižica i korumpirano pravosuđe. Što se tiče posla i zarade, tu se slažem sa Guudom, nemam ništa protiv da plaćam što više poreza, samo je pitanje komu i za što.
Max Rockatansky is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 13:00   #91
Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
Bespotrebno trolaš jer ne znaš što bi drugo napisao. Odgovor na tvoje pitanje sam već napisao u temi. Na nekretninu stvarne vrijednosti cca. 1.3mil kn te procjenjene vrijednosti od strane porezne uprave prilikom kupovine prije 6 godina u iznosu od 1.000.000,00 kn ću plaćati cca. 50-60kn mjesečno. Znači cca. 0,006% mjesečno. Ajd ti se uhvati tipfelera još 256 puta dokazujući da nije tipfeler jer nemaš o čemu drugo pisti. To se može shvatiti iz iz rečenice "u rangu trenutne komunalne nakade", osim ako nisi retardiran pa ne možeš pročitati rečenicu do kraja. Ustvari umjesto trenutne piše trenune, ajd uhvati se i toga, veliki poduzetniče.
Znači, ti si uvjeren da ćeš na nekretninu vrijednosti milijun kuna, plaćati 50-60 kn mjesečno? Zaista si toliko naivan ili si zlonamjeran? Ja kažem ovo drugo.

Ne hvatam se ja nikakvih tipfelera. Meni uopće nije jasno odakle tebi ti postoci i zašto si toliko uvjeren u njih, kao da su u kamen upisani.

BTW, ja nisam poduzetnik. Ti se preseravaš kako si privatnik već 20 godina, a ja samo kažem da si ti privatnik moj kurac. Da ti pojasnim - lažeš.

Quote:
igorl kaže: Pogledaj post
Gle - ako zelis drzavu sa 2M umirovljenika, 300k nezaposlenih i invalida s potporom, 1M djece / studenata i 500k zaposlenih od cega 200k u javnim sluzbama kako bi usluzivali gore navedenih 3.3M, moras nekako porez dobiti i od tih 3.3M a ne samo od 300k koji realno nesto privredjuju.
Ne znam tko želi takvu državu? Treba napraviti reviziju svih povlaštenih mirovina, kao i srezati državnu i lokalnu samoupravu, tu bi uštede bile već u milijardama kuna.



Quote:
Zalosno ali istinito je da vecini ljudi zivotno djelo neka extra nekretnina, ali ona trenutno ne hrani tisuce doktora, prosvjetara, policajaca, vojnika koji su nam potrebni. A polako bi trebala poceti. UGL - podrzavam.



I.

Samo podržavaj. Požalit ćeš zbog svoje podrške.

Quote:
igorl kaže: Pogledaj post
Ljudi moji. Moj savjet vam je da proputujete po svijetu i pogledate tko uzdrzava starce van domene djelovanja Franje Josipa i njegove definicije penzije kao mjesecne rente...

Pomoci cu vam - djeca. A ne da dijete lezi doma ceskajuci jaja, a mater otac djed i baka lome ledja hranci ga.

Svi vadite primjere kako je ovdje i ondje bolje jer su place vece, a zanemarujete socijalna prava. Da i Irskoj je bolje dok si mlad i zdrav jer ne placas nikakve poreze i mirovinsko.
Ali ne dao vam Bog da se razbolite ili vam penzija ne potraje. U Koreji uopce ne znaju sto to znaci penzija. Nema izraza za to. Njihov prijevod pojma "penzije" pojmovno je "otpremnina" obicno u iznosu 10 mjesecnih placa nakon sto ti stisnu otkaz sa 60 godina i baj baj mico.

I.

Odakle ti ove laži o Koreji? Zar je to uopće potrebno komentirati?

Quote:
igorl kaže: Pogledaj post
Tko te pita zelis li takvu drzavu ili ne. To je ono sto imas.

Ajdmo onda - na vlasti si.

Sto bi napravio za rasterecenje budzeta... opcije:

1) Smanjiti penzije na pola
2) Ukinuti penzije polovici penzionera
3) 50% ljudi gubi pravo na HZZO-u
4) Ukinuti javno skolstvo
5) Policija samo u bogate kvartove, getoizacija kao u USA

Zaboravi par sto milijuna godisnje koji odu na korupciju. To je ko petarda - velika buka malo stete. Penzije, zdravstvo i policija odnose 90% HR budzeta. Ako zelis ozbiljno rezati - na to moras djelovati.

I.

1. Ukinuti povlaštene mirovine odnosno napraviti reviziju svih takvih.
2. Ukinuti milijun općina i županija te smanjiti broj zaposlenika državne i lokalne uprave.

To za početak.


Отправлено с моего iPhone используя Tapatalk Pro
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 13:32   #92
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Odakle ti ove laži o Koreji? Zar je to uopće potrebno komentirati?
U Koreji sam bio neko vrijeme i pricao s njima. Broj ljudi bez penzije je ogroman.

Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Treba napraviti reviziju svih povlaštenih mirovina, kao i srezati državnu i lokalnu samoupravu, tu bi uštede bile već u milijardama kuna.

1. Ukinuti povlaštene mirovine odnosno napraviti reviziju svih takvih.
2. Ukinuti milijun općina i županija te smanjiti broj zaposlenika državne i lokalne uprave.

To za početak.
Dakle - ti si za moje opcije:

1) Smanjiti penzije na pola
2) Ukinuti penzije polovici penzionera

Te svoja opcija: centralizacija.

Valid option. Jel bi se usudio rec nekom branitelju naoruzanom do zuba koji se po centru zagreba smije setati s plinskom bocom nekaznjeno da nema vise penzije za njega?
I kako bi rezao invalidske mirovine. Po udovima? fale ti ruke i noge = 100% dobijes, samo noge, 50%, samo jedna ruka ti fali - samo 25% invalidske - sori.

Moras shvatiti da nije moguce "revidirati" 99% mirovina jer su dodijeljene po zakonu. Mozes ih samo ukinuti.

Dakle - ako netko ima PTSP - ne mozes nikako revidirati i reci da bas stanoviti Mirko nema PTSP jer u suprotnom trebas procesuirati i osuditi osobu koja je inicialno dala dijagnozu. Sad mi reci kojim bi mehanizmom to ucinio za dijagnozu od prije 20 godina nekom strucnjaku psihijatrije? Plus trosak takvog zasebnog odlucivanja bi bio toliko golem da bi bio neisplativ. Pa to pomnozi sa 500k "branitelja" koji cekaju nesto. Da trosak procesa kosta samo 10000 kn (malo sam rekao), to ti je cifra od min 5 MLRD kuna za proces koji ces izgubiti u 90% slucajeva.

Sto mozes ucinti je napisati zakon da "Nema vise mirovina braniteljima invalidima". Ili smanjuje se mirovina braniteljima invalidima za xy%. Po uravnilovci.

I.

Zadnje uređivanje igorl : 26.04.2017. at 13:48.
igorl is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 13:43   #93
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Znači, ti si uvjeren da ćeš na nekretninu vrijednosti milijun kuna, plaćati 50-60 kn mjesečno? Zaista si toliko naivan ili si zlonamjeran? Ja kažem ovo drugo.
Ti puno brbljaš, a ništa ne kažeš. Kako znaš da neću plaćat 50-60kn? Rekla ti baba vanga? Bacio si grah?

I btw., ne piše da sam poduzetnik. Ne piše ni da radim, o čemu je već netko kenjao, dapače, nezaposlen sam i kao takav bi trebao najviše kenjat zbog poreza, valjat šupljoglave parole "pa kako da ja nezaposlen platim porez, od čega" i sl.. Ne sumnjam da bi u tom slučaju dobio podršku kokoški koje na ovoj temi prosipaju takve gluposti.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 13:46   #94
Quote:
igorl kaže: Pogledaj post
U Koreji sam bio neko vrijeme i pricao s njima. Broj ljudi bez penzije je ogroman.

I.
I ja sam bio godinama, radio tamo i uplacivao u njihov penzioni fond. Dapace fali mi jos par godina (10 je minimum) da kada i ovdje odem u penziju da dobivam i njihovu.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 13:47   #95
Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
Ti puno brbljaš, a ništa ne kažeš. Kako znaš da neću plaćat 50-60kn? Rekla ti baba vanga? Bacio si grah?

I btw., ne piše da sam poduzetnik. Ne piše ni da radim, o čemu je već netko kenjao, dapače, nezaposlen sam i kao takav bi trebao najviše kenjat zbog poreza, valjat šupljoglave parole "pa kako da ja nezaposlen platim porez, od čega" i sl.. Ne sumnjam da bi u tom slučaju dobio podršku kokoški koje na ovoj temi prosipaju takve gluposti.

znači u pitanju je jal?
nemaš nekretninu, nećeš plaćati ovaj porez...
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 13:48   #96
Quote:
igorl kaže: Pogledaj post
Sto mozes ucinti je napisati zakon da "Nema vise mirovina braniteljima invalidima". Ili smanjuje se mirovina braniteljima invalidima za xy%. Po uravnilovci.
I.
Ta je ekipa je vec sada 60+ i pocinje ce polako umirati. Sto je tu je i tu se nista bas realno ne moze kako si i napisao primjerima; nazalost. No treba napraviti zdrave temelje za naredne generacije i gospodarstvo pa ce biti i love za proracun i poreze.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 13:49   #97
Quote:
all_or_nothing kaže: Pogledaj post
znači u pitanju je jal?
nemaš nekretninu, nećeš plaćati ovaj porez...
Guud je tvrdio da je privatnik vec 20 godina i da ima nekretnine. A sada kao nije privatnik...neka se odluci sto je LOL
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 13:50   #98
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Porez na nekretninu vrijednosti 100 000 eura
nema vrijednosti nekretnine.

"Podsjetio je da se temeljem Zakona o lokalnim porezima od 1. siječnja 2018. godine ukida komunalna naknada, a umjesto nje uvodi se porez na nekretnine.

Ne mijenja se ništa u iznosima, samo komunalna naknada postaje porez na nekretnine koji će biti puno pravičniji od komunalne naknade i to zbog uvođenja kriterija dobi i stanja nekretnine, rekao je Kuščević.

"Dakle, nema govora o novom nametu, a renta nije zamjena za komunalnu naknadu već za komunalni doprinos i plaća se samo jednom, prilikom ishođenja akta za gradnju", rekao je Kuščević."
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 14:00   #99
Quote:
igorl kaže: Pogledaj post
U Koreji sam bio neko vrijeme i pricao s njima. Broj ljudi bez penzije je ogroman.
Očito ti baš nije išao korejski.

Quote:
Dakle - ti si za moje opcije:

1) Smanjiti penzije na pola
2) Ukinuti penzije polovici penzionera

Te svoja opcija: centralizacija.

Valid option. Jel bi se usudio rec nekom branitelju naoruzanom do zuba koji se po centru zagreba smije setati s plinskom bocom nekaznjeno da nema vise penzije za njega?
I kako bi rezao invalidske mirovine. Po udovima? fale ti ruke i noge = 100% dobijes, samo noge, 50%, samo jedna ruka ti fali - samo 25% invalidske - sori.

Moras shvatiti da nije moguce "revidirati" 99% mirovina jer su dodijeljene po zakonu. Mozes ih samo ukinuti.

Dakle - ako netko ima PTSP - ne mozes nikako revidirati i reci da bas stanoviti Mirko nema PTSP jer u suprotnom trebas procesuirati i osuditi osobu koja je inicialno dala dijagnozu. Sad mi reci kojim bi mehanizmom to ucinio za dijagnozu od prije 20 godina nekom strucnjaku psihijatrije? Plus trosak takvog zasebnog odlucivanja bi bio toliko golem da bi bio neisplativ. Pa to pomnozi sa 500k "branitelja" koji cekaju nesto. Da trosak procesa kosta samo 10000 kn (malo sam rekao), to ti je cifra od min 5 MLRD kuna za proces koji ces izgubiti u 90% slucajeva.

Sto mozes ucinti je napisati zakon da "Nema vise mirovina braniteljima invalidima". Ili smanjuje se mirovina braniteljima invalidima za xy%. Po uravnilovci.

I.

Mislim da sam bio jasan. Revizija je potrebna, jer se tu ne radi o 60+ generaciji samo. Imaš hrpe umirovljenika godišta 1975., 1976. i sl.

Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
Ti puno brbljaš, a ništa ne kažeš. Kako znaš da neću plaćat 50-60kn? Rekla ti baba vanga? Bacio si grah?
Ne. MMF mi je rekao:

https://www.imf.org/external/pubs/ft...13/wp13129.pdf



Quote:
I btw., ne piše da sam poduzetnik. Ne piše ni da radim, o čemu je već netko kenjao, dapače, nezaposlen sam i kao takav bi trebao najviše kenjat zbog poreza, valjat šupljoglave parole "pa kako da ja nezaposlen platim porez, od čega" i sl.. Ne sumnjam da bi u tom slučaju dobio podršku kokoški koje na ovoj temi prosipaju takve gluposti.

Napisao si da si privatnik već 20 godina. Ipak si samo lažov, kao što sam već ranije utvrdio.

Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Guud je tvrdio da je privatnik vec 20 godina i da ima nekretnine. A sada kao nije privatnik...neka se odluci sto je LOL

Lažov.

Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
nema vrijednosti nekretnine.



"Podsjetio je da se temeljem Zakona o lokalnim porezima od 1. siječnja 2018. godine ukida komunalna naknada, a umjesto nje uvodi se porez na nekretnine.



Ne mijenja se ništa u iznosima, samo komunalna naknada postaje porez na nekretnine koji će biti puno pravičniji od komunalne naknade i to zbog uvođenja kriterija dobi i stanja nekretnine, rekao je Kuščević.



"Dakle, nema govora o novom nametu, a renta nije zamjena za komunalnu naknadu već za komunalni doprinos i plaća se samo jednom, prilikom ishođenja akta za gradnju", rekao je Kuščević."

Ti malo trolaš ili?

https://www.imf.org/external/pubs/ft...13/wp13129.pdf


Отправлено с моего iPhone используя Tapatalk Pro
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 14:11   #100
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
"Podsjetio je da se temeljem Zakona o lokalnim porezima od 1. siječnja 2018. godine ukida komunalna naknada, a umjesto nje uvodi se porez na nekretnine ... rekao je Kuščević."
Ne znam zašto im ne vjerujem
Ako je već sve isto, zašto se uopće mijenja ? Da birokrati imaju čime opravdati svoju brojnost i lupanje novih pečata, nove urede i izmišljena radna mjesta ?
Meni to izgleda kao namjera da se novac iz donekle namjenskog fonda (izgradnja komunalne infrastrukture) usmjeri u veliku zajedničku poreznu vreću da se lakše zamete trag kad se iz nje bude grabilo. A vjerojatno im se sviđa i moćniji represivni aparat koji na raspolaganju ima Porezna.

Kad počiste kriminal i korupciju, pokrpaju sve rupe kuda curi javni novac, optimiziraju državnu upravu, onda možemo pričati o eventualno potrebnom povećanju poreza ... ali i dalje vjerujem da onda ne bi imali o čemu pričati.
Max Rockatansky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:45.