Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.05.2017., 09:07   #21
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
To je po meni forsiranje pozitive i prodavanje magle.

Neki od takvih misle da su pobrali svu pamet svijeta, a realno su egoisti.
Potpis

Danas su samo prozvani gurui nikli kao gljive nakon kiše.
Najčešća meta su im ljudi u problemima ili sa određenim kompleksima.

Svaki problem ima rješenje i bez ovakvih učenja.
Međutim, kod tih "škola" me smeta što iako non stop mantraju o pozitivi, miru, skladu...dok istovremeno nekog drugog tko ima problema ignoriraju jer su negativni i crpe im energiju.

Takve "škole" su po meni relevantne onoj : put do pakla je popločen dobrim namjerama.
Vitalina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 16:10   #22
Ja sam dozivjela od jedne takve isprane osobe da kad je od mene pomoc trazila da se nakacila ko pijavica, sto sam je pomogla bez nekog hvalisanja.
Kad je meni pomoc tribala ta me osoba doslovno makla sa telefonske slusalice (valjda da joj ne spustim frekvenciju)
Takoder kad se dogodilo da mi je uskocila s uslugom, postavila se ka da je ucinila neznan sta i cak mi rekla: Ja sam to privukla
Poanta rada ne sebi je u losim situacijama prepoznat svoju snagu i izdic se, ali dopustit da to izade iz nas, lose emocije izbacit iz sebe.
Nema osobe koja je super vesela hiperaktivna, sve joj ide po loju, svi imamo uspone i padove stvar je kako se s padovima nosimo.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 17:49   #23
@MajiFlafi

Ne znam kako ti, ali ja vidim učenje kao bolje razumijevanje prirode i ljudi.
Moje novostečeno znanje će mi pomoć da imam više suradnika jer mi suradnici pomažu.
Dogodit će se da ću naletit na nekog tko jednostavno ne želi razum. Ok. U tom slučaju činim ono što mi je preostalo.

Ljudi koji prolaze tečajeve da bi bili samo bolji u iskorištavanju drugih su u principu budale koji rade protiv sebe. Prije ili kasnije će shvatiti da ljudi nisu igračke.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 22:45   #24
Kroz rad na sebi možemo reći da se vrlo često događa da osoba promjeni realnost, a da na svjesnom nivou ne može to objasniti. Tu se obično događa jedan pomak koji često osobe osjete kroz tzv. AHA trenutak, kad dobiju iznenadni uvid i svoju realnost gledaju potpuno drugačijim očima. Zvuči jednostavno, zar ne? I jest jednostavno, samo što smo često robovi trenutačne realnosti koju nismo spremni napustiti.

A o šarlatanima , ide ona :

Obično oni kuhaju po onom starom dobro uhodanom receptu, ubaci malo istine, začini sa puno laži, izmiješaj dobro i serviraj na sobnoj temperaturi. Rulja će pokusati sve do zadnje kapi.

Zato :

"Ako je "originalna" ideja od početka kontaminirana nekim patološkim materijalom, cilj se ne može ostvariti i kao takva osuđena je na propast "
__________________
"Mnogi ljudi izgube zdravlje da bi stekli bogatstvo, a zatim izgube bogatstvo da bi vratili zdravlje." - A.J. Materi
“Kad bi ljudi očistili unutarnje zagađenje, tada bi prestali stvarati ono vanjsko.” Eckhart Tolle
"Istina je čudnija od fikcije, jer fikcija mora imati smisla" Mark Twain
L U N is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 15:44   #25
Quote:
L U N kaže: Pogledaj post
Kroz rad na sebi možemo reći da se vrlo često događa da osoba promjeni realnost, a da na svjesnom nivou ne može to objasniti. Tu se obično događa jedan pomak koji često osobe osjete kroz tzv. AHA trenutak, kad dobiju iznenadni uvid i svoju realnost gledaju potpuno drugačijim očima. Zvuči jednostavno, zar ne? I jest jednostavno, samo što smo često robovi trenutačne realnosti koju nismo spremni napustiti.
Realnost koju možeš promijeniti nije realnost. Nju možeš napustiti jedino s nogama naprijed.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 16:17   #26
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Realnost koju možeš promijeniti nije realnost. Nju možeš napustiti jedino s nogama naprijed.
Misliš kada prelazi iz realnosti u maštanje , kada nije svjestan ili kada nema uvid u pravo stanje stvari ?
__________________
"Mnogi ljudi izgube zdravlje da bi stekli bogatstvo, a zatim izgube bogatstvo da bi vratili zdravlje." - A.J. Materi
“Kad bi ljudi očistili unutarnje zagađenje, tada bi prestali stvarati ono vanjsko.” Eckhart Tolle
"Istina je čudnija od fikcije, jer fikcija mora imati smisla" Mark Twain
L U N is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 16:29   #27
Quote:
L U N kaže: Pogledaj post
Misliš kada prelazi iz realnosti u maštanje , kada nije svjestan ili kada nema uvid u pravo stanje stvari ?
Mislim da su sve te priče o tome kako čovjek 'bira vlastitu realnost' hrpa mirisnog stajskog gnoja. Društvenu realnost kroje oni koji imaju moć, a prirodni zakoni baš ne trzaju na naše preference. To što ću ja halucinirati da sam puna para neće promijeniti stanje na mom bankovnom računu. Barem ne u željenom smjeru.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 18:52   #28
Prilika ima nebrojeno i svaka od njih služi nam da se mijenjamo, a ne da ostajemo isti .
Spominješ iluziju kao promjenu percepcije stvarnosti , a zaboravljaš da ju stvaraš sam .
Promjenom fokusa mijenjamo i realnost .

Ako nam je um programiran da se fokusira na bol, strah i razočaranje, onda je to glav­na emocija koju ćemo u životu i osjećati, bez obzi­ra u kakvoj se materijalnoj situaciji nalazili ( bogati ili siromašni ).
__________________
"Mnogi ljudi izgube zdravlje da bi stekli bogatstvo, a zatim izgube bogatstvo da bi vratili zdravlje." - A.J. Materi
“Kad bi ljudi očistili unutarnje zagađenje, tada bi prestali stvarati ono vanjsko.” Eckhart Tolle
"Istina je čudnija od fikcije, jer fikcija mora imati smisla" Mark Twain
L U N is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 20:13   #29
Quote:
L U N kaže: Pogledaj post
Prilika ima nebrojeno i svaka od njih služi nam da se mijenjamo, a ne da ostajemo isti .
Spominješ iluziju kao promjenu percepcije stvarnosti , a zaboravljaš da ju stvaraš sam .
Promjenom fokusa mijenjamo i realnost .

Ako nam je um programiran da se fokusira na bol, strah i razočaranje, onda je to glav­na emocija koju ćemo u životu i osjećati, bez obzi­ra u kakvoj se materijalnoj situaciji nalazili ( bogati ili siromašni ).
Emocije nisu realnost.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 20:51   #30
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Emocije nisu realnost.
Odabir tvog emotivnog fokusa je izbor tvoje sljedeće realnosti .
__________________
"Mnogi ljudi izgube zdravlje da bi stekli bogatstvo, a zatim izgube bogatstvo da bi vratili zdravlje." - A.J. Materi
“Kad bi ljudi očistili unutarnje zagađenje, tada bi prestali stvarati ono vanjsko.” Eckhart Tolle
"Istina je čudnija od fikcije, jer fikcija mora imati smisla" Mark Twain
L U N is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 01:14   #31
Quote:
L U N kaže: Pogledaj post
Odabir tvog emotivnog fokusa je izbor tvoje sljedeće realnosti .
ali stvarnost emocija ne stvara vec je emocija "alat" koji omogucuje dozivljaj .. stvarnosti

emocija nije subjekt

covjek nije dio emocije nego je emocija njegov dio u dobru i zlu nije bitno .. dal se nekom svidja nes ili ne .. to ne mjenja stvarnost .. mjenja njegovu emociju .. dozivljaj .. interpretaciju .. a jos kad se pametni mozgic inspiriran jos manjim egom ukljuci .. da vidis prica

dakle stvarnost je da trcis a okolnost je znoj ... mozes se znojiti i bez trcanja .. ne znaci da u stvarnosti trcis .. da bi se znoio .. jelte
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 12:03   #32
Quote:
L U N kaže: Pogledaj post
Odabir tvog emotivnog fokusa je izbor tvoje sljedeće realnosti .
To mi je malo .

Ajde, mogla bih prihvatiti da odabir emotivnog fokusa utječe na buduće životne okolnosti, ali realnost je jedna. Mislim, bilo bi malo nezgodno da ih ima sedam i po milijardi.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 13:57   #33
To ko jedna ova sto ju znam iz kvarta, "prezivjela" rani razvodni brodolom i sad drzi relationship tecajeve i tecajeve odnosa s ljudima gdje uci ljudi kako da si budu super kao i ona. Inace je posvadjana sa svim susjedima Sve skupa mi to izgleda kao very elaborate denial shema - funkcionira dok ima polaznika tecajeva kojima prodaje maglu a oni ju hrane refleksijom da je ona super i oni zele biti takvi.
addx is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 15:26   #34
O kakvom emotivnom fokusu vi pričate?
Ako uzmemo za primjer realnu situaciju danas u HR. Osoba koja ima recimo oko 60 godina, nebitno kojeg je spola, dobije otkaz u firmi. Posao ne moze naci jer ga nema, jer ljudi ne zele zaposljavati starije osobe i jer uvijek mogu imati mlade ljude na izrabljivanje, pardon rad bez zasnivanja radnog odnosa. Kakav bi trebao biti emotivni fokus te osobe?
Dakle, jedna polaznica te skole (ne ista, ali valjda se budale na mene lijepe ko muhe, da slatka sam, ne ono drugo sta vam je palo napamet :P) ima ovakav dozivljaj te situacije: drzava nije kriva sto je osoba ostala bez posla, krive su okolnosti. Ne znam sto to znaci. Dakle, ako osoba zeli posao treba odselit gdje posla ima. Nebitno sta osoba ima tamo negdje gdje je dosad zivjela obitelj, prijatelje, nekakav dom. Ako zeli radit nek ode. Slusam zenu i ne vjerujem sta cujem. Pitala sam a sto u slucaju da osoba ne zeli odselit, sretna je tamo gdje je, ali jednostavno egzistencija postaje ugrozena. Odgovor je isao nekako ovako: da je egzistencija te osobe stvarno ugrozena onda bi odselila i nema se pravo zalit. Ako stvarno zeli posao onda ce otici tamo gdje ga ima, a ocito su vazniji obitelj i prijatelji pa onda ni ne treba toliko novac. Poanta je da si je osoba sad sama kriva sto ne radi i zeli ostati sa bracnim partnerom/partnericom i djecom. Na moju primjedbu da ipak ne moze svojim mislima stvorit posao, da mozda ne zeli odselit pred mirovinu jer voli svoj kraj, da mozda ako ne vidi gospodarstvo Hrvatske propada, ne mozemo bas reci da u HR ima posla, da ne mozes reci doktoru, inzenjeru, profesoru da sta se zali da posla nema, uvijek moze konobarit osoba kaze da je njihov izbor biti bez posla i da su si sami krivi. Za nju vanjske okolnosti koje ti utjecu na zivot jednostavno ne postoje.
Pa kako da se ne zapitas tko im puni glavu tim glupostima? Te "skole" treba zatvorit, sve je vise tih "samosvjesnih" budala. Znam, znam, ne treba se zivcirati oko toga, ali takve budale me jednostavno iznerviraju. Razgovori s trogodisnjakom su razumniji...
__________________
Tko nije jeo, nije živio.
Tko nije griješio, nije živio.
Tko nije pio, nije jeo. Dakle, pij da bi živio, nemoj griješit.
MajiFlafi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 15:38   #35
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
@MajiFlafi

Ne znam kako ti, ali ja vidim učenje kao bolje razumijevanje prirode i ljudi.
Moje novostečeno znanje će mi pomoć da imam više suradnika jer mi suradnici pomažu.
Dogodit će se da ću naletit na nekog tko jednostavno ne želi razum. Ok. U tom slučaju činim ono što mi je preostalo.

Ljudi koji prolaze tečajeve da bi bili samo bolji u iskorištavanju drugih su u principu budale koji rade protiv sebe. Prije ili kasnije će shvatiti da ljudi nisu igračke.
Nemam nista protiv ucenja, bas naprotiv. I ja bi voljela shvatit neka svoja ponasanja i reakcije bolje, a definitivno se naucit nosit s nekim stvarima za koje znam da su mi teske. Ali, ja zelim shvatit sebe, i shvacam da sam ja ja sa vlastitim strahovima, zeljama, percepcijom svijeta, da neke stvari vidim drugacije nego drugi. Ono sto je meni ogroman problem nekom drugom mozes biti najobicnija glupost preko koje prijedes i nastavis dalje. I ne mislim da je moj problem laksi ili tezi tudeg, svakom je njegov problem dovoljno tezak i bez mog misljenja o njemu. Ali, ja se nikad ne bi usudila tako omalovazit drugu osobu i reci da si je sam kriv za sve. Time ne pomazes, osoba koja prolazi tesko razdoblje samo moze mislit da ne vrijedi. Ponekad treba samo saslusati nekog, ponekad pitas da li mozes kako pomoci, ponekad mozes i nesto predlozit sve ovisi o situaciji. Ali, po meni, ne smijes covjeku reci sam si si kriv. Ako nista drugo, to je jako okrutno
__________________
Tko nije jeo, nije živio.
Tko nije griješio, nije živio.
Tko nije pio, nije jeo. Dakle, pij da bi živio, nemoj griješit.
MajiFlafi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 16:01   #36
Dali se to meni čini ili su tu neki današnji postovi nestali?

Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
To mi je malo .

Ajde, mogla bih prihvatiti da odabir emotivnog fokusa utječe na buduće životne okolnosti, ali realnost je jedna. Mislim, bilo bi malo nezgodno da ih ima sedam i po milijardi.
Pa svatko ima svoju ali istovremeno svojom realnošću utjeće na ovu objektivnu , borba sedam i pol milijardi individua za stvarnost.
New age ima vjerovatno neku začkoljicu kojom će to objasnit.
Tox is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 16:08   #37
Quote:
MajiFlafi kaže: Pogledaj post
O kakvom emotivnom fokusu vi pričate?
Ako uzmemo za primjer realnu situaciju danas u HR. Osoba koja ima recimo oko 60 godina, nebitno kojeg je spola, dobije otkaz u firmi. Posao ne moze naci jer ga nema, jer ljudi ne zele zaposljavati starije osobe i jer uvijek mogu imati mlade ljude na izrabljivanje, pardon rad bez zasnivanja radnog odnosa. Kakav bi trebao biti emotivni fokus te osobe?
Dakle, jedna polaznica te skole (ne ista, ali valjda se budale na mene lijepe ko muhe, da slatka sam, ne ono drugo sta vam je palo napamet :P) ima ovakav dozivljaj te situacije: drzava nije kriva sto je osoba ostala bez posla, krive su okolnosti. Ne znam sto to znaci. Dakle, ako osoba zeli posao treba odselit gdje posla ima. Nebitno sta osoba ima tamo negdje gdje je dosad zivjela obitelj, prijatelje, nekakav dom. Ako zeli radit nek ode. Slusam zenu i ne vjerujem sta cujem. Pitala sam a sto u slucaju da osoba ne zeli odselit, sretna je tamo gdje je, ali jednostavno egzistencija postaje ugrozena. Odgovor je isao nekako ovako: da je egzistencija te osobe stvarno ugrozena onda bi odselila i nema se pravo zalit. Ako stvarno zeli posao onda ce otici tamo gdje ga ima, a ocito su vazniji obitelj i prijatelji pa onda ni ne treba toliko novac. Poanta je da si je osoba sad sama kriva sto ne radi i zeli ostati sa bracnim partnerom/partnericom i djecom. Na moju primjedbu da ipak ne moze svojim mislima stvorit posao, da mozda ne zeli odselit pred mirovinu jer voli svoj kraj, da mozda ako ne vidi gospodarstvo Hrvatske propada, ne mozemo bas reci da u HR ima posla, da ne mozes reci doktoru, inzenjeru, profesoru da sta se zali da posla nema, uvijek moze konobarit osoba kaze da je njihov izbor biti bez posla i da su si sami krivi. Za nju vanjske okolnosti koje ti utjecu na zivot jednostavno ne postoje.
Pa kako da se ne zapitas tko im puni glavu tim glupostima? Te "skole" treba zatvorit, sve je vise tih "samosvjesnih" budala. Znam, znam, ne treba se zivcirati oko toga, ali takve budale me jednostavno iznerviraju. Razgovori s trogodisnjakom su razumniji...
Te su "škole" namijenjene ljudima koje imaju viška vremena i novaca. Dakle, ekipi kojoj je već u startu teško shvatiti ljude koji imaju realne probleme. Na tečaju nauče kako se zbog toga ne bi trebali osjećati krivima, pa postaju još nepodnošljiviji.

Lajfkauči su pak posebna sorta. Znam ih par i zajedničko im je to što nitko od njih nije baš normalan.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 16:17   #38
Quote:
Tox kaže: Pogledaj post
Dali se to meni čini ili su tu neki današnji postovi nestali?
Mislim da si promijenio realnost.

Quote:
Tox kaže: Pogledaj post
Pa svatko ima svoju ali istovremeno svojom realnošću utjeće na ovu objektivnu , borba sedam i pol milijardi individua za stvarnost.
New age ima vjerovatno neku začkoljicu kojom će to objasnit.
Ali to nije sve! Budući da nečime odabireš svoju sljedeću realnost, to znači da imaš izbor od nekoliko realnosti. Kao u slastičarni, recimo. Zatim, imaš sadašnju realnost i preko nekoliko prošlih. Kamo odlaze rabljene realnosti? Jel ih netko reciklira? Uredno odlaže na deponij? Mislim da ne.

Vrijeme je da zaustavimo to zagađenje! Budimo nadrealni!
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 16:22   #39
Da, mislim da su nestali postovi. Mislim da su bila 3 zaredom od Zvrkic Zvrka. A steta, bas sam bila lijepo pohvaljena
__________________
Tko nije jeo, nije živio.
Tko nije griješio, nije živio.
Tko nije pio, nije jeo. Dakle, pij da bi živio, nemoj griješit.
MajiFlafi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 16:32   #40
Quote:
MajiFlafi kaže: Pogledaj post
Da, mislim da su nestali postovi. Mislim da su bila 3 zaredom od Zvrkic Zvrka. A steta, bas sam bila lijepo pohvaljena
E tako je

Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Mislim da si promijenio realnost.
Eh ... ne baratam pažljivo sa zakonom privlačenja ...
(nije da želim vrijeđat praktikante istog, koga veseli - meni drago)

Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Ali to nije sve! Budući da nečime odabireš svoju sljedeću realnost, to znači da imaš izbor od nekoliko realnosti. Kao u slastičarni, recimo. Zatim, imaš sadašnju realnost i preko nekoliko prošlih. Kamo odlaze rabljene realnosti? Jel ih netko reciklira? Uredno odlaže na deponij? Mislim da ne.
Infinite diversity in infinite combination
Tox is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:56.