Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.06.2017., 09:47   #61
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
1.Mojsijeva ne ukazuje na 'Bog živi u raju'.

1.Mojsijeva ne ukazuje na 'ljudi sišli s neba i na nebo će se vratiti'.


Dapače, 1.Mojsijeva jasno kategorički razdjeljuje Boga i ljude. Po mjestu stanovanja.
Mojsije je također na nekom takvom mjestu.Henok, Ilija...

Quote:
Henok je hodio s Bogom, potom iščeznu; Bog ga uze.
(Vjerom Henok bi prenesen da ne vidi smrti te iščeznu jer ga je prenio Bog.)

I dok su tako išli i razgovarali, gle: ognjena kola i ognjeni konji stadoše među njih i Ilija u vihoru uziđe na nebo.


Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Zašto ne proučavate Stari Zavjet? Bojite li se da će vam razrušiti vaše neutemeljene vjere?
Eto, dao sam ti par citata iz SZ.

Btw, znaš što je milenijum? Poslije Isusovog 2. dolaska, pravednici će biti uzneseni na neko drugo mjesto za taj period, a to mjesto nije Zemlja, dakle gdje?
__________________
Ribe su morale biti strašno ljute kad su prvi put izašle na plažu i uzdržavale se da ne udahnu dok im otpadnu škrge i razviju se pluća. Ali kad ozbiljno odlučiš da evoluiraš, nema više natrag.
Markanm is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 22:03   #62
Quote:
Markanm kaže: Pogledaj post
Mojsije je također na nekom takvom mjestu.Henok, Ilija...

Eto, dao sam ti par citata iz SZ.

Btw, znaš što je milenijum? Poslije Isusovog 2. dolaska, pravednici će biti uzneseni na neko drugo mjesto za taj period, a to mjesto nije Zemlja, dakle gdje?


"dao" si mi par citata (?)

o men, sori al io imam kontra narcisoidnosti


ljudi moji
jeste li skontali da tu nitko nikom ništa ne daje osim eventualno Bog Stvoritelj

a
taj Svemogući Bog zasigurno nikom nije dao nazovi vidike 'pravednike ćemo prvo skloniti tam nekam na nebo dok ne raščistimo zemlju pa kad zemlju raščistimo pravednike ćemo vratiti natrag na zemlju tako da žive ko u edenu'
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 22:22   #63
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post

a
taj Svemogući Bog zasigurno nikom nije dao nazovi vidike 'pravednike ćemo prvo skloniti tam nekam na nebo dok ne raščistimo zemlju pa kad zemlju raščistimo pravednike ćemo vratiti natrag na zemlju tako da žive ko u edenu'
E, baš tako nekako, pravednici će biti sklonjeni nekam na nebo nakon Isusovog 2.dolaska, tijekom milenijuma, a zemlja će biti 'rebuild' po povratku, sve ti lijepo piše.
__________________
Ribe su morale biti strašno ljute kad su prvi put izašle na plažu i uzdržavale se da ne udahnu dok im otpadnu škrge i razviju se pluća. Ali kad ozbiljno odlučiš da evoluiraš, nema više natrag.
Markanm is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 23:34   #64
Quote:
Markanm kaže: Pogledaj post
E, baš tako nekako, pravednici će biti sklonjeni nekam na nebo nakon Isusovog 2.dolaska, tijekom milenijuma, a zemlja će biti 'rebuild' po povratku, sve ti lijepo piše.
Baš šteta što to nigdje al nigdje ne piše u Bibliji.


Zašto ljudi odmah po smrti ne idu u raj?

Zato što je Bog rekao po smrti idete pod zemlju i tu 'spavate'. I samo se popovi usude pričati umjesto Boga tj. izazivati mrtve iz groba dok im još nije vrijeme za uskrsnuće.

(otvori Evanđelja pa uvidi da Isus Krist je za Mojsija rekao još uvijek je u grobu, nikud otišao)
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 15:08   #65
Prije svega bi trebali ustanoviti što je to Raj.
U Raju smo svi sretni, jel tako?
Zašto smo svi sretni? Zato što nam se događaju samo stvari koje nas čine sretnima.
Što ako je npr. osoba koju volim (majka, brat, sestra, sin, kćer) završila u paklu?
Kako mogu biti sretan u Raju bez te osobe?

Nemoj mi reći da će me Raj lišit potrebe za tom osobom jer u tom slučaju nemam slobodnu volju u Raju. Ako nemam slobodnu volju već me drogiraš da budem happy, onda se ne radi o Raju nego umobolnici.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 15:47   #66
Raj je namjenjen narcisoidnim ljudima a pakao je onima koji nekoga vole.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 21:21   #67
Pakao kao mjesto vječitih muka ne postoji, nitko ne zaslužuje takvu kaznu. Bog je dobar da bi takvo što namjenio bilo komu.
shaganappi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 22:21   #68
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Prije svega bi trebali ustanoviti što je to Raj.
U Raju smo svi sretni, jel tako?
Zašto smo svi sretni? Zato što nam se događaju samo stvari koje nas čine sretnima.
Što ako je npr. osoba koju volim (majka, brat, sestra, sin, kćer) završila u paklu?
Kako mogu biti sretan u Raju bez te osobe?


Nemoj mi reći da će me Raj lišit potrebe za tom osobom jer u tom slučaju nemam slobodnu volju u Raju. Ako nemam slobodnu volju već me drogiraš da budem happy, onda se ne radi o Raju nego umobolnici.
Bog ima specijalni plan: https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...1&postcount=53

Unutar jedne obitelji će se naći da će na primjer: djed u raju a baka u paklu, sestra u paklu a brat u raju, majka u paklu a otac u raju. I tako dalje. Kako ću ja onda moći uživati u blagodatima raja, a znam da mi se majka, sestra i djed prže u paklu na laganoj vatri. Kako ću ja uživati u rajskim đakonijama, a Lucifer upravo izlijeva rastaljeno olovo mojoj sestri u usta. Kako ću se ja izležavati na obalama nebeskog oceana, a znam da Sotona sada zabija užarene čavliće pod nokte mome djedu u paklu. Tko će onda uopće moći uživati u rajskim aktivnostima, ako ima ovakvih saznanja? Moj je prijatelj šaljivđija govorio da će svi oni koji završe u raju morati biti dobro izdrogirani. Samo takav čovjek će moći uživati gledajući lice Svevišnjega. Ali se onda postavlja pitanje što je to uopće naša svijest, ako ova mora biti pod utjecajem specijalnih rajskih opijata. Da možda Bog ne namjerava svih nas koji idu u raj najprije hipnotizirati, tako da se ne bi pitali gdje su naši preostali najmiliji. Ili će nam Boga dati surogate za one najdraže koji su nam u paklu. Kao što muslimani imaju rajske djevice i Jusufe, valjda ćemo imati i umjetnu rodbinu. Mi ćemo jadni misliti da je to naša prava majka i sestra, a ono ćorak. Prava majka i sestra su u paklu, a Bog nam je uvalio kukavičje jaje u obliku nekih anđelastih stvorova koji su totalno isti kao naši najmiliji.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 22:28   #69
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Odakle vam samo ovakve gluposti ispadaju...
__________________
Ribe su morale biti strašno ljute kad su prvi put izašle na plažu i uzdržavale se da ne udahnu dok im otpadnu škrge i razviju se pluća. Ali kad ozbiljno odlučiš da evoluiraš, nema više natrag.
Markanm is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 22:36   #70
Ispadaju iz daljnjeg razmišljanja o paklu. Pokazuje svu apsurdnost ideje o paklu kao mjestu vječitih muka.
shaganappi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 22:47   #71
U raj idu samo gole glave a s sesirom zaboravi.
Dok kod zena je obrnuto.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 20:35   #72
Quote:
shaganappi kaže: Pogledaj post
Ispadaju iz daljnjeg razmišljanja o paklu. Pokazuje svu apsurdnost ideje o paklu kao mjestu vječitih muka.
Čoek više ne zna što reči osim... sve u svemu ispali su iz sveopčih duhovnih motiva, nema enog einog da se drže, sveopća konfuza čemu zašto?, pa gle čudnovato nešto, neki bi htjeli biti pametni preko Svetog pisma, a to kad se zbude ode pamet niz provaliju... a kako pamet vratiti?, pa lako, vrati se Svetom pismu i amen
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 20:40   #73
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Čoek više ne zna što reči osim... sve u svemu ispali su iz sveopčih duhovnih motiva, nema enog einog da se drže, sveopća konfuza čemu zašto?, pa gle čudnovato nešto, neki bi htjeli biti pametni preko Svetog pisma, a to kad se zbude ode pamet niz provaliju... a kako pamet vratiti?, pa lako, vrati se Svetom pismu i amen
Problem je kad misliš da je Isus nastao iz Svetog pisma, a ne da je Sveto pismo nastalo iz Isusa
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 20:40   #74
Pakao postoji to je ponavljanje jednog te istoga iako znas da je to lose.
To su vjenici kojima nema spasa.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 21:43   #75
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Problem je kad misliš da je Isus nastao iz Svetog pisma, a ne da je Sveto pismo nastalo iz Isusa
Oho! skoro pa zamka...


Svem Pismu koja je Bog Stvoritelj odaslao ljudima, Isus je bio ili ne, prisutan?
Ako je (a vjerujemo da je) u tom slučaju ga ipak ne bismo smatrali Bogom koji piše pismo ljudima na Zemlji.
Jer gle, kad ti pišeš pismo nekome a ja prisustvujem gledam ti napisano, hm zasigurno ne bi značilo unatoč tome što sam znala napisao si to i to, da sam ja ta koja im poslala.

Detalji reču puno toga...
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 00:03   #76
dobro odma, nebitno to.

mene zanima nešto drugo. ako je u raju vječna gotiva, a u paklu vječna patnja, što se dogodi u slučaju da recimo...roditelji odu u raj a djeca u pakao.

jel može taj roditelj u raju bit vječno sretan sa spoznajom da mu dijete vječno pati
Samo jako! 1994 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 00:50   #77
Quote:
Samo jako! 1994 kaže: Pogledaj post
mene zanima nešto drugo. ako je u raju vječna gotiva, a u paklu vječna patnja, što se dogodi u slučaju da recimo...roditelji odu u raj a djeca u pakao.

jel može taj roditelj u raju bit vječno sretan sa spoznajom da mu dijete vječno pati
"Sveti" Toma Akvinski, katolički apologet/teolog/ideolog, ustvrdio je da roditelji sretnih lica uživaju promatrajući kako gore, plaču, škrguću zubima i muče se užasno njihova djeca u paklu.

'Da bi svetci mogli više uživati u njihovu blaženstvu i Božjoj milosti, dobivaju savršen pogled na kaznu prokletih.'
Sveti Toma Akvinski

”. , , Svetci na nebu jasno znaju sve što se događa i putnicima (wayfarers ?) i prokletima."
St. Thomas Aquinas
Mrzit će ga. Majka će gledati iz raja na vlastita osudjena sina u paklu bez da se trgne, kao da ga nikad nije poznavala. ("Bolje za njega da se nikad nije rodio" - Mk 14,21).

They will abhor him. A mother will look from paradise upon her own condemned son in hell without being moved, as though she had never known him. ("Better for him had he never been born" - Mk. 14:21).'
St. Anthony Mary Claret



"Njihova volja se tako sjedinjuje s Mojom, da otac ili majka koji vide svoga sina ili sina koji gleda svog oca ili majku u paklu, ne uznemiravaju se, a čak su i zadovoljni kad su ih vidjeli kažnjene kao Moje neprijatelje. Jer se u svemu slažu sa Mnom, a njihove želje su sve zadovoljene. Želja blagoslovljenog je vidjeti Moju slavu u vama putnicima, koji ste hodočasnici, zauvijek krenuli prema smrti.
"Bog", Sveta Katarina iz Siene, "Dijalog Djevice Seraphe"

*** (pitam se kako te iste "majke ili očevi ili djeca", koji vjeruju u takvu priču, gledaju za života na svoje članove obitelji koji ne dijele njihovu vjersku revnost prema katoličanstvu?

Isus: "Tko me želi slijediti mora zamrziti svoje roditelje, obitelj!")

"Bog je apsolutno Dobro", pa kako bi mogli ovi u raju posumnjat da je Bog nepravedan, što je njihovu djecu pobacao u ognjeno jezero.

Bog je dobar, jer tako piše u Bibliji, a ona je u pravu jer je to Riječ Božija, pa ne može pogriješiti.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304

Zadnje uređivanje Nepoznati : 08.06.2017. at 01:03.
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 00:57   #78
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
"Sveti" Toma Akvinski, katolički apologet/teolog/ideolog, ustvrdio je da roditelji sretnih lica uživaju promatrajući kako gore, plaču, škrguću zubima i muče se užasno njihova djeca u paklu.
Nije biblijski pisac. Stoga, zašto bismo usmjerili pažnju na njega.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 01:05   #79
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Nije biblijski pisac. Stoga, zašto bismo usmjerili pažnju na njega.
Vi, (Jehovini svjedoci?) svakako se ne osvrćete na katoličkoga sveca i teologa.
Kao niti katoličku ideju (Isusovu?) ognjenog jezera - pakla.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 01:16   #80
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Vi, (Jehovini svjedoci?) svakako se ne osvrćete na katoličkoga sveca i teologa.
Kao niti katoličku ideju (Isusovu?) ognjenog jezera - pakla.
Svidjelo se, napokon neko s ozbiljnom zadrškom pitanja u zagradi
i
zbilja nisam jedna od njih, pamtite to.


20 godina istrage vrijedilo je truda. Nije se pronašla paklena izvedba. Nije se pronašlo ni čistilište. Nije se pronašao ni nebeski raj.

Ali - ono što se pronašlo uzelo je srce ko posvojilo. I zato se razumiju samo oni kojima se desilo isto.
Jer
bez Jahvinog duha ljudi ostaju u nerazumjevanju. Eto je tako, amen.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:51.