Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.08.2017., 13:28   #1
"Razgovor s Bogom"

U kontaktima s vjernicima često čujem izraze poput "razgovor s Bogom", "molitva je razgovor s Bogom", "meni Bog govori"...

U molitvama čovjek riječi upućuje Bogu, no kako se dešava taj drugi smjer? Da bi se nešto moglo nazvati razgovorom, komunikacija mora biti dvosmjerna...

Pitanje je upućeno vjernicima, a zanimaju me iskreni odgovori i osobna tumačenja uz konkretne primjere iz vlastitog života...
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 14:43   #2
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
U kontaktima s vjernicima često čujem izraze poput "razgovor s Bogom", "molitva je razgovor s Bogom", "meni Bog govori"...

U molitvama čovjek riječi upućuje Bogu, no kako se dešava taj drugi smjer? Da bi se nešto moglo nazvati razgovorom, komunikacija mora biti dvosmjerna...

Pitanje je upućeno vjernicima, a zanimaju me iskreni odgovori i osobna tumačenja uz konkretne primjere iz vlastitog života...
Evo npr ovako,

jednom prilikom moj dobar prijatelj mi se povjerio da jedan naš poznanik ima problema sa zdravljem(psihičkih) i da to zna samo njegova obitelj(jer ga je sram što če javnost misliti) i da mu tablete baš i ne pomažu.

iako sam tog poznanika površno poznavao odlučio sam moliti Boga za njegovo ozdravljenje sljedečih 7 dana.

Ta molitva je bila moj razgovor s Gospodinom uz nakanu za ozdravljenje tog poznanika.

A ovako Bog odgovara ne njemu,nego meni...

5 tjedna poslije na druženju kod tog istog prijatelja,dolazi i taj poznanik...

Nakon neformalnog razgovora ,od svih mogučih prijatelja,bliskih poznanika,obitelji, on odluči se upravo meni povjeriti o svojoj bolesti (iako smo bili tek daljni poznanici), te jednom danu u kojom je nekakva neizmjerna toplina prolazila njegovim tijelom(rekao je da se osječao toliko voljeno od njemu nepoznate osobe), da nakon toga je ta bolest iščezla i potrebe za tabletama više nije bilo.


To se zove odgovor Boga na molitvu,te osobni dokaz, kojim Bog želi određenom vjerniku reči, da je njegova molitva urodila plodom.
__________________
Po pregorkoj muci Isusovoj ,Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Sveti Bože,Sveti Jaki Bože,Sveti Besmrtni Bože,smiluj se nama i cijelome svijetu.
zoki0307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 15:56   #3
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
Evo npr ovako,

jednom prilikom moj dobar prijatelj mi se povjerio da jedan naš poznanik ima problema sa zdravljem(psihičkih) i da to zna samo njegova obitelj(jer ga je sram što če javnost misliti) i da mu tablete baš i ne pomažu.

iako sam tog poznanika površno poznavao odlučio sam moliti Boga za njegovo ozdravljenje sljedečih 7 dana.

Ta molitva je bila moj razgovor s Gospodinom uz nakanu za ozdravljenje tog poznanika.

A ovako Bog odgovara ne njemu,nego meni...

5 tjedna poslije na druženju kod tog istog prijatelja,dolazi i taj poznanik...

Nakon neformalnog razgovora ,od svih mogučih prijatelja,bliskih poznanika,obitelji, on odluči se upravo meni povjeriti o svojoj bolesti (iako smo bili tek daljni poznanici), te jednom danu u kojom je nekakva neizmjerna toplina prolazila njegovim tijelom(rekao je da se osječao toliko voljeno od njemu nepoznate osobe), da nakon toga je ta bolest iščezla i potrebe za tabletama više nije bilo.


To se zove odgovor Boga na molitvu,te osobni dokaz, kojim Bog želi određenom vjerniku reči, da je njegova molitva urodila plodom.
Polazeći od toga da ti vjeruješ da je to baš tako i ne ulazeći u analizu je li to slučajnost ili nije, to ne bi bio primjer razgovora nego uslišanja molitve.

Tvoja molitva je bila monolog, a ne razgovor tj. proces u kojem svoja znanja ili mišljenja izmjenjuju (najmanje) dvije osobe.

Da ne bi bilo zabune, evo i iz rječnika:
razgovor - izravna usmena razmjena mišljenja, stavova, dojmova itd. između dviju ili više osoba, izmjenjivanje govornih poruka (link)

Dakle, ovdje je tema 'razgovor s Bogom', a ne 'uslišava li Bog molitve' (moglo bi se i o tome u okviru neke druge teme, jasno).
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 17:39   #4
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
U molitvama čovjek riječi upućuje Bogu, no kako se dešava taj drugi smjer? Da bi se nešto moglo nazvati razgovorom, komunikacija mora biti dvosmjerna....
Komunikacija s druge strane dolazi telepatski, dakle kao konceptualni bljesak. Ponekad i kao riječ po riječ kada se obje strane slože na takvu vrstu kontrole glasovnog sustava primatelja informacija. U pravilu se šalje bljesak informacija koje treba prevesti na linearnu informaciju koju naš mozak može shvatiti.
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 17:54   #5
Quote:
LLSkylights kaže: Pogledaj post
Komunikacija s druge strane dolazi telepatski, dakle kao konceptualni bljesak. Ponekad i kao riječ po riječ kada se obje strane slože na takvu vrstu kontrole glasovnog sustava primatelja informacija. U pravilu se šalje bljesak informacija koje treba prevesti na linearnu informaciju koju naš mozak može shvatiti.
To je jedan od načina na koji nastaju vlastite ideje (kao 'bljesak'), na čemu temeljiš vjeru da se radi o vanjskom entitetu?

O kojem Bogu govoriš, kojoj vjeri pripadaš? (To je bitno radi lakšeg sporazumijevanja.)
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 18:48   #6
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
Evo npr ovako,

jednom prilikom moj dobar prijatelj mi se povjerio da jedan naš poznanik ima problema sa zdravljem(psihičkih) i da to zna samo njegova obitelj(jer ga je sram što če javnost misliti) i da mu tablete baš i ne pomažu.

iako sam tog poznanika površno poznavao odlučio sam moliti Boga za njegovo ozdravljenje sljedečih 7 dana. /
ovakvi i slični postovi su opasni po zdravlje ljudi koji imaju psihičkih problema.

srećom, pdf psihokauč ima dobru @modicu koja ne dopušta takve pisanije.
__________________
allahu akbar, al putinu rahbar
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 19:34   #7
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
U kontaktima s vjernicima često čujem izraze poput "razgovor s Bogom", "molitva je razgovor s Bogom", "meni Bog govori"...

U molitvama čovjek riječi upućuje Bogu, no kako se dešava taj drugi smjer? Da bi se nešto moglo nazvati razgovorom, komunikacija mora biti dvosmjerna...

Pitanje je upućeno vjernicima, a zanimaju me iskreni odgovori i osobna tumačenja uz konkretne primjere iz vlastitog života...
To se samo tako kaže, 'molitva je što i razgovor s Bogom'.

Recimo, preko molitve pričam ja pričam Bogu o nevoljama u svijetu kanda sam nesvjesna da o svim nevoljama On zna prije mene, zato Mu uputim molbu 'pomozi svima koji Te ljube čistog srca jer svijet ih napada a bez Tebe nema oporavka'. I onda tišina mira, tako se zove 'odgovor', pa iza dospije vijest o više vjernika koji se uspjeli golgotom izvadit iz nevolje... u sekundi me zatekne vijest, pitam se čovječe dal mi je Bog odgovorio preko tebe, tko si uopće da samo tako znaš o čemu sam se jučer molila Bogu.
Osobne molitve su drugo nešto, primjerice familija se opako zakačila a ja se povukla deset koraka unazad, odoh se moliti jer u njih sve samo bijes... i molim se osjećaja stvarno razgovaram s Bogom srca prepuklog tuge zbog onih tamo i ništa nego molim umiri ih Bože jer samo Ti to možeš, i onda se zbude iznenadni mir koji potraje na više mjeseci... i to je to čudo, jer njima ako nije svađa jednom tjedno onda je ništa... i tako su prolazile godine, na koncu porazgovarah s Bogom i zamolih da me makne od njih, jer ipak mi je to familija koju volim i teško mi se odvojiti od njih... i što se zbilo?... pa to da nekim čudom niko ne zna zašto odvojila se ja... sad oni, onako svađalački raspoloženi, mene ostaviše na miru a ako jedan od njih priđe onda samnom priča s poštovanjem... ni u snu da sam sanjala ne bi se desilo, ali ovako na javi dogodilo se i to je to. Hvala Bogu koji postoji.


Dobro je ono 'kojoj vjeri pripadaš?', makar io bih pitanjem "kojem Bogu pripadaš".

Zadnje uređivanje Pravi Život : 05.08.2017. at 19:47.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 20:31   #8
Namaz je razgovor sa Allahom, miradž(putovanje Allahu).
Nama je određeno pet puta dnevno prakticirati namaz.
__________________
https://bostan11.blogspot.com/
https://soundcloud.com/bostan123/sets/kompozicije
http://kuran.co.ba
Bostan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 21:41   #9
Quote:
Bostan kaže: Pogledaj post
Namaz je razgovor sa Allahom, miradž(putovanje Allahu).
Nama je određeno pet puta dnevno prakticirati namaz.
?

I nikad vam nepalo na pamet da se s Bogom "razgovara" po potrebi a ne po brojčaniku


Ljude je iz nesvjestice jaako teško probuditi, često puta ne pomažu ni viktorijanske soli.

šta se može kad je tako...
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 21:44   #10
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
To se samo tako kaže, 'molitva je što i razgovor s Bogom'.
"To se samo tako kaže?" To bi onda prema tvojoj izjavi bilo nešto fiktivno... a to bi onda bilo neko zamagljivanje i muljanje... čemu to služi? A imam dojam da neki ljudi govore kako to baš jest razgovor... zato onda i postoji tema...


Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Recimo, preko molitve pričam ja pričam Bogu o nevoljama u svijetu kanda sam nesvjesna da o svim nevoljama On zna prije mene, zato Mu uputim molbu 'pomozi svima koji Te ljube čistog srca jer svijet ih napada a bez Tebe nema oporavka'. I onda tišina mira, tako se zove 'odgovor', pa iza dospije vijest o više vjernika koji se uspjeli golgotom izvadit iz nevolje... u sekundi me zatekne vijest, pitam se čovječe dal mi je Bog odgovorio preko tebe, tko si uopće da samo tako znaš o čemu sam se jučer molila Bogu.
Bog preko 'sudbina' (pitanja života i smrti) drugih ljudi odgovara tebi? Što će biti s njima ovisi o tebi i o tvojem "razgovoru" (razgovor stavljam u navodnike jer si rekla da to zapravo nije razgovor...) s Bogom? To si htjela reći?
Ili te ne razumijem...

Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post

Dobro je ono 'kojoj vjeri pripadaš?', makar io bih pitanjem "kojem Bogu pripadaš".
Da, lakše je komunicirati i smanjiti broj mogućih nesporazuma ako se izjasniš, a svoje vjere i Boga se (valjda?) ljudi ne srame...
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 21:49   #11
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
?

I nikad vam nepalo na pamet da se s Bogom "razgovara" po potrebi a ne po brojčaniku


Ljude je iz nesvjestice jaako teško probuditi, često puta ne pomažu ni viktorijanske soli.

šta se može kad je tako...
Moze I po potrebi u vidu dova (molitvi) , nafila (dobrovoljni) namazi.
__________________
https://bostan11.blogspot.com/
https://soundcloud.com/bostan123/sets/kompozicije
http://kuran.co.ba
Bostan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 21:54   #12
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
"To se samo tako kaže?" To bi onda prema tvojoj izjavi bilo nešto fiktivno... a to bi onda bilo neko zamagljivanje i muljanje... čemu to služi? A imam dojam da neki ljudi govore kako to baš jest razgovor... zato onda i postoji tema...




Bog preko 'sudbina' (pitanja života i smrti) drugih ljudi odgovara tebi? Što će biti s njima ovisi o tebi i o tvojem razgovoru s Bogom? To si htjela reći?
Ili te ne razumijem...


Da, lakše je komunicirati i smanjiti broj mogućih nesporazuma ako se izjasniš, a svoje vjere i Boga se (valjda?) ljudi ne srame...
Ne x100 ne razumiješ me.

Ne brini, ne čudi me, znaš ja sam sveopće nerazumljiva, pričam jezikom kojim se služi jedva 3% planetaraca
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 22:09   #13
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Ne x100 ne razumiješ me.

Ne brini, ne čudi me, znaš ja sam sveopće nerazumljiva, pričam jezikom kojim se služi jedva 3% planetaraca
Misliš da se nisi u stanju izraziti na normalnom hrvatskom jeziku? A u tom slučaju, da, onda je teško razgovarati s tobom...
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 22:14   #14
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Misliš da se nisi u stanju izraziti na normalnom hrvatskom jeziku? A u tom slučaju, da, onda je teško razgovarati s tobom...
Ti misliš, ne jA.

jer što ja mislim je ovo :

" U to im je vrijeme Isus, odgovarajući, rekao: Javno te hvalim, Oče, Gospodaru neba i zemlje,
jer si ove stvari sakrio od mudrih i umnih, a otkrio si ih maloj djeci."
Matej 11:25



Tako onda, ja klinjo u prednosti naspram vas fakultetlija
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 22:37   #15
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Ti misliš, ne jA.

jer što ja mislim je ovo :

" U to im je vrijeme Isus, odgovarajući, rekao: Javno te hvalim, Oče, Gospodaru neba i zemlje,
jer si ove stvari sakrio od mudrih i umnih, a otkrio si ih maloj djeci."
Matej 11:25



Tako onda, ja klinjo u prednosti naspram vas fakultetlija
To je skrivanje iza citata i izbjegavanje odgovora... no dobro, to je tvoje pravo, iako ne znam zašto pišeš na forumu koji je po definiciji mjesto razgovora i rasprave... a ova posljednja rečenica, budući da je ironična, baš i ne zvuči 'kao dijete', nego kao prikrivena oholost odrasle osobe... što tvoju iskrenost i vjerodostojnost dovodi u pitanje, zar ne?
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 22:51   #16
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
U kontaktima s vjernicima često čujem izraze poput "razgovor s Bogom", "molitva je razgovor s Bogom", "meni Bog govori"...

U molitvama čovjek riječi upućuje Bogu, no kako se dešava taj drugi smjer? Da bi se nešto moglo nazvati razgovorom, komunikacija mora biti dvosmjerna...

Pitanje je upućeno vjernicima, a zanimaju me iskreni odgovori i osobna tumačenja uz konkretne primjere iz vlastitog života...
Zanimljivo pitanje, pa ću ja iz svog kuta gledanja.

Dakle, ja vjerujem, da je bitak Svijest, znači (sveprisutna) Svijest je taj nekakav "početak" i sve je "stvoreno" iz Svijesti i u Svijesti.

Ja takvu Svijest, koja je svjesna Sebe nazivam Bog.

Razgovor s Bogom je figurativan izraz, a molitva bi trebala biti u prvom redu sređivanje vlastitih misli, vlastitih želja, i pokazati nekakvo povjerenje u Boga (u tu Svijest koja je i onako sve stvorila).

Ponoviti ću, što sam više puta napisao, imaš samo dva koncepta:

a) Svijest je posljedica složenih molekula ili u budućnosti složenih električnih (kvantnih ili ...) sklopova

b) Svijest je uzrok složenih molekula (evolucije)
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 23:04   #17
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
To je skrivanje iza citata i izbjegavanje odgovora... no dobro, to je tvoje pravo, iako ne znam zašto pišeš na forumu koji je po definiciji mjesto razgovora i rasprave... a ova posljednja rečenica, budući da je ironična, baš i ne zvuči 'kao dijete', nego kao prikrivena oholost odrasle osobe... što tvoju iskrenost i vjerodostojnost dovodi u pitanje, zar ne?
Napisalo se inteligentnom čovjeku, e sad ako se on samo prikazuje inteligentnim onda dakako nije shvatio prije napisano a mene ovjekovječio oholom osobom.

Nadam se vidiš da jA vidim bolje. Kako/zašto ? Evo :

" I pristupili su farizeji i saduceji i, iskušavajući ga"/Isusa/"tražili su od njega da im pokaže znak s neba.
A on im je nato rekao:"Kad padne večer imate običaj reči:
'Bit će lijepo vrijeme jer je nebo plamenocrveno'; a ujutro:'Danas će biti hladno, kišovito vrijeme jer je nebo plamenocrveno, ali tmurno.'
Znate tumačiti izgled neba, ali znakove vremena ne možete protumačiti. Zao i preljubnički naraštaj stalno traži znak, ali neće mu se dati znak osim znaka Jone."
Tada je otišao i ostavio ih. "

Matej 16:1-4

(da uvidiš moraš skinut koprenu s očiju, savjet odaslat s Neba svim ljudima)
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 23:06   #18
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Zanimljivo pitanje, pa ću ja iz svog kuta gledanja.

Dakle, ja vjerujem, da je bitak Svijest, znači (sveprisutna) Svijest je taj nekakav "početak" i sve je "stvoreno" iz Svijesti i u Svijesti.

Ja takvu Svijest, koja je svjesna Sebe nazivam Bog.

Razgovor s Bogom je figurativan izraz, a molitva bi trebala biti u prvom redu sređivanje vlastitih misli, vlastitih želja, i pokazati nekakvo povjerenje u Boga (u tu Svijest koja je i onako sve stvorila).

Ponoviti ću, što sam više puta napisao, imaš samo dva koncepta:

a) Svijest je posljedica složenih molekula ili u budućnosti složenih električnih (kvantnih ili ...) sklopova

b) Svijest je uzrok složenih molekula (evolucije)
Je li u tom tvojem vjerovanju Bog entitet, osoba ili nešto 'apstraktnije'?
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 23:27   #19
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Napisalo se inteligentnom čovjeku, e sad ako se on samo prikazuje inteligentnim onda dakako nije shvatio prije napisano a mene ovjekovječio oholom osobom.
Sad pokušavaš implicirati da ja nisam dovoljno inteligentan da bih mogao pratiti tvoju intelektualnu veličinu? Valjda te nisam shvatio jer ne spadam u onih 3% , a rekla si: "pričam jezikom kojim se služi jedva 3% planetaraca"?

Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
a mene ovjekovječio oholom osobom.
Ali ja sam napisao upitnu rečenicu, zar ne? Ne možeš se u isto vrijeme pozivati na "biti kao dijete" te osporavati umnost i mudrost riječima "jer si ove stvari sakrio od mudrih i umnih, a otkrio si ih maloj djeci" i paralelno s tim uzdizati sebe, a spuštati sugovornika kao što to činiš u svojoj prvoj rečenici (gore). Na taj način sama sebe diskreditiraš jer ne možeš u isto vrijeme biti toliko inteligentna da podcjenjuješ sugovornika i kao dijete (tobože nevina i djetinje otvorena za božansko).

Takvim načinom razgovora sama si dovela u pitanje i svoju inteligenciju (zašto si uopće uvela taj pojam u ovu temu, što ti je to trebalo?) i svoju 'djetinju nevinost'.
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 23:35   #20
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Sad pokušavaš implicirati da ja nisam inteligentan pa zato nisam shvatio jer ne spadam u onih 3% jer rekla si: "pričam jezikom kojim se služi jedva 3% planetaraca"?
Nisam li postom prije napisala da pričam s inteligentnim čovjekom? Zašto ne čitaš.
Čuj, toplotni udar oborio zemlju, pala koncentracija, pa svejedno ne znači ne razumiješ očem pričam, barem mene jednostavnog čovjeka je lako shvatiti bilo kojeg godišnjeg doba.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:44.