Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša

Lijepa naša Gradovi i sela Hrvatske - Zagreb, Split, Rijeka, Osijek, Babina Greda...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.12.2012., 09:18   #261
Quote:
Yellammadevi kaže: Pogledaj post
moj problem & problem preostalih točno 59% moje srednjoškolske generacije (opća gimnazija, imenom&prezimenom) kojih se nije vratio sa fakultetskom diplomom živjeti u kutinu
istina, ali su zato dosli drugi sa diplomama....
obican gradanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2013., 12:51   #262
Zašto se uvijek, kada se govori o zabavi, govori o kafićima. U Kutini postoje brojne udruge iz područja tehničke kulture, sportski klubovi i slično, pa samo broj raznih kafića uzimati kao mjerilo kvaliteta zabave za mlade, i malo manje mlade, čini mi se deplasiranim. Živim u mjestu pokraj Kutine koje administrativno potpada pod Kutinu, što je za mene, budući da se bavim radioamaterizmom, znatno povoljnije nego da živim u nekom većem gradu jer su razne smetnje znatno manje, a i "šumu" antena puno je lakše postaviti. Neki mjesto u kojemu trenutačno žive idealiziraju i pljuju po Kutini, kao da se u ostalim mjestima lakše zarađuje za život, a teško je za vjerovati da u tim mjestima nema nepotizma i korupcije, toliko raširenih hrvatskih bolesti .
Ilovčanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2013., 09:54   #263
Quote:
DemonicIllusion kaže: Pogledaj post
zašto je tema o Kutini umrla?
Ovo se i ja pitam 3 godine nakon ovog citiranog posta.
Pa tema je pala na 3. stranicu
Već i zaboravih na nju, jedva ju našao.
No, gdje ste Kutinčani?

Kako vam se sviđa novi trg? Meni tako, nije mi baš nešto ako se rasprava razvije objasnit ću zašto

Zato mi je novi autobusni kolodvor pun pogodak kad se sjetim samo one kućice koja je dugo vremena glumila kolodvor a izgledala je kao pušnica/pečenjara
p555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 11:20   #264
Meni se uopće ne sviđa novi trg....
Sterilno izgleda i nema dušu....
GricGric is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2014., 20:22   #265
jesu kutincani jos aktivni?
vilenjak91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 10:03   #266
Quote:
vilenjak91 kaže: Pogledaj post
jesu kutincani jos aktivni?
ja mislila da nisu pa sam prestala virkati ovuda
GricGric is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 14:14   #267
Quote:
vilenjak91 kaže: Pogledaj post
jesu kutincani jos aktivni?
Mnogi Kutinjani vjerojatno ni ne znaju da je ova tema pokrenuta. Pozdrav Kutincima.
Ilovčanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 14:25   #268
Ovako nas još nitko nije nazvao.
JosePerdomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2016., 06:07   #269
ja san sad na putu za slavoniju baš prolazija kroz kutinu.ogromna magla, noć, prazne ulice dali su mi dojam da je to još jedan od gradova u kojeg nema smisla uopće ikad doć..i baš onda onako razmišljajući kako je ljudima tu živit, da ipak mora nešto biti vridno posjete, ne samo prolaza, baš san odlučija skoro ciljano doć u kutinu pa napravit turneju dalje i prima glini, hr.kostajnici, Petrinji, pakracu...nekako čak mislin da ljudi koji žive u tim mistima zaslužuju respekt baš jer žive tamo a znam da je daleko od bajnoga.nek neko napiše koju rič o kutini, ja ipak virujen da triba otić i tu
Sibencan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2016., 11:49   #270
Quote:
Sibencan kaže: Pogledaj post
ja san sad na putu za slavoniju baš prolazija kroz kutinu.ogromna magla, noć, prazne ulice dali su mi dojam da je to još jedan od gradova u kojeg nema smisla uopće ikad doć..i baš onda onako razmišljajući kako je ljudima tu živit, da ipak mora nešto biti vridno posjete, ne samo prolaza, baš san odlučija skoro ciljano doć u kutinu pa napravit turneju dalje i prima glini, hr.kostajnici, Petrinji, pakracu...nekako čak mislin da ljudi koji žive u tim mistima zaslužuju respekt baš jer žive tamo a znam da je daleko od bajnoga.nek neko napiše koju rič o kutini, ja ipak virujen da triba otić i tu
Smatram da je problem kontinentalnih (manjih) gradova je u tome što ne žive 365 dana u godini niti se to može očekivati s obzirom na manji broj stanovnika, raspoloživi budžet za organizaciju manifestacija, lošiju infrastrukturu itd.
Sukladno time ne može se imati velika očekivanja niti uspoređivati s nekom tur. destinacijom na moru.
Više- manje je još uvijek sve orijentirano na ljetne mjesece, pa tako i u Kutini. Jedna od većih manifestacija koja se organizira u Kt je Dan planeta Zemlje na biciklu u Moslavini (voze se dvije ture, obiteljska/ kraća i ekstemnija/duža), zatim slijedi MoslaVina zadnji vikend u svibnju- izložba vina, suvenira, koncerti, KUD-ovi i dr... zatim Kutinsko ljeto- različite radionice, animacije, sportski događaji, koncerti... u sklopu toga je i Petrovo (obilježavanje 1837. godine kada je Kutina dobila status trgovišta)... na području Kt i okolice ima dosta arheoloških nalazišta, imamo jednu od najljepših baroknih crvi u Hr...

To je sad u grubo nekoliko važnijih događaja...

Nadalje tur. ponuda bazira se na Parku prirode Lonjsko polje- ribolov, vožnja čamcima, roštiljanje , biciklizam itd...sagrađen je Prijamni centar- ulaz u PPLP uz pomoć EU fondova...

Tako da se ipak nešto radi, grad nije u potpunosti mrtav...ide se sitnim koracima naprijed.... ali u toj nekoj "mrtvoj sezoni" i za kišnih dana nećeš vidjet ni psa na cesti a kamoli nešto više :P

evo nadam se da sam ti dala barem malo povoda da posjetiš Kt i Moslavinu
alexis5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 14:15   #271
Lijepo vas sve pozdravljam.

Zanima me znate li za predio zvan Jabučica, možebitno negdje oko Križa ili Ivanić Grada. Zanimam se za zemljište tamo, pa stoga i pitam.
Curious Person is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 13:23   #272
Kad sam u Kutini, volim otići u Cookie palačinkarnicu. Pogotovo za vikend kad je ponuda danaa za 15 kn.
Afro Dita is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2018., 13:03   #273
A di je to ?
Robert Mugabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2018., 07:20   #274
U blizini Pošte, preko puta DMa!
I jedni su od najboljih što se tiče palačinka - izbor - cijena! (lutao po metropoli, Sk i okolina i Vž)!

https://www.facebook.com/CookiePalacinkarnica/
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2018., 18:27   #275
Quote:
Curious Person kaže: Pogledaj post
Lijepo vas sve pozdravljam.

Zanima me znate li za predio zvan Jabučica, možebitno negdje oko Križa ili Ivanić Grada. Zanimam se za zemljište tamo, pa stoga i pitam.
Da ne misliš na Jabučeta??? Ali to ti je između Bjelovara i Virja.
gramchega is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2018., 22:26   #276
Quote:
gramchega kaže: Pogledaj post
Da ne misliš na Jabučeta??? Ali to ti je između Bjelovara i Virja.
Mislim da je taj dio baš oko Križa, ali pitati ću za Jabučeta, za ne biti lijen.
Curious Person is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2018., 10:15   #277
Mrtav grad.
Frozzen is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2018., 14:25   #278
Quote:
Frozzen kaže: Pogledaj post
Mrtav grad.
Ne bih rekao da je Kutina mrtav grad. Sve ovisi o interesima i sposobnosti pojedinca da pronađe za sebe nešto interesantno. Prije bi se za ovu temu moglo reći da je mrtva nego za grad.
Ilovčanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2019., 10:47   #279
Di ste sugrađani moji, jeste živi?
Frozzen is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2019., 00:52   #280
Ja bila pretprošli tjedan sa frendicom u Kutini. Moram priznat da mi se svidjelo i ugodno bilo maknit se iz Zagrebačke gužve i jurnjave. Da ima neki faks i studentski dom (osim onog Liber nešto ) mislim da bi tamo nastavila sa studiranjem.
Seashell is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:28.