Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.05.2017., 01:26   #141
Covjek je svejed jer ima ocnjake. Uravnotezena biljno mesna prehrana. Tocka.
ZivotJeMore is offline  
Old 31.05.2017., 03:14   #142
Quote:
maleni kaže: Pogledaj post
Da vidim tema... ono... zakljucak "znanstvenika"

Covjek je vegan, ma koliko laprdrali suprotno.

Covjek je po prirodi biljojed to je anatomski i znanstveno dokazano: PH sastojak u slini, gradja zubiju, digestivni trakt (duzina crijeva) itd.... Sto proizlazi da je covjek stvoren prije svega kao biljojed, kao dokaz se iznosi anatomija glave i digestivnog trakta (oblik i broj zuba, slabi ocnjaci, probavni sistem, dugacka crijeva i zeludac).

Njemacki znanstvenik Rudolf Virchow, patolog, otkrio je jos prije stotinu godina fenomen pod nazivom "probavna leukositoza". Kad se covjek hrani kuhanom hranom, bez obzira kakvom, odmah se javlja fizicka reakcija organizma protiv takve hrane, jer se broj bijelih krvnih zrnaca od normalnih 6-7 tisuca ne prostorni milimetar krvi popne za pola sata cak do 30 tisuca (to se javlja i kod svake upale, buduci da su leukociti branioci organizma od svega sto je tudje covjeku).

Medjutim, ako covjek prije jela uzima predjelo od sirove hrane (voce ili povrce), ali sirovo, a ne kuhano, probavne leukocitoze NEMA! To je dokaz da je covjek "programiran", napravljen, konstruiran, dizajniran kako vec hocete samo na voce i plodove, sjemenke... a sve, dakako, sirovo. Kasnije su istrazivanja pokazala, koliko god to zvucalo paradoksalno, da - sto se hrana duze kuha, teze je probavljiva!

A vecina mesa se prije upotrebe kuha.
Je pičku materinu, daj mi mesine i sritan sam, ti žvači travu, a ja jedem ono šta mi organizam traži: krv i povrće su isto živa bića
Double Kill is offline  
Old 06.06.2017., 14:46   #143
Ako smo na podforumu "Prirodne znanosti", onda ova tema nema smisla. Ako smo na podforumu "Pseudoznanosti", onda ok.

Čemu pseudoznanstveni pristup? Čovjek je vegan, ajmo to sad dokazat. Ma dajte...

Čovjek je primat svejed, takvim ga je evolucija učinila. Oči predatora (određivanje udaljenosti plijena), zubi kombinirani meso/bilje... Malo smo zakržljali po pitanju sirovog mesa, ali i to je uvjetovano evolucijom zadnjih par desetaka tisuća godina. Doduše, piletinu nije ni pametno jesti sirovu zbog salmonele, ali govedinu i dan danas smijemo, možemo i jedemo sirovu. Ipak, ja radije ramstek koji je "strulio" 28 dana bacim na naglo tak' da iznutra bude rozi i da se cijedi po tanjuru, ali da se može jesti sirovo - može.

Kad mi izrastu još tri želuca (k'o kravi), istupe prednji zubi i razmaknu se oči prema ušima, onda ću biti vegan. Do tad sam svejed
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Old 06.06.2017., 20:58   #144
Tema je iz 2003, kad još nije bilo podforuma Alternativa.

Ali kad je već necroposting, ajmo mi ove janjce necropostat



How do you necropost lambs?
- First you make them necro, then you stick them on a post.



Lock.
__________________
Nije svaki žabac žaba! Recimo Kermit je bičva.
Frogger is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:46.