Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.10.2006., 22:34   #1
Ultrazvuk trbuha / UZV abdomena

Gdje da obavim brzi ultrazvuk abdomena jel tko zna? U novoj bolnici se čeka do 12 mj, a drugdje je situacija sigurno slična. Možda tko zna precizno?
vanili is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2006., 22:52   #2
Pa možeš privatno - ja sam radila u Poliklinici Nemetova
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 23:26   #3
Da ne otvaram novi topic..

U petak sam naručena na UZV abdomena i ne znam da li je za taj pregled bolje imati pun ili prazan mjehur ?!
Kao da se sjećam da mi je prilikom upisivanja za pregled (davnoooo, početkom listopada) m.sestra to napomenula, ali nisam sigurna...možda pričam gluposti ...
arte is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2007., 08:02   #4
Quote:
arte kaže:
Da ne otvaram novi topic..

U petak sam naručena na UZV abdomena i ne znam da li je za taj pregled bolje imati pun ili prazan mjehur ?!
Kao da se sjećam da mi je prilikom upisivanja za pregled (davnoooo, početkom listopada) m.sestra to napomenula, ali nisam sigurna...možda pričam gluposti ...
Koliko se ja sjećam,rečeno mi je da moram iamti pun mjehur,bolje se vidi.
Iako,kad sam došao na UZ,dr mi je rekao dai nije toliko važno ( jer sam ga požurivao jer mi se piškilo....
Smotani is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2007., 12:29   #5
Quote:
arte kaže:
Da ne otvaram novi topic..

U petak sam naručena na UZV abdomena i ne znam da li je za taj pregled bolje imati pun ili prazan mjehur ?!
Kao da se sjećam da mi je prilikom upisivanja za pregled (davnoooo, početkom listopada) m.sestra to napomenula, ali nisam sigurna...možda pričam gluposti ...
Ne mora se imati puni mjehur. To je prije bilo sa starim UZV uređajima.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 13:37   #6
jel mi može netko reći gdje je najbolje privatno u zagrebu napraviti UZV abdomena??
naravno i cijena igra ulogu, iako pretpostavljam da su cijene više-manje iste...
unaprijed hvala!!
__________________
Devils Advocate
sasa80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 16:03   #7
Sasa80 - ja sam bila kod dr. Šalomona na Marulićevom trgu prije nekih godinu dana i mogu ga samo pohvaliti. Primio me odmah drugi dan, a cijena je bila 200 kn.
Lajavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2008., 02:01   #8
Dr. Gregurić u Krapinskoj. Odličan je.cijena mislim 300kn
kismo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2008., 19:08   #9
thanx ljudi!!
__________________
Devils Advocate
sasa80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2009., 21:33   #10
UZV abdomena - nešto s jetrom?

Bio sam na UZV. abdomena i za jetru piše slijedeće:

"ultrazvukom prikazana jetra je primjerene veličine, pravilnih kontura. U desnom jetrenom režnju na granici VI i VII segmenta vidi se nepravilna hiperehogena lezija dimenzija 80x38 mm otvorene etiologije (netipični hemangiom? izraženija zona periportalne fibroze?).
Savjetuje se učiniti MSCT abdomena."

Ostali organi su u redu.
Krvna slika prikazuje (skoro) sve normalno, jedino: neutrof. seg. granulociti su L imam 36 (44-72 normalno), i lomfociti 52 H (20-46 normalno).
Imam 32 godine, i već 2 godine pijem tablete za povećani tlak (Prinivil (ACE inhibitor) i concor. Dal bi to moglo biti posljedica pijenja tih tableta?
Ne pijem, ne pušim, ne pijem kavu...
Molim znalce da mi pokušaju objasniti navedeno gore jer sam zabrinut!
Hvala!
brane1977 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2009., 22:30   #11
U opisanom području jetrenog parenhima imaš "nešto" što se ne može ultrazvučno diferencirati pa te savjetuju da napraviš multislajz CT ( MSCT ) gdje se ta tvorba može preciznije pogledati i procjeniti. Termini "otvorene etiologije" i "netipični hemangiom" označavaju da se ne može reći o čemu je riječ a radiloga koji je pretragu radio to najviše podsjeća na tumoroznu tvorbu nastalu od krvnih žila ( hemangiom ) ali u to ne može biti siguran.

Što je to, ovako forumski možemo samo špekulirati a to baš ne volim.
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 17:13   #12
da malo dignem temu
zanima me kako izgleda uzv abdomene ,jel boli ?
0hara is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 17:29   #13
Quote:
0hara kaže: Pogledaj post
da malo dignem temu
zanima me kako izgleda uzv abdomene ,jel boli ?
Pa ako to što ti pljusne malo gela na trbuh i prelazi sondom po tom gelu boli, onda je odgovor DA, boli.)
baboon is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 19:52   #14
Question Ultrazvuk

Pozdrav!

Sutra idem na ultrazvuk abdomena u OB Pula. Neki ljudi mi govore da ne bih smio ništa jesti nekoliko sati prije ultrazvuk!? Neznam koliko su u pravu. Zna li netko možda nešto više o tome. Doktor mi ništa nije rekao po tom pitanju. Možda je zaboravio.
Rikardo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 19:54   #15
6 sati prije pregleda nemoj ništa jesti i piti (ev. malo vode, ni slučajno kava, čaj) - u protivnom će ti biti skvrčen žučni mjehur i neće se vidjeti.
A i zrak u crijevima nastao prilikom prerade hrane ometa pregled.
Gerta is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2013., 19:31   #16
Ne znam gdje postavit pitanje pa cu ovdje...

na uvz abdomena mi je pronadjena u glavi gusterace hipoehogena, fokalna promjena vel 23x12mm otvorene etinologije. dr sumnja na inzulinom.idem u bolnicu na par dana napravit sve pretrage...mr...markere...endoskopski ultrazvuk...endokrino testove na inzulinom...uglavnom sve pa cemo znati sto je.
mene zanima misljenje gastrentrologa nekog drugog. znam da uvz nije pouzdan nacin pregleda gusterace zbog njenog smjestaja u abdomenu. takodjer nalaz mi je jasan. mene zanima kakve jos promjene su moguce sa ovakvim opisom osim tumora koji je naveden? jasno da ce mr pokazat...ali da li to moze biti bilo sto drugo?
lijepo molim misljenje.
vilenjačica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2013., 19:14   #17
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Može biti i nemora koje simpotme imate i koliki je GUK natašte te dali je rađena još kakva obrada.
I nebu baš MRI pokazao već EUS i inzulin te C pepitd i CGA.
Hvala.dr Hrvoje.

Nemam apsolutno nikakve simptome. ultrazvuk je radjen kao pregled za pripremu za zelucani bypass jedan od mnogih. isti dan je radjena i gastroskopija...nevezano uz ultrazvuk. sad idem na ostale pretrage za analizu te promjene u glavi gusterace koja se vidjela na ultrazvuku.
Nemam simptoma...pitali su me za hipoglikemiju...ja apsolutno ne osjecam nista. svi oko mene govore da su gladni da ne mogu izdrzat npr iza 10 ujutro a da nista ne jedu...ja mogu...bez problema. GUK zadnji imam od prije 6 mj i bio je normalan. Sad cekam nalaze jer je radjena cijelokupna krvna slika sa brdo hormonalnih pretraga vezano uz bypass pa cu znati.
trazim neku nadu da to ne mora bas biti inzulinom...trazim po netu ako moze biti bilo sto drugo.
sve sto ste naveli mi stoji u pregledima koje moram obavit u bolnici sljedeci tjedan.

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 14.09.2013. at 19:19. Reason: Q
vilenjačica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2013., 19:22   #18
Quote:
vilenjačica kaže: Pogledaj post
Hvala.dr Hrvoje.

Nemam apsolutno nikakve simptome. ultrazvuk je radjen kao pregled za pripremu za zelucani bypass jedan od mnogih. isti dan je radjena i gastroskopija...nevezano uz ultrazvuk. sad idem na ostale pretrage za analizu te promjene u glavi gusterace koja se vidjela na ultrazvuku.
Nemam simptoma...pitali su me za hipoglikemiju...ja apsolutno ne osjecam nista. svi oko mene govore da su gladni da ne mogu izdrzat npr iza 10 ujutro a da nista ne jedu...ja mogu...bez problema. GUK zadnji imam od prije 6 mj i bio je normalan. Sad cekam nalaze jer je radjena cijelokupna krvna slika sa brdo hormonalnih pretraga vezano uz bypass pa cu znati.
trazim neku nadu da to ne mora bas biti inzulinom...trazim po netu ako moze biti bilo sto drugo.
sve sto ste naveli mi stoji u pregledima koje moram obavit u bolnici sljedeci tjedan.
Ha gledajte nema vam druge već sačekati nalaze,s tim da ćete se na CGA vjerovatno načekati.
Slobodno ih javite ovdje.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2013., 19:25   #19
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Ha gledajte nema vam druge već sačekati nalaze,s tim da ćete se na CGA vjerovatno načekati.
Slobodno ih javite ovdje.


ako moze info sto je CGA?

Nemate nikakvu ideju za nesto na tom mjestu sto bi se.moglo vidjet na ultrazvuku tako?

znam malo glupo pitanje...ali pokusavam se uhvatit neceg sto ce mi naredni tjedan dati malo mira...tnx
vilenjačica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2013., 17:23   #20
Uzv abdomena i crijeva

Hitno trebam pomoc, zbog bolova u trbuhu obavia bih uzv trbuha i crijeva.
e sad u jednoj ordinaciji uzv abdomena kosta 200kn, u drugoj 600kn.
Zanima me od kud tolika razlika u cijeni, tj. da li ce jednako dobro biti obavljeno u obe ordinacije...
Ovaj drugi znam da je kolor dopler, sta to znaci, taj je bolji?
Poprilicno mi je hitno
huskybucka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:17.