Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.08.2007., 23:15   #41
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Joj, gdje su oni grafikoni...
Što se tiče zagrijavanja Sunčevog sustava, to vam je hoax koji promoviraju oni koji promoviraju 2012 smak svijeta, "zračenje iz središta galaktike" i slično.

a što se tiče uloge stoke, da - oni su ogromni proizvođači metana koji djeluje kao staklenički plin.
Da, da, metan je 21 puta jači staklenički plin od CO2. Zato ja zagovaram smanjenje potrošnje mesa, posebno iz industrijskog uzgoja.
Jedino još na sebi ne mogu primijeniti.
__________________
Greenov zakon o raspravi:
"Sve je moguće, ako ne znate o čemu govorite."
El Ninho is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 23:22   #42
koje su to gluposti. globalno zatopljenje itd...
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 00:01   #43
Quote:
Tika kaže: Pogledaj post
koje su to gluposti. globalno zatopljenje itd...
K'o što Endi reče - globalno zatopljenje je činjenica, samo ne znamo koliko je čovjek odgovoran.
Imaš ovdje jednu nedavnu temu gdje smo stavljali slike i grafove, pa ako ti se da, recenziraj.
__________________
Greenov zakon o raspravi:
"Sve je moguće, ako ne znate o čemu govorite."
El Ninho is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 00:35   #44
http://news.nationalgeographic.com/n...s-warming.html
http://www.heartland.org/Article.cfm?ArtId=17977

Mars se zagrijava
sjeverni vjetar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 00:44   #45
To dokazuje da Marsu ima ljudi.
__________________
Greenov zakon o raspravi:
"Sve je moguće, ako ne znate o čemu govorite."
El Ninho is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 01:26   #46
Quote:
El Ninho kaže: Pogledaj post
To dokazuje da Marsu ima ljudi.
složila bih se
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 01:45   #47
evo, pročitao sam onu temu o globalnom zagrijavanju, i svaka čast, dugo se nisam toliko nasmijao gluposti

natrag na temu, postoje li ikakvi, ali baš ikakvi dokazi koji stavljaju u izravnu vezu ljudsko ispuštanje CO2 i globalno zagrijavanje?
sjeverni vjetar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 17:05   #48
Quote:
sjeverni vjetar kaže: Pogledaj post
evo, pročitao sam onu temu o globalnom zagrijavanju, i svaka čast, dugo se nisam toliko nasmijao gluposti

natrag na temu, postoje li ikakvi, ali baš ikakvi dokazi koji stavljaju u izravnu vezu ljudsko ispuštanje CO2 i globalno zagrijavanje?
1996 g. se uzimala procjena od 68% da je čovjek (glavni) uzročnik, dok je 2006 g. to preko 90%.
Konkretnog dokaza nema jer je to složen skup međudjelovanja, pa ostaju kopjutorske simulacije koje se dosta razlikuju od tvorca do tvorca.
Znači, koncenzus.
__________________
Greenov zakon o raspravi:
"Sve je moguće, ako ne znate o čemu govorite."
El Ninho is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2007., 03:57   #49
Quote:
sjeverni vjetar kaže: Pogledaj post
Možete li mi reći kako danas službena znanost stoji s njim?
Jutros sam skužio da tu teoriju više ni najmanje ne pušim pa me zanima...
popuši ju ipak
JahačNaOluji is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2007., 12:10   #50
Quote:
Tika kaže: Pogledaj post
ovo zvuči kao da je stoka nečiji izmet
btw. nema toliko stoke na svijetu čiji izmet uzrokuje veliku količinu metana
Odgovor na sve je komercijala. Američka. Slažem se, nema toliko stoke na svijetu koja bi mogla ispustiti metana da bi potpomogla efekt staklenika. No, Ameri su dokazali da u njihovom izmetu (i podrigivanju) se oslobađa velika količina metana i da je to zabrinjavajuće. I što naprave? Svaka krava u SAD-u i njenim partnerima mora gutati tablete protiv podrigivanje. Kad pobrojite sve krave, i shvatite da Dick Cheney proizvodi tablete. Dolazite na jednostavnu računicu.
__________________
I u smrti, i u smrti, i u smrti mi smo... pokopani!!
Pink_Panker is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2007., 17:50   #51
Jeste možda jutros vidjeli Oprah Show? Bio je Al Gore i moram priznati da, iako je govorio o alarmantnom stanju zbog ubrzavanja ovog procesa, nije bio posve znanstven.
Kaže "kupujte solarne svjetiljke". Je li promislio da je bolje ne koristiti fotovoltaike tamo gdje je jeftinije i ekološkije koristiti strujnu mrežu? Što su svi zapizdili s tim Suncem? Ove ćelije što ih danas imamo su sranje. Totalno neekološki.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2007., 17:55   #52
Spojio sam dva threada jer se radi o istoj stvari, a ovaj novi thread ima krivi naslov.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2007., 18:04   #53
@Endi, ti gledaš Oprah?
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2007., 18:18   #54
Quote:
Tika kaže: Pogledaj post
@Endi, ti gledaš Oprah?
Al si izvukla ono najbitnije iz onog šta je on rekao

Većina ljudi nema pojma kako se poluvodiči rade i kako se tu igra sa zbilja bezopasnim kemikalijama... Jebiga neznanje ipak vlada ovcama
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2007., 18:25   #55
Nisam pitao gledate li Oprah Show, nego jeste li možda vidjeli... Probudio sam se, upalio televiziju i vrtio po programima, kad tamo Al Gore pred greenscreenom kao meteorolog pokazuje temperature...
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2007., 18:28   #56
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Nisam pitao gledate li Oprah Show, nego jeste li možda vidjeli... Probudio sam se, upalio televiziju i vrtio po programima, kad tamo Al Gore pred greenscreenom kao meteorolog pokazuje temperature...
pa ne prozivam te ja ako gledaš Oprah... nemoj se sramiti
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2007., 18:33   #57
Uskoro ce peak oil doci pa ce alternative (ma sta to bilo) za fosilna goriva postati isplative.

E sad, ja mislim da nema konacnog rjesenja doli mijenjanja nacina zivota. Ovakav progres je bio moguc samo zbog neogranicenih kolicina jeftinog fosilnog goriva. Kada poskupi zbog fenomena peak oil, e onda cemo razmisliti malo. Do tad niko nista nece poduzeti, međutim kad covika lupis po dzepu, e to je druga stvar.

Rađena je studija i kaze da ce amerikanci kupovati gorivo cak i ako je jako skupo, oni ce izdvajati ogromne novce za gorivo. Trenutak kada ga prestaju kupovati je onaj kada moraju birati između goriva i hrane.

Mnogi ne razumiju da ce hrana jako poskupjeti zbog globalnog zagrijavanja i zbog cjene fosilnih goriva. Vise ti jednostavno nece biti isplativo kupiti rajcicu, a bogami ce ti biti isplativo sam je posaditi, a i zdravije. Hm.

Ja nekako mislim da ce se ovaj problem sam od sebe regulirati. Naravno, mnogi ce se naci u nezavidnom polozaju. No to su oni nespremni.

Pogledajmo ovaj komican ali i zajeban video o post-oil manu.

http://www.youtube.com/watch?v=QovBLFZhQME
Hazarder is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2007., 20:14   #58
Bio je jedan članak u, IIRC, Scientific American-u u kojem je pisalo da je globalno zatopljenje počelo već u zadnjem ledenom dobu i to ljudskim radom. Naime, agrikulturna revolucija je zapravo zaustavila ledeno doba.
__________________
Apathy on the rise, no one cares.
pećina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 05:08   #59
[QUOTE=hereticST;7061628]

Pa hebote, koliko čemo ovakvih brda imati po planeti za nekih 100,150 godina?
I te bačve sa nuklearnim otpadom je ful u kurcu, koliko čemo toga imati za 100 god? Brijem da nuklearna elektrana bila bolja solucija od solarnih ploča samo kad bi taj otpad mogli recimo odlagat na mjesecu.
__________________
Heroes 3 rules!!!
Tristram Village in 3D (Diablo 1)
Dovlex is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 10:28   #60
[quote=Dovlex;9757559]
Quote:
hereticST kaže: Pogledaj post
I te bačve sa nuklearnim otpadom je ful u kurcu, koliko čemo toga imati za 100 god? Brijem da nuklearna elektrana bila bolja solucija od solarnih ploča samo kad bi taj otpad mogli recimo odlagat na mjesecu.
A koliko misliš da tih bačava ima? Nuklearni otpad je zanemariv problem.

.
justapixel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:21.