Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.06.2011., 15:55   #41
svaki put se priprema svježi napitak, ali sastojci svaki za sebe mogu dugo stajati u frižideru. to je bitno jer je sve skupa dosta skupo, ali nije bed jer nećeš morat neiskorišteno bacit za koji mjesec... (iako se sve može korisitit i u prehrani - shoyu je soja sos, umeboši pasta je jako slana pasta s kojom se može začinit jelo, a kuzu je super umjesto gustina)

iako, moja je jednom iz vrtića donijela neki rota virus, ona je prošla s relativno ok simptomima, ali se zarazila cijela kuća, MM-i nikakvi čudesni napici nisu pomagali, završio dehidriran na zaraznoj na kraju
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 16:04   #42
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
i ne samo proljeva, dobro je popit ga i kod zatvora ili bilo kakvih drugih probavnih tegoba
općenito je dobar za reguliranje probave.
a i kod viroza vulgaris, općenito je dobar za jačanje organizma u bolesti.
potpisujem
tema je salmonela pa nisam ovo spominjala...

Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
e, samo mi još nije jasno- napisala da si može dugo stajati u frižideru, a onda da se mora davati svaki put friško pripremljeni...

što onda? jel taj iz frizera ok za davati tijekom dan-dva -tri, ili zbilja nekoliko puta u danu treba kuhati novu turu
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
svaki put se priprema svježi napitak, ali sastojci svaki za sebe mogu dugo stajati u frižideru. to je bitno jer je sve skupa dosta skupo, ali nije bed jer nećeš morat neiskorišteno bacit za koji mjesec... (iako se sve može korisitit i u prehrani - shoyu je soja sos, umeboši pasta je jako slana pasta s kojom se može začinit jelo, a kuzu je super umjesto gustina)
evo lali je sve fino rekla,ne bi ni ja bolje

Ja inače u svakodnevnoj kuhinji koristim i pastu i soja sos i kuzu
__________________
alboom and mia 1 & mia 2 :)
swanmia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2011., 12:45   #43
swan hvala draga na receptu...

Evo da javim razvoj situacije:

U petak smo odnjeli stolicu na analizu,i nalaz će biti tek u srijedu.Navečer nije htjela Humanu 9 i okusiti,nego je pojela riže,i nakon što je popila Lupocet sirup,sve je ispovraćala,i zaspala.

Ujutro se probudila kao da se ništa nije desilo,cijeli dan vesela,bez proljeva,i tempice.

I od danas ujutro opet proljev

Ne kužim...ovo nije Salmonela 100%...neki kažu da su zubi,nemam pojma.
__________________
ALBOOOM...
lunica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2011., 19:16   #44
Moja mala je s dvije godine dobila salmonelu.
Njezin rođendan, svi isto jeli a samo je ona dobila.
Simptomi su se pojavili sutradan ujutro.
Temperatura 40, jaki grčevi u trbuhu, proljevi bez prestanka koje strašno smrde.
Proveli smo na zaraznoj 7 dana.
Zanimljivo je da nas je bilo preko 20 a samo ju je ona dobila
Znam da je prije toga neposredno preboljela vodene kozice i da je obično poslije njih imunitet oslabljen..čak sam sumnjala i da je dobila preko Wc daske.
Naravno niti jednu tvrdnju ne možeš potvrditi a moja mala na žalost ima slab želudac tako da smo mi vrlo često posjetioci zarazne zbog dehidracija.
Kuc, kuc - da ne ureknem.
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 10:29   #45
ponovno otvaram temu.
u stolici malca (15mj) je nađena salmonela. zanima me dali je tko koristio ovaj pripravak UMESOKUZU? nemamo proljev niti povračanje, čak nikakvih simptoma, zato me zanima kako bi se taj pripravak trebao dozirati? da nismo radili pretragu za vrtić, nebi niti znali da je bolestan..
molim da se javite ako nesto znate o ovom pripravku..
__________________
Album
zlatna ivkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2011., 21:57   #46
ako dijete nema simptoma nije bolesno, nego je kliconoša. a kliconoštvo kod salmonele prolazi samo. ne treba ništa poduzimati, osim pranja ruku.
__________________
Optimist says this is the best of worlds. Pessimist believes him.
Khan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2012., 00:42   #47
Exclamation

Quote:
vragolanka kaže: Pogledaj post
U ponedjeljak N.je navečer imala temperaturu i tokom noći dobila proljev sa malo krvi,u utorak smo je odvezli od ped.koja nas je hitno poslala u bolnicu,N.je bila na infuziji,primala antibiotike,uzeta joj je stolica na analizu.Jučer su iz labosa javili da sumnjaju na salmonelu,pedica nas je pustila kući jučer jer mala nema temp.več 2 dana,proljev je i dalje,no sada je dosta sluzav i smrdi,rekla je da se mala neće ispisat iz bolnice,već da se vodi kao da je tamo,pa pošto blizu živimo da ju promatram doma i ako temp.se pojavi odmah se vratiti.Rekla mi je dan danas nazovem da potvrde iz labosa točno što je,pa ako se mala dobro osječa u ponedjeljak se vidimo.
Sad sam zvala i potvrđena je salmonela,stavila sam je na dijetnu hranu (po naređenju pedice),sad je na Nanu,to je dosta rijetko za razliku od Hippa koji jede.Dajem joj šipkov čaj da se proljev malo stabilizira.Pratim ju i malo je bolje volje,smije se,vedrija je no inače,no sad se pokakala opet i zeleno je.Temperaturu nema,čak nočas nije jela niti se budila ko inače,spaval je do jutra.
Ima li tko kakva iskustva?
Ne znamo kako je dobila salmonelu,jer je samo na hippu i čaju,no u nedjelju smo imali krštenje i čula sam da joj je šogorica dala da liže neku oblatnu (ja nisma bila u prostoriji da bi to vidjela),da li je moguće da je dobila od toga,jer šogorica se pravda da tu nema jaja.Ili joj je netko mogao prenjet?!

Molim vas savjet
Nema to nikakve veZE, mada se ono moglo razboljeti samo od te "oblatne" ne mora značit... Ja sam tek došao iz bolnice, i smatram da je to jednostavno bolest s kojom čemo se izboritii..Svojom voljom,željom i vjerom! Iako smatram da je svaka bolest jako opasna a pogotovo za bebe, to faktički još nije u stanju da se snađe,da zna i da se pridržava... Prenijeti je to bilo takoo lako pogotovo jer je ona tek bebica malena koja ne zna sta je to taa salmonela, ali eto takva je sudbina bila.. AA pošto si ti zabrinuta majka kako se vidi iz svakog texta ti bi trebala dijete odvesti doktorima koji su sposobni,znaju i koji su se susretali sa tom bolestču.. Za proliv bih trebala korisiti Linex Capsule, i mozda Enerofuryl capsule! Zavisi kako ti liječnik odobri... temperaturu ces joj skinuti tako sto ces pokvasiti dvije npr. "maice" ili velike gaze i obloži joj nožice do koljena bar če jojj malo ublažiti temperaturu..... Meni je to najviđe pomoglo.. I svaki ručak kuhaj joj RIŽU obavezno ne masnu,i bez kalorija, ne previše slanu.. a mogla bih jesti za doručak npr. sir ABC ili neki drugi ne masni sirevi ili pavlaku.... ne znam kako bih ti više mogao pomoči jer tokom 16 dana boravka u bolnici ni moja se bakterija još nije povukla iz tijela, tako da još posjedujem tu "salmonellu" mada mi je svejedno jer sam navikao bolovati... aa ti tako poslušaj i kuhaj joj za rućak rižuu da jede paa tako jedno 10-akk dana i vidi sve reakcije et toliko od mene...!! :/
---ŽiŽa--- is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2012., 00:48   #48
Quote:
---ŽiŽa--- kaže: Pogledaj post
Quote:
vragolanka kaže: Pogledaj post
U ponedjeljak N.je navečer imala temperaturu i tokom noći dobila proljev sa malo krvi,u utorak smo je odvezli od ped.koja nas je hitno poslala u bolnicu,N.je bila na infuziji,primala antibiotike,uzeta joj je stolica na analizu.Jučer su iz labosa javili da sumnjaju na salmonelu,pedica nas je pustila kući jučer jer mala nema temp.več 2 dana,proljev je i dalje,no sada je dosta sluzav i smrdi,rekla je da se mala neće ispisat iz bolnice,već da se vodi kao da je tamo,pa pošto blizu živimo da ju promatram doma i ako temp.se pojavi odmah se vratiti.Rekla mi je dan danas nazovem da potvrde iz labosa točno što je,pa ako se mala dobro osječa u ponedjeljak se vidimo...
AA pošto si ti zabrinuta majka kako se vidi iz svakog texta ti bi trebala dijete odvesti doktorima koji su sposobni,znaju i koji su se susretali sa tom bolestču.. Za proliv bih trebala korisiti Linex Capsule, i mozda Enerofuryl capsule! Zavisi kako ti liječnik odobri... temperaturu ces joj skinuti tako sto ces pokvasiti dvije npr. "maice" ili velike gaze i obloži joj nožice do koljena bar če jojj malo ublažiti temperaturu.....
Poštovani,

teško da će forumašici ovi savjeti sada koristiti jer je od posta na koji odgovarate prošla godina dana i pet mjeseci.

No, lijepo od Vas što ste javili i podijelili svoje iskustvo s ostalima. Vjerujem da će biti korisno.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 07.09.2012. at 00:57.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2012., 14:25   #49
Pozdrav, curica 7 godine mi je prije nekoliko dana dobila bolove u trbuhu, proljev i temperaturu, išli k liječniku, stolica na analizu i naravno ima salmonelu.
Sada već nekoliko dana nema proljev, nema temperaturu, pa smo slali drugu stolicu na analizu, pa me zanima, što ako bude pronađeno još salmonele u stolici, jel liječnici šalju dijete u školu? Jel je tko imao slično iskustvo? U kući nitko nema salmonelu, pokupila ju je na jednom rođendanu.
Nikolina3003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2012., 21:27   #50
Quote:
Nikolina3003 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, curica 7 godine mi je prije nekoliko dana dobila bolove u trbuhu, proljev i temperaturu, išli k liječniku, stolica na analizu i naravno ima salmonelu.
Sada već nekoliko dana nema proljev, nema temperaturu, pa smo slali drugu stolicu na analizu, pa me zanima, što ako bude pronađeno još salmonele u stolici, jel liječnici šalju dijete u školu? Jel je tko imao slično iskustvo? U kući nitko nema salmonelu, pokupila ju je na jednom rođendanu.
moja mala je pokupila kada je imala 2 godine i trajalo je poprilično da ne lažem preko 2 mj,iskreno kada smo pazili šta jede da ne jede baš slatko perad jaja mliječne proizvode svaki put je nalaz bio pozitivan a onda smo otišli na more i reko ma nek jede šta joj srce želi a jela je sve došli doma dali stolicu na analizu i sve o.k u vrtić nije išla tako nam je rekao pedijatar tako da predpostavljam da neće ni tvoja ići u školu
makik is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2012., 12:57   #51
Da ali to je predškolsko dijete, znam da se u vrtić ne smije sa salmonelom, ali u školu? Čitala sam da postoje i trajni kliconoše, znači ljudi koji imaju salmonelu stalno, kako oni idu u školu? Stvarno ne znam strah me, ona je prvi razred, ali svejedno.
Nikolina3003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2012., 08:44   #52
Quote:
Nikolina3003 kaže: Pogledaj post
Da ali to je predškolsko dijete, znam da se u vrtić ne smije sa salmonelom, ali u školu? Čitala sam da postoje i trajni kliconoše, znači ljudi koji imaju salmonelu stalno, kako oni idu u školu? Stvarno ne znam strah me, ona je prvi razred, ali svejedno.
ne znam možda će ona ići jer je dovoljno velika da joj se objasne neke stvari tipa stalno pranje ruku itd.najbolje nazovi pedijatra i pitaj.kod mene se ispostavilo da sam i ja dobila na kraju salmonelu a nisam imala nikakvih baš nikakvih simptoma
makik is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2012., 08:58   #53
Mi smo svi dali stolice na analizu i svi smo negativni, danas ću zvati pedijatricu, jer smo dali njen drugi uzorak na analizu, pa ću znati.
Nikolina3003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2012., 20:49   #54
Quote:
Nikolina3003 kaže: Pogledaj post
Mi smo svi dali stolice na analizu i svi smo negativni, danas ću zvati pedijatricu, jer smo dali njen drugi uzorak na analizu, pa ću znati.
sretno
makik is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2012., 11:29   #55
Jučer su zvali iz epidemiološkog odjela, zbog statistike, pa sam tražila voditeljicu epidemiološkog odjela, rekla mi je da školska dijeca smiju ići u školu, koliko im to dopušta opće stanje, znači ne smije imati proljev, povraćati, osjećati se malaksalo, predškolska djeca ne smiju ići u vrtić. Pa sam ju molila da nazove našu pedijatricu, nazvala ju je i od utorka idemo u školu, a nalaz od stolice još nismo dobili, kasne, bit će u srijedu. Nadam se da je negativan.
Nikolina3003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2013., 10:51   #56
Moja beba od 14 mjeseci ima salmonelu, sad vec skoro 2 mjeseca. Ovaj recept koji je naveden pomaže samo u zaustavljanju proljeva ili i kod izbacivanja salmonele? Dosta mi je već te salmonele. Koliko je ona zapravo opasna?
gugolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2013., 11:33   #57
Quote:
gugolina kaže: Pogledaj post
Moja beba od 14 mjeseci ima salmonelu, sad vec skoro 2 mjeseca. Ovaj recept koji je naveden pomaže samo u zaustavljanju proljeva ili i kod izbacivanja salmonele? Dosta mi je već te salmonele. Koliko je ona zapravo opasna?
Koliko ja znam opasna je ako uđe u krvotok i nastane sepsa ili se razvije trbušni tifus. Inače, ljudima a posebno djeci koja su liječena antibiotikom treba malo više vremena da je posve izbace iz organizma.
Potrebno je držati se stroge higijene.
Mislim da dizanje imuniteta posebice uzimanje probiotika može ubrzati stvar.
Nadam se da je beba pod stalnom kontrolom pedijatra.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2013., 14:51   #58
Da, imunitet joj je katastrofa. Ali uzima probiotik acidosalus baby i dajem joj svaki dan jednu žličicu meda.
Pedijatrica nas baš ne doživljava, prebacuje sve na epidemiološki zavod na kojem se vodimo. A oni tamo pak nemaju pojima kad ih nešto pitam, kažu nek se javim pedijatrici. A svi nas najradije šalju na Zaraznu.

Najviše me frustrira ta stroga higijena koju je gotovo nemoguće održavati pored malog djeteta koje još puzi i stalno želi biti uz mamu. Zato sam se nadala da možda ima još kakav lijek. Neke časne u Bosni rade čaj protiv salmonele pa ću ga danas dobiti. To je sve za što znam da ima.
gugolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2013., 15:25   #59
Quote:
gugolina kaže: Pogledaj post
Da, imunitet joj je katastrofa. Ali uzima probiotik acidosalus baby i dajem joj svaki dan jednu žličicu meda.
Pedijatrica nas baš ne doživljava, prebacuje sve na epidemiološki zavod na kojem se vodimo. A oni tamo pak nemaju pojima kad ih nešto pitam, kažu nek se javim pedijatrici. A svi nas najradije šalju na Zaraznu.

Najviše me frustrira ta stroga higijena koju je gotovo nemoguće održavati pored malog djeteta koje još puzi i stalno želi biti uz mamu. Zato sam se nadala da možda ima još kakav lijek. Neke časne u Bosni rade čaj protiv salmonele pa ću ga danas dobiti. To je sve za što znam da ima.
Budi jako oprezna s tim čajevima. To što ih rade časne sestre ne mora biti nikakvo jamstvo neškodljivosti i kvalitete. Ništa za što nisi sigurna kojeg je sastava i nema dozvolu i potvrdu agencije za hranu i lijekove nemoj nikako davati djetetu!

Ja bih na tvome mjestu potražila pomoć privatnika. Očito je da drukčije neće ići. Probaj se raspitati o nekim jačim probioticima, preporučujem ti isto tako i Nativni propolis od Hedere za djecu. Može se pomiješati u jogurt i tako fino ide.

Što se higijene tiče, bitno je da se kod presvlačenja pelena ruke dobro peru, da podlogu za presvlačenje dezifinciraš i svaku pelenu kod bacanja hermetički spakiraš u posebnu vrečicu i tako odložiš u smeće. Kantu isto treba špricati dezinficijensom i držati što dalje od djetetovog dosega.
Ukoliko imaš kakvog ljubimca gmaza, treba ga maknuti, jer su oni posebno osjetljivi na salmonelu i prenose je.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 17:25   #60
salmonela

bokić,da li postoji..ustvari znam da postoji ali ne znam ime tog gela koji čisti organizam od salmonele u vrlo kratkom roku?? vjerojatno je od aloe vere,ali nisam ziher jer nisam našla nikakav gel od aloe da se konzumira nego samo sok?
__________________
...lijek za vrijeme ne postoji...
samy54 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:49.