Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.04.2006., 12:01   #41
Grcka je super, bio sam 2002.

U ateni bih osim akropole preporucio stari olimpijski stadion repliku iz antike ona na kojem su odrzane prve moderne olimpijske igre. A blizu ti je i predsjednicka palaca gdje mozes zezat one vojnike koji moraju bit mirno i smijesno su obuceni, a vrhunac je drvored ukrasnih mandarina u toj ulici. Perfektno.

Jesti mozes lagano na svakom uglu, imaju i dobrih kolaca takodjer.

Posjeti stari dio Plaka se zove i buvlju pijacu naravno
__________________
Maybe the dingo ate your baby!
I'm Nobody. Nobody is perfect, and therefore I'm Perfect!
Mandre is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2006., 13:03   #42
Sta god da ti treba u vezi grcke,samo mi se javi.To je moja druga zemlja.
DOLCENERA is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2006., 10:03   #43
Cool Grcka

zanimaju me cijene smještaja (privatnog) te jeftinijih hotela
cijene hrane i pića u dučanima i restoranima
cijene cestarina
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2006., 10:44   #44
www.serbiancafe.com

http://images.google.hr/images?q=San...a%C5%BEi+slike
La Havre is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2006., 22:59   #45
cestarine:

Solun - Atena 9,70€
Patras - Korint - Pirej 3,30€
Patras - Korint - Tripolis 4,50€
most Rio - Andirio 9,70€
tunel Artemission - Korint 1,20€
cestarine su otvorenog tipa, znači ne uzima se kartica, već se odmah plaća, a iz priloženog se vidi da se ne treba biti zabrinut za cijene jer nisu visoke.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2006., 08:05   #46
Hvala ti
zanimaju me još cijene smještaja ak znaš privatnog
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2006., 08:49   #47
i AK MI MOŽETE REĆI SVOJE DOŽIVLJAJE
CURA I JA IDEMO AUTOM PA DA ZNAMO KAJ NEA CEKA
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2006., 08:29   #48
Kaj niko nema više informacija?

Pomagajte!!!!
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2006., 13:11   #49
evo friskih impresija iz grcke

bila u grckoj prije 15tak dana.. na 7 dana bilo mi je super.. ako se izuzme to sto smo dugo bili u busu svaki dan, al obisli smo neke znacajnije tacke grcke.. solun, atena, delfi, olimp, mikena, jug atike,etc..etc..
grcka... tako tako... ako zelis da ti bude skupo, moze ti biti skupo, a moze ti biti kao i kod nas.. kafa od 2 eura do 5... giros od euro i po do 3 eura.. restoranska hrana tako tako.. ma moze se za pristojan novac jesti svuda..
sto se tice shopinga, imas zaru na svakom koraku... ja sam kupila sladak kozni mantilic za 80 eura... nisam nesto previse ni planirala kupiti.. suvenircici su, za nepovjerovat, najjeftiniji na plaki ako budete isli u onu tvornicu pored mikene, tamo ne kupovati keramiku, navodno je najkvalitetnija, al ja nisam primjetila razliku.. takve iste stvari su na placi i po 3 puta jeftinije.. magnetici od 1 euro.. ja sam onih devotion skplupturica kupila more sebi i prijateljima.. maslinovo ulje mozes kupiti do 7 eura za litar.. fino.. ja sam donijela puno maslina.. na pijaci u solunu sam kupila 5 razlicitih vrsta.. cijene su od 3,90 do 7,50 po kili, kupila sam ovcijeg sira.. preeedobar je.. hrana im je inace odlicna

eto, toliko

sretan put i dobar provod

p.s. grcka je pravo sigurna...
__________________
Bil'in, my love...
heureka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2006., 00:29   #50
Thumbs down

Quote:
KILLERDOG kaže:
i AK MI MOŽETE REĆI SVOJE DOŽIVLJAJE
CURA I JA IDEMO AUTOM PA DA ZNAMO KAJ NEA CEKA

Pošto ideš autom pretpostavljam da ideš trajektom.
Pripazi na telefoniranje mobitelom sa trajekta. Mene je neugodno iznenadio račun za mobitel. Za četiri kratka poziva (dva kraća od minute) sa broda, dok je plovio, platio sam 267 Kn. Poziv do minute 44,5 Kn, a preko minute 89 Kn. Mreža ISLPS. Nadam se da će joj bura srušit repetitor.
Da sam se par puta zablebetao više bi me koštao mobitel od cjelog puta.
Zato OPREZ.
shadow500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2006., 14:58   #51
pa nema veze šta si bija na brodu, valjda je bitno u kojim si vodama bio
ja san išla iz italije (trst) i imala sam naše mreže dio puta
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2006., 20:57   #52
Nije važno u čijim sam bio vodama (mogao sam biti samo u našima, talijanskima ili grčkima).
Fora je u satelitskoj telekomunikaciji.
shadow500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2006., 12:16   #53
ČEKAJ, ti meni oćeš reć da ako sam ja recimo na trajektu za lastovo, plaćam 44 kune
ja sam na trajektu uredno pratila koju mrežu mi očitava i dok je očetivalo KRUNET poruke sam uredno slala
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2006., 12:32   #54
Što se vožnje autom tiče, vozio sam rent a car po Kreti, i mogu reć da Grci imaju neki svoj luđački način vožnje koji je meni odgovarao

Primjer: U svakom smjeru jedna obična i jedna zaustavna traka. U sredini dvostruka puna linija (iako je pregledno). Jedan auto vozi pola u zaustavnoj, pola u običnoj traci. Preko dvostruke pune pretječe ga autobus, a istovremeno (!) drugi auto pretječe taj autobus (!) vozeći po zaustavnoj traci suprotnog smjera!

Pazi da u piletini u restoranu ne na nađeš spajalicu. (osobno iskustvo i dalje ne znam što je spajalica - ona koja se utisne klamaricom - radila u mesu)

Ostalo je ok
bbsan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2006., 12:42   #55
jep, slažem se sa bbsanom
a tek gradski autobusi - po malo coknuti sa svake strane
vidila sam dosta sudarčića al nijedan sudar

osim toga, znaimljivo je u ateni ćeš vidit dosta kuća "nedovršenih" ono vire im željezne šipke - izgleda da po zakonu imaju neku poreznu olakšicu ako im kuća nije dovršena
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2006., 08:42   #56
ma dobro vožnja ni problem nije ni kod nas niš bolje (a tek italija)
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2006., 08:43   #57
a mobitel ionako ne nosim sa sobom (nemam potrebe za njim)
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2006., 22:32   #58
Nocni zivot Grcka

zanima me na kojim otocima ste bili u grckoj di je najjaci nocni zivot znaci klubovi etc..cijene otprilike i opcenito dojmovi
 
Odgovori s citatom
Old 17.05.2006., 14:02   #59
Vožnja je ludnica to se slažem a posebno u samoj Ateni... ono, raskrsce 3 ceste, znaci 6 krakova, svi voze, ne paze na semafore, samo idu ali nema bas nekih sudara a pjesak se mora snaci kako zna i umije. Pjesacki zeleni samafor preko Atenske ulice traje tocno 2 sekunde!
U shopingu se cjenkat svakako.
Super mi je sto na brdo mjesta ima za popit frisko istisnut sok od narace, toga bar tamo ima na tone.
Kupit ouzo!
Njima NE znaci DA.
Tremor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2006., 14:03   #60
Quote:
Bigboi22 kaže:
zanima me na kojim otocima ste bili u grckoj di je najjaci nocni zivot znaci klubovi etc..cijene otprilike i opcenito dojmovi
Cimerica bila na Samosu i kaze da je atmosfera onako vise romanticna i obiteljska, tako da nije bas za provod takvog tipa.
Tremor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:59.