Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.10.2007., 13:12   #1
Popravljanje mliječnih zubića

Da li vam je ikada stomatolog rekao da mlječne zube ne treba popravljati?
mila-mila is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 13:20   #2
naravno da ne,mi smo svoje mliječne sve popravljali
meri79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 13:24   #3
Došla sam sa malim kod stomatologa u DZ i ima jedan karijes na petici, ali je on reko da to ne treba popravljati. Da li znate nekog dobrog privatnog stomatologa u ZG
mila-mila is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 13:31   #4
ja sam sa svojim klincem na faksu u gundulićevoj,tamo je dobra ekipa jako ak te zanima mogu ti na pp poslati ime dr
meri79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 14:04   #5
Super, pošalji mi broj pa da ga mogu odvesti dok ga ne počne boljeti.
mila-mila is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 14:30   #6
Nema smisla popravljati pokvaren mlijecni zubic koji ce uskoro ispasti i jos k tome ne boli. Petica ce djetetu ipak biti jos godinama u ustima, to je posljednji zub koji zamjenjuje stalni, pa bi je svakako trebalo srediti.
Ima zubara s jako razlicitim stavovima prema popravljanju mlijecnih zubica.
goblena is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 22:23   #7
Ja smatram da se briga o zubima treba voditi od pelena.Pa ako je mliječni zub pokvaren treba ga popraviti.I meni je zubar rekao da se mliječni ne popravljaju,pa smo promjenile zubara.Moja mala sada ima skoro 9 godina i sama ide kod zubara.Ponekad i bezveze.Klima joj se zub,a ona već pita za knjižicu.Djecu treba učiti da je zubar osoba koja će im pomoći i riješiti ih eventualne zubobolje. Strah od zubara se uvlači u kosti
Giorgia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2007., 00:24   #8
da to mi je jasno-ja se toliko bojim da je to prestrašno
uopće ne želim zinuti dok mi ne pripremi injekciju...koma sam ali strah je jači....zato naš sin ide bez problema i straha
meri79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2007., 06:28   #9
Ja stvarno ne razumijem zubare koji kazu da se ne trebaju popravljati mljecni zubi. Da ce oni ispasti u roku od godinu dvije pa hajde onda. Evo moj mali je prije 2 godine izgubio prednja 4 zuba (zbog cega sam ja jos i danas ljuta ko ris ali da ne pisem sad citavu pricu...). Njemu je sad skoro 6 i jos nisu ni navirili, nadam se da ce pocet rast ove godine. Znaci on je bez razloga preko 2 godine bez prednjih zubi. U pocetku je imao problema jesti, dok nije naucio, mada i danas moram pazit ako je sta tvrde (sendvic, meso npr) da mu isjeckam na komadice koji su manji od njegovog normalnog zalogaja. A i estetski, bar meni, je ljepse vidjeti red malih bijelih zubica.
USAnaCT is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2007., 08:03   #10
Moj nećak ima 5 godina i jako loše mliječne zube. Kad se nasmije izgleda strasno. Stomatolog je isto rekao da neće popravljat jer ce ubrzo počet padat mliječni i rast trajni zubi.
cool baby is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2007., 08:25   #11
Voljela bi da se nađe jedan stomatolog koji će dati još jedan razlog za ne popravljanje mliječnih,osim tog da će brzo ispasti. Djete ne zna što je mliječni a što trajni zub. Ono zna samo da je ok imati crne zube (ako se ne popravljaju). Naravno da ima djece koja imaju lošije zube, i odmah im pocrne. Ali važna je navika održavanja i redovitog posjećivanja zubne ordinacije.
Giorgia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2007., 15:55   #12
Mlijčne zube treba obavezno popravljati, mi to činimo redovito i bez problema kod naše socijalne zubarice. Ne samo zbog toga što ih je ružno pokvarene vidjeti, nego zato što mliječni zubi čuvaju mjesto za trajne zube i potrebno je radi zdravlja trajnih zubi da su isto tako mliječni zubi sanirani. To su riječi naše zubarice.
mamasunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2007., 17:04   #13
Quote:
mamasunce kaže: Pogledaj post
Mlijčne zube treba obavezno popravljati, mi to činimo redovito i bez problema kod naše socijalne zubarice. Ne samo zbog toga što ih je ružno pokvarene vidjeti, nego zato što mliječni zubi čuvaju mjesto za trajne zube i potrebno je radi zdravlja trajnih zubi da su isto tako mliječni zubi sanirani. To su riječi naše zubarice.
To i naš zubar stalno ponavlja. Kad bi svi tako radili bilo bi potrebno manje ortodontskih zahvata kasnije.
Rosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 11:24   #14
Miha ima karijes na gornjoj 5-ci ...popravit ćemo to..

Zanima me kako su to podnjeli druga djeca njegove dobi (3,5 godine)
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 12:09   #15
Quote:
mamasunce kaže: Pogledaj post
Mlijčne zube treba obavezno popravljati, mi to činimo redovito i bez problema kod naše socijalne zubarice. Ne samo zbog toga što ih je ružno pokvarene vidjeti, nego zato što mliječni zubi čuvaju mjesto za trajne zube i potrebno je radi zdravlja trajnih zubi da su isto tako mliječni zubi sanirani. To su riječi naše zubarice.
Potpisujem od riječi do riječi!
Mi isto sve mliječne popravljamo, malac je sa 3 g. prvi put bio u zubara i obožava ga. Uglavnom, vodim ga čim primijetim točkicu, ne čekam da se proširi, tako da često niti ne koristi bušilicu, nego mu samo izgrebe s onom iglicom i premaže s nečim A i kad popravlja nije strašno jer karijes nije zahvatio duboko. U svakom slučaju bolje djecu naviknuti na higijenu zubi od malena, kasnije će im biti lakše ići u zubara
Mme Pipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 12:21   #16
Mi smo isto sve mliječne popravljali.
Dobro je to podnosio jer je naša zubarka (moja sestrična) super
Ona ga zna nagovoriti da bude strpljiv i da surađuje. Ona mu je i vadila sve mliječne koji su mu se dosad rasklimali.
Sad nema nikakav strah od zubara i mislim da neće biti nikakvih problema kad bude trebao trajne popravljati.
Nature is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 17:54   #17
Post

Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
Miha ima karijes na gornjoj 5-ci ...popravit ćemo to..

Zanima me kako su to podnjeli druga djeca njegove dobi (3,5 godine)
Moja se više boji sada sa 10 god. nego sa 3,5
To joj je bilo nešto fora i uvijek je išla sa veseljem
Dodagoda is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 17:34   #18
mliječni zubi kod djece

nisam pronašla temu, pa nek mod spoji ako treba.

moj mali od 2 god.je nedavno pao i raskrvario si meso kod prednjih zubi. nakon cca 2 tj.počeli su mu smeđiti ti prednji zubi.
vjerujem da je to od pada.
nisu mu rasklimani samo izgledaju kao da se počinju kvariti.
jučer mi je rekao da ga boli zub, ali pokazuje donje zube koji ne izgledaju pokvareno. mislim si da mu možda izlaze zadnji kutnjaci ili mu se ipak počinju kvariti.
ne želi prati zubi, tu i tamo dopusti da mu operemo prednje, ali bez paste.

da li se kod tako malih klincima mogu pokvariti zubi?
jel mogu boliti ti mliječni zubi kad se pokvare?
neki kažu da mogu, a neki ne
inače urla na sve, pa si ga ne mogu zamisliti da ga vodim zubaru mislim da bi fraze dobio.
da li postoje dječji stomatolozi ili tko ima preporuku za dobrog stomatologa koji zna s djecom na području zg zapadni diozaprešić, samobor.
maza1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 18:11   #19
Imaš na pdf Zdravlje topic s zubarskim pitanjima, pa mislim da bi tamo dobila konkretnije odgovore.
Inače i mliječni zubi imaju živac, pa stoga bole.
Moja je prije par mj. slomila prednji zub (sada će još malo 2.g.) i bili smo kod zubara u Domu zdravlja (naravno prethodno izabran u HZZO-u) koji nas je uputio u Kliniku stomatološkog fakulteta u Gundulićevoj gdje imaš dječje stomatologe.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 18:17   #20
Quote:
~Scarlet~ kaže: Pogledaj post
Imaš na pdf Zdravlje topic s zubarskim pitanjima, pa mislim da bi tamo dobila konkretnije odgovore.
Inače i mliječni zubi imaju živac, pa stoga bole.
Moja je prije par mj. slomila prednji zub (sada će još malo 2.g.) i bili smo kod zubara u Domu zdravlja (naravno prethodno izabran u HZZO-u) koji nas je uputio u Kliniku stomatološkog fakulteta u Gundulićevoj gdje imaš dječje stomatologe.
super hvala.
kaj su joj popravljali slomljeni zub? kak je to izgledalo kad nema ni 2 god. mišica mala
maza1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:01.