Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2009., 22:34   #1181
Quote:
jamaja kaže: Pogledaj post
Haj!

Nisam ni ja koristila....jel se javil tko kome je pomoglo?
pozdrav
nitko mi se nije javio da je koristio lakotu ,a baš sam se ponadala. Nije jeftino a dugo se treba koristiti.
MIRJANA 1961 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 22:41   #1182
Quote:
MIRJANA 1961 kaže: Pogledaj post
pošto sam pročitala kod Jamaja da od tahikardije trnu ruke i lice a meni se to događa ,zanima me šta znači tahikardija. druga je godina kako mi je dijg..RA i do sada nisam imala prilike s nikim kontaktirati nego se stim nosim uglavnom sama, a vidim da mi se stanje pogoršava pa me pomalo hvata panika.
Tahikardija ti je kad imaš puno otkucaja srca.
Nisam sigurna dami trnu ruke i noge od tahikardije ili od kralježnice...još uvijek sam u obradi.
jamaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 22:42   #1183
Quote:
MIRJANA 1961 kaže: Pogledaj post
nitko mi se nije javio da je koristio lakotu ,a baš sam se ponadala. Nije jeftino a dugo se treba koristiti.
Kako to da već tako dugo boluješ a ne koristiš nikakve lijekove?
Jesi li radila kakve pretrage?
jamaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 19:01   #1184
kako ste? ja doma na bolovanju
kiki-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 19:05   #1185
Quote:
kiki-ri kaže: Pogledaj post
kako ste? ja doma na bolovanju
Zašto si na bolovanju? Jel te jako boli ili je nešto novo u điru?
Ja sam sutra kod nefrologa pa ti se javim kad dodjem u 8 sati sam na Sušaku.
budabudimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 20:24   #1186
Quote:
kiki-ri kaže: Pogledaj post
kako ste? ja doma na bolovanju

Kiki šta je?
Tako te jako čopilo?

Brzo se oporavi
jamaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 20:45   #1187
Quote:
kiki-ri kaže: Pogledaj post
kako ste? ja doma na bolovanju
I ja isto pitam. Šta je.....?
Mile-Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 20:55   #1188
Quote:
jamaja kaže: Pogledaj post
Kako to da već tako dugo boluješ a ne koristiš nikakve lijekove?
Jesi li radila kakve pretrage?
radilj sam pretrage i koristim dekortine i salazoprin, ali i pored toga mi se širi dalje. Bilo mi je na prstima ruku i nogu, a sada je i u člancima , koljenima, ručnim zglobovima, laktu i ramenu. Ujutro se jedva pokrenem. sve što sam pročitala o tome djeluje mi jako poražavajuće.
MIRJANA 1961 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 21:25   #1189
Quote:
MIRJANA 1961 kaže: Pogledaj post
radilj sam pretrage i koristim dekortine i salazoprin, ali i pored toga mi se širi dalje. Bilo mi je na prstima ruku i nogu, a sada je i u člancima , koljenima, ručnim zglobovima, laktu i ramenu. Ujutro se jedva pokrenem. sve što sam pročitala o tome djeluje mi jako poražavajuće.
Danas sam dobila par CD o nekakvom sirupu zove se MANGOSTIN, nisa sve pregledala, ali nešto kao jača obrambeni mehanizam i čisti tjelo od toksina. Kažu da je učinkovit kod više autoimunih bolesti pa tako i kod RA. Dali je itko čuo išta o tome ?
MIRJANA 1961 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 10:21   #1190
Quote:
budabudimir kaže: Pogledaj post
Zašto si na bolovanju? Jel te jako boli ili je nešto novo u điru?
Ja sam sutra kod nefrologa pa ti se javim kad dodjem u 8 sati sam na Sušaku.
pokočilo se skroz, šake, stopala, laktovi koljena. da vam ne pričam. ovaj put baš pošteno. počelo u nedelju, pa se u pon. nisam mogla dignut iz kreveta i onda što ćču takva radi a ne mogu se ni mrdnut.
nažalost, budabudimir, nema me sutra na sušaku, javi se kad dođeš doma preko poruke.
kiki-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 10:23   #1191
Quote:
jamaja kaže: Pogledaj post
Kiki šta je?
Tako te jako čopilo?

Brzo se oporavi
pa dosta, nije dugo tako. pijem zaldiart pa će valjda proć. taman u petak bila kod reumatologa i kažem da me malo bolucka kad ono me stislo u nedjelju pošteno da se ne mogu dignut iz kreveta. bit će valjda bolje.
kiki-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 10:26   #1192
Quote:
Mile-Zg kaže: Pogledaj post
I ja isto pitam. Šta je.....?
a šta da ti kažem, stislo me pošteno, mirujem, i pijem zaldiar pa će valjda proć. nego ti ćeš znat. jučer sam bila kod svoje dr. i hoću dignut uputnicu za komisiju za odobrenje toplica za ovu godinu kad ona kaže da mi neće odobrit jer da još nije prošlo godinu dana. znači treba proći 12 mj. od toplica + ako ti odobre čekaš 6 mj. mjesto. što to znači da sam ja ovu godinu popušila toplice?
kiki-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 11:45   #1193
Quote:
kiki-ri kaže: Pogledaj post
a šta da ti kažem, stislo me pošteno, mirujem, i pijem zaldiar pa će valjda proć. nego ti ćeš znat. jučer sam bila kod svoje dr. i hoću dignut uputnicu za komisiju za odobrenje toplica za ovu godinu kad ona kaže da mi neće odobrit jer da još nije prošlo godinu dana. znači treba proći 12 mj. od toplica + ako ti odobre čekaš 6 mj. mjesto. što to znači da sam ja ovu godinu popušila toplice?
Kiki, ni slučajno ne slušaj šta ti doktorica kaže, jer to nije istina. Ja sam lani bila u toplicama krajem 8. mj, vjerojatno se sjećaš. 7.1. ove godine kad sam bila na infuziji imunolog mi je napisao prijedlog, 12.1 sam otišla na komisiju i dobila odobrenje. Isti dan sam poštom poslala u toplice. Samo su me pitali koliko dugo čekam, rekla sam 8 mjeseci, što je istina. Ne znam da li to dr. opće prakse govore iz neznanja, ili je to pokušaj da čim više pacijenata popuši rehabilitaciju. U svakom slučaju inzistiraj. Nadam se da će ti ova loša faza brzo proći, probaj čim više lediti. Pozdrav.
Mile-Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 12:07   #1194
vitamini

Drage moje, ja sam jučer počela piti vitamine. Kapsule Beta Glutan...sigurno ste vidjele da ih reklamiraju na netu. Doktorica mi preporučila...jer da su najjači proizvod za jačanje imuniteta, za autoimune bolesti. U prospektu su napomenute sve bolesti. Sjećam se da sam to pila prije dvije godine kad sam imala jaku alergiju i ginekološke probleme i da mi je bilo puno, puno bolje i opčenito sam se dobro osjećala...bez umora.

Meni je sad dva dana ok, al u subotu i nedjelju me strašno boljelo...sad sam sigurna da vrijeme jako utječe na našu bolest.

Držite se. Kiki brzo se oporavi.

Pozdrav
jamaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 12:11   #1195
kolko ja znam kod autoimunih bolesti se nesmije uzimati nista za jacanje i podizanje imuniteta jer to radi kontraefekt !!
peta25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 13:52   #1196
Question

bok svima
novi sam član ovog foruma pa bi zanomalo kome da se obratim vezano za reumatoidni artritis? pa ako tko zna ....
tia.bany is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 17:40   #1197
Quote:
peta25 kaže: Pogledaj post
kolko ja znam kod autoimunih bolesti se nesmije uzimati nista za jacanje i podizanje imuniteta jer to radi kontraefekt !!
Neznam...upitat ću se o tvojoj izjavi. Inače, ti vitamini između ostalih bolesti, uspješno liječe lupus, astmu, alergije....a to su sve autoimune bolesti.
jamaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 17:48   #1198
Evo, našla sam na internetu, da su prirodni lijekovi (vitamini) Beta Glutan i Colostrum (možda za razliku nekih drugih) dali zapanjujuće dobre rezultate u liječenju autoimunih bolesti, posebno se napominje reumatski artritis i lupus....pa sad...tko voli nek izvoli.

Večina nas će posegnuti za svime što će nam pomoći...pogotovo kad nas jako boli...tako ću i ja piti oba vitamina i Beta Glutan i Colostrum. Neću od toga ozdraviti...šta je sasvim jasno....al se nadam poboljšanju i opčem stanju organizma.
jamaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 17:58   #1199
Quote:
Mile-Zg kaže: Pogledaj post
Kiki, ni slučajno ne slušaj šta ti doktorica kaže, jer to nije istina. Ja sam lani bila u toplicama krajem 8. mj, vjerojatno se sjećaš. 7.1. ove godine kad sam bila na infuziji imunolog mi je napisao prijedlog, 12.1 sam otišla na komisiju i dobila odobrenje. Isti dan sam poštom poslala u toplice. Samo su me pitali koliko dugo čekam, rekla sam 8 mjeseci, što je istina. Ne znam da li to dr. opće prakse govore iz neznanja, ili je to pokušaj da čim više pacijenata popuši rehabilitaciju. U svakom slučaju inzistiraj. Nadam se da će ti ova loša faza brzo proći, probaj čim više lediti. Pozdrav.
ma tako sam i mislila, kao što ti govoriš. a ona pokušava ušparat na meni i za bolovanje nije baš bila oduševljena, ali baš me briga. nisam uopće bila na bolovanju za RA samo kad sam bila u toplicama 3 tjedna, i 2 dana kad mi je ruka otekla.
kiki-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 18:00   #1200
Quote:
peta25 kaže: Pogledaj post
kolko ja znam kod autoimunih bolesti se nesmije uzimati nista za jacanje i podizanje imuniteta jer to radi kontraefekt !!
ja uzimam imunosupresive za smanjenje imuniteta. zato nas sve i napada. koliko sam ja dr. shvatila, naš organizam sam sebe napada. tako nekako zato se i zove autoimuna bolest.
kiki-ri is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:47.