Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.05.2004., 21:02   #21
fala na informacijama...mislim da ce biti Salamander...
__________________
We are the Moderator! Lower your shields and surrender your ships.
We will add your biological and technological distinctiveness to our own. Your culture will adapt to service us. Resistance is futile!
Fear factor natjecatelj
Pollux is offline  
Old 18.05.2004., 15:41   #22
PVC stolarija je zakon. Raspravu o tome imaš negdje duboko u arhivu..
cudim_se is offline  
Old 30.08.2004., 23:40   #23
Arrow PVC i ALU stolarija

Koje profile preporučujete, koliko komora, kakva stakla?

Prikupio sam nekoliko ponuda, evo mojih saznanja: 5 komora s 2 brtve je nekakav standard. Četiri ili tri komore nije strašno lošije glede izolacije jer ipak veću površinu zauzima staklo od plastike. Ali ima li to utjecaja na čvrstoću?

Stakla punjena Argonom daju bolju izolaciju prvih godinu-dvije, ali argon lakano iscuri i od njega nema efekta, pa se ne isplati.

Međutim, dobro je uzeti low-e premaz.

E sad: koji profili!? Kömmerling je najbolja ali i najskuplja, odmah sam ju eliminirao, nema toliko love.

Ostaje isbor Rehau, Salamander, Veca...cijene su tu negdje, za koju se odlučiti!?

Shpexy
__________________
When all you have is hammer, everything looks like a nail.
Shpexy is offline  
Old 31.08.2004., 09:43   #24
low e premaz je odlicno uzet. smanjit ce ti gubitke na prozorima za 50% sta i nije za bacit a kostaju, ne znam, oko 130 kn/m2. tako nesto. ispati ti se vrlo brzo.

ja sam uzeo drvene prozore pa se nisam raspitivao previse o tim pvc komorama, al isto mislim da razlika u toplinskim gubicima nije prevelika izmedju 3 ili 5 komora...
moja-kucica is offline  
Old 31.08.2004., 12:39   #25
Gledaj okove, svi profili su tu negdje.
voyager is offline  
Old 01.09.2004., 21:38   #26
Re: PVC stolarija

Quote:
Shpexy kaže:
Koje profile preporučujete, koliko komora, kakva stakla?

Prikupio sam nekoliko ponuda, evo mojih saznanja: 5 komora s 2 brtve je nekakav standard. Četiri ili tri komore nije strašno lošije glede izolacije jer ipak veću površinu zauzima staklo od plastike. Ali ima li to utjecaja na čvrstoću?



Stakla punjena Argonom daju bolju izolaciju prvih godinu-dvije, ali argon lakano iscuri i od njega nema efekta, pa se ne isplati.

Međutim, dobro je uzeti low-e premaz.

E sad: koji profili!? Kömmerling je najbolja ali i najskuplja, odmah sam ju eliminirao, nema toliko love.

Ostaje isbor Rehau, Salamander, Veca...cijene su tu negdje, za koju se odlučiti!?

Shpexy
3 ili 5 komora cvrstoca je ista!
Bolje je staklo s molekularom.
Profila imas jos 20 i svako ce ti rec da je taj naj bolji!

Ako trebas jos jednu ponudu samo posalji mjere
Profil Brugmann, tj profil je slican salamanderu jer je i on vlasnik Brugmann-a.
Okov Roto.
__________________
...
lego is offline  
Old 16.09.2004., 23:13   #27
Question PVC Stolarija

Koju stolariju PVC uzeti, sa 4 ili više komora?, razlika u kvaliteti i od čijeg proizvođaća . Kakava je od Salamandera stolarija. Hvala na savjetu.
Stalker is offline  
Old 17.09.2004., 09:17   #28
https://www.forum.hr/showthread.php?s=&threadid=61269
voyager is offline  
Old 17.09.2004., 23:16   #29
Uz Salamander u vecini slucajeva ide okov koji po meni nije dobar.
Komora 5 ili 3 manje bitno.
Laicki sto vise to bolje.
__________________
...
lego is offline  
Old 07.11.2004., 21:06   #30
Quote:
voyager kaže:
Gledaj okove, svi profili su tu negdje.
sve ti je to tu negdje
univerzalni podaci vrijede za sve proizvođaće iskazane vrednosti se malo razlikuju
profili 4 komore k-W 1,4 W/m2K bez čeličnog ojačanja sa čeličnim ojačanjem k-W 1,7 W/m2K
profili 5 komore k-W 1,1 W/m2K bez čeličnog ojačanja sa čeličnim ojačanjem k-W 1,4 W/m2K
staklo stanadardno 4/16/4 k-W 2,7 W/m2K
staklo low e 4/16/4 k-W 1,4 W/m2K
staklo low e + a 4/16/4 k-W 1,1 W/m2K
svi profili u osnovi imaju samo dvije brtve, kod profila koji se deklariraju kao profili sa tri brtve radi se o profilu koji ima takozvanu srednju brtvu, taj sustav je kopija aluminijskih sustava i pokriva cca 10% plastičnih sistema sve drugo je sustav sa vanjskom i unutranjom brtvom
kod sustava sa srednjom brtvom pojedini proizvođaći stave jednu dodatnu vanjsku brtvu koja nema nikavu funkciju nego služi isključivo kao marketinški trik da zavara laike i nestručne osobe, jer ta brtva nije u presjeku i dimenzijma kao unutarnja jer kad bi se stavila prava brtva prozor se ne bi mogao zatvoriti jer okov ne bi mogao prenesti slilu priljubljivanja krila na doprozornik
glede profila, dijele se na tri grupe
1. i najbolja ovim redom Veka, Rehau i Kömmerling
2. Aluplast, Brugmann, KBE, Tysen
3. Salamander, Trocal, Decunick, Dimex i drugi
ovi podaci su izvučeni iz njemačkih kalkulativnih lista po kojim isti prozor ima tri različite cijene po grupi kvalitete proizvođača
glede našeg tržišta obradit ću samo 1. grupu jer smatarm da cijene ostalih nisu bitno niže da bi ih se izabralo
proizvođač nekad broj 1. u europi Kömmerling je u zadnjih 5-6 godina zapao u krizu i zaostao sa razvojem te mu mjesto među prva tri visi na staroj slavi, a da je to točno stoji i to da ga je kupio Trockal koji spada u lošije proizvođače, kod nas se još uvijek uvoze profili sa dvije komore i niste sigurni šta ste kupili
proizvođač Veka po proizvodnji prozorskih sustava broj 1. u svijetu i što se tiče količine i kvalitete, problem na hrvatskom tržistu je što se uvozi profil koji se ekstrudira u poljskoj i koji ne zadovoljava visokokvaltetni razred Veke nego je napravljen samo za istočno tržište zbog pojednih komponeti taj profil se ne može ni uvesti u njemačku
proizvođač Rehau je najveći proizvođač proizvoda od plastičnih polimera na svijetu te je što se prozorskih sustava tiče prvi u europi, imaju svoju distibuciju u hrvatskoj i isporučuju iskuljučivo profil ekstrudiran u njemačkoj za razliku od Kömmerling i Veke ne isporučuju profile od recikliranih materijala
okov
kod okova se treba paziti da je okov cinčan šestvalentnim cinkom (neki to nazivaju titan, a vidljivo je po čistoj bijeloj boji cinčanja) što je danas najkvalitenija zaštita
najveći prozvođač okova u cjelini je Roto (najveći dio im odpada na okov za drvene prozore) dok je što se tiče plastičnih prozora daleko največi proizvođač Siegenia po nekima i najbolji, na našem tržištu se još koriste i G&U koji spada u manje proizvođače i WinkHaus kojem su osnovna proizvodnja brave i cilindri a okov za prozore usputna djelatnost
toliko o tehničkim karakteristikama ako netko teba konkretan savjet stojim na raspolaganju
fikus is offline  
Old 08.11.2004., 09:49   #31
Hvala na detaljnim pojašnjenjima, već sam uzeo Salamander stolariju, šteta što se nisi prije javio, možda bi uzeo Rehau, mislio sam da su Salamander, Rehau i Veka u istoj klasi, a Kömmerling je bio poprilično skuplji kad sam gledao.

Za sada mi se čini ok stolarija, imam 5 godina garancije, valjda će bit OK.
__________________
When all you have is hammer, everything looks like a nail.
Shpexy is offline  
Old 08.11.2004., 19:32   #32
toliko o tehničkim karakteristikama ako netko teba konkretan savjet stojim na raspolaganju

Zanima me jesi ovo prepiso od nekud ili se stvarno kuzis?



---najveći dio im odpada na okov za drvene prozore(ROTO)---

Nema razlike izmedu okova roto za drvo i za plastiku.
__________________
...
lego is offline  
Old 08.11.2004., 19:34   #33
Quote:
Shpexy kaže:
Hvala na detaljnim pojašnjenjima, već sam uzeo Salamander stolariju, šteta što se nisi prije javio, možda bi uzeo Rehau, mislio sam da su Salamander, Rehau i Veka u istoj klasi, a Kömmerling je bio poprilično skuplji kad sam gledao.

Za sada mi se čini ok stolarija, imam 5 godina garancije, valjda će bit OK.
Jel mozes napisat koja ti je firma napravila prozore?
Ako ne tu onda na PM.
__________________
...
lego is offline  
Old 08.11.2004., 21:52   #34
Quote:
lego kaže:
toliko o tehničkim karakteristikama ako netko teba konkretan savjet stojim na raspolaganju

Zanima me jesi ovo prepiso od nekud ili se stvarno kuzis?

---najveći dio im odpada na okov za drvene prozore(ROTO)---

Nema razlike izmedu okova roto za drvo i za plastiku.
pa testiraj me
OZ okov u osnovi je isti za sve prozore čak i aluminijski prozori koji koriste euro utor imaju skoro identične dijelove kao i ostali samo je sav okov napravljen od inox-a (radi galvanskog članka)
glede Roto okova za drvo se još uglavnom koristi Centro 101 koji je žuto cinčani, pojedini elemeti okova se koriste i PVC prozora razlika je samo u donjem ležaju, gornjem ležaju škara, šarama i upadnicama, što znači da odgovaraju samo pogonski mehanizmi(getribe) kutnici i dodatni zavarači
Roto je kao i većina drugih u zadnje vrijeme počeo proizvodnju okova sa zaštitom šestvalentnog cinka i razvio novi sustav za PVC prozore koji se bitnije od Centra 101 razlikuje u odnosu na drvene prozore
podaci od preje cca 2 god, okvirni
Roto 14.000.000,00 garnitura okova, 4.000.000,00 za PVC ostalo drvo i aluminij
Siegenia 8.000.000,00 garnitura okova, 7.000.000,00 za PVC ostalo drvo i aluminij
G&U 4.000.000,00 garnitura okova ukupno
WinkHaus 3.000.000,00 garnitura okova ukupno

od kad je Roto za kupca izgubio Internorm ima problema u poslovanju, a od kad je Siegenia kupila Aubi po nekim procjenam prerasla je u vodećeg proizvođaća što se tiče inventivnosti, oni su na tržisšte izbacili godinu dana prije svih okov sa zaštitom šestvalentnim cinkom
e sad ti prosudi da li ja to prepisujem
gleda savjeta i dalje stojim na raspolaganju
fikus is offline  
Old 08.11.2004., 22:12   #35
E sad kolko toga znas u praksi?

Evo ja sam skolovani majstor za PVC, poceo sam jos u samim pocecima PVC-a u HR.
I radio sam VEKU, TROCAL, BRUGMAN.
I u Kovinoplastici jos nemaju novi okov, samo upadnice za sad.
I jos malo ce bit gotova stranica za Pvc stolariju od starog, sa svim podacima o okovu i profilu.
Salamander je kupio Brugmann, al boja profila je za nijansu srugacija.

A evo sad na Kraju radim ALU stolariju, profil i okov ALU-K.

U kojoj si ti fazi PVC-a ili ALU?
__________________
...
lego is offline  
Old 09.11.2004., 08:01   #36
Quote:
lego kaže:
E sad kolko toga znas u praksi?

Evo ja sam skolovani majstor za PVC, poceo sam jos u samim pocecima PVC-a u HR.
I radio sam VEKU, TROCAL, BRUGMAN.
I u Kovinoplastici jos nemaju novi okov, samo upadnice za sad.
I jos malo ce bit gotova stranica za Pvc stolariju od starog, sa svim podacima o okovu i profilu.
Salamander je kupio Brugmann, al boja profila je za nijansu srugacija.

A evo sad na Kraju radim ALU stolariju, profil i okov ALU-K.

U kojoj si ti fazi PVC-a ili ALU?
ja se inače bavim sasvim drugim stvarima
fikus is offline  
Old 09.11.2004., 09:20   #37
Quote:
lego kaže:
Jel mozes napisat koja ti je firma napravila prozore?
Ako ne tu onda na PM.
Prozore mi je prodala i postavila ZOMA iz Odre kod Siska. Zašto?
__________________
When all you have is hammer, everything looks like a nail.
Shpexy is offline  
Old 09.11.2004., 11:29   #38
Koja je najbolja kombinacija proizvodjaca okova i profila po vasem tj najbolji omjeru ulozenog i dobivenog? Dal je bitniji kvalitetan okov ili kvalitetan profil? Sto je sa komorama tj, ima prozora sa 2,3 i 5 komora? U cemu je fora i dal se isplati uzeti one od 5 komora?
Hvala na savjetima
goodboy is offline  
Old 09.11.2004., 18:49   #39
Quote:
goodboy kaže:
Koja je najbolja kombinacija proizvodjaca okova i profila po vasem tj najbolji omjeru ulozenog i dobivenog? Dal je bitniji kvalitetan okov ili kvalitetan profil? Sto je sa komorama tj, ima prozora sa 2,3 i 5 komora? U cemu je fora i dal se isplati uzeti one od 5 komora?
Hvala na savjetima
Brugmann i Roto meni naj bolja.
Uglavnom je okov bitniji.
Pa to s 5 komora je danas standard, vecina proizvodaca radi s 5 komora.
__________________
...
lego is offline  
Old 10.11.2004., 11:05   #40
Quote:
goodboy kaže:
Koja je najbolja kombinacija proizvodjaca okova i profila po vasem tj najbolji omjeru ulozenog i dobivenog? Dal je bitniji kvalitetan okov ili kvalitetan profil? Sto je sa komorama tj, ima prozora sa 2,3 i 5 komora? U cemu je fora i dal se isplati uzeti one od 5 komora?
Hvala na savjetima
u cjelini sagledano najbolja kombinacija je definitivno što se kvalitete tiče Rehau i Siegenia
profil sa 5 komora ima smisla samo ako se uzima i staklo low e + a 4/16/4 k-W 1,1 W/m2K ukoliko ne onda nema ama baš nikave potrebe
da pojasnim malo pojam k-W koji možda neki ne razumiju iskazana brojka npr. k-W 1,1 W/m2K znači da je gubitak energije 1 W u jednom satu na površini od 1 m2
znači staklo stanadardno 4/16/4 k-W 2,7 W/m2K i staklo low e + a 4/16/4 k-W 1,1 W/m2K razlika je 1,6 W što znači da gubite vieš energije u jenom satu po jednom kvadratu samo 1,6 W
u praksi to izgleda ovako prosijećna dimenzija prozora je cca 1,2 m 2 na jednoj obiteljskoj kući imamo cca 10 prozora
matematika:
1,6 W X 1,2 m 2 = 1,92 W X 10 prozora = 19,2 X 24 sata 460,8 W X 30 dana = 13,82 kW X 5 )mjeseci prosječna sezona grijanja) = 41,47 kW
znači u jednoj sezoni grijanja vi uštedite cca 50 kW sad taj podatak usporedite sa podatkom da u obiteljskoj kući imate grijanje na plin te da za takvu kuću treba bojler ili kotao snage cca 25 kW iz čeka isapda da vam kotao za dva sata rada troši kao ušteda na takvim prozorima što znači da je takva ušteda zanemariva i praktični nebitna i da ju finacijski gledano nikada ne možete vratiti
ako nekoga zanima mogu napisati i koji su u stvari pravi razlozi zašto se se počeli proizvoditi profili 4 i 5 komora
fikus is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:16.