Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2009., 10:15   #1
Čile

Bok svima
Imam pitanje;pitanja u vezi Čile.a.Pregledavao sam forum i vidim da nema bas o tome puno..Nasao sam dosta argentine, Kolumbije, Perua..
Uglavnom, planiram U snatiago početkom 7.mjeseca 2009 pa me zanimaju stvari tipa. Sto se tice administracije..Ne treba viza za tamo nego sam putovnica? nisam nikada bio negdje vani pa ono..Sta,samo s putovnicom prodjem bez beda ili? Usput,Jel netko zna od kuda i kako je najbolje putovati? Dobio sam neke savjete da mogu iz Frankfurta ili iz Madrida. da,koliko unaprijed je najbolje rezervirati kartu? Imam ja jos milijon pitanja...Eto,bilo bi super ako netko ima kakve informacije...
Masinist is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2009., 11:24   #2
e...skoro zaboravih

Koliko prosjecno ste placali povratnu kartu do juznoamerickih destinacija? razliek u cjeni ovisno o datumu tezervacije? I u kojem roku se mora povratna karta iskoristiti?
Masinist is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2009., 11:55   #3
evo iz zagreba sam ti našao za 8300kn u 7mj. iz Zagreba, da cijene ti ovise o datumima dosta i bolje ti je što prije vidjeti, pogledaj i za ostale gradove
pogledaj si na ovoj stranici https://www.aviokarte.hr/, ako si mlad ili student pogledaj i na http://www.sta-zagreb.com/ (prem da mi se čini skuplje preko njih,raspitaj se)
za čile ti treba samo putovnica koliko znam,tako su mi rekli u njihovoj ambasadi,tamo možeš dobiti i vodiče ,ambasada ti se nalazi između trga burze i trga antifašizma (neznam kak se ulica zove) preko puta pbz banke
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2009., 12:16   #4
da..

Ma nasao sam to za 8000 ali nekako mi se to cini puno...Koliko si ti platio povratnu?
a za ambasadu i to...Stignem drugi tjedan ili tj poslije...a vodic..snaci cu se.
Pogledati cu jos za karte preko Madrida ili frankfurta..Mozda se nadje nesto jeftinije.
Masinist is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2009., 12:33   #5
nisam još išao
meni do sada najjeftinije ispada preko ove stranice iz zg oko 13000kn aki ja planiram ići dolje do ognjene zemlje
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2009., 12:51   #6
Quote:
Masinist kaže: Pogledaj post
Ma nasao sam to za 8000 ali nekako mi se to cini puno...Koliko si ti platio povratnu?
a za ambasadu i to...Stignem drugi tjedan ili tj poslije...a vodic..snaci cu se.
Pogledati cu jos za karte preko Madrida ili frankfurta..Mozda se nadje nesto jeftinije.
Imas cijeli roman na pm-u.



E da, zaboravila sam ti napisati.
Za sedmi mjesec 8000 kuna je jako jeftino, trust me I to jos iz Zagreba! Da znas kak sam se ja stiltala prosle god kad mi je frajer reko minimalac 12000, pa sam samo blenula. I uspjela proci za 9,500.
Viza ti ne treba, turisticka vrijedi tri mjeseca, ako oces jos ostati, platis 100 dolara za naredna tri mjeseca.
daria25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2009., 12:56   #7
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
nisam još išao
meni do sada najjeftinije ispada preko ove stranice iz zg oko 13000kn aki ja planiram ići dolje do ognjene zemlje

Ja evo idem za mjesec dana u Cile, na dulje, a mozda i na jako dugo. Prek puta bolivijske granice. Ako se ipak odlucis na sjevernu turu i trokut Cile-Bolivija-Peru, javis.
Nisi nasao jeftiniju kartu? Koje ti je krajnje odrediste?
daria25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2009., 13:01   #8
Quote:
Masinist kaže: Pogledaj post
Koliko prosjecno ste placali povratnu kartu do juznoamerickih destinacija? razliek u cjeni ovisno o datumu tezervacije? I u kojem roku se mora povratna karta iskoristiti?
Tek sad vidjeh. Karta se mora iskoristiti u roku godinu dana. Ovisno preko koje kompanije kupujes, pogledaj ima li mogucnosti da promijenis datum povratka recimo. Meni sad preko Swissa dode 100 eura promjena datuma povratka, a najvjerojatnije cu ju mijenjati, tako da mi je to super. S druge strane, kad sam isla s Air franceom, imala sam mogucnost promjene i grada iz kojeg odlazim (sad nemam) a to je kostalo jos 100 eura. Tako sam iz Zagreba dosla u Santiago, ali sam se doma vracala iz Buenos Airesa, i to na drugi datum, pa sam promjenu platila 200 eura ukupno.
Pogledaj dobro koji su ti uvjeti karte. Otkazivanje, mijenjanje datuma itd.
daria25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2009., 13:03   #9
punta arenas
ma gledao sam i preko ovih i preko iberije prije uvijek je tu negdje
razmišljam sad o ovoj opciji santiago pa dolje polako prema jugu i povratak možda preko argentine ali još ćemo vidjeti

prije puta se javim pa ćemo vidjeti da mi pokažeš gdje ima dobre kave
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2009., 13:12   #10
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
punta arenas
ma gledao sam i preko ovih i preko iberije prije uvijek je tu negdje
razmišljam sad o ovoj opciji santiago pa dolje polako prema jugu i povratak možda preko argentine ali još ćemo vidjeti

prije puta se javim pa ćemo vidjeti da mi pokažeš gdje ima dobre kave

Mozda da pogledas ipak kartu do Buenos Airesa npr, pa onda lokalnim prijevozom...(tako je kolegica isla)ovisi koliko imas vremena jer ipak vrijeme je novac, i koliko ti je vazna komocija.
Do Santiaga ako uzmes kartu, maltene ti dode na isto, osim ako nades lokalni jeftinjak let do punta Arenasa, jer kopnenim putem do juga Cilea ionak nemres, a da ne prijedes u Argentinu. Bar mi tak rekose. Nisam osobno bila, pa ne mogu nista tvrditi.

Dobra kava u Cileu? Os iskreno? Vapila sam tamo za obicnom turskom kavom. Zlicica nes cafea, zlicica mlijeka u prahu i zlicica secera prelivena vodom i nije bas moj san dobre kave. osim ako negdje ne naletis na fini espresso. Ili jednostavno nisam imala srece
Kava iz domace radinosti je ipak najbolja kava. A navodno kuham dobru kavu. pa sam si uvijek kuhala tursku. Ono sto oni nikad ne rade jer im se ne da.
U Punta Arenasu nisam bila, a jako bi voljela....mozda ipak odlucim ovaj put malo i na jug.
daria25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2009., 13:38   #11
nego reci mi kako je tamo s engleskim?
gledao sam i to preko argentine samo problem je prelazak anda kažu,a vrijeme nije problem
zato baš me i zanimalo gdje ima dobre kave
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2009., 15:01   #12
d

Sto je to PM? napisala Daria da ima cjeli roman na pm-u.

Ako je fkt ovako skupo u 7.mjesecu kako kazes da je. Onda cu ipak to sto prije rezervirati. Medjutim,koliko znam dolje u Santiagu zivot nije tako skup..Jedino je stan malo skuplji ali ov sve drugo..Za nase kriterije dosta jeftino...

E...I cileanci slabo znaju engleski..jako slabo. Tako da probaj malo spanjolskog nauciti...Ja vec podosta znam ali i skinuo sam neke torrente..kao neki ubrzani tecaj..
Masinist is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2009., 15:03   #13
e

Ovo sto si pitala za krajnje odrediste nisam skuzio jel mene ili? Meni je krajnje odrediste santiago...A od tamo cu onda biti vodjen kojekuda..
Koje je tvoje krajnje odrediste? Kao planiras se preseliti U cile ili? Santiago?
Masinist is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2009., 15:15   #14
pm ti je privatna poruka

mene je pitala,hvala za ovo s engleskim valjda ću se snaći
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2009., 15:32   #15
aha

Ma ovo mi je prvi forum ikada pa dok sam skuzio...
Uglavnom,nemas beda.
Masinist is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2009., 15:43   #16
Quote:
Masinist kaže: Pogledaj post
Sto je to PM? napisala Daria da ima cjeli roman na pm-u.

Ako je fkt ovako skupo u 7.mjesecu kako kazes da je. Onda cu ipak to sto prije rezervirati. Medjutim,koliko znam dolje u Santiagu zivot nije tako skup..Jedino je stan malo skuplji ali ov sve drugo..Za nase kriterije dosta jeftino...

E...I cileanci slabo znaju engleski..jako slabo. Tako da probaj malo spanjolskog nauciti...Ja vec podosta znam ali i skinuo sam neke torrente..kao neki ubrzani tecaj..

Iznenadit ces se.
Santiago je metropola. Neke stvari jesu jeftinije, ali ne bitno...zapravo bih rekla, tu smo negdje. Ne zavaravaj se previse....
daria25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2009., 15:49   #17
Sto se tice spanjolskog, cileanski spanjolski je poseban pun modizama, a ulicni sleng nes razmeti dok se ne ufuras i pokopcas sve te rijeci koje ne postoje u spanjolskom.
Engleski bas ne govore najbolje...a sad, engleski, spanjolski, ruke, noge, i budete se skuzili.
daria25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2009., 10:36   #18
bok

Evo ljudi samo da vam javim da sam kupio kartu...
Platio sam 5600 kuna beč-santiago 2.6 sa datumom povratka 3.9. NA to jos racunam 434 kune povratnu kartu vlakom od zg do beča.
Hvala svima na informacijama.
Masinist is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2009., 18:45   #19
Quote:
Masinist kaže: Pogledaj post
Evo ljudi samo da vam javim da sam kupio kartu...
Platio sam 5600 kuna beč-santiago 2.6 sa datumom povratka 3.9. NA to jos racunam 434 kune povratnu kartu vlakom od zg do beča.
Hvala svima na informacijama.
Super sto si dobio tako jeftinu kartu. Ali mogao si i ti onda dati koju informaciju nama, kako si nasao kartu, s kojom kompanijom putujes itd. Sigurno ce nekome biti od koristi.
daria25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 00:38   #20
Da,svakako

Kartu sam nasao preko one agencije aviokarte.hr. dolje su na miramarskoj;blizu NSB-a. Uglavnom,U svim trazilicama koje sam ja pretrazio najjeftinija karta mi je bila 8200. I nju sam jedva jedvice nasao jer su sve ostale bile vec po 9500 navise. Medjutim otisao sam tamo,gospon je rekao da ce sam provjeriti ima li sto jeftinije i nasao za 5600. Jedino je sto moram do Beča i do beča mi je povratna za valk jos dodatne 434 kune. No svakako,uštedio sam dobrih soma i pol.
Uglavnom;odusevljen sam s njima tamo.

Btw.ako je netko tko bude ovo citao kada dosao vlakom do Beča i od kolodvora putovao prema Aerodromu..Kako je najbolje? vlak? bus nekakav? ja sam mislio taxi ali sam cuo da je strasno skup...bilo sta po tom pitanju ako netko zna;hvala.
Masinist is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:50.