Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Biciklizam

Biciklizam Na dva kotača uokolo

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.03.2016., 09:15   #7961
Quote:
svaštanešta1 kaže: Pogledaj post
speckom je zeznuto ići po gradu i ti ne možeš postići nekakvu značajnu razliku u brzini. tako da ne možeš nikako "u pola" skratiti vrijeme.
ja bi reko pola svakako na relaciji dubrava -trešnjevka ili na primjer velesajam - strogi centar, ali ako i nije pola da se dosta skratiti.
mislim da većina komjutera na ovom forumu bi sa gradskim bajkom dosta sporije stigli na posao nego njihovim sadašnjim biciklima
__________________
"If you don't risk anything, you risk even more." - Erica Jong
hazzarder is offline  
Old 23.03.2016., 09:29   #7962
Na tih 15km imam valjda jedan semafor, i ostatak puta imam prednost prolaska(doduše, ne prolazim inače tom rutom, ali rekao bih da je tako), tako da ima smisla da me gradska vožnja baš ne usporava
rocket86 is offline  
Old 28.03.2016., 08:58   #7963
Jučer sam se prvi put u životu spuštao cestovnjakom niz Sljeme i otkrio sam da mi je jako teško stisnusti kočnice.
Same kočnice funkcioniraju odlično ali problem je u tome da imam kratke prste i teško mi je dosegnuti ručicu. Na laganim brdima Vukomeričkih gorica to dosad nije bio problem, ali ovdje gdje trebam kočiti 15 minuta je.
Jel se mogu nekako te ručice "približiti" ili bih trebao naštimati kočnice da ne love odmah, već samo kada jako stisnem?

Problem je u ovom položaju
__________________
Somewhere, something incredible is waiting to be known.

http://www.youtube.com/Zvjezdoznanci
Acheron is offline  
Old 28.03.2016., 10:10   #7964
Zar je toliko teško otići na YouTube
https://youtu.be/GESGpwNLuTQ
toni_89 is offline  
Old 28.03.2016., 10:22   #7965
Vjerujem da zavisi i od ručica. Ja na sori 3400 ne mogu (ili bar nisam uspio pronaći) a na force 22 bez problema.
rduras is offline  
Old 28.03.2016., 10:54   #7966
vecina levera starije generacije se podesava na principu pvc "klinova" koji se ubacuju izmedju poluge i kucista. Vidio sam po forumima prilicno DIY varijanti i kazu ljudi da im radi ok
__________________
lovci su skupina smiješno obučenih, naoružanih i pijanih ljudi koji teturaju šumom u potrazi za gostionicom
bubica1 is offline  
Old 28.03.2016., 13:15   #7967
Tnx, budem se malo poigrao
__________________
Somewhere, something incredible is waiting to be known.

http://www.youtube.com/Zvjezdoznanci
Acheron is offline  
Old 28.03.2016., 23:15   #7968
Ja sam na svojoj 105-ici dobio još jedne te plastične umetke.
Odmah sam si stavio te veće da mi ručice budu bliže, al još uvijek mi se tu i tam dogodi da bi mi više pasale da su bliže.

Isto kratki prsti..
*igor* is offline  
Old 03.04.2016., 12:08   #7969
bok!
Slažem si bajk trenutno (tj. nabavljam dijelove, drugi će slagati ), imam okvir i vilicu Kona Jake 2013 i sad još samo trebam sve ostalo i mučim muku pa imam par pitanja, a nemam nikog od poznanika tko ima takav bajk i ko se uopće kuži u to... nadam se da su za ovaj topic

1. Isplati li mi se uzimati disk kočnice? To mi je špansko selo. Nije da ću vozit na more ili po Velebitu, do sad sam s Konom Smoke i V-kočnicama vozio po Zagorju i bilo je uspješno (kao i po Zagrebu - svakodnevno po apsolutno svim vremenskim uvjetima)... nadam se ubuduće ipak malo konkretnijim turama, ali ništa ekstremno.

2. Razmišljao sam da uzmem dijelove u kombinaciji Shimano Tiagra, eventualno 105 (pogon, kazetu, kočnice, mjenjače, ručice...), i to sam gledao da naručim pojedine dijelove s chainreactioncycles.com... je li to ok izbor? Malo sam računao i svi dijelovi (+ volan, kotači itd) bi me uglavnom koštali oko 6000... iznad toga fakat nisam ziher da bih išao.

3. I malo me muči volan i lulica... nisam baš stručan, i nisam do sad nikad imao drop volan pa me zanima kako da izaberem dobru veličinu lulice. Za volan mislim da mi treba 44 ili 46 (ovisno o mjerenju... a i to mi se čini konfuznim na web shopovima)

Mislim da ima tu još pitanja, ali ovo mi je trenutno na pameti.

Zadnje uređivanje cabotin : 03.04.2016. at 12:27.
cabotin is offline  
Old 03.04.2016., 12:30   #7970
Radje pogledaj na bike24.com, jeftinije je od britanskih shopova.
Disk kočnice, ovise o prefenecniji. Ja ih ne bi uzimao, a za ovo što ti opisuješ ti neće trebati. Osobno sam mišljenja da osim za MTB disk je apsolutno nepotreban.
Za volan i lulicu ti ne mogu reći. Sve ovisi o tvojim mjereama.
Pablo is offline  
Old 03.04.2016., 19:59   #7971
Quote:
cabotin kaže: Pogledaj post
1. Isplati li mi se uzimati disk kočnice?

Pa to to ovisi o okviru, ima li prihvate za disk ili kantilever kočnice? Mislim da generalno samo jeftiniji mtb/hibrid okviri imaju prihvate za disk i v-brake.

Kaj se tiče lulice, ne znaš dok ne probaš. Za početak uzmeš neku umjerenu veličinu, recimo 100 mm, poslje lako zamjeniš ak bude potrebe.
satanius is offline  
Old 03.04.2016., 21:18   #7972
Quote:
satanius kaže: Pogledaj post
Pa to to ovisi o okviru, ima li prihvate za disk ili kantilever kočnice? Mislim da generalno samo jeftiniji mtb/hibrid okviri imaju prihvate za disk i v-brake.

Kaj se tiče lulice, ne znaš dok ne probaš. Za početak uzmeš neku umjerenu veličinu, recimo 100 mm, poslje lako zamjeniš ak bude potrebe.

da, to sam danas skužio, uopće nisam na to mislio. ovaj ima prihvate za disk kočnice tak da mi je to koma jer sad sve kaj sam sastavio na papiru moram revidirat. i još cijena raste
cabotin is offline  
Old 04.04.2016., 01:30   #7973
Thumbs up

Quote:
cabotin kaže: Pogledaj post
bok!
Slažem si bajk trenutno (tj. nabavljam dijelove, drugi će slagati ), imam okvir i vilicu Kona Jake 2013 i sad još samo trebam sve ostalo i mučim muku pa imam par pitanja, a nemam nikog od poznanika tko ima takav bajk i ko se uopće kuži u to... nadam se da su za ovaj topic

1. Isplati li mi se uzimati disk kočnice? To mi je špansko selo. Nije da ću vozit na more ili po Velebitu, do sad sam s Konom Smoke i V-kočnicama vozio po Zagorju i bilo je uspješno (kao i po Zagrebu - svakodnevno po apsolutno svim vremenskim uvjetima)... nadam se ubuduće ipak malo konkretnijim turama, ali ništa ekstremno.

2. Razmišljao sam da uzmem dijelove u kombinaciji Shimano Tiagra, eventualno 105 (pogon, kazetu, kočnice, mjenjače, ručice...), i to sam gledao da naručim pojedine dijelove s chainreactioncycles.com... je li to ok izbor? Malo sam računao i svi dijelovi (+ volan, kotači itd) bi me uglavnom koštali oko 6000... iznad toga fakat nisam ziher da bih išao.

3. I malo me muči volan i lulica... nisam baš stručan, i nisam do sad nikad imao drop volan pa me zanima kako da izaberem dobru veličinu lulice. Za volan mislim da mi treba 44 ili 46 (ovisno o mjerenju... a i to mi se čini konfuznim na web shopovima)

Mislim da ima tu još pitanja, ali ovo mi je trenutno na pameti.
Prodas okvir i vilicu i plus 6000kn i kupis za 1000-1100 eura npr. Cannondale sa 105 opremom i garancijom u ducanu. Normalno tu ne mislim na cross specku nego obicnu.
hrva is offline  
Old 04.04.2016., 08:06   #7974
https://www.kickstarter.com/projects...ampaign=reddit
Pablo is offline  
Old 04.04.2016., 10:23   #7975
ako su okvir i vilica baš ono što želiš od bicikla onda lijepo na bike24/bike discount/bike components/planet x i slično i lijepo nađi cijelu grupu iz 2015. godine za 400 do maks 600 eura i miran si. nakon toga si nađi kotače za 200 eura par i imat ćeš vrhunski bajk. periferija pikaj kako što nađeš sa dobrom cijenom ili čak ovdje na forumu se mogu naći ok stvari za kupiti. njuškalo isto nije loše za cijev sjedala, lulice i slično.
__________________
"If you don't risk anything, you risk even more." - Erica Jong
hazzarder is offline  
Old 04.04.2016., 10:42   #7976
Quote:
hazzarder kaže: Pogledaj post
ako su okvir i vilica baš ono što želiš od bicikla onda lijepo na bike24/bike discount/bike components/planet x i slično i lijepo nađi cijelu grupu iz 2015. godine za 400 do maks 600 eura i miran si. nakon toga si nađi kotače za 200 eura par i imat ćeš vrhunski bajk. periferija pikaj kako što nađeš sa dobrom cijenom ili čak ovdje na forumu se mogu naći ok stvari za kupiti. njuškalo isto nije loše za cijev sjedala, lulice i slično.
Što se boldanog tiče, vjerujem da je kolega želio reći da ćeš imati dobar bike, jer s kotačima od 200 eura sigurno neće biti vrhunski.
__________________
Rule #72 // Legs speak louder than words.
Jenny TimeLord is offline  
Old 04.04.2016., 12:27   #7977
ma naravno. tu mi se po servisu vrte stalno nekakvi karbonski cestovni kotači i bicikli pa znam redove veličina i cijena i kvalitete.
trenutačno su na slaganju nekakvi po narudžbi cca 600 do 800 eura komad. biti će ugrađivani na bicikle koji idu u prodaju po RH ako sam ja to pohvatao dobro. možda uopće ne idu u prodaju.
uglavnom imat će superiška bicikl za advanture/gravel/road/comute ...
__________________
"If you don't risk anything, you risk even more." - Erica Jong
hazzarder is offline  
Old 04.04.2016., 14:25   #7978
hvala na savjetima, izabrao sam neke dijelove, uglavnom tiagra... ispada da su bike24 i bike-components.de u mom slučaju najpovoljniji (uključujući i poštarinu).

a za kotače sam mislio tako nešto, oko 200 eura, našao sam Mavic aksium 2016 za 1420 kuna

ovaj okvir koji imam već ima doživotnu garanciju
u biti sam razmišljao i o tome da ga prodam, al onda moram čekati dok ga netko ne kupi, a tko zna kad će to bit...
ovako bi me ispalo oko 1000 kuna jeftinije, nego da sam ga kupio po cijeni kod nas, iako sam svjestan toga da sam već mogao kupiti novi bajk za malo više od onoga što ću potrošit na sastavljanje ovoga. nisam pametan...
cabotin is offline  
Old 04.04.2016., 16:14   #7979
za poznavatelje, ima li nešto slično ovome u nas kupit?

cijena ovog je cca 3400 HRK

https://www.reidcycles.com.au/falco-...road-bike.html
Moonwatch is offline  
Old 05.04.2016., 09:11   #7980
piše 700 dolara - to ti je cca 5000 kuna bez poštarine.
danas 105 ide za 8000 kuna na više. govorim za 2016. godinu.
možda se varam, ali mislim da nisam daleko otišao.
uopće ne želim reći cijene u trgovini
__________________
"If you don't risk anything, you risk even more." - Erica Jong
hazzarder is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:29.