Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.03.2017., 20:40   #3561
Quote:
ElsaStarfire kaže: Pogledaj post
Ja došla samo pitat koji drogerijski šampon sa sulfatima bi bio dobar za dubinsko pranje kose, kad ono rasprava samo takva
U Dm ima njihov od Balea-e,tamno plavi u tubi, mislim da ima na bespucima ovog topika slika, ne mogu je sad pronaci.
__________________
Cemo ben, tr ni sila
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 21:01   #3562
Evo ga:

__________________
Zlatko Vujović

We leave our legacy like dust in the sands of time
Fantasma is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 21:07   #3563
Quote:
elly kaže: Pogledaj post
jel ovo pitanje ide ovdje?
Uglavnom, koji balzam koristite ako primjenjujete onu reverse metodu pranja kose gdje prvo ide balzam na kosu, pa tek onda šampon?
Gledaj da je bez silikona.

S obzirom da ovim regeneratorom pereš tjeme, oni sa silikonima nisu dobri za tu namjenu jer se silikoni talože na tjemenu.
Na vlasi pak ne rade štetu.

Zato se regeneratori sa silikonima ne stavljaju na tjeme nego samo po dužini kose.

Imaš teže i lakše perivih silikona al kako u prodaji postoji dosta regeneratora bez silikona najbolje je onda izabrati nešto od njih.
BBC drama is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 01:18   #3564
Quote:
Nemi kaže: Pogledaj post
pozdrav cure
(...) evo, ja bih podijelila neka "svoja" saznanja i iskustva o šamponima jer sam i sama nedavno sa zanimanjem guglala i trudila se informirati što više o onom što me najviše zanimalo-kako da mi kosa izgleda lijepo i zdravo (...)
Quote:
Lady_D kaže: Pogledaj post
Spy, ta lista je jaaaaako dugačka...
Hvala cure za info, @Lady_D, e i to su korisne stvari tako da ce mi biti sad lakse ubuduce raspoznati sto je sto. Ma nisam mislila sad sve moguce i nemoguce sampone nabrojati, nego onak iz raznog cjenovnog ranga po jedan cisto kao orijentaciju, ali i ove konkretne sastojke sto si navela i koje im je znacenje ga dodje na isto tako da svak za sebe moze proucavati

Quote:
maryah1 kaže: Pogledaj post
Ovako, donekle se slazem s Lilom, a donekle s drugim curkama.
Znam jednu curu koja mi je pricala kako je upala u taj zacarani krug svakodnevnog pranja, bilo joj je sve gore i gore, zavrsila kod dermatologa i dobila jezikovu juhu zbog svakodnevnog pranja. Rekao joj je isto ovo sto je Lila stavila link na znanstveno istrazivanje - da je cestim pranjem, samo prisilila tjeme da se masti jos jace. Jedva se izvukla iz tog pakla, tako da se prisiljavala izdrzat dan-dva s tom masnom kosom. Sad ima prekrasnu kosu koju pere svaka 3 dana, sto je ipak bolje nego svaki dan. Naravno, ona genetski nema suhu kosu, i nece to moci nikad postici, i 3. dan ju vec mora vezat u rep jer je masnjikava, ali ipak 2 puna dana ima cistu raspustenu kosu.
Ovako je isto i kod mene. Cim ucestam s pranjem, odmah se kosa na to navikava i trazi da ju tako cesto perem. Onda sam se strpila neko vrijeme i vratila se na svaki 3. dan da ju perem sto mi je ok.. dakle ako sam je veceras oprala, sutra i dan poslije mogu nositi raspustenu, a treci dan do pranja svezanu, jos ako je stiliziram sa npr. loknama (ravna mi je prirodno) onda izgleda jos bolje. Takodjer pazim da je sto manje diram i budem pristojna do 3.dana pranja.
S druge strane, i to pranje na svakih 5-6 dana bi meni bilo malo pretjerano dugo bez neoprane kose koliko god pristojno izgledala, jer sta ja znam, opet su tu razni mirisi tokom dana i da se tusiram svaki dan a kosu ne osvjezim po 5,6 mi ne bi bilo ok. Tako da meni odgovara ta neka sredina treceg dana, eventualno drugog ako idem na neko zbivanje gdje se vise dotjerujem itd...
TheSpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 08:32   #3565
Tinktura - tvrdi smapon za suhu kosu (Ylang)

Preporuke za ovaj sampon - imama vrlo suhu kosu sa ultra suhim vrhovima i sve sto sam dosada probala nije pomoglo, cak ni maske nisu pomagale u potpunosti (zamaskirsju stanje ali se suhi vrhovi izraze dan-dva nakon pranja kose). Vec sam se pomorila da cu sisati najmanje 20 cm kose, ali ovaj sampon me odusevio nakon prvog pranja.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 17:53   #3566
Quote:
mercury3 kaže: Pogledaj post



Je li netko isprobao ove šampone??

Primjetila sam ih nedavno u dmu pa me zanimaju iskustva


Koristila sam menta-lavanda. Ukratko - kosa mi je izgledala super, meka i podatna, ali je nakon 2 tjedna pocela suludo ispadati (ispadanje srecom prestalo nakon promjene sampona).
Za ostale ne znam, drzim se podalje nakon krasnog iskustva..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Bad Hair Life is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 11:09   #3567
Imam kratku kosu, nedavno osisanu. Brzo se zamasti, prvi dan je ok, drugi se vec vidi da je masnjikava, a treci dan izgledam ko da ju nikad nisam oprala i da imam velikih problema s osobnom higijenom. Trenutno bas i nisam u situaciji da si mogu dopustiti cesce pranje kose, a ne mogu ni po tjedan dana biti s tako masnom kosom. Sama sebi sam nepodnosljiva. Perem ju svaki treci dan jer fizicki ne mogu cesce da sad ne objasnjavam sve detalje. Donedavno, sam ju prala svaki treci dan jer sam se bavila sportom pa da mi ne bude od znoja i mirisa koje ulovim po danu, a ne zato sto je bila masna ili prljava. Nakon operacije pocela se brzo mastit i dobila sam prhut. To je razlog zasto sam se osisala, bavljenje kosom mi je postao prevelik teret. Uglavnom, znam da moram sacekati da se organizam vrati u normalu. U pitanju nije bolest tako da ne utjece na kosu stanje organizma. Jedino sto moze utjecati je sto sam vise doma sto primjecujem i na kozi. Kad me netko izvede u setnju odmah zivne. Imala sam Urtekarm sampon za plavu kosu koju mi je cak i u ovoj situaciji bio najbolji od svih koje sam probala. Da li je netko imao takvu, nadam se privremenu situaciju i koji je sampon pomogao? Kosa mi nije debela, odnosno vlas mi nije debela, tanke su, ali su cvrste i ima ih. S obzirom da je ovo izvandredna situacija rekla bih da u ovom slucaju cak ni cijena nije problem. Slusam prijedloge
__________________
Tko nije jeo, nije živio.
Tko nije griješio, nije živio.
Tko nije pio, nije jeo. Dakle, pij da bi živio, nemoj griješit.
MajiFlafi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 16:13   #3568
Quote:
MajiFlafi kaže: Pogledaj post
Imam kratku kosu, nedavno osisanu. Brzo se zamasti, prvi dan je ok, drugi se vec vidi da je masnjikava, a treci dan izgledam ko da ju nikad nisam oprala i da imam velikih problema s osobnom higijenom. Trenutno bas i nisam u situaciji da si mogu dopustiti cesce pranje kose, a ne mogu ni po tjedan dana biti s tako masnom kosom. Sama sebi sam nepodnosljiva. Perem ju svaki treci dan jer fizicki ne mogu cesce da sad ne objasnjavam sve detalje. Donedavno, sam ju prala svaki treci dan jer sam se bavila sportom pa da mi ne bude od znoja i mirisa koje ulovim po danu, a ne zato sto je bila masna ili prljava. Nakon operacije pocela se brzo mastit i dobila sam prhut. To je razlog zasto sam se osisala, bavljenje kosom mi je postao prevelik teret. Uglavnom, znam da moram sacekati da se organizam vrati u normalu. U pitanju nije bolest tako da ne utjece na kosu stanje organizma. Jedino sto moze utjecati je sto sam vise doma sto primjecujem i na kozi. Kad me netko izvede u setnju odmah zivne. Imala sam Urtekarm sampon za plavu kosu koju mi je cak i u ovoj situaciji bio najbolji od svih koje sam probala. Da li je netko imao takvu, nadam se privremenu situaciju i koji je sampon pomogao? Kosa mi nije debela, odnosno vlas mi nije debela, tanke su, ali su cvrste i ima ih. S obzirom da je ovo izvandredna situacija rekla bih da u ovom slucaju cak ni cijena nije problem. Slusam prijedloge
Hm ne znam koji bi ti sampon mogao pomoci (to je dosta individualno i zahtjeva dosta pokusaja i pogresaka bez obzira na cijenu), ali Batiste samponi za suho pranje kose su meni odlicni i mislim da bi s tim mogla izgurati jos taj treci dan. Samo naspricas, pocesljas i meni kosa izgleda odmah svjeze i vise nije masna. Drze mi cijeli dan.

Sretno u potrazi.
Quistis is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 20:25   #3569
drage cure..citam vas i jedna stvar mi nije jasna..sto za vas znaci dobar sampon?
dal je dobar sampon onaj od kojeg je kosa cista ili cista i mekana? jer mene su ucili da se sa samponom cisti tjeme a balzam, maska, ulja idu na duzinu. pa mi nikako nije jasno kad netko trazi da mu sampon ocisti, omeksa i zasjaji kosu.
i koliko bi ste vi dane htjele da ne morate prati kosu?
meni tri dana zvuci sasvim solidno sto ne moram prati kosu. dal je normalno duze izdrzati a da kosa nije kaos?

i da...apsolutni sam protivnik slsa i silikona(potpuno bespotrebno) u samponu..i suhih sampona i pudera na tjemenu(dugorocno puno stete vlasistu).
whatamess is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 21:23   #3570
Bok svima,

od kada znam za sebe imam problema s masnom kosom... Odnosno kosom koju ujutro operem, a do pet popodne je vec kao da ju nisam prala 5 dana... Zna li netko od vas neki super prirodni preparat ili je netko tko ima slican problem kao ja otkrio neki carobni sampon koji bi kosu barem dva dana drzao cistom?
ifkica-maslacko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 09:34   #3571
Meni pod "dobar šampon" spada onaj koji odlično opere kosu, a ne izaziva alergije na vlasištu. Također da ne osuši brutalno kosu pa da izgleda kao metla za dvorište!
Njega mi nije toliko bitna jer je mogu dodati prije ili nakon šamponiranja (pakung, balzam, neko ulje..).

Isprobala sam šampone svih cijenovnih rangova, od 10 do 200 kn i kod mene su ovakvi rezultati: cijena mi apsolutno ne znači da će mi šampon odgovarati.

Imala sam Kerastase - užasan svrbež i otežava kosu, Loreal - ne opere mi dobro, stvaraju se naslage, Phito - teško razočaranje, Hauschka - isušuje, svrbež vlasišta, Vichy, Ducray - ne odgovara, razni skupi prirodni šamponi - osuše, kosa obješena, Afrodita od litre - slama na glavi, nemoguće počešljat, dječji šamponi - ne peru dovoljno, naelektrizirana kosa, Nivea - masna kosa, ne peru, od Iherba sam probala bar 5 - 6 prirodnih - s nijednim nisam bila zadovoljna... itd, ko će se svega sjetiti sada...

Nekako sam uspjela pronaći 2, 3 šampona što mi pašu, jedan od njih dođe 13 kn, a drugi 85 kn Dosta dugo sam prala kosu svaka 3 dana jer mi se dosta mastila kosa i jako me svrbilo vlasište ako je taj dan ne bi oprala.

Uspjela sam nekako produljiti pranje prvo na 4 dana, a sada sam došla na 6 i baš sam zadovoljna s tim jer mi se kosa sada puno manje masti i ne svrbi me vlasište, a i tlaka mi je prati kosu (treba mi bar 2 h da je operem i osušim).

Sada mi je cilj prati kosu svakih 7 dana tj. nedjeljom i nadam se da ću uspjeti s vremenom.
mercury3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 10:46   #3572
Quote:
mercury3 kaže: Pogledaj post
Nekako sam uspjela pronaći 2, 3 šampona što mi pašu, jedan od njih dođe 13 kn, a drugi 85 kn Dosta dugo sam prala kosu svaka 3 dana jer mi se dosta mastila kosa i jako me svrbilo vlasište ako je taj dan ne bi oprala.
Koja su to 2 ili 3 šampona, nisam zadovoljna sa Shea Moisture, ne operu dobro pa mi je kosa već nakon jednog dana u masnim rezancima ?
ElsaStarfire is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 10:48   #3573
"dobar šampon" je jednako individualno kao i "dobra krema za lice". zavisi kakvu kosu i vlasište imaš i što ti i tvoja kosa trebate.
nekome s tankom kosom je dobar šampon onaj koji ju ne oteža. nekome s kosom do stražnjice je dobar šampon onaj koji se ne ispire tri gladne godine i eventualno olakšava raščešljavanje. onima s masnim tjemenom dobar šampon ne uzrokuje dodatno mašćenje, onima sa suhom kosom je dobar onaj koji ne isušuje dodatno.
a možeš ti najbolju njegu puknuti na kosu prije i poslije šampona, ako je šampon neodgovarajući potrebama tvojeg vlasišta i kose, rezultat će biti u najboljem slučaju meh.

btw, sasvim je moguće duže od tri dana izgledati pristojno bez pranja kose - ako imaš takvu kosu. tri dana ju mogu nositi puštenu, četvrti i peti vežem ili upletem, a ako ne uspijem oprati peti, zamaskiram stanje batisteom i nitko ne bi rekao da je kosa zrela za pranje
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 13:42   #3574
Imala sam prije desetak godina dosta problema sa mašćenjem kose pa sam je morala prati svaka 2 dana. Uglavnom, svrbež i sve ostalo što se spominje na ovoj temi..

Tada sam kupovala sve moguće šampone vjerujući da će mi neki od njih riješiti problem...

Ne znam ni ja kako, ali natjerala sam se kroz par godina da kosu rjeđe perem i to je za sada jedino što mi je upalilo...

Sada 4 dana mogu nositi raspuštenu kosu, a ostale dane napravim pundžicu, rep ili nešto spletem, svejedno.

I to mi je ok, bar ne moram više eksperimentirat i bacat lovu isprobavajući sve redom
mercury3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 14:22   #3575
Kako rješavate nepoželjan miris kose? Od nakupina smoga, kuhanja i svega?
Mogu kosu ne oprati i pet dana, bude relativno ok, ali taj miris u vlasima me nervira.
__________________
Zlatko Vujović

We leave our legacy like dust in the sands of time
Fantasma is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 14:52   #3576
Živim na moru pa nema smoga, a uvijek puše neki vjetar pa me provjetri (i usput upropasti svaku frizuru)

Kad kuham obavezno otvorim prozor u kuhinji ili u dnevnom boravku (makar se smrzla) tako da mi zrak cirkulira u stanu jer ne podnosim nikakve mirise hrane na sebi
mercury3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 20:10   #3577
od mojeg kuhanja svi inače bježe, pa ga ne prakticiram često
a kosa mi nekako ne skuplja mirise, odnosno relativno brzo se izvjetre van. evo baš njuškam krajeve - prala sam kosu u srijedu, još uvijek se lagano osjeti miris maske za kosu na njima. a ako se baš nešto zavuče, imam neki kao sprej za učvršćivanje/stiliziranje kose koji ne radi baš nešto posebno, ali ima jako fin miris po kokosu, pa onda njega špricnem na krajeve i neutralizira ono što se zavuklo.
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 09:48   #3578
Quote:
mercury3 kaže: Pogledaj post
Imala sam prije desetak godina dosta problema sa mašćenjem kose pa sam je morala prati svaka 2 dana. Uglavnom, svrbež i sve ostalo što se spominje na ovoj temi..

Tada sam kupovala sve moguće šampone vjerujući da će mi neki od njih riješiti problem...

Ne znam ni ja kako, ali natjerala sam se kroz par godina da kosu rjeđe perem i to je za sada jedino što mi je upalilo...

Sada 4 dana mogu nositi raspuštenu kosu, a ostale dane napravim pundžicu, rep ili nešto spletem, svejedno.

I to mi je ok, bar ne moram više eksperimentirat i bacat lovu isprobavajući sve redom
Prala sam ja kosu prije dosta rjede svaka 3-4 dana... Al ju moram odmah drugi dan zavezati jer nije cista vise...

Neki su mi preporucili da ju pofarbam da se isusi... Nekako sam protivnik toga
__________________
Za dvadeset godina biti ćeš više razočaran stvarima koje nisi napravio nego onima koje jesi. Isplovi, zato, iz sigurne luke. Otkrivaj, sanjaj, istražuj!
ifkica-maslacko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 12:47   #3579
Za mene bi bilo cudo biti 4 dana bez pranja kose a da nije u kaosu...A probala sam svasta i svakom samponu dala neki duzi period testiranja.
Kolegica sa posla mi je preporucila da ne perem kosu danima(ona izdrzi i do 2tjedna). Pokusala sam, sa 3dana sam postepeno dosla do 10dana ne pranja kose. Nikad mi nije kosa bila losija kao tada. Uzasno prljavo vlasiste i duzina, a vrhovi su pucali ko ludi. Bas sam je unistila. A njoj kosa nakon 10 dana ne pranja izgleda ko iz bajke. Toliko o individulanosti

I dok se ja drzim nekih skupih sampona, moja mama koristi neki garnierov ultradux. Zadnjih dana perem kosu samo kad sam kod nje i kosa mi je nikad meksa i podatnija za staviti kasnije masku. ali ipak je treci dan moram prati

a to farbanje da se kosa isusi je prevara..isusis ti korjen ili duzinu. ovisi koliko se pofarbas, ali masnoca se luci iz zlijezda lojnica. Njih je potrebno umiriti
whatamess is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 12:58   #3580
Meni je kosa suha jer sam kovrcava/valovita, bojam i anemicna sam. Perem svaki recimo treci dan. Zbog znoja, mirisa od kuhanja, jer idem na bazen pa od kape ode frizura.

Za kuhanje i sport koristim tuba salove kupljene u Mani kojima podignem kosu i ujedno je zastititim. Odlicna stvar. Vjerojatno ih ima i u HM ili slicnim ducanima, 2 komada sam platila 12-13 kn. Trake za kosu mi ne pomazu jer se olabave. Od kuhanja mi smeta jedino miris przenja i to vise na odjeci nego kosi.
__________________
Cemo ben, tr ni sila
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:38.