Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.08.2016., 13:15   #361
Quote:
runJa kaže: Pogledaj post
Dobio sam dnevnu kartu, a plaćao sam preko mobitela, promašio jedan broj što naravno nisam primjetio, uredno je došla poruka da sam uspješno platio, dodatno, sat prije sam platio točno i te poruke imam sačuvane.

Ima li kakve mogućnosti žalbe?

Bezveze mi je da zbog takve greške moram plaćat dnevnu kartu (1. zona), ZG parking sigurno nije u gubitku, niti sam ga oštetio?
nema izgleda da se izvučeš.
girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2016., 17:07   #362
Quote:
girling kaže: Pogledaj post
nema izgleda da se izvučeš.
Ima, meni se to dogodilo...najbolje otici kod njih direkt u zg parking i reci kaj se dogodilo i oni ce vam stornirati tu dnevnu.

Poslano sa mog HM NOTE 1LTE koristeći Tapatalk
lipa007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2016., 18:56   #363
Quote:
lipa007 kaže: Pogledaj post
Ima, meni se to dogodilo...najbolje otici kod njih direkt u zg parking i reci kaj se dogodilo i oni ce vam stornirati tu dnevnu.

Poslano sa mog HM NOTE 1LTE koristeći Tapatalk
Hvala, da znam za ubuduće, sad nisam u mogućnosti, probao sam mailom, ali kažu da se ne može stornirati i uglavnom se prave blesavi, što doista ne razumijem jer u konačnici nisu uopće oštećeni.

Što se događa ako ne platim tu dnevnu kartu?
runJa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2016., 19:24   #364
Quote:
runJa kaže: Pogledaj post
Hvala, da znam za ubuduće, sad nisam u mogućnosti, probao sam mailom, ali kažu da se ne može stornirati i uglavnom se prave blesavi, što doista ne razumijem jer u konačnici nisu uopće oštećeni.

Što se događa ako ne platim tu dnevnu kartu?
Salju na ovrhu.

Poslano sa mog HM NOTE 1LTE koristeći Tapatalk
lipa007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2016., 20:57   #365
Quote:
runJa kaže: Pogledaj post
Hvala, da znam za ubuduće, sad nisam u mogućnosti, probao sam mailom, ali kažu da se ne može stornirati i uglavnom se prave blesavi, što doista ne razumijem jer u konačnici nisu uopće oštećeni.

Što se događa ako ne platim tu dnevnu kartu?
Meni se zna dogodit ista stvar i uvijek bi stornirali dnevnu kartu.

Mislim da je tako i pošteno, ali jbga.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2016., 20:59   #366
Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
Meni se zna dogodit ista stvar i uvijek bi stornirali dnevnu kartu.
To i ja velim, samo nisam nikada to rijesavao putem emaila vec osobno u njihovim prostorijama.

Poslano sa mog HM NOTE 1LTE koristeći Tapatalk
lipa007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 11:08   #367
Ili plati ili odi kod njih, nemaš druge.
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 14:04   #368
Ljudi pls savjet....
Dobio sam opomenu zbog nepropisnog parkiranja prema Zakona o sigurnosti prometa na cestama (NN 67/08/, 48/10, 74/11, 80/13, 158/13, 92/14, 64/15) članak 82,st.1,t.10.

U kratko, parkiranje na nogostupu, bez razmaka dovoljnog, ne zato što želim nego zato što je ulica, kao i sve okolne u banani i nema se gdje parkirati...
To je već odavno poznati problem, no umjesto da grad reagira i napravi npr. jednosmjerne ulice i parking oni udare opomene...

Ok, ovo je opomena, ali sigurno će proći opet i pisati kazne...
Pisao sam na '[email protected]' s namjerom da se riješi problem manjka mjesta... Međutim, pitanje dali je itko to pročitao uopće.

Što napraviti ?
hrd is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 09:37   #369
Teško da ćeš moći nešto. I mi smo dobili te opomene u ulicama oko zgrade. Svi su se normalno godinama parkiravali tako jer nije bilo mjesto (živim 100m od bolnice). Sada genijalci kako su stavili opomene, svi koji dolaze u bolnice itd. uđu u dvorište od zgrade (koje zakonski nije "od zgrade" pa ne možeš niti zabraniti ljudima). Bude belaja kako se parkirati kada dođeš sa posla doma.
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 15:26   #370
Nakon tih opomena, dali je itko dijelio kazne ili je ostalo samo na opomeni ?
hrd is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 12:59   #371
Imam pitanje, dobio sam neki dan od zagreb parkinga račun za dnevnu parkirališnu kartu na iznos od 200 kuna ali na datum 31/08/2010. Kaj nema za to nekakva zastara?
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 13:25   #372
"Tražbina s osnove dnevne parkirne karte zastarijeva u općem zastarnom roku od 5 godina."

ako nije riječ o ovrsi.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 13:42   #373
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
"Tražbina s osnove dnevne parkirne karte zastarijeva u općem zastarnom roku od 5 godina."

ako nije riječ o ovrsi.
Nije....samo račun. Kaj sad da radim? Jel se moram očitovati ili ne?
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 13:50   #374
Točno,napiši da je nastupila zastara.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 12:35   #375
Baš gledam ovu "dnevnu" kartu i nije mi jasno: Ima li kakve veze kada smo uočeni?

Kupio sam dvosatnu kartu koja je vrijedila do 9:05; uočen sam u 8:27, a dnevna mi je počela vrijedit od 9:29...

Pretpostavljam da je kontrolor ponovno navratio oko pola 10, zatekao auto još uvijek na parkingu te mi naplatio "dnevnu" kartu?
grawlix is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 01:00   #376
Quote:
grawlix kaže: Pogledaj post
Baš gledam ovu "dnevnu" kartu i nije mi jasno: Ima li kakve veze kada smo uočeni?

Kupio sam dvosatnu kartu koja je vrijedila do 9:05; uočen sam u 8:27, a dnevna mi je počela vrijedit od 9:29...

Pretpostavljam da je kontrolor ponovno navratio oko pola 10, zatekao auto još uvijek na parkingu te mi naplatio "dnevnu" kartu?
Točna pretpostavka
nenocutlas is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 15:30   #377
Može pomoć oko slijedećeg...U našem gradu je tek profunkcioniralo prometno redarstvo i unazad nekoliko dana svi auti u našoj ulici dobijaju svako jutro kaznu od 300 kn. ja sam treći dan svoj auto makla kod prijatelja na parking, jer nema sanse da to placam a u kvartu nema parkinga.

E sad pitanje je slijedeće. Ja bih mogla ispred svoje kuce jedan mali vrt iskopati i napraviti parkirno mjesto. Međutim nogostup je cijelom dužinom naše ulice širok 90-105 cm, a ispred moje kuce je najveca sirina 97 cm. Dakle ni teoretski nije moguće ostaviti 1 m. Može li meni redar pisati kaznu ako parkiram na svojoj zemlji, a opet nema 1 metar do kolnika?

Da se ne upustam u trosak, ako me opet može naguziti.
Garf is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 12:44   #378
Dobra vijest za korisnike javnih parkirališta u Gradu Dubrovniku ! - Pravda je spora, ali ipak dostižna !

https://www.dulist.hr/pobjeda-za-duz...nitata/414851/

http://www.dubrovniknet.hr/novost.php?id=53773
Orsat is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 22:57   #379
Sorry što dižem staru temu, ali poprilično je hitno. I bitno

Dakle: Nijemac dobio kaznu za parking od Zagrebačkog Holdinga. Koliko sam shvatila, izignorirao je prvo upozorenje koje je stiglo na kućnu adresu, pa je dobio novo od 170 eura koju utjeruje neka odvjetnička firma u ime Zagrebačkog Holdinga. Priložili mu uplatnicu i sve.

1. Što napraviti?
2. Koje su posljedice ako izignorira i to drugo upozorenje?
Niara is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 23:30   #380
Quote:
Niara kaže: Pogledaj post
Sorry što dižem staru temu, ali poprilično je hitno. I bitno

Dakle: Nijemac dobio kaznu za parking od Zagrebačkog Holdinga. Koliko sam shvatila, izignorirao je prvo upozorenje koje je stiglo na kućnu adresu, pa je dobio novo od 170 eura koju utjeruje neka odvjetnička firma u ime Zagrebačkog Holdinga. Priložili mu uplatnicu i sve.

1. Što napraviti?
2. Koje su posljedice ako izignorira i to drugo upozorenje?
Dobit će ovrhu.
Sve kazne u EU dolaze bez obzira gdje je izdana.
Po meni neka ODMA PLATI jer će samo upasti u probleme još skuplje.

Znači iz ZG-a si, odeš u Slovačku na zimu,zaljepe ti kaznu za parking....DOĆE TI!!! Odma to rješavati jer je najeftinije....

Sve drugo je rizik.
realist is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:17.