Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2011., 22:01   #21
Ja bi to doma barem ne bi komaraca bilo
__________________
Thinking is difficult, that is why most people people judge.
Little Mermaid is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 20:06   #22
Spazila sam jednog u hodniku, mora da je ušao dok su vrata bila otvorena. Prvo je pomahnitao i trčao lijevo-desno, onda se u kutu ukipio i nije reagirao ni kad sam ga takla šlapom. Kako da ga potjeram van? Ne želim ga dirati iako je presladak, a i brz je ko munja.
GljivaLudara is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 20:13   #23
Quote:
GljivaLudara kaže: Pogledaj post
Spazila sam jednog u hodniku, mora da je ušao dok su vrata bila otvorena. Prvo je pomahnitao i trčao lijevo-desno, onda se u kutu ukipio i nije reagirao ni kad sam ga takla šlapom. Kako da ga potjeram van? Ne želim ga dirati iako je presladak, a i brz je ko munja.
Oprosti, ali zašto bi ga potjerala? Macaklin je jako korisna životinjica - pojest će ti sve komarce i slične beštije u kući, a mogu se lako naviknuti na ljude, uostalom bezopasni su.

Papirna kutija za cipele, potjeraj ga unutra, zatvori i iznesi van.
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 20:44   #24
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
Oprosti, ali zašto bi ga potjerala? Macaklin je jako korisna životinjica - pojest će ti sve komarce i slične beštije u kući, a mogu se lako naviknuti na ljude, uostalom bezopasni su.

Papirna kutija za cipele, potjeraj ga unutra, zatvori i iznesi van.
Strah me da ga ne nagazim, skoro i jesam prije nego sam ga skužila. Sad je nestao tko zna gdje tako da izgleda imam sustanara večeras.

Btw na koju foru pojede komarce? Je da je brz, al oni lete.
GljivaLudara is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2012., 18:12   #25
Quote:
GljivaLudara kaže: Pogledaj post
Strah me da ga ne nagazim, skoro i jesam prije nego sam ga skužila. Sad je nestao tko zna gdje tako da izgleda imam sustanara večeras.

Btw na koju foru pojede komarce? Je da je brz, al oni lete.


sakrio se, uvuče se u kakvu šuplinu. nevjerovatno malo mjesta mu treba. ili te gleda negdje od iza namjestaja, možda iz kuta/spoja plafona i zida.

moja mačka otkrije kojeg svako malo, ali nema šanse da ijednog ulovi. trče po zidu i plafonu bolje nego po podu. ovdje u Zadru dođu mi na balkon, poneki i u prizemlje, dok u staroj kamenoj kući na Silbi ih srećem puno više.



e, i istresi cipele prije nego ih obuješ.

Basil23295 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2012., 23:41   #26
A ako su tako divni i savrseno zasto ih ne prodajemo? Zasto su ugrozene i zasticene zivotinjice kad ih ima ko plijevi.... Doduse vidim da dosta vas spominje zadar, a ja sam bas tu... Mozda u zadru zive samo dobri ljudi pa ih zato tu ima milijun...
Mislim, ja ga se nebojim ono, bas, ali evo recimo zivim u stanu, na balkonu imam jebene dvi biljke i veceras ih idem zaliti i dok livam vodu u pitar skuzim jednog na deblu yucce. Sto sad fuckin? Kako cu ilad taj pitar recimo odnit u kupatilo da otusiram biljku kad ovaj zivi na njoj? A di bi jadan ti je on moga otic kad sam na 2 katu... Ono dobro se pomicija da se popenje do balkona... I sto sad? Ne zelim ga ubiti! A i recimo nije mi ugodno lezat na kaucu-2 metra od njega stalno mislim da ce se popet na mene i bit mi na kosi, blablabla.... What to do?!?!?
__________________
"Onaj tko je slab mora umjeti biti jak i otići ako je onaj jak odveć slab da bi mogao povrijediti slaboga."
Nepodnošljiva lakoća postojanja, Kundera
Blonde bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2012., 21:08   #27
Nikad nisam srela ovog preslatkog stvora i ne bi imala ništa protiv da mi bude sustanar.
Pokušaj uzeti staklenku, stavi unutra zelenila i natjeraj ga da uđe unutra. Zatvori staklenku i odnesi negdje dalje od zgrade. Ja bi probala tako!
__________________
Mrzim 503 Service Unavailable !!!
Romantica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2012., 22:23   #28
Imam ih punu kuću (blizina Zadra). Baš mi se jedan srednji primjerak prošetao zidom spavaće sobe, a popodne mi se bebač od nekoliko centimetara sakrio pod krevet. Jako su mi dragi i neka ih samo bude što više

Samo da ne počne lajati usred noći
friki22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2012., 14:08   #29
imam u kuci..ne smetaju mi, onako ko' podstanari ...znam da ce potamaniti kojekave male bestije....a i simpa su mi.

za sada sam zapazila dva..ima jedan veliki u vrtu i nekoliko manjih...skrivaju se uza zid kuce gdje je hlad cijeli dan...i nekoliko u garazi..navecer ih skuzim dok iznosim smece van, vise na stropu garaze

imala sam susjedu koja je dobila slom zivaca kad joj jedan skocio na rame dok je otvarala suncobran nakon ljetne pauze....

inace se prilicno rasireni po dubaiju..dubai house geckos.. http://www.flickr.com/photos/72925065@N02/6870460147/

sad se trebam sjetiti i ja sljedeci put kad ih zapazim i uslikati ih..
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2012., 14:34   #30
Imam jednog velikog, valjda je jedan, koji mi se popne rukohvatom u stubištu i uđe u stan, uvik ide istim putem, sreli smo se već par puta, ja u dnevnom boravku on unutra na zidu, čak mi se čini da voli doć kad stavim ono sredstvo protiv komaraca, valjda da skupi sretne dobitnike kad se strovale. I volija bi da ovaj moj geko mijauče ili laje. Od viška glava ne boli.
__________________
ponedijak džigerice i zeja na uju za obid manistre u suvo za večeru, utorak nje š njon, srida hobotnice ispo cripnja za obid sardele u savur za večeru, četrtak nje š njon, petak šuga o losture š njokin za obid grancigule na buzaru za večeru, subota nje š njon, nedija nje š njon nje š njon
Liburn is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2012., 14:40   #31
BTW naši stari su ih smatrali domaćim životinjama, di ima tarantele (macaklina), buhača i lavande nema kukaca. Bilo ih je zabranjeno dirat, nama djeci su govorili da su otrovni, a ustvari su htjeli reć da su korisni i bezopasni i da ih se pusti na miru. A i svaka kamena kuća je imala posebnu rupu negdje u dnu zida namjerno napravljenu da se useli blabor, ona debela zmija koja dere miševe. Macaklin i blabor su domaće životinje.
__________________
ponedijak džigerice i zeja na uju za obid manistre u suvo za večeru, utorak nje š njon, srida hobotnice ispo cripnja za obid sardele u savur za večeru, četrtak nje š njon, petak šuga o losture š njokin za obid grancigule na buzaru za večeru, subota nje š njon, nedija nje š njon nje š njon
Liburn is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2012., 15:34   #32
Quote:
Liburn kaže: Pogledaj post
BTW naši stari su ih smatrali domaćim životinjama, di ima tarantele (macaklina), buhača i lavande nema kukaca. Bilo ih je zabranjeno dirat, nama djeci su govorili da su otrovni, a ustvari su htjeli reć da su korisni i bezopasni i da ih se pusti na miru. A i svaka kamena kuća je imala posebnu rupu negdje u dnu zida namjerno napravljenu da se useli blabor, ona debela zmija koja dere miševe. Macaklin i blabor su domaće životinje.
Blavor je gušter kao i sljepić.
mau123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2012., 15:35   #33
U nas u zgradama ih slabo ima, baš bezveze

Ali nemoj se rješavat toga, slatki su, strašno korisni i potpuno bezopasni Ako ti je baš baš problem, ne znam, probaj ga stjerat u kutiju od cipela i izbacit ga...
Neće ti ništa zlato malo
Tufina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2012., 08:29   #34
Quote:
mau123 kaže: Pogledaj post
Blavor je gušter kao i sljepić.
Ma da. Gušter. Uvik zaboravim da je gušter. Nema noge pa mi izleti.
__________________
ponedijak džigerice i zeja na uju za obid manistre u suvo za večeru, utorak nje š njon, srida hobotnice ispo cripnja za obid sardele u savur za večeru, četrtak nje š njon, petak šuga o losture š njokin za obid grancigule na buzaru za večeru, subota nje š njon, nedija nje š njon nje š njon
Liburn is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2012., 00:05   #35
Quote:
Blonde bitch kaže: Pogledaj post
......... A di bi jadan ti je on moga otic kad sam na 2 katu... Ono dobro se pomicija da se popenje do balkona... I sto sad? ................

drugi kat
ma koja muka, to mu je šetnjica. idu po fasadi lakše nego čovik po ravnome
Basil23295 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2012., 13:44   #36
Društvo, vi južniji, šta mislite kako bi macaklin opstao u kući na kontinentu?

Imam veliku želju da nastanim nekolicinu kod nas doma.

Jel bi to bilo moguće?
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2012., 23:01   #37






evo jednog, prilično velikog.
ušao je u odrezanu bocu cocacole, očito u potjeri za kakvim kukcem, jer je unutra bilo i paučine. nije mogao sam vani, ta plastika mu je ipak previše glatka.
pustio sam ga na slobodu nakon serije snimaka
Basil23295 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 07:34   #38
Quote:
Basil23295 kaže: Pogledaj post
evo jednog, prilično velikog.
to je beba, prilično veliki su oni od 20 cm sa repom
__________________
ponedijak džigerice i zeja na uju za obid manistre u suvo za večeru, utorak nje š njon, srida hobotnice ispo cripnja za obid sardele u savur za večeru, četrtak nje š njon, petak šuga o losture š njokin za obid grancigule na buzaru za večeru, subota nje š njon, nedija nje š njon nje š njon

Zadnje uređivanje Liburn : 04.09.2012. at 07:43.
Liburn is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 07:37   #39
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
Društvo, vi južniji, šta mislite kako bi macaklin opstao u kući na kontinentu?

Imam veliku želju da nastanim nekolicinu kod nas doma.

Jel bi to bilo moguće?
Ne bi zadugo. Prehladili bi se jadni preko noći.
__________________
ponedijak džigerice i zeja na uju za obid manistre u suvo za večeru, utorak nje š njon, srida hobotnice ispo cripnja za obid sardele u savur za večeru, četrtak nje š njon, petak šuga o losture š njokin za obid grancigule na buzaru za večeru, subota nje š njon, nedija nje š njon nje š njon
Liburn is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 22:00   #40
Quote:
Liburn kaže: Pogledaj post
to je beba, prilično veliki su oni od 20 cm sa repom


bebama smatram one od centimetaripo-dva, ovakvog smatram prilično velikim.
za lakšu usporedbu, ona polovica boce cocacole u kojoj je snimljen je od 2 litre.
a od 20 cm, takvog nikad nisam vidio, ni u mojoj staroj kući na Silbi, a kamo li u Zadru.
Basil23295 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:56.