Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Plava šapa (Udomljavanje)

Plava šapa (Udomljavanje) Udomljavanje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.08.2012., 12:26   #201
I ja sam ih lovio! I mi se osjecamo odgovornima!
Prostoriju smo dali da imaju gdje macici i macke na oporavku biti. Brigu o njima nisam preuzeo iako je pala na mene jer macke moraju jesti i terapiju primati.
Nije na nama bila odgovornost da donosimo odluku da li ce macici ici u stacionar. Odluku smo mi donijeli jer je macicima bilo losije i postali su i oni pitomi divlji!
Ja sam rekao odmah da ovo tako nece ici. Palcica je bila tokom dana dobro, igrala se, normalno jela i navecer joj je bilo lose i u roku pol sata nas je napustila. Mali crni je preko noci uginuo. Odmah je receno da nije dobro.
Pa ne mogu ja doma SVE macke i macice uzeti k sebi.
I nase su ugrozene i dvije su lose o kojima udruga skrbi i sad su na infuziji. I tko je odgovoran?? Mi! Mi smo si ovo dopustili.
Svoje privat macke moramo danas sve pocijepiti kako bi ih i na taj nacin pokusali zastititi.
I astral, nama je najteze koji smo s njima i oko njih 0-24!! Meni koji sam u pogonu stalno i koji sam kilometrazu nabijao da bi im se pomoglo.

Ako se ide na ovako nesto, onda se mora imati na umu da ce to i kostati. Tada se ne moze gledati da sve bude najjeftinije, vec efikasnije za macke.
Najlakse je sad igrati ping-pong i traziti krivca.



To je ta veterinarska ambulanta.
udruga RINA is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2012., 13:12   #202
toliko toga dobrog radite za sve životinje i meni je jako teško čitati da sebe krivite za ove mace. neke stvari jednostavno nisu suđene, čak i ako napravite sve što možete. ja pratim PŠ već duže vrijeme, manje se javljam nego što čitam, ali uglavnom znam koliko svi vi vremena, živaca, sredstava i svega ostalog potrošite na ničije životinje. i sigurna sam da ste i sada učini najbolje što ste mogli.

glavu gore! sjetite se samo svih spašenih, udomljenih, ozdravljenih..... to ste VI učinili. glavu gore!

a malcima želim puno igre i sreće u mačjem raju
inra is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2012., 10:05   #203
Ja sam u soku od jucer. Vidjela sam da me Astral zvala nisam je mogla nazvati nazad jer mi je mob. iskljucen(ne placen racun). Ne znam sta bi rekla al ne krivim nikoga jer smo svi htjeli pomoci al na kraju je ispalo jako tuzno. Ja samo znam da cu ih sve nosit na dusi i da je ovo bio preveliki zalogaj za mene.
R.I.P. mamica i macici
Zilah is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2012., 21:01   #204
Quote:
udruga RINA kaže: Pogledaj post
Financijska situacija:
154,15 kn + 250 kn + 30 kn = 434,15 kn


Potrosnja:
- 45,56 kn - Chloramphenicol masta za oci
- 76,90 kn - Virolex mast za oci 2 kom
- 39,90 kn - Pijesak za macke 2 vrece
- 114,80 kn - kitten vrecice RC za najmanjeg macica (sutra mu ih nosimo u stacionar)
________________________________
=277,16 kn


434,15 kn - 277,16 kn = 156,99 kn


Racun:

45,56 kn - Chloramphenicol masta za oci





76,90 kn - Virolex mast za oci 2 kom





39,90 kn - Pijesak za macke 2 vrece





114,80 kn - kitten vrecice RC za najmanjeg macica

udruga RINA is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2012., 21:21   #205
Financijska situacija:

Quote:
Zilah kaže: Pogledaj post
...dobile donaciju od 410 eura
Quote:
udruga RINA kaže: Pogledaj post
434,15 kn - 277,16 kn = 156,99 kn
Quote:
udruga RINA kaže: Pogledaj post

+

50 kn T.A.
55 kn M.M.
50 kn od MeGite za lijecenje
100 kn Zozo (novac je kod Zilah)
200 kn anonimno
___________________________
=611,99 kn
i

100 kn K.B.
260 kn Big_B
__________________________
=360 kn


Sveukupno stanje: 611,99 kn + 360 kn = 971,99 kn
i
410 EUR-a = 3075 kn
udruga RINA is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2012., 21:38   #206
Quote:
udruga RINA kaže: Pogledaj post

Sveukupno stanje: 611,99 kn + 360 kn = 971,99 kn
i
410 EUR-a = 3075 kn

POTROSNJA:

- 300 kn - Canglob P (2 seruma po 150kn-nabavna cijena)
- 230 kn - Putni troskovi - 4x115km odlazak kod tete cuvalice da bi macici dobili serum (potrosnja je racunata po cijeni plina te ju nazalost mi ne mozemo pokriti od tolikih odlazaka vetu)
- 76,90 kn - Virolex mast za oci 2 kom
- 400 kn lijekovi za macice (taj dio smo morali podmiriti)
________________________________
= 1006,90kn



Racuni:

76,90 kn - Virolex mast za oci 2 kom





400 kn lijekovi za macice







P.S.
- 410 EUR-a je namijenjeno da se pokrije lijecenje u vet. amb. ''Kastor i Dar'' i ''Vet-Point''
udruga RINA is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2012., 21:50   #207
Quote:
astral walker kaže: Pogledaj post
Ja sam ih lovila i ja se smatram odgovornom što sam ih osudila na smrt i to si neću oprostiti. To se naravno odnosi i na ovu odraslu. To si pogotovo zamjeram. Više je nego jasno da nove ne smijete primati jer je sve zaraženo virusom. Nadam se da će mladi mačak hitno biti pušten da još i on ne umre tamo. To se naravno odnosi i na ove preostale u kavezima ako uopće koga još ima.
Astral mislim da bi se morala poceti malo kontrolirati u pisanju.
Sto smijemo ili ne smijemo i sto cemo, sami cemo odluciti.
Macke nismo jos pustili jer se NE ZNA da li su uspijele pokupiti virus te ako jesu, onda ce ugroziti SVE ostale macke na hranilistu.
Osobno smatramo da ih treba prvo pocijepiti pa onda nakon dva-tri dana pustiti kad se vidi reakcija na cijepivo.
Tko misli drugacije, nek ih na vlastitu odgovornost pusti.


Drugi puta pri lovu macica, odraslih macaka obavezno dezinfeciraj s ekipom transportere s nekim sredstvom jer obicna voda ne ubija viruse.



Inace, sve 4 odrasle mace su dobro, puno vole klopati ali ne hranu koju im je Zilah donijela vec kitten. Znaju i oni birati.
Postali su uredni i napokon sve idu na wc.
Moze ih se pustiti van kaveza i sami ulaze na klopu i guraju se da ih se mazi.
Sobica je skoro poplocena i dezinfekcirana je.
udruga RINA is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2012., 12:56   #208
Jedno mace kod tete cuvalice od jucer nije zainteresirano za klopu

Za 5 minuta se sjeda u auto i odlazi se po serume.
Ukoliko mace ne bude danas jelo, sva 3 macica ce dobiti serum Feliserine jer ih se mora zastititi.
Ostala 2 macica su dobro.

Macic u stacionaru trazi hitno smjestaj, jer ako ce kod nas, prvo ce tamo dobiti serum bez obzira na sve i to dva dana zaredom.

Da smo barem prije 10 dana culi za taj serum.
udruga RINA is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2012., 13:09   #209
Znači miceki koji su primili serum su bolje? Super

Feliserin se spominjao već kad su bile epidemije prošlih godina, no nikako da ga dočekamo u HR. Što kažete da se pokrenemo, pingamo svoje vetove, zatražimo da ga zatraže od svojih dobavljača; da dođe kod nas? Ovako se možemo snalaziti unedogled, hajde da se udružimo i da se to pokrene..
__________________
We're all ripples in the pond, baby...
thorens is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2012., 22:04   #210
Zvala nas prije nekih cca 1,5h teta cuvalica da jos jedan macic nije dobro, ne pije, ne klopa
T. ce se sad uputiti k teti cuvalici da miceki dobiju sve potrebno, jer je jasno da im se mora pokusati pomoci.
udruga RINA is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2012., 11:19   #211
mace

[QUOTE=udruga RINA;40831994]Danas je T. ujutro zvao vet.amb. u Zvonimirovoj gdje su ove mace dobile 5 besplatnih sterilizacija (to je druga amb., jer su ih po 5 dobile u dve vet.amb.).
T.U ovu amb. mi vise ne vodimo niti jednu macu.
- zbog ne pridrzavanja dogovora oko termina, s obzirom da smo ih imali za danas tri.
-
Tako sam i ja mace htjela sterilizirati divlje sa Malešnice i dogovorila s prijateljima životinja besplatno kod vet. Bube, i na kraju nisam uspjela uloviti mace u odrjeđenim terminima koje mi je on dao i na kraju svega je propalo. mace nisu i dalje sterilizirane jer nisam ih mogla dovesti kada bih ih ulovila, jer on nije prihvaćao takve dolaske, eto to se zove pomoć veterinara kao da neznaju kako se love divlje mačke.
malenavita is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2012., 12:42   #212
kako je danas situacija s malcima?
moonea is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2012., 13:41   #213
Stanje je s*anje

Crni macic koji je bio kod tete cuvalice je uginuo
Dobio je svu potrebnu terapiju i nakon 1h je usnuo
Njegovo tijelo smo dali na sekciju (obdukciju) i sad cekamo.
U jednom danu je prestao piti, nos mu se zastopao, kao da mu se vratio Rinotraheitis uz svu svakodnevnu terapiju.


Drugi sivi macic, star 2mjeseca je bolje.
Uz dogovor s tetom cuvalicom, ostavili smo ga u stacionar u vet.amb. ''Ljubimac''
Primio je serum prekjucer i jucer navecer.
Prima infuziju jer nije pio i papio.
Danas cemo vidjeti jel papio piletinu i rizu s cim su ga pocastili kompanjoni tamo iz 60+.


Treci micek kod tete cuvalice je dobro, papa, pije, prede, igra se.
Primila je i ona serum.




Micek koji je u VP moze danas ici kuci, a mrva kucu nema.
udruga RINA is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2012., 17:00   #214
Macic koji moze ici ''kuci'' HITNO trazi smjestaj!
Itko barem na dva tjedna
udruga RINA is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2012., 22:34   #215
Sivi macic koji je u stacionaru nije dobro
Maleni ima problema sa zivcanim sustavom, nesto slicno kao sto je imo Bobek-bubrezni bolesnik (za one koji ga prate)
Doktorica ne zna sto ce donijeti jutro.
Zajedno smo odlucili da ce macic veceras dobiti enroxil kroz infuziju.



Danas su dosle i odrasle mace na red.
S obzirom da su bile u nekom doticaju s macicima-ista prostorija, odlucili smo ih prije pustanja odvesti kod veterinara.
T. ne moze zasigurno rec da li Crna nije klopala iz nekog razloga ili jer je bila sita s obzirom da im je klopa i voda dostupna.
Mimi (siva mica) je samo kihnula ali apetit joj je ogroman.
Obe mice su odvedene kod veterinara.
Crna ima klamidiju i mikrosporozu.
Siva ima rinotraheitis i gangivitis.
Mace izvana izgledaju zdravo i onaj tko nije s njima svaki dan ne bih nista primjetio.
Za Crnu kaze da dosta dugo vuce to u sebi i cudila se da dobro izgleda.
Ali i preporucila da se svaka maca s hranilista treba prvo pregledati pa sterilizirati da ju operaija ne pokosi.
Crna je stara 7-8 mjeseci.

Mace moraju primati terapiju svaki dan pa za to traze nekoga tko ce o njima voditi brigu.
udruga RINA is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2012., 10:39   #216
Quote:
udruga RINA kaže: Pogledaj post
Micek koji je u VP moze danas ici kuci, a mrva kucu nema.
Malo mace je jucer napustilo stacionar i nema gdje

Mace je preboljelo panleukopeniju.
Smrca i kise te je na terapiji.

Itko??

Sad je u malom macjem transporteru i to mu je dom u nasem autu


Mace moze ici medju cijepljene macke jer je jos nosioc virusa...
udruga RINA is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2012., 00:51   #217
Ovdje nam je vise glupo ista pisati, tako da razmisljamo prestati !!

Bebica, sivi macor je napustio stacionar.
Doktorica i svi smo mislili da je maleni gotov, odbijao je svu hranu, sve sto mu se ponudilo.
Nazvala je teta cuvalica da vidi kak je bebica, doktorica joj sve kaze a teta cuvalica na to ''beba nece nista jesti osim RC kitten baby i posebno mlijeko''
I teta cuvalica dosla u amb sa klopicom a maleni je navalio na svoju klopicu i tako je otpusten uz terapiju kuci.
Maleni je dobro, igra se sa sekicom, jedino sto se malo brzo umara ali i iscrpljen je.
Apetit je ponovno ogroman.


Sutra bi trebale dve crne mace (cura i decko) na pregled te ako se ustanovi da je sve ok, bit ce cijepljeni, ocisceni od unutrasnjih i vanjskih parazita te pusteni na hraniliste.


Siva i Crna koje su na terapiji:
Siva ide na bolje, tbl guta s konzervom pa je s njom jednostavno
Crna je od preksinoc u stacionaru
Njih dve jos ne smiju biti pustene dok ne ozdrave.


Crni macor za kojeg vise nitko i ne pita i dalje trazi smjestaj.
Jucer je napustio VP.
On ne zeli zivjeti u transporteru.



Eto, to je to, ukratko....
udruga RINA is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2012., 08:11   #218
Zao mi je sto ne mogu nikako pomoci, mjesta ni za zdrave nemam.. Nadam se da ce se javiti netko za smjestaj barem malog macica vec mu je dosta kaveza i transportera..
__________________
😁
Le0na is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2012., 16:19   #219
Ne znam kod koga je moja lovilica ali treba mi za drugi tjedan.
astral walker is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2012., 16:23   #220
svaka vam čast! znam kroz što prolazite i skidam vam kapu.
nadam se da nijedna maca više neće slabija od tog prokletog virusa i da ćete se svi zajedno što prije oporaviti od ovih događaja.

ne mogu pružiti smještaj macama, u zg me više nema, ali nadam se da će se netko javiti za ove mace kojima je smještaj potreban.
moonea is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:21.