Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.10.2008., 16:48   #61
Hvala na pitanju, sada sam ok. Lupus mi je u remisiji i jedino me gnjave posljedice onoga kada me je poharao.

I ja vjerujem da nemaš lupus. Nije njega tako lako dobiti. Treba njega zaslužiti.

A temperature nemoj zanemariti. Mislim, nemoj ih skidati, jer one su znak da se tijelo bori s nekom upalom. Napravi i kompletne imunološke pretrage. A do tada vježbaj 'obranu od stresa'. To jest, malo relativiziraj događanja u svom životu i 'smanji doživljaj'. Govorim ti iz prve ruke. Na kraju čovjek shvati da gotovo ništa nije bilo vrijedno toga da zbog toga 'zakuri'.

I kao i Nijagara, malo pripazi na prehranu i ostalo. Možda da malo selektiraš namirnice, pa da vidiš da li ti nešto iz prehrambenog opusa ne prija organizmu, pa se ovaj buni.
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2008., 17:08   #62
Oke, tnx!
ms*day*dreamer is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 01:22   #63
ah, ah..bome vas ima s pms-ovskom temperaturom ...ja sam isto jedna od tih..meni taj problem traje već 3 godine...samo što je svake godine gore...
Naime ja uz to još imam i antitjela na štitnjaču, ali su mi hormoni uredu i nisam na terapiji i doktori kažu da te temp nisu od toga. Još imam i malo produžen ciklus, tako da to sve skupa traje duže. Ginekološki nalazi i spolni hormoni su mi uredu. Uglavnom, svi nalazi su mi uredu, čak i imunološki na koje su me slali zbog sumnje na lupus (mane uz tu temp još i malo muče zglobovi i psiha....), a ja koma ..od stresa isto dobijem temp. Eto sad probavam s homeopatijom, čajevima, prehranom.....
kudkamo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2009., 03:00   #64
Evo me s apdejtom stanja oko temperature. Dakle ayurvedske terapije sam apsolvirala i to mi je u globalu poprilično podiglo cijeli organizam, pogotovo mi se psihofizičko stanje jako popravilo. No jasno je da nema čudovišnog izlječenja nego se radi o postupnom kretanju stvari na bolje. Cervikalni bris mi je osim toga prije par tjedana pokazao klebsiella bakteriju za koju sam dobila antibiotik. Svi ostali ginekološki nalazi potpuno u redu. Urinokultura najnovija - sve u najboljem redu. Krvna slika - sve u redu. Teškom mukom sam se odlučila uzeti fakin antibiotik, no nisam se usudila ne uzeti ga jer s klebsiellom se još nisam susrela. Kako je sad s klebsiellom - vidjeti ću, moram čekati 3 tjedna i onda još jednom dati bris da se vidi dal je potamanjena. Što se tiče temperature - no news - samo dan, dva nakon zadnjeg antibiotika je stigla temperaturica, prema voznom redu, a to je uvijek, prema mom kalendaru koji vodim sada, 21. dan ciklusa. Uglavnom mi onda ta temperatura traje do dana prije menstruacije ili prvog dana menstruacije i nakon toga sigurno padne na normalu. Tada imam ponovno 21 dan na raspolaganju za normalno funkcioniranje. K tome moram reći da mi je prošli mjesec (kada sam se direktno nakon ajurvedske kure osjećala najbolje) temperatura trajala svega dan, dva.
Od moje doktorice opće medicine sam manje, više odustala u smislu neke dr. House dijagnoze jer je ona sva sretna kad je stigao taj klebsiella nalaz jer je mogla utvrdit da to može biti i od toga... mislim, wtf, toliko znam i sama. Naravno, iz ovog što sam napisala je ta dijagnoza kita jer se temp pojavila ponovno.
Dakle to vam je to. Zdravo se hranite, preporučam vegetarijanstvo i makrobiotiku uz malo meseka. Bez kave, alkohola, šećera. Smirite živce. Odite na neku meditaciju ili yogu. Vodite neki kalendar da vidite da li možete isfiltrirat neke obrasce.
Javite ako se netko izliječio.
Nijagara is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2009., 15:15   #65
Kakve su to ayurvedske terapije?
Zadnji mjesec sam zaboravila mjerit temp jer su me mučili sinusi tak da mi je bilo loše kak god da okreneš. I glava me puca već 3 tjedna je..morala sam ipak antibiotike pit( već 10 dana) zbog kronične upale sinusa. Ma osjetim da mi je organizam u totalnoj neravnoteži, al ne znam kako da ga vratim u ravnotežu. Pijem te neke konjske vitamine, stvarno se trudim otić u teretanu, al kad ne možeš disati i glava te boli onda posustaneš. Jedem stvarno sve jer baka i mama kuhaju.
Jedino voće bi trebala više..i jel imate kakve čajeve za preporučiti možda??
ms*day*dreamer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 09:39   #66
ima nas još....

Pozdrav subfebrilcima, evo još jednog. Ja prije 40 dana dobio temperaturu, varira između 37 i 37.5. Neuredno živim već 10 godina, sad ušao u 30-te i izgleda da bi trebao doći kraj neurednom životu.
Ali u svekom slučaju, prije nego ju pripišem neurednom životu i stresu, obavit ću sve moguće pretrage ne bi li se našao eventualni uzrok. Do sada sam dva puta radio krvnu sliku i urin, oba puta apsolutno sve u redu. Reklo bi se, čovjek zdrav ko dren. Neki dan radio nalaz periferne krvne slike (IGM, IGE i još sva sila nekih slova plus reumatoidni faktor) i sve je u redu. Malo neki kreatin-kineaza povišena. Max je 177 ja imam 201. Niš strašno. Sad me čeka još urinokultura i kardiolog. Ako to sve bude okej onda još idem serološki nalaz napraviti pa ćemo vidjeti dalje. U svakom slučaju, potraga će trajati dok se ne eliminiraju svi mogući uzroci.
Vrlo iritirajuće. Uvijek sam bio zdrav i jak i sad najednom ovo....Grrrr
Nego, da li su ostali radili ove pretrage koje i ja i da li ste radili nešto što ja još nisam? Upalu pluća i upala sinusa nisu. Općenito nije neka upala jer je CRP manji od 1.5.
Pričao sam s puno ljudi, naišao na mnoge koji ju imaju i ne poduzimaju ništa, ali jedan slučaj mi je zanimljiv. Moja sestriča dobije temperaturu svaki put kad ju neka manja alergijica uhvati...Jeste o tome razmišljali, radili testiranja na to?
Chopsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 20:35   #67
vidim da ovo cesce zahvaca zene (ili one cesce pisu o tome), ali zahvatilo je i mog decka. traje vec oko 4 mjeseca, temperaturica do max 37.5, s time da je ujutro nema. i osjecaj malaksalosti i sve ostalo.
napravio je sve pretrage (kazu doktori), i sve je super (krvna slika, urin, stolica, pluca, jetra, srce, stitnjaca). zadnji put mu je doktor (specijalist internist) rekao da ignorira to i ne mjeri vise temp.
od imunoloskih pretraga su mu napravljene ANA, ANCA, CH50, C3 i C4. To je sve ok. Znate li koje bi se pretrage jos mogle napraviti, ili ponoviti, buduci da su zadnje radjene pred 2 mjeseca? je li netko od vas radio HLA tipizaciju i znate li ima li to smisla?
jos nesto, jedina tegoba koju osjeca (osim umora i temp) je kašasta stolica.
yeya is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 11:57   #68
Quote:
yeya kaže: Pogledaj post
vidim da ovo cesce zahvaca zene (ili one cesce pisu o tome), ali zahvatilo je i mog decka. traje vec oko 4 mjeseca, temperaturica do max 37.5, s time da je ujutro nema. i osjecaj malaksalosti i sve ostalo.
napravio je sve pretrage (kazu doktori), i sve je super (krvna slika, urin, stolica, pluca, jetra, srce, stitnjaca). zadnji put mu je doktor (specijalist internist) rekao da ignorira to i ne mjeri vise temp.
od imunoloskih pretraga su mu napravljene ANA, ANCA, CH50, C3 i C4. To je sve ok. Znate li koje bi se pretrage jos mogle napraviti, ili ponoviti, buduci da su zadnje radjene pred 2 mjeseca? je li netko od vas radio HLA tipizaciju i znate li ima li to smisla?
jos nesto, jedina tegoba koju osjeca (osim umora i temp) je kašasta stolica.
U pravu si, po mojoj statistici 90 % je žena u tome. Aj da vidimo što će se ovdje pokazati , možda bude još slučajeva. Ja svoju stolicu nisam promatrao tako da ne znam kakva je, obratit ću pažnju. Tvome dragome bih preporučio da s tom informacijom ode doktoru po uputnicu za daljnje pretrage vezano za to. Mene nervira što se ne mogu za ništa uhvatiti jer nemam nikakvih sipmtoma bilo čega, svi nalazi uredni a temperatuta je tu.
Osobno nisam još ni bio kod imunuloga i nisam radio niti tu HLA tipizaciju. Ne znam niti što je to. Mišljenja sam da treba pronaći uzrok temperaturi i da ne treba slušati doktore koji kažu da se ne obaziremo na to. Nisam ju nikada imao, nije normalno imati ju i ne namjeravam zaboraviti na to.
Ja ću, ako se ništa ne pronađe u urinokulturi, uzeti uputnicu za serologiju, možda je neka rijetka i zanimljiva vrsta virusa. U utorak idem kardiologu, čuo sam da može biti i od toga pa ću i to provjeriti. U svakom slučaju ja ne stajem dok ne pronađem uzrok ili barem ne eliminiram apsolutno sve moguće uzroke, pa ju pripišem stresu i neurednom životu.
Pitanje, koliko tvoj dragi ima godina? Možda blizu 30?
Chopsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 14:14   #69
ima 26.
on je s tom informacijom i otisao doktoru i radili su mu sve pretrage kojih su se sjetili, i sve je u redu. na kraju je njegova doktorica zakljucila da je vjerojatno rijec o nekom virusu (koji je bio aktualan pred 2 mjeseca), a koji izaziva tu temperaturu, i traje do 3 mjeseca. buduci da se taj virus ne moze lijeciti, ni ne testiraju pacijente na njega, ali ga organizam sam rijesi za ta 3 mjeseca. a njemu to sad traje duze, pa onda mozemo pretpostaviti da nije rijec o tome.
danas je opet kod doktorice, opet ce se ponoviti iste pretrage, ali sumnjam da ce se nesto naci.
mene brinu autoimune bolesti i tumori. na koji se nacin to moze otkriti?
yeya is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 10:08   #70
Quote:
yeya kaže: Pogledaj post
ima 26.
on je s tom informacijom i otisao doktoru i radili su mu sve pretrage kojih su se sjetili, i sve je u redu. na kraju je njegova doktorica zakljucila da je vjerojatno rijec o nekom virusu (koji je bio aktualan pred 2 mjeseca), a koji izaziva tu temperaturu, i traje do 3 mjeseca. buduci da se taj virus ne moze lijeciti, ni ne testiraju pacijente na njega, ali ga organizam sam rijesi za ta 3 mjeseca. a njemu to sad traje duze, pa onda mozemo pretpostaviti da nije rijec o tome.
danas je opet kod doktorice, opet ce se ponoviti iste pretrage, ali sumnjam da ce se nesto naci.
mene brinu autoimune bolesti i tumori. na koji se nacin to moze otkriti?
To i mene brine. Mene moja doktorica slala da izvadim nalaz periferne krvi pa bi onda s time išao imunologu. Međutim, obzirom da je i taj nalaz uredan ona smatra da nije potrebno. Ako te to brine, neka ide po uputnicu za taj nalaz. Ja sam išao u vinogradsku i tamo nemaju baš sve što je moja doktorica tražila. Mislim da su mi rekli da preko puta zarazne rade sve te pretrage. Raspitaj se malo prek neta u kojoj bolnici je to najbolje raditi i napravite to. Nema potrebe da vas nešto brine.
Što se tiče tumora situacija je malo kompliciranija. Pri izradi tumorskih markera potrebno je ciljano ih tražiti. Koliko sam shvatio, za svaki organ posebno.
Pričao sam s prijateljem, on je imao neke čudne boleštine i na kraju je došao do nekih ruskih liječnika koji imaju neke elektro-dijagnostičke uređaje. Uređaj funkcionira na način da pušta slabu struju kroz tijelo i očitava cijelo tijelo. Stvar je super jer, navodno, može otkriti apsolutno sve. Od alergija, krvi, unutarnjih organa, preko vida, pa sve do tumora. Stvar košta 1000kn, ali dobiješ kompletnu sliku cijelog sebe. Navodno je to najbolja metoda dijagnostike.
Dakle, ti si čula za neke viruse koji imaju te simptome? Možeš li mi reči nešto više o tome obzirom da nisam ništa čuo o tome....Moram priznati da mi je to malo sumnjivo, kako to da onda ti ili moja cura nemaju taj virus?
Chopsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 10:43   #71
da, ovo s tim virusima ni meni bas nije sjelo. a doktorica je samo rekla da se radi o adenovirusu, a takvih ima. tvoja cura i ja se mozda nismo zarazile jer nas je nas imunitet obranio, teoretski, ali u praksi mi je to isto cudno jer je moj imunitet losiji od imuniteta mog decka (stalno neke prehlade i sl.).
ovi rusi, da nije to Amsat, znam za to i palo mi je napamet da ga tamo posaljem, ali buduci da on vjeruje samo bolnickoj dijagnostici, nije bas zainteresiran.
uglavnom, on sad opet odlazi kod doktorice, danas je vadio krv, sljedeci tjedan ce skuplajti stolicu za analizu, i ako mu nadju imalo krvi u stolici ide na kolonoskopiju.
a sto se vidi iz nalaza periferne krvi? mozda je on to napravio, ali ja ne znam prepoznati nalaz. odakle se vadi ta krv?
yeya is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 15:47   #72
Quote:
yeya kaže: Pogledaj post
da, ovo s tim virusima ni meni bas nije sjelo. a doktorica je samo rekla da se radi o adenovirusu, a takvih ima. tvoja cura i ja se mozda nismo zarazile jer nas je nas imunitet obranio, teoretski, ali u praksi mi je to isto cudno jer je moj imunitet losiji od imuniteta mog decka (stalno neke prehlade i sl.).
ovi rusi, da nije to Amsat, znam za to i palo mi je napamet da ga tamo posaljem, ali buduci da on vjeruje samo bolnickoj dijagnostici, nije bas zainteresiran.
uglavnom, on sad opet odlazi kod doktorice, danas je vadio krv, sljedeci tjedan ce skuplajti stolicu za analizu, i ako mu nadju imalo krvi u stolici ide na kolonoskopiju.
a sto se vidi iz nalaza periferne krvi? mozda je on to napravio, ali ja ne znam prepoznati nalaz. odakle se vadi ta krv?
Nije amsat, tamo sam bio već prije, ovo bi trebalo bitinešto bolje, koliko sam shvatio. Nemam ime, frend mi je to spomenuo, on ima broj pa ako mi zatreba da mu javim. U slučaju da ti budeš trebala pošalji mi pm pa ti dam broj.
Iz nalaza periferne krvi se vide neki pokazatelji nečega, neam pojma čega. Zovu se IGM, IGA, IGE, još pokoji IG, zatim neki kreatin kineaza, c3, c4, bla bla. Ima toga. Ako taj nalaz nije uredan onda se ide imunologu, koliko sam ja shvatio. Meni sve bješe uredno osim te kreatin kineaze. Ta mi je bila 200 a max je 177. Krv se vadi iz vene, kao i sve ostale krvi :-P
Meni pregledaše i i hormone štitnjače i antitijela štitnjače, i to je sve u redu. Palo mi napamet da nebi bilo od pokvarenog zuba, popravio sve zube i ništa, temp stoji. Grrrr....
A što se tiče virusa, po meni je to bullshit. Iz moje krvne slike ja bi trebo bit zdrav ko konj. Baš ništa ne odstupa iz okvira. Doktorica me gleda i čudi se krvnoj slici. Ko da sam ju narihtavao. Nisam 4 godine imao virozu dulje od 2 dana, ni gripu, a ne cijepim se. Moj imunitet je volovski, a od cure nije takav. Kolike su šanse da je to virus?? Po meni male. Iako bi bilo sjajno da je virus. Ja se već pripremam na neke ozbiljne boleštine....
Chopsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 18:23   #73
Quote:
Chopsy kaže: Pogledaj post
Iz nalaza periferne krvi se vide neki pokazatelji nečega, neam pojma čega. Zovu se IGM, IGA, IGE, još pokoji IG, zatim neki kreatin kineaza, c3, c4, bla bla. Ima toga. Ako taj nalaz nije uredan onda se ide imunologu, koliko sam ja shvatio. Meni sve bješe uredno osim te kreatin kineaze. Ta mi je bila 200 a max je 177. Krv se vadi iz vene, kao i sve ostale krvi :-P
Sto su ti rekli za tu kreatin kinazu?
ovo si vidio?
'CK je skraćeni naziv za enzim kreatin kinazu koji sudjeluje u kemijskim reakcijama kojim se dobiva energija potrebna za funkcioniranje staničnog metabolizma.

Taj enzim je normalno prisutan u organizmu čovjeka, a naročito se u visokoj koncentraciji nalazi u srčanom mišiću, skeletnim mišićima i u mnogo manjoj količini u mozgu.

Povišenje njegove razine u krvi javlja se u slučajevima kada su oštećena tkiva gdje se on nalazi; stanja kod kojih se nalaze povišene vrijednosti CK su: srčani infarkt, povrede mišića, mišićne distrofije, premorenost, moždani udar praćen nekrozom.
'

njemu su radjene neke pretrage CMVIgG i CMVIgM, C3, C4, kreatinin i to je sve ok.
sad su mu novi nalazi krvi skroz uredni (nesto malo ne stima na jetri, ali doktorica to pripisuje novoj godini - s razlogom), pa cemo sad cekat sto ce pokazat nalaz stolice sljedeci tjedan i eventualno kolonoskopija.
yeya is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2009., 11:36   #74
Možda će nekom od vas ovo pomoći, meni već godinama temperatura ne spušta se ispod 37,5, jer imam autoimuni tireoiditis (jednostavno rečeno, probleme s štitnjačom). Ako netko dugo ima temperaturu a ne zna razlog, najbolje da ide izvaditi hormon TSH, i ako nije u normali - to je to. Štitnjača inaće odgovara za energetki balans organizma i ako ona ne radi kako treba, počnu čudesa s tjelesnom temperaturom...
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2009., 15:17   #75
TSH, T3, T4 - sve vrijednosti su normalne.
Begemotica, ne moze li se to nekako lijeciti? Zar ces cijeli zivot imati povisenu temp.?
yeya is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 10:23   #76
Onda nije štitnjača. A ono moje može se "liječiti" na dva načina - uništiti tabletama imunitet da antitela prestanu napadati štitnjaču (i tada će me pokositi prva gripa ili prehlada ) ili odstraniti štitnječu i cijeli život uzimati hormonski preparat (ako imaš novca ga kupiti). Hvala, radiju ću hodati s temperaturom.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 14:19   #77
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Možda će nekom od vas ovo pomoći, meni već godinama temperatura ne spušta se ispod 37,5, jer imam autoimuni tireoiditis (jednostavno rečeno, probleme s štitnjačom). Ako netko dugo ima temperaturu a ne zna razlog, najbolje da ide izvaditi hormon TSH, i ako nije u normali - to je to. Štitnjača inaće odgovara za energetki balans organizma i ako ona ne radi kako treba, počnu čudesa s tjelesnom temperaturom...
Otkako sam izvadila štitnjacu,,,imam temperatutu svakodnevnu 37,3..(.mozda sam je imala i prije ali tek poslije operacije sam pocela pratiti temperaturu.).. e sad hormoni su mi ok,,pa i ta tsh,,,obavila dosta pretraga,,,sve ok,,,a doktor na stitnjaci kaze da to nikako ne moze biti od stitinjace......da temp i stitnjača nemaju nikakve povezanosti
MARIANA is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 14:21   #78
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Onda nije štitnjača. A ono moje može se "liječiti" na dva načina - uništiti tabletama imunitet da antitela prestanu napadati štitnjaču (i tada će me pokositi prva gripa ili prehlada ) ili odstraniti štitnječu i cijeli život uzimati hormonski preparat (ako imaš novca ga kupiti). Hvala, radiju ću hodati s temperaturom.
ispravak netočnog......kad se izvadi štitnjača pijje se eutirox ,,,koji se neplaća.....
MARIANA is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 08:49   #79
Quote:
MARIANA kaže: Pogledaj post
ispravak netočnog......kad se izvadi štitnjača pijje se eutirox ,,,koji se neplaća.....
Ja plaćam. 30 kuna svaku kutiju.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 08:58   #80
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Ja plaćam. 30 kuna svaku kutiju.
NA koju foru kad taj lijek ide preko zdravstvenog?
MARIANA is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:06.