Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.09.2012., 10:09   #61
Quote:
dux pessimus kaže: Pogledaj post
Pogođeno u sridu, kao i cijeli post, pogotovo kad tako nešto napiše nemusliman. Tko tu zapravo potiče agresiju i provocira? Ne kažem da su oni koji nasjednu išta pametniji, ali problem treba rješavati u korjenu, a u ovom slučaju je to ili ciljana provokacija i/ili potpun nedostatak kulture i odgoja.

I sad svi mediji izvještavaju o prosvjedima muslimana zbog filma, dok zbroj prosvjednika spada u statističku pogrešku u odnosu na ukupan broj ljudi u zemlji u kojoj se prosvjeduje. Dakle, krivi se cijeli islamski svijet (99,999% ljudi koji su ostali u svojim domovima) radi onih par stotina (ako i toliko) koji vandaliziraju.
Evo ga mučenik.

Ko krivi ceo islamski svet?! , ako se izveštava niko ne krivi sve ljude koji su muslimani , ja ne znam ko je to od zvaničnika izjavio i da se neka zemlja baš tako izjasnila , ali ako ti znaš KO KRIVI CEO ISLAMSKI SVET molio bih te da nam kažeš.

Kao što sam već napisao ovom Shady , kuran je direktna uvrda hrišćanima , kuran je direktna uvreda mnogobošcima,.....

Imaju li pravo biti hrišćani uvređeni zato što kuran kaže da Isus nije božji sin i da nije vaskrsao , i imaju li biti pravo uvređeni mnogobošci zatoo što ih Muhamed omalovažava,vređa i na kraju i ubija.
Ili je vređanje samo za muslimane određeno i oni imaju specijalni sttauts po tom pitanju.
joe enter is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 10:41   #62
Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post
Sama reč "forum" je u kontradikciji sa religijom jer forum je razmena mišljenja , a religiozni ljudi to nisu u stanju jer oni znaju istinu tj.veruju u boga koji je jedina istina.
Tako da vi religiozni nemate šta reći po pitanju ponašanja forumaša.

A što se tiče vređanja , religija je sama po sebi propagandna stvar koja ima za cilj nagovoriti ljude da budu kao što relgija nalaže i da se vode njenim dogmama.
E kad je takva ona ne samo da mora podleći kritici nego je sasvim logično da će neko reći nešto ružno o likovima iz dotične religije.

Svako se može uvrediti ali to ne znači da je u pravu.

Ti pominješ šta bi bilo kad bi neko napravio film od strane muslimana o Isusu na uvredljiv način?!
Pa verovatno bi se našlo nešto ludaka da svoj gnev ispolji , ali ni blizu kao što su to uradili muslimani i koji to još uvek svakodnevno rade.

Evo da sam ja hrišćanin i to još onaj uvereni mogao bi sad reći da ti kao vernik vređaš moju veru iz razloga što kuran kaže da Isus nije božji sin i nije vaskrsao.
Kuran je isti kao taj film zbog kojeg se danas ubija.
Bravo joe! Dobro si primjetio... Čak što više nevjernicima nas zovu. Stotinama godina pognute glave slušali.
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 10:41   #63
Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post
Ljudski rod nije savršen niti će biti uskoro , ali taj "ateistični" svet je bolji i svakako treba biti protiv religije jer sigurno fašizam nije dobar , a ljudska sloboda nema alternativu.
Pliz.
Je li ta sloboda krpeljna agresija na drugu zemlju zbog navodnog naoružanja i navodnih ciljeva uništenja?
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 10:41   #64
Quote:
Shady kaže: Pogledaj post
A to što u to smeće ulažu neki kršćani ili neki Židovi (preashodno mislim na cioniste), ne pogađa me mnogo.
Tipicno, neizostavno cviljenje u vidu bacanja ljage na krscane i Zidove, a da si se informirao o samom dogadaju uvidio bi cinjenicu da film nije sponzoriran, ciljano, niti od jednih, vec su sredstva za snimanje prikupljana pod krinkom avanturistickog filma te mahom od muslimana i redateljeve rodbine.
Bynw is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 10:55   #65
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
Bravo joe! Dobro si primjetio... Čak što više nevjernicima nas zovu. Stotinama godina pognute glave slušali.
Da , oko ovoga sam raspravljao sa jednim muslimanom još kad je bila frka pre nekoliko godina oko stripa u Danskoj.

Ja mu rekoh da u kuranu piše da Isus nije božji sin niti je vaskrsao , i da sam hrišćanin to bi bila čista uvreda.
A on meni veli to nije isto jer vamo Muhameda ismejavaju i prave mu od turbana bombu u stripu , a dok kuran samo kaže da Isus nije bogočovek i to nije uvreda.
A ja njemu :"A vi muslimani em što imate specijalan status za vređanje , sad još i drugima određujete kako trebaju biti uvređeni i šta je zapravo uvreda".

Svaki dan posle svakog obroka treba dobro izvređati islam , to doprinosi ljudskoj slobodi svih ljudi a posebno mentalnom zdravlju muslimana.
joe enter is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 10:58   #66
Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post
kuran je direktna uvrda hrišćanima , kuran je direktna uvreda mnogobošcima
a kako bi to moglo bit?!

pa nisu svi kršćani 'mnogobošci' pa da se osjete prozvanim po tom pitanju
dapače, pravi kršćanin ima samo jednog Boga
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 10:59   #67
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Pliz.
Je li ta sloboda krpeljna agresija na drugu zemlju zbog navodnog naoružanja i navodnih ciljeva uništenja?
Ne znam zašto to meni prebacuješ , ja se ne slažem sa mnogo toga što radi zapadni svet na bliskom istoku i ...

Ali ako religijašima popustiš i njihova "pravda" bude obrazac koji se poštuje i uvažava , slobodno možeš da se pozdraviš sa slobodom za sva vremena čim prvi put slobodu govora suspenduješ jer se eto neko uvredio.
joe enter is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 11:02   #68
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
a kako bi to moglo bit?!

pa nisu svi kršćani 'mnogobošci' pa da se osjete prozvanim po tom pitanju
dapače, pravi kršćanin ima samo jednog Boga
Pa kuran kaže da Isus nije vaskrsao i da nije božji sin , a ako nije vaskrsao i nije božji sin onda ne postoji ni hrišćanstvo.

Jedino ako ne misliš da hrišćastvo može postojati bez vaskrnuća i bez trojstva?!
joe enter is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 11:04   #69
Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post
Svaki dan posle svakog obroka treba dobro izvređati islam , to doprinosi ljudskoj slobodi svih ljudi a posebno mentalnom zdravlju muslimana.
ovo čak i da je smisao za črni humor, opet ne prolazi
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 11:06   #70
Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post
Ne znam zašto to meni prebacuješ , ja se ne slažem sa mnogo toga što radi zapadni svet na bliskom istoku i ...

Ali ako religijašima popustiš i njihova "pravda" bude obrazac koji se poštuje i uvažava , slobodno možeš da se pozdraviš sa slobodom za sva vremena čim prvi put slobodu govora suspenduješ jer se eto neko uvredio.
Ok.
Ono što smatram da bi trebalo biti neotuđivo svima jest mogućnost da se govori istina. Boljela ona ili ne (boli ono što te dira, ionako).

Samo, sloboda je nekad jako relativan pojam.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 11:07   #71
Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post
Pa kuran kaže da Isus nije vaskrsao i da nije božji sin , a ako nije vaskrsao i nije božji sin onda ne postoji ni hrišćanstvo.

Jedino ako ne misliš da hrišćastvo može postojati bez vaskrnuća i bez trojstva?!
kršćanstvo nema veze s 'trojstvom'... al zato ima veze vatikanska politika

kuran ima svoje, i ne vidim što bi to vrijeđalo jednog kršćanina koji zna svoje
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 11:13   #72
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
ovo čak i da je smisao za črni humor, opet ne prolazi
Nije nikakav humor već konstruktivan predlog.

Ako neko počne da se vređa zato što mu je uvređena religija tj.ličnosti iz svetih spisa su prikazani onako kao dotični vernik ne želi a pri tom društvo mu da pravo na tu vrstu uvrede tj.da neko snosi konsekvence za vređanje , e onda smo ga ugasili zauvek jer onda svako može biti uvređen iz svih mogućih relgijskih razloga , i naravno za svako vređanje može tražiti kaznu čiju će visinu naravno određivati uvređeni.

Jel shvataš koliko je to blesavo i koje posledice mogu biti ako se da za pravo uvređenima zbog relgije?!

Zato i kažem religiju treba vređati jer ona ne može bitu vređena s'obzirom da vređati fiktivno nije zločin , što je više "vređaš" ovi uvređeni će valjda nekog đavola konačno i ukapirati.
joe enter is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 11:18   #73
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
kršćanstvo nema veze s 'trojstvom'... al zato ima veze vatikanska politika

kuran ima svoje, i ne vidim što bi to vrijeđalo jednog kršćanina koji zna svoje
Ma nemoj?! , zašto kuran pominje Isusa ako se drži samo svoga?! , pa da kaže da nije uskrsnuo i da nije božji sin.

UVREDA!!!!
joe enter is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 11:23   #74
Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post
Nije nikakav humor već konstruktivan predlog.

Ako neko počne da se vređa zato što mu je uvređena religija tj.ličnosti iz svetih spisa su prikazani onako kao dotični vernik ne želi a pri tom društvo mu da pravo na tu vrstu uvrede tj.da neko snosi konsekvence za vređanje , e onda smo ga ugasili zauvek jer onda svako može biti uvređen iz svih mogućih relgijskih razloga , i naravno za svako vređanje može tražiti kaznu čiju će visinu naravno određivati uvređeni.

Jel shvataš koliko je to blesavo i koje posledice mogu biti ako se da za pravo uvređenima zbog relgije?!

Zato i kažem religiju treba vređati jer ona ne može bitu vređena s'obzirom da vređati fiktivno nije zločin , što je više "vređaš" ovi uvređeni će valjda nekog đavola konačno i ukapirati.
nit su svi kršćani 'kršćani' a nit su svi muslimani 'muslimani'

ateista ima svuda i posvuda, a baš su oni često puta skloni vrijeđati, omalovažavati i pozivati na sukobe
ateisti, jednako s nekim drugima, imaju prste u mutnoj svjetskoj vodi

a tebi, ak je do svađe... a onda odi u šumu i svađaj se s drvećem, hodaj od drveta do drveta i galami na sav glas, dapače probaj i glavom udarit o drvo, da vidiš što će ti drvo odgovoriti
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 11:28   #75
Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post
Da , oko ovoga sam raspravljao sa jednim muslimanom još kad je bila frka pre nekoliko godina oko stripa u Danskoj.

Ja mu rekoh da u kuranu piše da Isus nije božji sin niti je vaskrsao , i da sam hrišćanin to bi bila čista uvreda.
A on meni veli to nije isto jer vamo Muhameda ismejavaju i prave mu od turbana bombu u stripu , a dok kuran samo kaže da Isus nije bogočovek i to nije uvreda.
A ja njemu :"A vi muslimani em što imate specijalan status za vređanje , sad još i drugima određujete kako trebaju biti uvređeni i šta je zapravo uvreda".

Svaki dan posle svakog obroka treba dobro izvređati islam , to doprinosi ljudskoj slobodi svih ljudi a posebno mentalnom zdravlju muslimana.
Ja mislim da bi se svaka religija trebala držati zen-budističkih principa. Zato jer stoji zapisano:

Neki kaluđer jednom upita Umona: " Šta je Buda? "

Umon odgovori: " Sasušeno govno. "



Zadnje uređivanje krena : 19.09.2012. at 11:44.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 11:33   #76
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
kršćanstvo nema veze s 'trojstvom'... al zato ima veze vatikanska politika

kuran ima svoje, i ne vidim što bi to vrijeđalo jednog kršćanina koji zna svoje
Kako Kršćanstvo nema veze s trojstvom??? Sv. Trojstvo je starije od Isusova doba...ako kuran ima "svoje" sigurno, kako tvrde što ih svaka sitnica na rat navodi... Bit će da "rđavom qurtzu i dlaka smeta"
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 11:48   #77
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Ja mislim da bi se svaka religija trebala držati zen-budističkih principa. Zato jer stoji zapisano:

Neki kaluđer jednom upita Umona: " Šta je Buda? "

Umon odgovori: " Sasušeno govno. "


Nisam upućen u zen budizam ali pretpostavljam na šta misliš.
joe enter is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 11:56   #78
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
Kako Kršćanstvo nema veze s trojstvom??? Sv. Trojstvo je starije od Isusova doba...ako kuran ima "svoje" sigurno, kako tvrde što ih svaka sitnica na rat navodi... Bit će da "rđavom qurtzu i dlaka smeta"
Pravi život simpatizira Jehovce, pa ne vjeruje u Sv. Trojstvo. Netko je kabalist, pa vjeruje u Sv. Četvorstvo. A netko je opet taoist pa vjeruje u Sv. Dvojstvo. Ljudi vjeruju u sve i svašta. I svakome je njegov Bog baš taj pravi, jedini i najbolji od svih. Izgleda da je u ljudskoj bolesnoj prirodi da se lako uvrijedi. Ali ne žele uvredu zadržati u sebi, nego žele zbog uvrede ubijati.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 11:58   #79
Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post
Da , oko ovoga sam raspravljao sa jednim muslimanom još kad je bila frka pre nekoliko godina oko stripa u Danskoj.

Ja mu rekoh da u kuranu piše da Isus nije božji sin niti je vaskrsao , i da sam hrišćanin to bi bila čista uvreda.
A on meni veli to nije isto jer vamo Muhameda ismejavaju i prave mu od turbana bombu u stripu , a dok kuran samo kaže da Isus nije bogočovek i to nije uvreda.
A ja njemu :"A vi muslimani em što imate specijalan status za vređanje , sad još i drugima određujete kako trebaju biti uvređeni i šta je zapravo uvreda".

Svaki dan posle svakog obroka treba dobro izvređati islam , to doprinosi ljudskoj slobodi svih ljudi a posebno mentalnom zdravlju muslimana.
Ti si posljednji i NAJVEĆI PROROK. Evo u francuskoj objavljena karikatura predposljednjeg proroka Muhameda...bit će da njihova uvrijeđenost ima nešto provokativno u sebi
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 12:06   #80
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
Kako Kršćanstvo nema veze s trojstvom??? Sv. Trojstvo je starije od Isusova doba...ako kuran ima "svoje" sigurno, kako tvrde što ih svaka sitnica na rat navodi... Bit će da "rđavom qurtzu i dlaka smeta"
već se prije puno pisalo o tom, i objašnjeno je da je to nadodana crkvena doktrina koja nema veze s biblijskom naukom
'treća osoba' ne postoji pa onda time 3 pada u vodu

a kako kažeš i sam, 'trojedinstvo' je iz vremena prije Krista, a što pak znači da je vezano za prastare poganske religije koje su po svom vjerovanju sklapale 3 vrhovna nebeska tijela, sunce, mjesec i nešto treće, a sve u jedno
= praznovjerje

situacija s bliskim istokom je vrlo zeznuta, i stvar je do politike a ne vjere kao vjere
premda, nama ovdje lako osuđivati njih tamo, tipa oni su krivi za sve, al ne prolazi kad se dobro zna da su ameri kolonijalisti svoje vrste i vole se petljat svuda i posvuda, al ne s pravom namjerom pomoći nego se domoći tuđega

sva planeta globalno se zbrkala i više se ne zna ko pije a ko plaća
na žalost, to je turobna realnost
a kad se u sve to još upetljavaju i religijski vođe, onda dobiš kašu koju je teško progutat
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:49.