Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.11.2012., 07:24   #41
Quote:
pistacija kaže: Pogledaj post
Zato se provizija naplati i od kupca . Realno gledajući kod kupoprodaje agencija više ima posla oko kupca pa je red da i on nešto plati.
U ostalom svakom kupcu prije izlaska na teren mora biti naglašena provizija od 0% ,1, ili 2%. Ili 10%. Na kupcu je da odluči hoće li poslovati sa tom agencijom ili ne.
Opet vi

Nemate zakonsko pravo "sjesti" na stan i to jako dobro znate. Nemate pravo uvjetovati kupcima korištenje vaših usluga. Angažirao vas je prodavatelj. Nemate pravo odbijati kupce.

I zato ste na crnoj listi.
marqox is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2012., 08:27   #42
Quote:
pistacija kaže: Pogledaj post
Agencija ne može opstati naplaćujući se od jedne strane. Tko ne shvaća ili misli da je sve to tako lako zarađen novac, ponavljam godinama po 100x, nek otvori agenciju i bude Agent.
Ako radite godinama onda bi bolje trebali poznavati zakon koji se odnosi na posrednike.
Gdje u zakonu piše da agencija po defaultu može naplatiti proviziju od kupca, a koji vas je kontaktirao na oglas ali nije zatražio da i dalje tražite nekretninu za njega ?

Za razliku od vas koji želite naplatiti kupcu uslugu koju ne želi od vas i prisiljavate ga da potpiše onaj jadni papirić koji čak i nije ugovor o posredovanju, postoje i agencije koje su zaista profesionalne i znaju kako se radi fer posao.

Istina, ovo bi trebala biti crna lista ilegalaca , ali svakako tu spadaju i agencije koje po svaku cijenu žele uzeti lovu od kupca samo zato što su ga odveli u stan a ovaj je odlučio kupiti.


Quote:
pistacija kaže: Pogledaj post
Realno gledajući kod kupoprodaje agencija više ima posla oko kupca pa je red da i on nešto plati.
Hajde pistacija , što vam znači ta rečenica

Zadnje uređivanje mrhappy : 15.11.2012. at 09:14.
mrhappy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2012., 10:16   #43
Meni se baš zbog tog lihvarenja gade Agencije. Iako mi se posao čini zanimljiv i raznolik, čak sam mislio da bih to i ja mogao radit, ali kako se kod nas Agencije tj. "agenti" odnose prema ljudima, to je strašno, bahato i prevarantski.

Da, i što znači rečenica: "Realno gledajući kod kupoprodaje agencija više ima posla oko kupca pa je red da i on nešto plati."
neuspješan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2012., 13:07   #44
molim vas da ovdje ne vodite diskusije - za to postoji vrlo živahna tema o agencijama. za sad nisam brisao, ali ubuduće budem!
__________________
Svaki put kad pomislim da sa mnom možebit nije baš sve u redu dođem na forum i odmah mi je lakše :D (by Cats)
solar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2012., 08:01   #45
Rich nekretnine

Na njuškalu se oglašava pod tim imenom, samo s brojem mobitela 091 6300786 i mailom. Ako ga malo proguglate vidjeti ćete da je bio u jednoj agenciji, na bika net traži posao , i naravno možete vidjeti i sliku na fejsu .
Bez adrese tvrtke . Nema ga u registru posrednika. Neprofesionalan i naporan do boli. Svakako izbjegavati.
mrhappy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 13:01   #46
Agencija Tomislav

098 9802 505
U oglasima se pojavljuje samo s brojem mobitela bez imena tvrtke što je kršenje čl. 20 Zakona o posredovanju u prometu nekretninama.
traybl is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2012., 12:18   #47
Vegor agencija

0913636366 oglašavaju se samo s brojem mobitela bez imena tvrtke
traybl is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2012., 06:10   #48
Unos nekretnine.

Neka agentica cije ponasanje gadno smrdi:
-izbjegava dati informacije o nekretnini na upit kupca
-zavlaci i izmislja izgovore zasto se stan ne moze pogledati
-unaprijed trazi proviziju od 3 % i potpisivanje ugovora prije nego uopce odvede kupca na nekretninu - s time da ga nikada ni ne stigne odvesti jer cijelo vrijeme mulja i dogovara sastanke pa otkazuje (recimo 4-5 puta dosad)
-najsmjesnije od svega, obnavlja oglas za taj isti stan koji ne zeli pokazati svaka 2 dana
-my guess - odbija kupce jer mulja prodavacu kako nema kupaca i kako treba spustiti cijenu da bi nekome svome ili sebi sredila stan

NaniBanani is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2013., 15:09   #49
[QUOTE=mrhappy;41713227]Da bih pomogao prijatelju sam išao s njim u obilazak stanova i dobrano se naživcirao.







http://www.osobniagent.com/ ovaj je položio ispit , ali nema firnu, nije registriran . Kada ga pitaš koja firma na kojoj adresi pravi se blesav.

Poštovani Čitatelji,

Agencija Osobni agent je registrirana i legalna agencija. Mr. Happy me nikad nije nazvao i nikad nije razgovarao s menom jer ton arogantnosti odmah prepoznam. U trenutku kada je pisan ovaj post da sam ja nelegalna agencija, moja tvrtka je bila u procesu legalizacije, a moj web u izradi. Ako nekoga zanima više može pogledati na Imeniku agenata te na imeniku posrednika da sam dobio sve papire za koje mi je usput rečeno trebalo skoro 6 mjeseci. Ako g Happy ima kakvih pitanja neka me nazove - ja se ne skrivam iza nikoga niti sam se ikada skrivao.

Molio bi isto tako administratora da ukloni post gdje se vodi da je Osobni agent nelegalna agencija.
sike3075 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2013., 18:40   #50
Loše kvotate.

Ja sam tražim stan za najam, i vidim isti broj se vrti na par stanova, nazovem i ono- čovjek agencija. Ali neće reći koja. Pa je li to normalno?
Se smiju ovdje napisati konkretni brojevi?
neuspješan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2013., 22:18   #51
ma pisi, svima nam je dosta finog guranja ovih ilegalaca pod tepih. mozda se onda malo i prepadnu kad vide da su dospjeli na ovu temu
NaniBanani is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2013., 19:46   #52
Quote:
sike3075 kaže: Pogledaj post

. U trenutku kada je pisan ovaj post da sam ja nelegalna agencija, moja tvrtka je bila u procesu legalizacije ....
Molio bi isto tako administratora da ukloni post gdje se vodi da je Osobni agent nelegalna agencija.
U trenutku kada je pisan post tvrtka ti je bila u procesu legalizacije, što znači da u tom trenutku još nisi dobio riješenje da možeš imati agenciju. Dok si čekao legalizaciju ti si već oglašavao kao agencija a nije te bilo u registru posrednika. Zato si tada dospio na crnu listu.
Trebao si pričekati riješenje pa se onda oglašavati. Da si tako napravio , ne bi se nikada našao na crnoj listi.

Sada si legalan pa se dokaži.
mrhappy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 12:58   #53
Quote:
mrhappy kaže: Pogledaj post
U trenutku kada je pisan post tvrtka ti je bila u procesu legalizacije, što znači da u tom trenutku još nisi dobio riješenje da možeš imati agenciju. Dok si čekao legalizaciju ti si već oglašavao kao agencija a nije te bilo u registru posrednika. Zato si tada dospio na crnu listu.
Trebao si pričekati riješenje pa se onda oglašavati. Da si tako napravio , ne bi se nikada našao na crnoj listi.

Sada si legalan pa se dokaži.
Što bi ti to trebalo značiti??
sike3075 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2013., 14:46   #54
Je lima koja normalna agencija.
Da stvarno dovodi kupce i da šalje povratnu informaciju prodavatelju?
IvanROC is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2013., 10:44   #55
Pozz!

Vidim da na Njuškalu i dalje Himera Home ima puno oglasa. Par stanova zvuči zanimljivo (iako imaju samo po 1 sliku) pa me zanima dal netko zna kako da dođem baš do vlasnika stanova da izbjegnem komunikaciju s agencijom bez ovlaštenja?
__________________
I'm not a conspiracy theorist, I'm a bullshit analyzer
Orlandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2013., 14:26   #56
kad vidim da posrednik nudi "konforne" stanove s "lodijama", ospem se instantno, da ne kazem promptno. ne zelim uopce saznati kako bi osoba, koja ne zna predstaviti ni sebe, tek predstavljala mene.
cipelitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2013., 12:14   #57
Sunnyday

Napomena, Sunnyday je agencija upisana u registar Hgk ali se ponašaju krajnje neprofesionalo.
Da pojasnim situaciju .U normalnim okolnostima postoji suradnja između agencija , uz otpis ugovora o suradnji. Jedni mogu imati zainteresirane kupce, drugi zanimljivu nekretninu. I nema problema.



Danas jedan od poziva:
-Dobar dan zovem u vezi tog i tog stana

R: Izvolite, što vas zanima?

-U kakvom je stanju, grijanje , orijentacija...

R: Vi privatno zovete za stan ?

Da, zanima me takav stan

R: Zanimljivo, Vaš broj u imeniku imamo zapisan kao Sunyday agenciju

-Ne, to je neka greška

R: Niste agencija ?

- .... Javiti ću vam se

Kraj razgovora

Broj s kojega smo dobili poziv je objavljen u njihovim oglasima.

Inače imaju foru da nazovu prodavatelje, ispitaju podatke, objave kao svoj oglas a da nisu niti vidjeli stan i onda čekaju da se netko upeca.

Svašta ima u našoj lijepoj zemlji
Response1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2013., 23:01   #58
Metropolis-nekretnine

kako sam i sam u potrazi za stanom, a sinoc sam naletio na ovu temu i proveo jedno 2 sata (sto ovdje sto u ostalim temama ) odlucih staviti link na oglas agencije.

http://www.njuskalo.hr/nekretnine/pe...-oglas-5892748

i jedan quote iz oglasa

Quote:
OPĆI UVJETI POSLOVANJA:

Agencija " Metropolis" kao ovlašteni posrednik u prometu nekretninama, za uslugu posredovanja u trenutku sklapanja Predugovora ili Ugovora o Kupnji OD KUPCA naplaćuje posredničku naknadu
u iznosu od 2 % od UGOVORENE KUPOPRODAJNE CIJENE + PDV .
Pri svakom razgledavanju nekretnine potencijalni kupac je obavezan ispuniti „Posrednički list- ugovor“ u kojem su navedeni:
- osnovni podaci o nekretnini
- osnovni podaci o potencijalnom kupcu
- osnovni podaci o agenciji
- iznos agencijske provizije
kako sam shvatio to je nelegalno?
Hittokiri Batousai is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2013., 11:58   #59
Što god gledao na toj stranici,velika je vjerovatnost da naiđeš na preprodavače bilo čega!
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2013., 09:08   #60
Quote:
cipelitza kaže: Pogledaj post
kad vidim da posrednik nudi "konforne" stanove s "lodijama", ospem se instantno, da ne kazem promptno. ne zelim uopce saznati kako bi osoba, koja ne zna predstaviti ni sebe, tek predstavljala mene.
E baš to Na mojoj listi alergena je i blagavaona - pa nije blagavanje nego blagovanje, pa je onda i blagovaona, blagovaonica, a ne blagavaona
Kmiček is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:24.