Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2013., 17:41   #81
dalje nekiokvirni plan
-ako dođemo i napravimo check in do 16h, razmišljala sam da bi dalje mogli Piccadilly linijom ili bus 31 ,do Traf. Square, pa prošetat do Leicester square, naći TKTS i kupit neke karte on sale za mjuzikl ( nadam se da bude povljoljnih karata za Mamma Mia ) te možda nakon toga još proštetat do Covent Garden
-sljedeći dan ulovit bus 390, 10 ili 30 ili opet Picc.linijom do Westminstera i krenut sa B.Palace, St. James Park, westminister abbey ( da li se isplati dat 16funti za ulazak u crkvu ? ), downing street i ostalo u blizini

-dan nakon, s obzirom da je to subota, pročitah da je subotu dobro iskoristit za Camden market, pa smo nakon toga mislili do Regent's park pa u natural history museum i science museum i u Hyde park ( nahranit vjeverice )
-ned. bi iskoristili za Greenwich ( brodićem do tamo i vratiti se DLR-om kroz city ), St. Paul cathedral i nešto, nešto
- posljednji dan Harrods, Oxford street ( napunit kofer do kraja )...
Uglavnom to je okvirno, znam da dok dođemo u muzeje da vrijeme samo leti i da nvj.nećemo sve stići po planu, treba se i nahranit i popit koje pivo i sl., i doći još par puta, ali okvirno to je to, treba imat plan da opet ne lutamo okolo

Koliko sam uspjela za klopu ispisat sa foruma , bilo bi to ovako:
Wasabi- nađe se večera za dvoje oko 9f
Mr.Wu ili Little Wu je kineska kuhinja
Pain Qoutidiane je navodno mjesto sa najboljim pitama, a ima ga u Nothing Hillu i Covent Gardenu
Tesco- sendviči, kava i ostalo po povoljno
Pret a manger- sendviči i dobar carrot cake
Moram probat Pimms!
Nico's na stanici metroa, dobra hrana po smješnim cijenama
Caffe Nero- kava ( uz naravno Starbucks )
Zatim za nešto slatko, francuska patisserie Paul, dok je Valerie patisserie užas!
Posljednje je netko spominjao neki lobster i nešto, tako da i to ulazi na popis
Cach and Horses ( Greek street)-najpoznatiji pub
Dobar je također navodno Princess Louise između Holborna i Oxford streeta te The holy bush, 5 min.od ulaza u podzmenu ( na A-Z map 22 Holly Mount, NW3 )

Vrijeme pratim na accuwheather, ali kišobran ili još bolje kabanica te slojevita odjeća su najbolja opcija

Eto, nadam se da sam nekome od pomoći, da ne pitaju stalno ista pitanja
i isprike na dužem postu, eventulanim greškama u pravopisu, i hvala vam na svim divnim informacijama
Lady sunshine is offline  
Old 06.05.2013., 17:44   #82
od đabe stvari za pogledat :

nationl gallery
national potrait gallery
british museum
tate modern
science museum
national history museum
victoria and labert museum
maritrime naval museum na greenwichu
ugl.ima dosta još na stranici www.londonforfree.com
te su zgodne pješačke ture na www.newlondon-tours.com

eto
Lady sunshine is offline  
Old 06.05.2013., 18:24   #83
@ Lady sunshine
Sa velikim užitkom sam pročitao tvoje postove. S obzirom na studioznu pripremu, siguran sam da će te uživati u Londonu.
maky09 is offline  
Old 06.05.2013., 18:43   #84
Quote:
Lady sunshine kaže: Pogledaj post
Posljednje je netko spominjao neki lobster i nešto
baš kao što ti je maky rekao - odlično si se pripremila!
mislim da ne trebaš kupovati adapter, mi smo ga dobili u hotelu. provjeri kad dođeš.
isto tako, mislim da možeš uloviti i raniji bus od onog u 13:00 ako sletiš u 11:45. karticu za ispuniti ćeš dobiti u easy jetu sigurno. mi smo bili gotovi s ulaskom za 2,5 minute (uključujući čekanje dvoje ljudi ispred nas).

"neki lobster" je mjesto koje se zove burger&lobster. mislim da imaju dva restorana u londonu, mi smo išli u onaj na sohou. adresa je 36 dean street.
svakako uzmite grilanog jastoga, a možeš pogledati i recenzije tog restorana na webu, imaš vremena.

polog za oyster ti vrate na stanici podzemne u gotovini, a ako imaš preplaćenu lovu na njemu isto ti ju vrate, na karticu s koje si plaćala na automatu.

uživajte!
__________________
pa opet dobro
free spirit is offline  
Old 06.05.2013., 19:10   #85
Jedina primjedba - i st. Pauls i Westminster abbey su besplatne ako dodjes 5 do 5 na vecernje pjevanje psalma. Ipak se puno uspara na taj nacin.
nukac is offline  
Old 06.05.2013., 19:33   #86
Dodao bih da je subota malo optimisticna sto se tice rasporeda. Što se tiče preživljavanja Pizza Hut ima ok ponude.

http://www.pizzahut.co.uk/restaurant...fet-lunch.aspx
http://www.pizzahut.co.uk/restaurant...appy-hour.aspx

I jedna mapa Londona sa zanimljivim lokacijama

http://www.4sqmap.com/list/4f7acdcce4b05c0cc9b6a698
Riazor is offline  
Old 07.05.2013., 14:26   #87
@lady sunshine joooj, baš ti prehvala što si manje više sve svela u 2 posta, ja idem u London na dva tjedna pa se već par dana pokušavam natjerati da počmem čitati cili forum, ovi tvoji postovi su mi suuuper početak :-) :-) imam jedno pitanje za sve forumaše: jel netko bio u warner bros. studio di se snimao harry potter? meni je to jedna od želja, samo me zanima dal se isplati dati 52 funte za to, još kad dodam i sea world i sve te gluposti koje moram vidit, ispada da će mi jedno 500 funti tribati samo za ulaznice... :/
anchimtk is offline  
Old 07.05.2013., 14:29   #88
Ja isto o tome razmišljam. Prijevoz plus ulaz = 50ak funti po osobi. Nekako mi se čini previše...
__________________
Do not approach me unannounced – especially while I am eating!
the.elles.d is online now  
Old 07.05.2013., 14:30   #89
isto tako, jel ima tko za preporučiti di se može pojesti najbolja shepards pie?
anchimtk is offline  
Old 07.05.2013., 18:13   #90
Quote:
anchimtk kaže: Pogledaj post
@lady sunshine joooj, baš ti prehvala što si manje više sve svela u 2 posta, ja idem u London na dva tjedna pa se već par dana pokušavam natjerati da počmem čitati cili forum, ovi tvoji postovi su mi suuuper početak :-) :-) imam jedno pitanje za sve forumaše: jel netko bio u warner bros. studio di se snimao harry potter? meni je to jedna od želja, samo me zanima dal se isplati dati 52 funte za to, još kad dodam i sea world i sve te gluposti koje moram vidit, ispada da će mi jedno 500 funti tribati samo za ulaznice... :/

ja bas ovih dana gledam za to ( ja zivim ovdje) pise da posjet traje oko 3 i pol sata a moze i duze. Isto tako trebas provjeriti za kad imaju timed tickets,
po tome sto pises izgleda da ides u vrijeme skolskih praznika -half term koji su ovdje od 27-31.5 u u to vrijeme timed tickets su samo ujutro rano ,oko 9 ili kasno popodne (sve drugo je vec rasprodano).

52 funte? to zvuci kao da je za dvije osobe ili je to ulaznica + prijevoz?
odrasli su do 30 funti ,djeca malo manje.

ja cu sigurno to odraditi jer mi je klinac into Harry Potter. recimo ja ne bih nikada trosila lovu na Madam Tussauds .
Fish and chips is offline  
Old 07.05.2013., 20:56   #91
52 funte je ulaznica sa prijevozom, po osobi, iako mi je to dosta skupa, prevelik sam fan hp da bi to propustila :-) dolazim kasnije, 12.6., tako da se nadam da neće biti baš tolika navala, iako mi se taj termin u 9 čini sasvim ok, tako da si ostatak dana mogu planirati za nešto drugo.
anchimtk is offline  
Old 07.05.2013., 21:47   #92
e a jel netko išao sa national expressom sa stanseda do liverpool street stationa? jer ja sam si uzela kartu za national jer mi je bila ponuđena tamo na ryanairovoj stranici dok sam si kupovala kartu za let, ali vidim da nitko ne spominje taj national express nego svi idu sa easybusom. valjda me bude dovezao do lss... :-/
anchimtk is offline  
Old 07.05.2013., 23:20   #93
Quote:
anchimtk kaže: Pogledaj post
52 funte je ulaznica sa prijevozom, po osobi, iako mi je to dosta skupa, prevelik sam fan hp da bi to propustila :-) dolazim kasnije, 12.6., tako da se nadam da neće biti baš tolika navala, iako mi se taj termin u 9 čini sasvim ok, tako da si ostatak dana mogu planirati za nešto drugo.
sorry ,ja procitala da ides ZA dva tjedna a ne NA dva tjedna
Fish and chips is offline  
Old 07.05.2013., 23:26   #94
Quote:
anchimtk kaže: Pogledaj post
52 funte je ulaznica sa prijevozom, po osobi, iako mi je to dosta skupa, prevelik sam fan hp da bi to propustila :-) dolazim kasnije, 12.6., tako da se nadam da neće biti baš tolika navala, iako mi se taj termin u 9 čini sasvim ok, tako da si ostatak dana mogu planirati za nešto drugo.
http://conversation.which.co.uk/tran...r-review-cost/
Fish and chips is offline  
Old 08.05.2013., 11:10   #95
Nisam vas dugo vidila! Pozdrav!
Opet idem u London u 6. mjesecu, pa sam došla provjeriti jel ima šta novo.
Anchimtk, i ja idem 12.6. pa ti odmah javljam da se u tu subotu 15.6. održava Trooping the colour i preporučam svima koji su tamo u to vrijeme da odu pogledati.
Ne događa se često da turisti imaju priliku vidjeti kraljicu i ostale!

Btw, šta je s cijenama easybusa?? Nikakve promjene već više od mjesec dana za moj termin? 10 funti u jednom smjeru!
Jel se očekuje kakva akcija? U ovo vrijeme ih je znalo biti prijašnjih godina.
__________________
Ain`t life grand?!
shtrumfgoda is offline  
Old 08.05.2013., 11:12   #96
Pa onda radije uzmi vlak. Naravno, ovisi s kojeg aerodroma letiš.
nukac is offline  
Old 08.05.2013., 15:43   #97
Quote:
anchimtk kaže: Pogledaj post
isto tako, jel ima tko za preporučiti di se može pojesti najbolja shepards pie?
ne znam jel ima baš ta, al ima drugih jako finih pita...totalno domaći štih - http://newmanarms.co.uk/pie-room

anthony bourdain to preporučio u jednoj epizodi layovera, mi bili prošli tjedan i prefino je
preporučam s janjetinom i ružmarinom, a super je i s guinessom i govedinom

pre simpa mjesto općenito
__________________
Limeni: idem spunat jastučić dok me ne odbaci tokom noći :cry:
reptilia is offline  
Old 09.05.2013., 03:05   #98
Quote:
shtrumfgoda kaže: Pogledaj post
Btw, šta je s cijenama easybusa?? Nikakve promjene već više od mjesec dana za moj termin? 10 funti u jednom smjeru!
Jel se očekuje kakva akcija? U ovo vrijeme ih je znalo biti prijašnjih godina.
Ako ideš sa Stansteda pogledaj i Terravision bus, mislim da je kod njih cca 15 funta povratna.
__________________
~There's nowhere else like London. Nothing at all, anywhere ~ Vivienne Westwood.
Julie Bergdorf is offline  
Old 09.05.2013., 11:29   #99
Da, da, ako ne bude promjene kod easybusa onda će biti terravision...ima za 14 funti povratna. Dolazimo na Stansted oko 23h.
__________________
Ain`t life grand?!
shtrumfgoda is offline  
Old 09.05.2013., 15:18   #100
Lokacija

http://www.booking.com/hotel/gb/rudd...27fa63d;dcid=1

Sto kazete na Stylotel i lokaciju?
davor2407 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:10.